Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Porez od 12% na dividendu.

– većinu vas veseli što će ova država mene oprezovati s tih 12%.
– na ovom forumu, na ovoj temi upravo ja reklamiram te dividendne dionice.
– i u ovoj krizi se upravo na tim dionicama koje reklamiram nije gubila lova.

– većinu vas ne zanima taj porez od 12%, jer većina vas neće dobiti ni 3.000kn od svih dividendi.
– a do 12.000kn vas i oslobađa plaćanja.
– mene će ova vlada doslovno pokrasti s tim nemoralno velikim porezom.
– ja od te dividende živim, a kako imam puno cca 50% reinvestiram.
– ovi lopovi će mi uzeti 3 dobre mjesećne plaće, to je stvarno punooooo, iako vas to veseli.

– ali ima Boga.
– ne vjerujem da će moći porezovati HT, ERNT, i sve ove strane banke, dvostruko oprezivanje.
– baš mi je drago što će ti izvući što više love iz ove zemlje.

– a najviše me raduje tih 12% koje će morati platiti mirovinci i ostala fondovska industrija.
– a upravo ti mirovinci su najveći investitori u te dividendne dionice.

– a to u konačnici znači kako će i vaše penzijice biti manje za nekih 12%, o.k. to su neke buduće penzije, dobro ako išta i dobijete.
– a tih 12% će dobro uništiti i ostalu fondovsku industriju, na žalost ti vam prošlu godinu nisu zaradili ni kune, doslovno svi u minusu.

– tako tih 12% neće uništiti samo mene,
– raduje me što će dobro uništiti i većinu vas kroz te mirovince.

– I love this game.
Pozdrav !

Tebi je izgleda jedina radost u zivotu tudja nesreca ili tudji gubitak.

Ivana to nije dobar zivot, moras nesto mjenjati.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@1984 mislim da za USA ide samo diesel u seriju 3, i to 335d

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

@BSOD – je je to znam. Nije li serija 3 najprodavanija ili je to serija 5? Nemam pojma. Mislim da su uspjeli u BMW-u ugurati diesel u standarde jer mislim da imaju neki status koji nosi dodatna davanja tipa guzzler ili polutant:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Inače, u pravoj i kontroliranoj državi sa jasnim ciljevima, dobra porezna politika može biti samo bolji put ka cilju. Dobra politika kroz moj porez(koji platim) napravi nešto što je long term meni više u koristi od tog iznosa koji sam platio. Ja jesam za poreze, ali ne za one kojima plaćamo tekuća davanja(mirovine itd) nego za R&D, renewable-se… tj one koji idu na PP partnership.

Svakako mislim da dobra i pouzdana vlast sa jasno definiranim ciljevima i većim porezom može napraviti kontrolirano čudo. Mislim da to nije Hrvatska vlast(niti ljudi).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Nije problem u tome sto se dividenda oporezuje. Problem je u tome sto je to jedina invensticija koja se oporezuje. U drugim zemljama se oporezuje i stednja i prihod od obveznica…

Ako netko zaradi preko 12000 od dividende i ako netko zaradi 12000 od orocene stednje njih su oba zradila preko 12000 od investiranja. A oporezuje se samo onaj koji je ulozio u dionice.

Vlada ovakvim poreznim rijesenjem jasno porucuje da ne zeli investiciju nego stednju. Ta stednja ce naravno zavrsiti u drzavnim obveznicama (zaduzivanju) samo ce banke u procesu uzeti 3-4%.


Samo malo. Vi bi da država još uvede i porez na kapitalne dobitke ili šta? Gledaj te na ovo kao minimalan porez koji je država mogla uvesti na tržište kapitala i budite zahvalni. To je toliko minoran porez prema drugim državama da ga ne treba ni spominjati. Nisam ni ja za porez, nego sam samo realan.
[/quote]

Niti jedan porez nije dobar za ekonomiju. I svako povecavanje poreza treba izbjegavati. Medutim, ako se vec mora uvoditi porez onda ga treba ravnomjerno rasporediti na sve investicije.

Ja ne vidim zbog cega bi samo oni koji ulazu u dividendne dionice bili oporezovani, a svi ostali bez obzira koliko zarade bili izuzeti.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Gledajte, poanta je burze izdavanje VP-ova i zaduživanje radi novih projekata, akvizicija itd… Porez na dividendu je porez na uspjeh jer nema dividende bez dobiti i konstantnosti. Dakle, porez na dividendu firme koje se šire neposredno oporezuje ne samo kroz sam porez nego odvlaći ulagae od kupovine VP-ova u slučaju širenja a te iste firme tjera na zaduživanje kod banaka sa jedne strane te ulagaće u depozite također privlaći zbog nedostatka oporezivanja. Ukratko, nagrađuje se pasivnost.


Dajte molim vas procitajte svoj post još jednom. Sami sebi ulazite u usta. Firma uopce ne daje dividendu ako želi rasti nego kroz zadrzanu dobi povecava svoj multiplkikator cijena/zarada. To bi nekim dionicarima bilo dovoljno. Iz želje da firme rastu država je isto tako smanjila porez na re-investirnanu dobit s 20% na 0%. Znaci da zeli njihov rast. I kako porez na dividendu tjera firme na zaduzivanje? O cemu vi pricate. Samo izdavanje dividende smanjuje dobit firme. Ako firma želi podjeliti dividendu ne plaća ona 12% nego vi. A podjelom dividende sebe sama tjera na zaduživanje, jel tako?

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


Gledajte, poanta je burze izdavanje VP-ova i zaduživanje radi novih projekata, akvizicija itd… Porez na dividendu je porez na uspjeh jer nema dividende bez dobiti i konstantnosti. Dakle, porez na dividendu firme koje se šire neposredno oporezuje ne samo kroz sam porez nego odvlaći ulagae od kupovine VP-ova u slučaju širenja a te iste firme tjera na zaduživanje kod banaka sa jedne strane te ulagaće u depozite također privlaći zbog nedostatka oporezivanja. Ukratko, nagrađuje se pasivnost.


Dajte molim vas procitajte svoj post još jednom. Sami sebi ulazite u usta. Firma uopce ne daje dividendu ako želi rasti nego kroz zadrzanu dobi povecava svoj multiplkikator cijena/zarada. To bi nekim dionicarima bilo dovoljno. Iz želje da firme rastu država je isto tako smanjila porez na re-investirnanu dobit s 20% na 0%. Znaci da zeli njihov rast. I kako porez na dividendu tjera firme na zaduzivanje? O cemu vi pricate. Samo izdavanje dividende smanjuje dobit firme. Ako firma želi podjeliti dividendu ne plaća ona 12% nego vi. A podjelom dividende sebe sama tjera na zaduživanje, jel tako?
[/quote]

dobro, dakle niti jedna firma koja želi rasti ne isplaćuje dividendu??(nigdje ikada) molim Vas da pogledate Dow 30.

I ja malo znam o ovome u Hrvatskoj, ali poanta je da nilo kakva porezna davanja na asset klasu stvara nevoljkost ulaganja u istu – otuda je manje ljudi voljno biti na burzi a firme se nemogu zaduživati stock issue-ansima za skupljanje sredstava.

Želim reći da ovaj potez tjera svu vodu na mlin bankama.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Nitko ne spominje ;

LKRI ima 3 rekorda na ZSE;

P/EBIT
ROA
ROE ( čak i od banaka veći )

odmah je prate HT i LEDO

Ukolko ce koja interesna skupina imati volje za to, moguce je da ovaj zakon o oporezivanju dividende dodje i pred USRH, jer ukoliko se slazemo da je i stednja vrsta investicije kao sfo su i dionice, mi smo stavljeni u gori polozaj nego recimo stedise….mislim da tu ima "mesa".

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

dobro, dakle niti jedna firma koja želi rasti ne isplaćuje dividendu??(nigdje ikada) molim Vas da pogledate Dow 30.

I ja malo znam o ovome u Hrvatskoj, ali poanta je da nilo kakva porezna davanja na asset klasu stvara nevoljkost ulaganja u istu – otuda je manje ljudi voljno biti na burzi a firme se nemogu zaduživati stock issue-ansima za skupljanje sredstava.

Želim reći da ovaj potez tjera svu vodu na mlin bankama.


Molim vas ne spominjite dow 🙂 Male firme koje tek rastu, a to su sve firme ovdje (ja nisam kriv što se one neznaju širiti) više bi trebale preferirati zadrzanu dobit od dijeljenja dividendi. Isto to više odgovara dionicarima jer znaju da ce jednom njihov inicialni ulog više vrijediti, a uz to ce i dividenda rasti kako se rast bude ostvarivao. Da li je vama u redu što jedan Apple ima 100 milijardi dolara gotovine izvan SAD-a i ne želi ga uvesti da ne plati porez? A tako ni ne moze podjeliti dividendu. Ja govorim da porez nije nikad dobar, ali uvijek, baš uvijek treba biti realan

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


Iz želje da firme rastu država je isto tako smanjila porez na re-investirnanu dobit s 20% na 0%.

Ispravak netočnog navoda.

– ako firma re-ivestira dobit u auto neće vam porez biti 0%, nisam sigurna, ali mislim da će vam ići dodatni porez od 25%.
– umjesto reformatora dobili smo poreznike.

– evo sada planiraju prodati dvije firme za dvije milijarde kuna,
– to će biti za krpanje rupa u proračunu.

– gospodo, a kada i kako će te vratiti dug ????
– baš je zgodan taj dug, u 6g. vam ode jedan godišnji proračun ili BDP na taj dug, ili preciznije na kta.toga duga.

– sirotinjo i Bogu si teška.

– sigurno vam neće biti lako.
– samo nemojte sada mene optuživati jer ja vas nisam zadužila ni za jednu jedinu kunu.
– samo mi je žao što moram onom Pankretiću svake godine dati 40 lipa za njegovu povlaštenu mirovinu.
– tih 40 lipa nije puno, ali je problem što imate na stotine tisuća tih Pankretića.

– i pitam vas zašto je taj Pankretić u saboru izglasao da ja moram raditi do 65g, a on s 40g, u povlaštenu mirovinu.

– i više nego očito je kako je nešto trulo u državi Danskoj.

– veseli me to jer ste na pravom putu koji vas vodi u bankrot.

– I love this game.
Pozdrav !

@Gklemenc – nisu male relativno na tržište, nemogu u ovim okvirima postići ekonomiju serija. Agrokor je sa obzirom na državu i stanovništvo prevelik i premasivan i proporcionalno uzasno prebitan. Za Apple neznam koliko ima van USA jel vidim da ima 30 milijardi casha + lako utrživih papira. Koliko znam Apple se sprema na podjelu dividende? Ja vama govorim da nije zaštita sekundarnog tržišta toliko bitna jer burza niti nije mjesto(idealno) na kojem ivica i jožica razmjenjuju papire i trguju. Nego je mjesto IPO-a i uvrštavanja novih poslova i financiranja firmi i dokapitalizacije. Ako se deklasira jedna vrsta ulaganja(burza) onda ona za saobom povlaći i nemogučnost financiranja kroz burzu. Ja jesam za porez ali kontrolirani sa ciljevima i retroaktivnim kontrolama.

To što se jožica i ivica trguju pa budu nešto i platili(osim feejeva) mi ne smeta niti najmanje. Ali mi smeta što se ograničava idejna uloga burze.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close