Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ipak se kreće.
U FMPS ušao Englez sda 9,17% kao drugi dioničar.

ELPR sa prodajom zgrade može dobiti 100 mil kn i sa time pokriti sve kreditne obveze i ostaje
300 kn po dionici,a cijena ne 12 nego recimo 20.
BV ili NAV su bitni.

Gdje je P/BV nizak biti će i meda i mlijeka!


Ipak se kreće.
U FMPS ušao Englez sda 9,17% kao drugi dioničar.

ELPR sa prodajom zgrade može dobiti 100 mil kn i sa time pokriti sve kreditne obveze i ostaje
300 kn po dionici,a cijena ne 12 nego recimo 20.
BV ili NAV su bitni.

Gdje je P/BV nizak biti će i meda i mlijeka!

Lopina dragi, ja ti uvijek lupam 100 jer mi je žao da te toliko bombardiraju jedinicama.

Ali ovog – IDE TO GORE – MANJI JE p/BV od 1!! – OKANI SE!

NIšta ti dobro iz toga ne bude izašlo jer su to uzasno loši pokazatelji(bez detaljnije analize).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Best buy trenutno ZVZD,kako kod okrenem cijena bi trebala biti minimalno 30% veća,po svim pokazateljima ovo je mali biser.
Danas bi Vlada trebala predstaviti velika ulaganja u energetiku odnosno distribuciju iste,sigurno će i KODT imati koristi od toga.

"Only dead fish swim with the stream"



Ipak se kreće.
U FMPS ušao Englez sda 9,17% kao drugi dioničar.

ELPR sa prodajom zgrade može dobiti 100 mil kn i sa time pokriti sve kreditne obveze i ostaje
300 kn po dionici,a cijena ne 12 nego recimo 20.
BV ili NAV su bitni.

Gdje je P/BV nizak biti će i meda i mlijeka!

Lopina dragi, ja ti uvijek lupam 100 jer mi je žao da te toliko bombardiraju jedinicama.

Ali ovog – IDE TO GORE – MANJI JE p/BV od 1!! – OKANI SE!

NIšta ti dobro iz toga ne bude izašlo jer su to uzasno loši pokazatelji(bez detaljnije analize).

[/quote]
Da pokazatelji za dobit su užasni i za FMPS,a za ELPR još užasniji.
Pa zato se i trži na četvrtinu do petinu BV FMPS,a ELPR na dvadeset petinu na P/BV 0,04.
Postavlja se pitanje da li se to može popraviti.
FMPS će izlaskom iz krize sigurno početi povečavati vrijednost imovine.
A ELPR prodajom zgrade ostaje bez dugova,samim time i gubitaka jer ga sada ubijaju kamate i ostaje
po dionici 300 kn.E da li će to sve odnijeti većinski vlasnik treba dočekati.Ja preuzimam rizik.
Nadnica za strah je velika.


Best buy trenutno ZVZD,kako kod okrenem cijena bi trebala biti minimalno 30% veća,po svim pokazateljima ovo je mali biser.
Danas bi Vlada trebala predstaviti velika ulaganja u energetiku odnosno distribuciju iste,sigurno će i KODT imati koristi od toga.

kakve koristi KODT ima od toga ako već radi sa punim kapacitetima?

@Tic

Kolega,ako niste primjetili KODT zapošljava nove djelatnike i otvara nove pogone u drugom djelu godine.Zar zbilja mislite ako Čačić danas najavi plan o ulaganju da će se preko noći to početi i provoditi?Pa vi kao da živite u Japanu ili Njemačkoj:)
Sama uprava je izjavila kako očekuje koristi od ovog ulaganja pošto je taj sektor već duže vrijeme zbog krize i besparice zapostavljen.

"Only dead fish swim with the stream"


Best buy trenutno ZVZD,kako kod okrenem cijena bi trebala biti minimalno 30% veća,po svim pokazateljima ovo je mali biser.
Danas bi Vlada trebala predstaviti velika ulaganja u energetiku odnosno distribuciju iste,sigurno će i KODT imati koristi od toga.

Jep. Jako dobra firma, pogledaj taj prkrasni rast prihoda do 2008 pad i onda opet istim tempom – vrlo vrlo lijepo. Po meni i izračunu vrijedi čak do duplo više bez margine sigurnosti a ovako je vrlo dobar buy.

E sada, CEFTA, prodajno tržište, utjecaj ulaska u EU?

Prijenos inflacije cijene inputa na krajnjeg korisnika? Za sada im ide.

Problem je što su oni nelikvidni(kao dionica) ali nema niti dividende(ono što ostaje kao zarada ako nema kapitalne dobiti kroz likvidnost).

Ali inače da, sweet buy.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



Best buy trenutno ZVZD,kako kod okrenem cijena bi trebala biti minimalno 30% veća,po svim pokazateljima ovo je mali biser.
Danas bi Vlada trebala predstaviti velika ulaganja u energetiku odnosno distribuciju iste,sigurno će i KODT imati koristi od toga.

Jep. Jako dobra firma, pogledaj taj prkrasni rast prihoda do 2008 pad i onda opet istim tempom – vrlo vrlo lijepo. Po meni i izračunu vrijedi čak do duplo više bez margine sigurnosti a ovako je vrlo dobar buy.

E sada, CEFTA, prodajno tržište, utjecaj ulaska u EU?

Prijenos inflacije cijene inputa na krajnjeg korisnika? Za sada im ide.

Problem je što su oni nelikvidni(kao dionica) ali nema niti dividende(ono što ostaje kao zarada ako nema kapitalne dobiti kroz likvidnost).

Ali inače da, sweet buy.
[/quote]
Točno tako kolega,sweet buy.U ovom slučaju zaista nije teško uočiti izrazitu podcijenjenost.
Ali što ćete,ZSE ko ZSE….kad naraste većina če se čudom čuditi kako sad to…
Što se tiče CEFTE,ako Todorića to ne brine ni mene ne sekira.U najgorem(ili najboljem) slučaju će prodati ZVZD.

"Only dead fish swim with the stream"

Ovih dana lete dionice koje ne bih takao ni stapom. Mislim da sam u pravu.
Sad ocekujem da im netko tko se razumije u analizu poslovanja poduzeca licemjerno cestita. Ja se ne razumijem, nisam ekonomista, iz FI mogu razumjeti neke brojke i ponesto izracunati.
Problem je kod ovih riba poletusa zdrav razum i baratanje osnovnim tj. redovima velicina npr. firme su ugovorile nove poslove reda velicine 10 na 7 kuna, dakle u najboljem slucaju uprihoditi ce 10 na 7 kuna, od cega ce dobit biti neki nepoznati manji dio toga. U isto vrijeme te firme i onako imaju godisnje prihode reda velicine 10 na 8 kuna do 10 na 9 kuna i pri tom ostvaruju od godisnje dobiti reda velicine samo 10 na 6 kuna do godisnjeg gubitka reda velicine 10 na 8 kuna.
Bear market rally na stranu, ja ne vidim fundamentalni razlog za optimizam? Moze li me prosvijetliti neki ekonomista ili matematicar?


Bear market rally na stranu, ja ne vidim fundamentalni razlog za optimizam?

Upravo tad treba kupiti. [thumbsup]

@ Drevil – ne trebaš se zamarati sa time. Ok, ajmo otvoreno. Čestitam INGR-a kladioničarima i stvarno im čestitam na zaradi.

Ja to neznam niti necu tako raditi.( osim ako mi Đejms ne pokaže kako)

Kako rastu zarade i inflacija tako rastu i cijene dionica ali ne odmah i ne uvijek. Što je veći lag – to bolje i prije tu uskociti:)

Da pokušam: lete dionice koje nebi niti štapom dirnuo – slažem se dionice možda i bih ali firme niti prismrdio nebi – ali nisu ovi rastovi na fundamentima nego na trejdu a on nestane ako nema fundamenata… Još gori pad slijedi u tim istim cijenama.

Treba se držati dobrih poslovnih firmi(kroz povijest) i kupovati udjele kada je jeftino.

Baš sam jučer gledao prilog:

Dionice su jedina stvar koju ljudi prodaju kada cijena pada i kupuju kada cijena raste.

To je tako. Samo kontra krda:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


@ Drevil – ne trebaš se zamarati sa time. Ok, ajmo otvoreno. Čestitam INGR-a kladioničarima i stvarno im čestitam na zaradi.
Ja to neznam niti necu tako raditi.( osim ako mi Đejms ne pokaže kako)
Kako rastu zarade i inflacija tako rastu i cijene dionica ali ne odmah i ne uvijek. Što je veći lag – to bolje i prije tu uskociti:)

Da pokušam: lete dionice koje nebi niti štapom dirnuo – slažem se dionice možda i bih ali firme niti prismrdio nebi – ali nisu ovi rastovi na fundamentima nego na trejdu a on nestane ako nema fundamenata… Još gori pad slijedi u tim istim cijenama.
Treba se držati dobrih poslovnih firmi(kroz povijest) i kupovati udjele kada je jeftino.
Baš sam jučer gledao prilog:
Dionice su jedina stvar koju ljudi prodaju kada cijena pada i kupuju kada cijena raste.
To je tako. Samo kontra krda:)


@domach1984
,
hvala na potvrdi za zbivanja na gradjevinarima, jedan si od par strucnih ovdje cije me je misljenje zanimalo.
sto se tice misljenja o opcoj situaciji, ja se krcam koliko mogu vec 3 i pol godine i iskreno ne odgovara mi znacajno "otkljucavanje" vrijednosti barem jos neko vrijeme, da mogu uloziti sto vecu svotu po povoljnim razinama. s druge strane treba snaga volje za visegodisnju voznju po planu kontra krda u ovim okolnostima.

New Report

Close