Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

best buy trenutno? dioki :kanal sa spredom 27-31.5 ali treba uci sa manjim ulogom:npr 10ak tisuca kn
10-15% u 2dana.a ako bude kakva dobra vijest ide na 40,50,60…

[yawn]


zadnja cijena 12,72_Mislim da je to vrlo jeftino.

– jeftinije od toga je BRIN 11.50kn ili MGMA 1.50kn.
– nego striček Lopina kada bi mogao doći onaj target od 55kn za MGMA o kome ste puno pisali na temi MGMA.
– i ne mogu nigdje na gledalici pronaći Đakovštinu, pod kojom oznakom se sada ona trguje, i ako bi mogao koji target i za tu dionicu.

– I love this game.
Pozdrav !


@domach

…eto,slažem se i ja…moja nona je pričala da kad je bio rat i nije bilo hrane,se govorilo kilo žutog za kilo žutog…( mislilo se na brašno za palentu )

…zlato ne možeš jesti… [smiley]

Od papira ti isto može biti zlo ako pretjeraš. [kiss]


INGRA je zakon.Najbolja dionica na ZSE.

– a meni dojavili (sram ih bilo) kako ste upravo vi na toj Ingri spušili najveću lovu.
– godinama trgujete, a nemate ni 50.000kn, jeste li se upitali zašto ??????
– i godinama pišete, a postovi su vam moderirani, jeste li se upitali zašto ?????

– upravo zbog toga sam vas prošle godine uništila na burzi.
– teško će te se ikad više oporaviti.

– I love this game.
Pozdrav !



zadnja cijena 12,72_Mislim da je to vrlo jeftino.

– jeftinije od toga je BRIN 11.50kn ili MGMA 1.50kn.
– nego striček Lopina kada bi mogao doći onaj target od 55kn za MGMA o kome ste puno pisali na temi MGMA.
– i ne mogu nigdje na gledalici pronaći Đakovštinu, pod kojom oznakom se sada ona trguje, i ako bi mogao koji target i za tu dionicu.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
MGMA
Pa mirovinci su tada dokapitalizirali po 57
A BRIN sa virtualnim NAV od 46 je jeftin i na 20 do 30.
Zašto kažem virtualni NAV.Zato jer u portfelju BRINA postoje kosturi VIS,HEFA,MILS i JDKM i ELPR i još neki
biseri.Ali ipak je i uz otpis tih bisera NAV preko 30.Ali o tome na stranicama BRINA kada izađe
NAV za 20.02.2012.

U BRINU,JAKT,FMP,QUNE i SLPF sigurni potoci meda i mlijeka!




Bilo bi super imati temu na poslovnom – slijedeći mjehur/the next bubble.

Samo kažem.

Po meni to su CRLL i BRIN
[/quote]

Nije trenutak za porugu.
Za koji dan ćemo dobiti virtualni NAV BRINA.
I realni rast imovine u veljači.
Na cijenu od 11,50 dobit bi trebala iznositi barem 1,15 lipa što bi bilo 10% na ulog u jedan mjesec.
Da bi to zaradio ERNT a uz cijenu dionice od 1000 kn potrebno je skoro pet godina s obzirom na
2o kn dobiti po dionici u 2010 i 2011.
Kako će tržište reagirati pojma nemam.ERNT na 1400,BRIN na 10 i to je moguće,ali fundamentalno vrijeme sve stavi na svoje mjesto.

U BRINU će mene sunce ogrijati,ako budem strpljiv,a u ERNT će dugoročni biti u vječnom snijegu i ledu!Iskreno,volio bi da globalno zatopljenje malko odledi ERNT,ali prognoze su jako loše!

[/quote]
realna dobit po dionici čak maloi više tj 1,23 kn na cijenu od 11,50 čini točno

1,23:11,50=10,70% dobiti na naš ulog u jedan mjesec ,izgleda kao financijski inžinjering
na virtualni NAV od 46,99 tih 1,23 …2,6% u jedan mjesec

Ipak oprez.NAV nije pravi jer treba otpisati barem 10 do 15 kn po dionici zbog kostura u porfeljima.
A većina ovih kostura imaju male šanse da postanu feniksi,osim Kutjeva.


U BRINU,JAKT,FMP,QUNE i SLPF sigurni potoci meda i mlijeka!

Pričica ide ovako nekako.

– najprije su mljekari na ulici prolili mlijeko nezadovoljni cijenom.
– zatim je tuda prošao pčelar, poskliznuo se i razbile su mu se staklenke s medom.

– potom tom ulicom prođe i političar.
– zaključi kako u ovoj zemlji teče med i mlijeko.

– I love this game.
Pozdrav !



U BRINU,JAKT,FMP,QUNE i SLPF sigurni potoci meda i mlijeka!

Pričica ide ovako nekako.

– najprije su mljekari na ulici prolili mlijeko nezadovoljni cijenom.
– zatim je tuda prošao pčelar, poskliznuo se i razbile su mu se staklenke s medom.

– potom tom ulicom prođe i političar.
– zaključi kako u ovoj zemlji teče med i mlijeko.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Sto vise gubis na burzi to si sve duhovitija. Ako se trend nastavi moguce da ce ti dati show na televiziji.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

vrijeme je da svi vi koji bjesomučno visite na ovoj temi razmislite o IGH… [rolleyes]

Barclays: Povlačite novac iz Hrvatske, rejting će joj uskoro u smeće

Novac kojim ste kreditirali Hrvatsku prebacite u Ukrajinu ili druge zemlje srednjeistočne Europe, poput Litve. Preporučila je to jedna od najvećih britanskih banaka, Barclays, svojim klijentima jer su njezini analitičari nakon posjeta Zagrebu uvjereni da hrvatska Vlada nije učinila dovoljno da izbjegne pad kreditnog rejtinga iz investicijskog u kategoriju »junk« (smeće).

http://www.seebiz.eu/barclays-povlacite-novac-iz-hrvatske-rejting-ce-joj-uskoro-u-smece/ar-28214/

Evo još jedne usporedbe:

NPL(non performing loans) u Hrvatskoj iznose u 2010 oko 8,8%, Srbija oko 15%, Rumunjska oko 17%, Grčka 9%, Francuska 5%, Njemačka oko 4%.

Izvor: Worldbank.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close