Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Problem je što se u americi placa porez prema poreznom razredu. što si bogatiji placas manje. meni to nije pošteno.

– to je nešto najpoštenije što može biti.
– bogati ne bi trebali plaćati nikakav porez.
– uostalom ti porezi su izmišljeni upravo zbog sirotinje.

– sirotinja je ta koja samo troši i ništa ne investira, žive od danas do sutra.
– a upravo bogati upošljavaju tu sirotinju i daju im neku socijalnu sigurnost.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
ne mogu pronaći dovoljno bezobraznu rijeć kojom bih opisao tvoj post… sramota… toliko…
ali, valjda smo se borili za takve kao ti…

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.


znam isto tako da su standard življenja i kvaliteta življenja u Hrvatskoj viši nego u Americi za veliku većinu stanovništva i da je američki sistem zadnji u koji bi se itko na svijetu trebao ugledati.

– veliki dio vas u RH ima dobar standard življenja zahvaljujući porezima koji su najveći u svijetu.
– za održavanje toga standarda RH se dobro zadužila kod tog trulog zapada.
– a prodala se i većina obiteljske srebrnine kako taj standard slučajno ne bi bio ugrožen.

– mene samo zanima dokle se tako može, pogledajte kako to ide u Grčkoj, a mi smo trenutno na pravom putu ka toj Grčkoj.

– u RH se dijeli ono čega nema (novac), jer određene kategorije stanovništva penzići, socijala, državna birokracija, seljaci…. sve to imaju zakonom zagarantirano.

– s ovim poreznim nametima u RH neće biti otvoreno niti jedno novo radno mjesto.
– a dug će trebati vratiti.
– već sada imamo velikih problema za vratiti samo kta., odokativno to bi vam trenutno bilo svaku šestu godinu radite samo za kta.

– I love this game.
Pozdrav !


Ja mislim da ovaj tvoj post pun bedastoća,neke sam boldao, i da su te lijepo indoktrinirali i asimilirali tamo gdje živiš.
Sve američke floskule si naučio i nesebično ih dijeliš sa nama siromasima iz Hrvatske.

– gospon Twixer piše najbolje i najpametnije postove na ovome forumu.
– pametniji je nego sva ova naša vlada, trenutna i bivša.
– zbog toga je i dolarski milijuner.

– "siromasima iz RH".
– ni ovo vam nije točno, jer i u RH ima dosta kunskih milijunera, (pametna manjina).

– I love this game.
Pozdrav !


Uff.

Najgore je slagati se sa svima.

Twixer ne misli ništa loše niti prezentira druge zemlje kao bolje nego kao pozitivno agresivnije i usmjerenije. Mislim da je tu u pravu, Hrvatska još nema svoju viziju gdje želi biti umno, samo geografski.

Hao je isto skroz u pravu. Mladi bježe iz Hrvatske jer nemaju priliku razvijati se u smjeru kojem žele. Evo banalan primjer, ja sam završio društveno usmjerenje(najviši stupanj) i htio bih naučiti i izradu satova. Obožavam satove. Ne da nemam priliku gdje nego me se gleda kao luđaka. Ugl, fali nam znanja i valu added interesa(zaljubljenosti u nešto osim u fijaku i kave). Imamo jako malo inovatora i zaljubljenika a država transferira puno novca na pasivnost(svojom ili tuđom greškom).

Putovao sam dosta. New York(Manhattan) mi je jednako siguran po noći kao i Zagreb(centar) i nemogu reći da mi je bilo neugodnije samom tu ili tamo.

Mala smo zemlja i teško nam je postići ekonomiju serija iznutra da bi bili konkurentni na van. Nemožemo targetirati industriju i dampirati susjede kada nemamo poreznu bazu(dosta zaposlenih) da trošimo na subvencioniranje.

Fakulteti su nam osrednji ali fali nam private public partnershipa tj. više učenja kroz razvojne projekte. Kod nas je istina da je diploma cilj a ne sredstvo rada.

NIje Hrvatska toliko loša ali niti toliko dobra. Kada se vratite iz USA u ZGB malo je dosadno( u najmanju ruku) ali kada se vratite iz Irana onda Vam je Monaco.

Iskreno na Manhattanu vidim ljude koji prose i imaju 30 godina, finije obućeni od pola naše populacije, napisani razlozi prošnje ih recimo kao opravdavaju. Toliko prošnje u ZG nisam vidio a niti je ZG toliko velik.

Mala smo zemlja to nam je prednost ali i mana. Iskreno, zemlja koja se dokazuje samo kroz sport nije baš najbolje usmjerena. Jako brzo starimo i uvoziti ćemo radnu snagu i postajati sve heterogeniji(etnički).

Hrvatska ima potencijala ali se stanovnici mora odlučiti prvo na izborima koga žele, drugo što žele od sebe samih, što žele od svojih prijatelja, grada, općina(sinergirati to sve). Da li ovisnost o državi ili sebi te da li o turizmu ili znanosti i razvoju ili oboje.

Smatram da i Hao i Twixer imaju istu ljubav prema Hrvatskoj. Twixer kudi da budemo bolji a i Hao da budemo racionalniji.


odličan post,moji su roditelji dobar bio proveli u US i ja sam rođen tamo,i nepojmljivo mi je kako netko može imati tako loše mišljenje o životu u Americi,a isto tako naši ljudi koji žive u US i nisu dugo bili u RH misle da tu ljudi gladuju i da je jako loše za živiti,imam rođakinju koja živi u Sacramentu i svaki mjesec već više od 30g. šalje 100$ rodbini u dalmaciju jer misli da nemaju od čega živiti,a ono kuća od 400m2 i 7apatmana
Puno se toga promjenilo i tamo je život postao skuplji ali nemjerljivo sa stanjem u RH gdje ipak većina ljudi jedva krpa kraj sa krajem.
Nije to više zemlja da ćeš skupit za kartu i sjesti u avion i odletiti u obećanu zemlju,ali onaj ko ima znanje i želju za uspjehom sigurno može uspjeti

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


u US nitko ne posta vapaje za financijsku pomoc bolesnom djetetu ? A kako to da u vas gdje je zdravstvo 100% besplatno ljudi postaju zahtjeve za pomoc ?

– i meni je ovo uvijek bilo dosta čudno.
– besplatno zdravstvo a žicaju lovu za ljekove, operacije…
– čak i na ovom forumu imate fiksiranu jednu takvu temu.

– I love this game.
Pozdrav !

Malibu dobri su ti rođaci. Moji iz Australije redovito dolaze bez čokolade 😀

Anonimno, 18.02.2012. u 21:44

Babyface :
Twixer, ti valjda misliš da smo mi ovdje pali s Marsa.
Amerikanci do prije godinu dana nisu uopće znali da postoji besplatno zdravstvo.
Da ne pričam o tome da tvoj health insurance ne pokriva ništa osim najobičnijih stvari.
Daj mi reci koliko bi platio hospitalizaciju u Americi od dva tjedna da moraš a koliko bi platio kod nas?
Ili možda da usporedimo koliko bi tebe koštala operacija uklanjanja bubrežnog kamenca a koliko bi mene.
U Americi nitko ne traži financijsku pomoć bolesnom djetetu?!?!
Nevjerovatno kakve gluposti pišeš.
Pa 50 miljuna stanovnika je ispod praga siromaštva.
O čemu ti čovječe pričaš?

Babyface ,
o čemu ti čovječe pričaš ?
Pa skoro svi Ameri lijeće se vrlo povoljno .
U TV emisijama Oprah i Dr Oz .

.



u US nitko ne posta vapaje za financijsku pomoc bolesnom djetetu ? A kako to da u vas gdje je zdravstvo 100% besplatno ljudi postaju zahtjeve za pomoc ?

– i meni je ovo uvijek bilo dosta čudno.
– besplatno zdravstvo a žicaju lovu za ljekove, operacije…
– čak i na ovom forumu imate fiksiranu jednu takvu temu.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
propagandni stunt. nabijanje krivnje isl..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Američko zdravstvo:

Frend trčao i pao, slomljena ključna kost, dobio langetu pa gips- 2600 USD lokacija San Francisco
Drugi frend zezao se s drustvom i zadobio dosta veliku porezotinu na čelu, dobio 3 ili 4 šava mislim da je bilo oko 1600USD samo ti šavovi. Lokacija LA

I samo pokušaj ne platiti te račune, gori su od kamatara koji dijele zelenaške kredite tu kod nas.

Ma super je tamo to jako jeftino i dobro :-D… Pogotovo je super kad si osiguran i treba ti neka operacija no osiguranje ti ju odbije pokriti jer su oni procjenili da ti možeš i bez te operacije (iskustvo treće osobe)..američki zdravstveni sustav jedan je od najgorih za čovjeka, nisam siguran da tamo HIpokratova zakletva uopće vrijedi, mislim da je više ona bankarska zakletva u igri "imaš lovu živi, nemaš lovu ko te j***".

...

Best buy ?

I sada se svi pitaju kakve veze ima Best buy sa nemogućim životom u Americi ?

Pa to je ustvari promiđba za prodaju Hrvatskih nekretnina Amerima .

Ako kupe nekretnine u Hrvatskoj uživat će blagodati našeg dobrog besplatnog zdravstva .

.



A kako to da u vas gdje je zdravstvo 100% besplatno ljudi postaju zahtjeve za pomoc ?

– i meni je ovo uvijek bilo dosta čudno.
– besplatno zdravstvo a žicaju lovu za ljekove, operacije…
[/quote]

Dragi ,

Radi se o unosnom poslu (business) , zvan ciganjenje , pumpanje , drukanje , navlačenje ….

Nešto slišno što rade neki naši kolege na ovom PD Forumu kako bi ovčicama prodali svoje loše dionice i ošišali ih .

Pozdrav , ma gdje bili !

.


Ako kupe nekretnine u Hrvatskoj uživat će blagodati našeg dobrog besplatnog zdravstva .

LOL, naravno da neće…. za to moraju prvo postati HR drzavljani, strancima nije besplatno …a niti je Hrvatima sve besplatno, dapace stvari puno prekupo placaju (mislim na cijene po koijma se nabavljaju stvari za bolnice itd)…Ima tu jako mpuno toga za srediti

...

New Report

Close