Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Za tu mizeriju od dividende ADPL ste se svi pomamili?Jedva da imaju za akontaciju…..

Dajte molim Vas elaborirajte( i molim Vas koristite što više za usporedbu INGRU i sl.)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Sutra GM ima izvjestaj. Poslusajte confrence call bit ce puno pitanja o stanju autoindustrije u svijetu i u Europi. Mislim da je korisno poslusati ako imate ADPL.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Sutra GM ima izvjestaj. Poslusajte confrence call bit ce puno pitanja o stanju autoindustrije u svijetu i u Europi. Mislim da je korisno poslusati ako imate ADPL.

Sweet, tnx!

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Veceras izvjestaj ima TESLA (onaj iz Californie koji proizvodi elektricne automobile) mozda ni to nije lose poslusati.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Veceras izvjestaj ima TESLA (onaj iz Californie koji proizvodi elektricne automobile) mozda ni to nije lose poslusati.

NIje onaj iz Smiljana?:):) Znam ih dosta dobro tj gledao sam dosta recenzija. Ako ADPL ide u deal sa Revozom i hibridnim modelima, rast prodaje Tesle mogao bi biti indikator promjena(makar je segment totalno drugačiji).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Porez od 12% na dividendu.

– većinu vas veseli što će ova država mene oprezovati s tih 12%.
– na ovom forumu, na ovoj temi upravo ja reklamiram te dividendne dionice.
– i u ovoj krizi se upravo na tim dionicama koje reklamiram nije gubila lova.

– većinu vas ne zanima taj porez od 12%, jer većina vas neće dobiti ni 3.000kn od svih dividendi.
– a do 12.000kn vas i oslobađa plaćanja.
– mene će ova vlada doslovno pokrasti s tim nemoralno velikim porezom.
– ja od te dividende živim, a kako imam puno cca 50% reinvestiram.
– ovi lopovi će mi uzeti 3 dobre mjesećne plaće, to je stvarno punooooo, iako vas to veseli.

– ali ima Boga.
– ne vjerujem da će moći porezovati HT, ERNT, i sve ove strane banke, dvostruko oprezivanje.
– baš mi je drago što će ti izvući što više love iz ove zemlje.

– a najviše me raduje tih 12% koje će morati platiti mirovinci i ostala fondovska industrija.
– a upravo ti mirovinci su najveći investitori u te dividendne dionice.

– a to u konačnici znači kako će i vaše penzijice biti manje za nekih 12%, o.k. to su neke buduće penzije, dobro ako išta i dobijete.
– a tih 12% će dobro uništiti i ostalu fondovsku industriju, na žalost ti vam prošlu godinu nisu zaradili ni kune, doslovno svi u minusu.

– tako tih 12% neće uništiti samo mene,
– raduje me što će dobro uništiti i većinu vas kroz te mirovince.

– I love this game.
Pozdrav !



Veceras izvjestaj ima TESLA (onaj iz Californie koji proizvodi elektricne automobile) mozda ni to nije lose poslusati.

NIje onaj iz Smiljana?:):) Znam ih dosta dobro tj gledao sam dosta recenzija. Ako ADPL ide u deal sa Revozom i hibridnim modelima, rast prodaje Tesle mogao bi biti indikator promjena(makar je segment totalno drugačiji).
[/quote]

Nissan – Renault su jaki u elektricnim vozilima.

Tesla predvidja da ce prodaja u 2012 biti 550-560 M sto je vise nego 520 koliko su predvidjali analiticari. TSLA +4.61 AM.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


– sve je to relativno, jedino je važno pobjediti tržište.

– koju stranicu prije sam vam napisala kako je neka moja projekcija dividende 8.14kn.
– a ovo sada je samo predujam.
– i moje čestitke za to, dali su koliko trenutno imaju u kasi.
– bar da svi sljede primjer HT i ADPL, zašto ne zahebati državu gdje god se zakonski može.
– ma pohvaliti ću svaku upravu koja izjavi kako neće isplatiti dividendu zbog ovoga bezobrazno velikog poreza na dividendu.

– indirektno ova vlada ovim zakonom totalno uništava inteligentno investiranje.
– jedino me raduje to što neće biti otvoreno niti jedno novo radno mjesto u proizvodnji a nezaposlenih će biti sve više i više.
– što gore to bolje.

Ja neznam da li se vi šalite ili ozbiljno? Nitko ne voli poreze, ali oni se moraju placati. Pogledajte Grčku. A to da je to bezobrazno puno stvarno je posebno smijesno. Male dionicare, kojih je vecina na ovom forumu, taj porez neće ni okrznuti. Evo samo mali primjer:
"No u SAD-u ipak dolazi do promjene u oporezivanju kapitalnih dobitaka. Tako je promjenom zakona iz 1997. godine određena maksimalna stopa na kapitalne dobitke od 20 posto ako je imovina u vlasništvu dulje od 18 mjeseci. Za imovinu koja je u vlasništvu između 1 godine i 18 mjeseci maksimalna stopa poreza na kapitalni dobitak je 28 posto, dok se porez na kapitalni dobitak na imovinu koja je u vlasništvu manje od jedne godine, plaća po stopi kao i za ostale dohotke (plaće ili kamate), tj. 39,6 posto. Mnogi ekonomisti smatraju kako porezni poticaji (ovaj puta u obliku povlaštenog oporezivanja kapitalnih dobitaka) nisu previše uspješni u poticanju investicija i rasta."

Za one koji neznaju šta su kapitalni dobitci:

"Kapitalni dobici predstavljaju porast vrijednosti imovine: zemlje, zgrada, strojeva, automobila, vrijednosnica (dionica i obveznica). Oni se mjere kao razlika između prodajne cijene i cijene po kojoj je dobro bilo ranije kupljeno."
Znaci kupite dionicu po 100kn. Ona nakon par dana naraste na 140kn. Znaci zaradili ste 40kn, ali vaših je samo 24kn dok 16 ide državi.

Šta bi te onda rekli. A pogledajte burze u americi, a pogledajte ovdje. Inace po istim stopama se onda i dividende oporezuju. Molim vas ljudi budite realni

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


Znaci kupite dionicu po 100kn. Ona nakon par dana naraste na 140kn. Znaci zaradili ste 40kn, ali vaših je samo 24kn dok 16 ide državi.
Šta bi te onda rekli. A pogledajte burze u americi, a pogledajte ovdje. Inace po istim stopama se onda i dividende oporezuju. Molim vas ljudi budite realni

Nije problem u tome sto se dividenda oporezuje. Problem je u tome sto je to jedina invensticija koja se oporezuje. U drugim zemljama se oporezuje i stednja i prihod od obveznica…

Ako netko zaradi preko 12000 od dividende i ako netko zaradi 12000 od orocene stednje njih su oba zradila preko 12000 od investiranja. A oporezuje se samo onaj koji je ulozio u dionice.

Vlada ovakvim poreznim rijesenjem jasno porucuje da ne zeli investiciju nego stednju. Ta stednja ce naravno zavrsiti u drzavnim obveznicama (zaduzivanju) samo ce banke u procesu uzeti 3-4%.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




Veceras izvjestaj ima TESLA (onaj iz Californie koji proizvodi elektricne automobile) mozda ni to nije lose poslusati.

NIje onaj iz Smiljana?:):) Znam ih dosta dobro tj gledao sam dosta recenzija. Ako ADPL ide u deal sa Revozom i hibridnim modelima, rast prodaje Tesle mogao bi biti indikator promjena(makar je segment totalno drugačiji).
[/quote]

Nissan – Renault su jaki u elektricnim vozilima.

Tesla predvidja da ce prodaja u 2012 biti 550-560 M sto je vise nego 520 koliko su predvidjali analiticari. TSLA +4.61 AM.

[/quote]

Inače, smatram da je Peugeot dobar buy. Oni imaju odličnu hibridnu tehnologiju + jako štedljive diesel agregate. Uzasno su dobro pozicionirani na Istočnim tržištima(Turska, Iran). Cijena goriva + zeelena osviještenost su učinili svoje. BMW uveo diesel agregate na USA tržište i manji ccm3 ako se ne varam?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Nije problem u tome sto se dividenda oporezuje. Problem je u tome sto je to jedina invensticija koja se oporezuje. U drugim zemljama se oporezuje i stednja i prihod od obveznica…

Ako netko zaradi preko 12000 od dividende i ako netko zaradi 12000 od orocene stednje njih su oba zradila preko 12000 od investiranja. A oporezuje se samo onaj koji je ulozio u dionice.

Vlada ovakvim poreznim rijesenjem jasno porucuje da ne zeli investiciju nego stednju. Ta stednja ce naravno zavrsiti u drzavnim obveznicama (zaduzivanju) samo ce banke u procesu uzeti 3-4%.


Samo malo. Vi bi da država još uvede i porez na kapitalne dobitke ili šta? Gledaj te na ovo kao minimalan porez koji je država mogla uvesti na tržište kapitala i budite zahvalni. To je toliko minoran porez prema drugim državama da ga ne treba ni spominjati. Nisam ni ja za porez, nego sam samo realan.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane



– sve je to relativno, jedino je važno pobjediti tržište.

– koju stranicu prije sam vam napisala kako je neka moja projekcija dividende 8.14kn.
– a ovo sada je samo predujam.
– i moje čestitke za to, dali su koliko trenutno imaju u kasi.
– bar da svi sljede primjer HT i ADPL, zašto ne zahebati državu gdje god se zakonski može.
– ma pohvaliti ću svaku upravu koja izjavi kako neće isplatiti dividendu zbog ovoga bezobrazno velikog poreza na dividendu.

– indirektno ova vlada ovim zakonom totalno uništava inteligentno investiranje.
– jedino me raduje to što neće biti otvoreno niti jedno novo radno mjesto u proizvodnji a nezaposlenih će biti sve više i više.
– što gore to bolje.

Ja neznam da li se vi šalite ili ozbiljno? Nitko ne voli poreze, ali oni se moraju placati. Pogledajte Grčku. A to da je to bezobrazno puno stvarno je posebno smijesno. Male dionicare, kojih je vecina na ovom forumu, taj porez neće ni okrznuti. Evo samo mali primjer:
"No u SAD-u ipak dolazi do promjene u oporezivanju kapitalnih dobitaka. Tako je promjenom zakona iz 1997. godine određena maksimalna stopa na kapitalne dobitke od 20 posto ako je imovina u vlasništvu dulje od 18 mjeseci. Za imovinu koja je u vlasništvu između 1 godine i 18 mjeseci maksimalna stopa poreza na kapitalni dobitak je 28 posto, dok se porez na kapitalni dobitak na imovinu koja je u vlasništvu manje od jedne godine, plaća po stopi kao i za ostale dohotke (plaće ili kamate), tj. 39,6 posto. Mnogi ekonomisti smatraju kako porezni poticaji (ovaj puta u obliku povlaštenog oporezivanja kapitalnih dobitaka) nisu previše uspješni u poticanju investicija i rasta."

Za one koji neznaju šta su kapitalni dobitci:

"Kapitalni dobici predstavljaju porast vrijednosti imovine: zemlje, zgrada, strojeva, automobila, vrijednosnica (dionica i obveznica). Oni se mjere kao razlika između prodajne cijene i cijene po kojoj je dobro bilo ranije kupljeno."
Znaci kupite dionicu po 100kn. Ona nakon par dana naraste na 140kn. Znaci zaradili ste 40kn, ali vaših je samo 24kn dok 16 ide državi.

Šta bi te onda rekli. A pogledajte burze u americi, a pogledajte ovdje. Inace po istim stopama se onda i dividende oporezuju. Molim vas ljudi budite realni
[/quote]

Gledajte, poanta je burze izdavanje VP-ova i zaduživanje radi novih projekata, akvizicija itd… Porez na dividendu je porez na uspjeh jer nema dividende bez dobiti i konstantnosti. Dakle, porez na dividendu firme koje se šire neposredno oporezuje ne samo kroz sam porez nego odvlaći ulagae od kupovine VP-ova u slučaju širenja a te iste firme tjera na zaduživanje kod banaka sa jedne strane te ulagaće u depozite također privlaći zbog nedostatka oporezivanja. Ukratko, nagrađuje se pasivnost.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close