Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Što je veći porez to je manja naplata poreza .
To pametni ljudi koji se bave porezima znaju .

Ne trebaš biti previše pametan da to znaš, to se samo po sebi podazumjeva. Problem je u hrvatskoj što ljudi, kao u grčkoj, ne shvacaju da je porez nužno zlo. Da je u hrvatskoj porez 1 % na sve i tada bi ljudi jednako krali. Ovdje kod nas jos uvijek vlada taj balkanski mentalitet "ajmo zahebati državu", a to jednostavno nije dobro.
[/quote]

Ne slažem se !
Hrvatski ljudi su jako pošteni .
Molim te usporedi kriminal u Hrvatskoj sa bilo kojom zapadnom državom .
Vjerujem da bi vrlo malo ljudi varalo državu kada bi ukupni porez bio 20% (a ne 95%) .
Matija Gubec je napao sistem zato što je Franji Tahiju morao davati 10% a mi šutimo na 95% .
Da su Turci znali uzimati tolike poreze još bi vladali Hrvatskom .
[/quote]
Jedino šta mogu na ovo reci je da ste vi onda jako naivni. Jednom sam tako razgovarao s jednim gospodinom iz šibenika prije 5 godina i rekao mu da je sanader strašna lopina na šta mi je on odgovorio da je to pošten covjek koji kunu ne bi ukrao i da sam zatucan ako to mislim. Da niste vi možda iz šibenika. Nemam vremena traziti ali naš porez prema zapadu uopče nije velik. Prije nekoliko postova sam spominjao SAD u koje je porez na svaku, ali svaku dobit 40%. Neda mi se nabrajati druge zemlje.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Vi hocete imati manje poreze a vece penzije, da se manje oporezuje rad, a da place rastu. Pogledate li proracun RH mi izdvajamo 44 mild kn za mirovine i 22 mild za plaće u javnom sektoru. Samo to dvoje košta više od pola proracuna. S cime to platiti. Kod na je 1.2 radnika na jednog umirovljenika dok je na zapadu 2.5 na jednog pa i oni dizu poreze. nemojte pricati gluposti. Pa odakle bi se porez trebao financirati. Svi pricamo da je nasa brodogradnja super, a napravili 40 mild minusa zadnjih 15 godina. To od poštenja? Pa cijela drzava je takva kakva je jer se sve pokralo. Di vi vidite poštene. Vi vidite one male koji nemogu ništa ukrasti niti išta napraviti. Njih se ionako ne pita

Školovana budala je veća budala od one neškolovane



tsk tsk tsk gospon klemenc,
nemojte zaboraviti na milijarde koje odlaze u BIH za penzije, dobar dio ide i u RS.
nemojte zaboraviti na porodiljne naknade koje idu u BIH
nemojte zaboraviti na naknade za nezaposlene koje odlaze u BIH
i na kraju ne zaboravite da se dio građane te zemlje lijeći BESPLATNO (tj. mi plaćamo) u našim bolnicama a da ne daju niti kune u državni proračun RH budući poreze plaćaju u BIH.

ti si obični neobrazovani neodgojeni rasist.
jesi za da sve hrvati odreknu inozemnih penzija iz austrije, njemačke, švicarske i švedske a zauzvrat će se bosanci odreć penzija iz hrvatske, pa da vidimo koja je neto suma. jesi za?
[/quote]
Da samo je razlika što su ti Hrvati svoje penzije zaradili po svijetu radeći danonoćno a ovi što je kolega nabrojao stekli su svoja prava a da ih 90% niti nikada nije bila u Hrvatskoj bili su predstavnici koji su u BiH izdavali šta vam treba pa čak i potvrde da znate plivati iako nikada niste ni probali plivati………..

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU


Jedino šta mogu na ovo reci je da ste vi onda jako naivni. Jednom sam tako razgovarao s jednim gospodinom iz šibenika prije 5 godina i rekao mu da je sanader strašna lopina na šta mi je on odgovorio da je to pošten covjek koji kunu ne bi ukrao i da sam zatucan ako to mislim. Da niste vi možda iz šibenika. Nemam vremena traziti ali naš porez prema zapadu uopče nije velik. Prije nekoliko postova sam spominjao SAD u koje je porez na svaku, ali svaku dobit 40%. Neda mi se nabrajati druge zemlje.

Mislim da je corporate tax u US 35%. Ali oni imaju masu odbitaka tako da rijetko ko placa iznad 20%. Ja sam gledao izvjestaj Intela i effective tay rate je bio 15.4%

U Hrvatskoj je porez na income puno veci nego u zapadnim zemljama jer je neoporeziva osnovica puno niza i ima puno manje odbitaka (ako ih uopce jos ima). U Hrvatskoj je neoporezivo 20-ak tisuca kuna i imas jos nesto na dijecu. U Kanadi je recimo neoporezivo 65000 kuna, za svako dijete jos 40000 kuna, imas odbitke za zdravstvene usluge, obrazovanje, djecije aktivnosti,…

Porez na place u Hrvatskoj je ogroman i puno visi nego u vecini zapadnih zemlja. Nije isto ako placas 25% i imas neoporezivi dio od 30000 kn i placas 25% i imas 100000 kuna neoporezivo.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Sad ce se dignuti neoporeziva osnovica ulaskom u eu. Problem je što se u americi placa porez prema poreznom razredu. što si bogatiji placas manje. meni to nije pošteno. pogledajte šta sam napisao prije 2 ili 3 stranice ovdje o porezu u sad-u. neda mi se sad ponavljati. Cak i buffet traži da se porez promjeni. ja ne kažem da porez u hrvatskoj nije previsok, ali s trenutnim stanjem u zemlji mislim da on puno drugaciji ni nemoze biti. Pa nisam ja ovdje iz vlade da branim porez i proracun. ja samo želim reči da sve treba gledati realno. možemo mi smanjiti porez na nulu, ali tko ce onda placati mirovine i ostalo. Evo kad ste spomenuli ameriku. Njihova najniza stopa je 20%, a kod nas je to jedina stopa. To što se porez placa nešto ispod je zbog razlicitih izgravanja poreza.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


Sad ce se dignuti neoporeziva osnovica ulaskom u eu. Problem je što se u americi placa porez prema poreznom razredu. što si bogatiji placas manje. meni to nije pošteno. pogledajte šta sam napisao prije 2 ili 3 stranice ovdje o porezu u sad-u. neda mi se sad ponavljati. Cak i buffet traži da se porez promjeni. ja ne kažem da porez u hrvatskoj nije previsok, ali s trenutnim stanjem u zemlji mislim da on puno drugaciji ni nemoze biti. Pa nisam ja ovdje iz vlade da branim porez i proracun. ja samo želim reči da sve treba gledati realno. možemo mi smanjiti porez na nulu, ali tko ce onda placati mirovine i ostalo. Evo kad ste spomenuli ameriku. Njihova najniza stopa je 20%, a kod nas je to jedina stopa. To što se porez placa nešto ispod je zbog razlicitih izgravanja poreza.

Ja se slazem sa tobom. Bolje je podici poreze nego se zaduzivati po 7%, 8% ili vise. Porezi su onakvi kakve mozes priustiti. Bit ce oni i visi, ako se i dalje nista ne bude mjenjalo.

Ono sto ja ne razumijem je zbog cega su zarade od kamata na stednju izuzete od poreza. I posebno ne razumjem zbog cega se drzava zaduzuje s ogromnim kamatama da bi subvencionirala stambenu stednju.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Jedino šta mogu na ovo reci je da ste vi onda jako naivni. Jednom sam tako razgovarao s jednim gospodinom iz šibenika prije 5 godina i rekao mu da je sanader strašna lopina na šta mi je on odgovorio da je to pošten covjek koji kunu ne bi ukrao i da sam zatucan ako to mislim. Da niste vi možda iz šibenika. Nemam vremena traziti ali naš porez prema zapadu uopče nije velik. Prije nekoliko postova sam spominjao SAD u koje je porez na svaku, ali svaku dobit 40%. Neda mi se nabrajati druge zemlje.

Mislim da je corporate tax u US 35%. Ali oni imaju masu odbitaka tako da rijetko ko placa iznad 20%. Ja sam gledao izvjestaj Intela i effective tay rate je bio 15.4%

U Hrvatskoj je porez na income puno veci nego u zapadnim zemljama jer je neoporeziva osnovica puno niza i ima puno manje odbitaka (ako ih uopce jos ima). U Hrvatskoj je neoporezivo 20-ak tisuca kuna i imas jos nesto na dijecu. U Kanadi je recimo neoporezivo 65000 kuna, za svako dijete jos 40000 kuna, imas odbitke za zdravstvene usluge, obrazovanje, djecije aktivnosti,…

Porez na place u Hrvatskoj je ogroman i puno visi nego u vecini zapadnih zemlja. Nije isto ako placas 25% i imas neoporezivi dio od 30000 kn i placas 25% i imas 100000 kuna neoporezivo.
[/quote]
Neki imaju i negativne stope, znam za GE i Exxon.

Ima tu puno više toga što ja ne razumjem u ovoj državi, ali tako je kako je. Treba s onim što imamo napraviti najbolje što znamo.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Neki imaju i negativne stope, znam za GE i Exxon.


Cekaj te, ovo je smijesno. Sta to znaci da država njima plaća porez. ahahahaha. Il ima poreza ili nema. Nema negativnog. Ili? Dajte mi molim vas ovo objasnite. Ovo me bas nasmijalo

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


Neki imaju i negativne stope, znam za GE i Exxon.


Cekaj te, ovo je smijesno. Sta to znaci da država njima plaća porez. ahahahaha. Il ima poreza ili nema. Nema negativnog. Ili? Dajte mi molim vas ovo objasnite. Ovo me bas nasmijalo
[/quote]
porezni zaklon, prenosiš ga u sljedeću godinu. hahaha. [huh]
http://www.businessinsider.com/12-companies-skating-by-barely-paying-anything-in-taxes-2011-6?op=1



Neki imaju i negativne stope, znam za GE i Exxon.


Cekaj te, ovo je smijesno. Sta to znaci da država njima plaća porez. ahahahaha. Il ima poreza ili nema. Nema negativnog. Ili? Dajte mi molim vas ovo objasnite. Ovo me bas nasmijalo
[/quote]
porezni zaklon, prenosiš ga u sljedeću godinu. hahaha. [huh]
http://www.businessinsider.com/12-companies-skating-by-barely-paying-anything-in-taxes-2011-6?op=1
[/quote]
Sve 5. Ja samo kazem da me nasmijalo da negativan porez. I ovo sada ne shvacam kako moze doci do toga, ali dobro. Koliko sam ja shvatio to su porezne olakšice, a ne negativan porez. To je izigravanje zakona i ostaloga što po meni nije dobro, a o cemu ovdje već pricamo 2 dana.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


Vi hocete imati manje poreze a vece penzije, da se manje oporezuje rad, a da place rastu. Pogledate li proracun RH mi izdvajamo 44 mild kn za mirovine i 22 mild za plaće u javnom sektoru. Samo to dvoje košta više od pola proracuna. S cime to platiti. Kod na je 1.2 radnika na jednog umirovljenika dok je na zapadu 2.5 na jednog pa i oni dizu poreze. nemojte pricati gluposti. Pa odakle bi se porez trebao financirati. Svi pricamo da je nasa brodogradnja super, a napravili 40 mild minusa zadnjih 15 godina. To od poštenja? Pa cijela drzava je takva kakva je jer se sve pokralo. Di vi vidite poštene. Vi vidite one male koji nemogu ništa ukrasti niti išta napraviti. Njih se ionako ne pita

Fascinantno je da ti svi mali nemoćni biraju vlast redovito na izborima(ili još gore, ne izadju na izbore).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close