Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Nije problem u tome sto se dividenda oporezuje. Problem je u tome sto je to jedina invensticija koja se oporezuje. U drugim zemljama se oporezuje i stednja i prihod od obveznica…

Ako netko zaradi preko 12000 od dividende i ako netko zaradi 12000 od orocene stednje njih su oba zradila preko 12000 od investiranja. A oporezuje se samo onaj koji je ulozio u dionice.

Vlada ovakvim poreznim rijesenjem jasno porucuje da ne zeli investiciju nego stednju. Ta stednja ce naravno zavrsiti u drzavnim obveznicama (zaduzivanju) samo ce banke u procesu uzeti 3-4%.


Samo malo. Vi bi da država još uvede i porez na kapitalne dobitke ili šta? Gledaj te na ovo kao minimalan porez koji je država mogla uvesti na tržište kapitala i budite zahvalni. To je toliko minoran porez prema drugim državama da ga ne treba ni spominjati. Nisam ni ja za porez, nego sam samo realan.
[/quote]

Niti jedan porez nije dobar za ekonomiju. I svako povecavanje poreza treba izbjegavati. Medutim, ako se vec mora uvoditi porez onda ga treba ravnomjerno rasporediti na sve investicije.

Ja ne vidim zbog cega bi samo oni koji ulazu u dividendne dionice bili oporezovani, a svi ostali bez obzira koliko zarade bili izuzeti.
[/quote]
To je pokusaj da se natjera firme koje dobro posluju, da nedjele dobit ulagacima vec da lova ostaje u tvrtkama kako bi se potaknulo sirenje tih istih tvrtki, otvaranje novih radnih mjesta itd.. a ako bi se tvrtka ipak odlucila isplatiti dividendu, onda bi se kroz porez jedan dio vratio/rasporedio u gospodarstvo..
sve u svemu, nije neko riješenje..



Iz želje da firme rastu država je isto tako smanjila porez na re-investirnanu dobit s 20% na 0%.

Ispravak netočnog navoda.

– ako firma re-ivestira dobit u auto neće vam porez biti 0%, nisam sigurna, ali mislim da će vam ići dodatni porez od 25%.
– umjesto reformatora dobili smo poreznike.

[/quote]
Još cu vas jednom ispraviti pa idem spavati. Sve kako piše tako je. Znaci da vam objasnim da i vi shvatite. firma zaradi 100 mil kuna i želi ih reinvestirati i kupiti imovinu. Više ne mora prvo platiti 20 mil kuna poreza nego joj i taj dio ostane za investiciju. Onda s tim dijelom može kupiti par auti (na koje placa porez od 25%).
Primjer:Firma sa svojih 20 mil kuna odluci kupiti 100 auti po 150 000kn. to je ukupno 15 000 000 kuna. Ono šta firma placa je razlika od prije uvođenja poreza a to je 20mil *25% je 3 750 000. Znaci firma je još u plusu 20 mil minus 3 750 000 = 16 i nešto mil.

Od 20 mil viška dobiti vi ste se uhvatili 25% sto ce morati platiti porez na auto. Vrlo inteligentno. Steta sto meni nije palo napamet da je taj namet od velikog gubitka za firme. Svi znaju kako su se auti kupovali preko firmi pa odbijali od poreza. Viši porez nikad nije dobar ali treba uvesti reda.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Dragi kolege ,

Problem je u tome što su u Hrvatskoj preveliki porezi !

U Hrvatskoj postoji raznih vrsta poreza oko 250 vrsta .

Mislim da Hrvatska ima najveće poreze na svijetu .

Zbog toga strani investitori izbjegavaju ulagati u Hrvatsku .

U nekim susjednim zemljama porezi su upola manji .

Što je veći porez to je veća siva ekonomija i varanje na porezu .

Što je veći porez to je manja naplata poreza .

To pametni ljudi koji se bave porezima znaju .

Može se usporediti porez na dobit 2003.kada je bio 20%+15%+18%(Zgb) i 2004. kada je bio 20%+18%(Zgb).

Mnoge tvrtke još nisu isplatile dobit iz godina 2000.-2003.jer bi kod isplate morali platiti porez , već tu dobit vrte po tvrtki i pomalo izvlaće neoporezivo .

Lani sam od jedne tvrtke umjesto dividende dobio dionice i na taj način smo izbjegli plaćanje harača .Dali je to moguće napraviti sada da bi se izbjeglo plaćanje ovih 12%+18%(Zgb) ?

U ovim trenutku nebi se mogao baš sjetiti svih poreza i davanja kojima je opterećena moja dobit i dohodak ali vjerojatno je to 95% .

Nije samo 20%+12%+18%(Zgb) već kada idem kupiti Mercedesa moram platiti carinu oko 10%+posebni porez oko 14%+PDV 25% +porezi na tehnički i na registraciju i porezi na osiguranje ,pa godinji porez na vozilo , pa porez na svaku litru goriva , pa cestarine , pa porez na cestarine…a zaboravio sam još niz poreza ,na dohadak,za zdravstveno,na mirovinsko,za HGK,za turizam,za šume,za spomenike ,za nezaposlene…
kasno je , odoh spavati , laku noć

.

Apple ima trenutno oko 104$ casha po dionici i čeka se 23.2. kad je annual shareholder meeting i odluka o mogućoj isplati dividende,a nisu je isplatili od 1995.

Evo jedna lijepa slika jabuke,rast dionice od 2007g. 500%

http://www.ritholtz.com/blog/2012/02/the-big-apple-aapl/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+TheBigPicture+%28The+Big+Picture%29

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Iskreno taj Apple mi se trenutno čini balončina samo takva.. Smatram da idalje mogu povečavati prihode i dobit do neke mjere, no ipak trentuna cijena mi se ćini debelo prenapuhana.. Pitaj 100ljudi da moraju kupiti jednu dionicu na svjetu, koju bi kupili mislim da bi 90 njih reklo AAPL

...

domach1084, rekla sam Vam , da nisam ekonomista i da ne znam ekonomske izraze. Ipak,
sva ta cjelogodišnja panika oko ADPL-a, pa gotovo senzacionalni rezultati, pa ulaganje
eminenih ulagača, zatim nevjerojatna medijaska pozornost , stalna podrška kroz fondove,
i sl…očekivanja su bila – VEĆA..
Zato, meni to nije ništa impresivnog, niti porast cijene dionice, niti dobit, ako pogledamo
rezultate koju su vrlo obećavajući..a i financijski angažman , koji je sigurno pomogao od strane
Vas , ulagača.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Razmišljala sam o građevinarima i iskreno ću reći:
1. Svaka čast mirovincima da održavanju cijene i naporima za spas DLKV.Da je barem više
mirovinaca u građevinarima , da im pomognu da stanu na noge..jer nisu daleko od toga,
obzirom na armagedon koji ih je zadesio ovih godina.
2. Isto tako, tek sad vidim, kolike napore je uložila Ingra, na poboljšanje svojih poslovnih rezultata,
da bi se izvukla iz teške situacije, idu u ne dobrom- nego odličnom smjeru!
3. Tehnika – preblaga i prepoštena Uprava, koja žali što nisu uspjeli učiniti još više.
Rekli su jučer, da im je najbitniji cilj- što više poslova , a manja briga -dobit.
Pobrinuti će se za stanje dionice, ako se dogovore za angažman specijaliste za dionicu.
Pa, ponudite im svoje usluge i pomozite im na stručan način!
4. VDKT- njima neće trebati pomoć, oni rade super, i ako možda za 2011.neće iskazati veliku
dobit i možda će biti i realno malo manji prihodi, tu nema straha.
Ostalo se u mom portfelju nema što komentirati od građevinara.To je to.
Ako , primjerice KOEI padne dobit ili prihod, nitko ni riječi- a na piku imate ova gornja
ulaganja ko ne znam koliko pogrešna. A , zapravo, snažnom prodajom ovih dionica,
vi ste ih satrli na cijene gdje jesu…i dok se ne nađu zainteresirani partneri- cijene će stagnirati.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

miami, zašto ti me pretvoriš svoj doo u dd i isti ne izlistaš na burzi? naravno mali ipo kolegama forumašima bi dobro došao [smiley]


Iskreno taj Apple mi se trenutno čini balončina samo takva.. Smatram da idalje mogu povečavati prihode i dobit do neke mjere, no ipak trentuna cijena mi se ćini debelo prenapuhana.. Pitaj 100ljudi da moraju kupiti jednu dionicu na svjetu, koju bi kupili mislim da bi 90 njih reklo AAPL

Da nema AAPL, NASDAQ bi bio u minusu. [tongue]
AAPL čini 20% NASDAQ-a.
Zamislite to. Zašto AAPL raste? Pa kako ćeš lakše kontrolirati i dizati stock market nego da konstantno kupuješ AAPL ?
To Amerikanci zovu one stock stock market

Što je veći porez to je manja naplata poreza .

To pametni ljudi koji se bave porezima znaju .


Ne trebaš biti previše pametan da to znaš, to se samo po sebi podazumjeva. Problem je u hrvatskoj što ljudi, kao u grčkoj, ne shvacaju da je porez nužno zlo. Da je u hrvatskoj porez 1 % na sve i tada bi ljudi jednako krali. Ovdje kod nas jos uvijek vlada taj balkanski mentalitet "ajmo zahebati državu", a to jednostavno nije dobro. Citao sam i da se u kaficima storniranjem računa koji gost ostavi u kaficu godišne ukrade oko 14 milijardi poreza (pazite to je skoro 2x deficit ove godine). kad su htjeli uvesti financijske kase pobunili su se da se uvijek njih proziva. Nitko pošten tko plaća porez takav kakav je se neće pobuniti jer mu on neće donjeti nikakvu razliku. Znaci njemu je svejedno dali dobio financijsku kasu ili ne. Slično je i sa braniteljima. Samo oni koji nemaju veze sa ratom ne zele objavi registra. Oni koji su časni nemaju se cega bojati, ali to je za drugu temu

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


Razmišljala sam o građevinarima i iskreno ću reći:
1. Svaka čast mirovincima da održavanju cijene i naporima za spas DLKV.Da je barem više
mirovinaca u građevinarima , da im pomognu da stanu na noge..jer nisu daleko od toga,
obzirom na armagedon koji ih je zadesio ovih godina.
2. Isto tako, tek sad vidim, kolike napore je uložila Ingra, na poboljšanje svojih poslovnih rezultata,
da bi se izvukla iz teške situacije, idu u ne dobrom- nego odličnom smjeru!
3. Tehnika – preblaga i prepoštena Uprava, koja žali što nisu uspjeli učiniti još više.
Rekli su jučer, da im je najbitniji cilj- što više poslova , a manja briga -dobit.
Pobrinuti će se za stanje dionice, ako se dogovore za angažman specijaliste za dionicu.
Pa, ponudite im svoje usluge i pomozite im na stručan način!
4. VDKT- njima neće trebati pomoć, oni rade super, i ako možda za 2011.neće iskazati veliku
dobit i možda će biti i realno malo manji prihodi, tu nema straha.
Ostalo se u mom portfelju nema što komentirati od građevinara.To je to.
Ako , primjerice KOEI padne dobit ili prihod, nitko ni riječi- a na piku imate ova gornja
ulaganja ko ne znam koliko pogrešna. A , zapravo, snažnom prodajom ovih dionica,
vi ste ih satrli na cijene gdje jesu…i dok se ne nađu zainteresirani partneri- cijene će stagnirati.

Bože Petra!
1. jel vidiš ti kolika je cijena DLKV i koliko je pao? nit su mu pomogli, nit mu se može pomoć.
2. htjela bi da su mirovinci još više u građevinarima pa da ti još više tvojih novaca izgube na njima, nije ti dosta to što si sama spizdila 80, 90% uloženog u građevinare?
3. THNK – naivna si, naravno da im je prvi problem nać poslove i prihode. dobit nije problem, dobiti nema.
4. KOEI zaradi kao svi građevinari skupa i naravno da jedan slabiji kvartal nije problem jer su prošli zaradili čudo novaca, kad su građevinari zadnji put zaradili i koliko?



Što je veći porez to je manja naplata poreza .
To pametni ljudi koji se bave porezima znaju .

Ne trebaš biti previše pametan da to znaš, to se samo po sebi podazumjeva. Problem je u hrvatskoj što ljudi, kao u grčkoj, ne shvacaju da je porez nužno zlo. Da je u hrvatskoj porez 1 % na sve i tada bi ljudi jednako krali. Ovdje kod nas jos uvijek vlada taj balkanski mentalitet "ajmo zahebati državu", a to jednostavno nije dobro.
[/quote]

Ne slažem se !
Hrvatski ljudi su jako pošteni .
Molim te usporedi kriminal u Hrvatskoj sa bilo kojom zapadnom državom .
Vjerujem da bi vrlo malo ljudi varalo državu kada bi ukupni porez bio 20% (a ne 95%) .
Matija Gubec je napao sistem zato što je Franji Tahiju morao davati 10% a mi šutimo na 95% .
Da su Turci znali uzimati tolike poreze još bi vladali Hrvatskom .

.

New Report

Close