Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


hvala svima sto su mi odgovorili i pomogli….. zanima me jos sta mislite o DDJH? kad bi bilo novca vise nebi se razimsljao nego bi kupovao, ovako treba razmislit [smiley2]

Preporucujem ti da pogledas postove na vise foruma od vecnavedenih dionica; te sam izvuces zakljucke. Tamo ces dobiti vise podataka i vise misljenja, a mozes malo pratiti i ‘povijesni razvoj’.

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Baš razmišljam kad završi ova lijepa priča sa Badelom pa da sve to pretočim u dokup Belja, ali ko zna možda i ne završi tako skoro pa ostanem… “i živili su sretno do kraja života” ko u bajci [smiley2]

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.


Pa kad mu se hoćete igrati dionicom sa bijednih milijun kuna. I ja bi vam to napravio na njegovom mjestu. Finvest će otići gore kad Marijan to odredi. [smiley2]

ako prodaje pakete od 1000 komada kao od šale misliš da bi ih radje prodavao po nižoj cijeni ili po višoj???

jeli mu u interesu niža cijena ili viša?

nema mi druge nego se zae..ti

Korekcija.
– pisala sam za ovu najnoviju korekciju kako i zašto.
– bila sam 100% u pravu,
– kao što sam i 100% u dionicama.
– sad se lijepo vidi kako ovo nije korekcija izazvana stanjem na našem tržištu, brzo smo se oporavili.
– najinteresantnije je kako je jučer, a i danas cijena INE u Londonu cca 100kn viša nego kod nas, ipak oni više vjeruju u našu perjanicu.

– jučer je bio jedan odličan članak u poslovnom, gdje su fond menageri objasnili zašto im je bolje ulagati kod nas nego vani.
– jednostavni razlog, kod nas su veliki gazde tržišta s novcen koji posjeduju, vani su mali igrači, isto kao mi na tržištu.
– baš me interesira kako su u ovoj korekciji prošli paničari.
– moj savjet im je da se ostavu burze i vrate kapital u sigurne banke.
– ponavljam korekcija će stalno biti.
Pozdrav !

Premješteno iz teme: [color=blue]HGSP (HG Spot d.d.)[/color]

kaj bi trebalo kupiti za 50.000 kn molim pomoć

putovanje na par mjeseci

Never argue with an idiot, he'll take you down to his level and beat you with experience.....


Premješteno iz teme: [color=blue]HGSP (HG Spot d.d.)[/color] kaj bi trebalo kupiti za 50.000 kn molim pomoć

Dionice koje ce odletiti u nebo![smiley2]
Sala; pogledaj malo naokolo po raznim forumima i zakljuci sama. Pitajuci ovako ces dobiti najvise ‘navlakackih savjeta’.[smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


Premješteno iz teme: [color=blue]HGSP (HG Spot d.d.)[/color]

kaj bi trebalo kupiti za 50.000 kn molim pomoć

Pa za tu lovu Vam ja prodam drage volje, evo s popustom, malo TNSA po 10000 kn i malo VIS po 250 [smiley2]

Što je ovo, najdraža tema mi je došla na šestu stranicu.

– imamo uskoro spajanje burzi,
– kako će to utjecati na cijene dionica ?
– je li tko zna kad će moći mirovinci kupovati JDD ?
– što mislite o tržištu ?
– koje su preporuke za kupnju ili prodaju ?
– imam puno pitanja, zna li tko odgovore ?
Pozdrav !

ivana7, a jel ti poslusas koju preporuku… zadnji put kad si pitala na ovoj temi (pretprosli vikend) rekoh kupi HRBC dok je 365kn, PLAG dok je 5.000kn, ZVCV dok je 410kn

neznam da li su se te preporuke ikome svidjele, i da li ih je mozda i poslusao…

“Please, God, Just One More Bubble.”

Molim komentar vas stručnjaka:

Kada dobra firma (banka) izdaje novo izdanje dionica odnosno povećava temeljni kapital – što to znači za budućnost cijene “stare” dionice i “nove” dionice


Molim komentar vas stručnjaka: Kada dobra firma (banka) izdaje novo izdanje dionica odnosno povećava temeljni kapital – što to znači za budućnost cijene “stare” dionice i “nove” dionice

– nisam stručna, ali sam dobro upućena u tu temu.
– pa neke banke, odnosno većina su napravili dokapitalizaciju, tako da su povlaštene face mogle upisati nove dionice po puno manjoj cijeni nego je cijena na tržišu.
– i ja bi ih isto kupovala po tim uvjetima, ali očito nisam povlaštena faca.
– nova i stara dionica su jedno te isto, nema razlike osim kako sam navela nove su dobili neki puno jeftinije od tržišne cijene.

– sad imate najnoviju dokapitalizaciju ZABE.
– kad je cijena bila ispod 8,000kn to jednostavno nitko nije želio kupovati.
– sad je izgleda odlična prilika po 11.000kn jer tko posjeduje 6 dionica moći će kupiti 1 dionicu zabe po malo nižim cijenama.
– pa kako neki koji su puno stručniji od mene pišu kako će se na ZABI ponoviti PBZ.
– ja to gledam ovako, danas ste mogli po lijepom diskontu kupiti PBZ.
– naravnoučenje.
– ako je po istoj logici za mjesec dana će se i ZABA moći puno povoljnije kupiti.

– ponavljam, nisam stručna, nego svojim očima vidim što se događa.
– kod ulaganja slušajte ipak stručnije od mene i pazite se dobro kako vas ne bi navukli !!!!!
Pozdrav !
[smiley7][smiley7]

New Report

Close