Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Idući tjedan pratite HPB, VART i IMZV.
Howgh

IMZV? Kolega kaj vi više ne razlikujete minus od plusa u poslovanju tvrtke. Ili vi indijanerosi odmah idete na derivacije?!?[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


ides: ” To je pričao, a kupovao jeftino INDG [smiley1] ” – a što tada nisi poslušao gospodina Zimzelenog pa kupio INDG. – gospodin Znanac je imao samo dvije greške INDG i Zdenka, ali ko radi taj i griješi iako sam sigurna kako je na obje dobro zaradio. – meni su savjeti na ovim stranicama dobrodošli od svih investitora na ovom forumu. – a sad hoću ili neću kupovati to je moja osobna odluka. – ako se kome ne sviđa ova tema ne treba ju otvarati. – samo bi još nadodala, nemojte na ovim stranicama postati svoje portfelje, navedite dionicu ili više njih uz obavezno zašto bi to bilo dobro kupiti, pa onda slobodno navlačite koliko hoćete. Pozdrav !

Znanac je imao samo greske u tajmingu..prema drugima…nista vise…kad je prodavao…govorio je da je dionica odlicna za kupiti, kad je kupovao, govorio je suprotno…a nekad je govorio da treba kupovati kad je i kupovao…jer je bilo dosta za sve …
Nisa sto drugi ne rade 😉

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Ovih dana trebalo bi obratiti pažnju na dionice KOSK-R-A i KOSK-P-A na ZSE-u. Vidjet ćete da NESMA prodaje svojih 20.000 komada dionica KOSK-R-A. Sa sigurnošću se može reći da je vrlo izvjesno ponavljanje scenarija sa KOSN-R-A samo što ovdje treba obratiti pažnju ina dionicu KOSK-P-A. Kad se počne skidati ovaj veliki nalog koji je ujedno i jedini na KOSK-R-A treba biti brz, jer je isto kod KOSN-R-A trajalo svega desetak minuta.


Ovih dana trebalo bi obratiti pažnju na dionice KOSK-R-A i KOSK-P-A na ZSE-u. Vidjet ćete da NESMA prodaje svojih 20.000 komada dionica KOSK-R-A. Sa sigurnošću se može reći da je vrlo izvjesno ponavljanje scenarija sa KOSN-R-A samo što ovdje treba obratiti pažnju ina dionicu KOSK-P-A. Kad se počne skidati ovaj veliki nalog koji je ujedno i jedini na KOSK-R-A treba biti brz, jer je isto kod KOSN-R-A trajalo svega desetak minuta.

Istina, treba pozorno pratiti, ali si malo prečero s onih “desetak minuta”. Ipka je trajalo skoro sat i pol. [smiley2]

La vita e bella!

Ak je tak, zakaj čekati da počne skidanje, može se onda dakle to odmah početi?
Mislim ak je već neko siguran u to. Pa neće valjda krenuti tek kad svi krenu. Ili je to stil ulaganja?
Krcati se u brzi vlak tek kad krene. Tada se lako polome noge. Ljepše je ući ranije, popiti kavicu u miru, zapaliti pljugu i onda kad krene lijepo odspavati neko vrijeme pa svjež i odmoran uživati u vožnji i biti spreman na sve što se može dogoditi.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Čuj poglavico a koliko to po tebi vrijedi? Kao KOEI ili više?

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Pa ja mislim da povlaštene dionice svih končarevih firmi vrijede barem koliko i redovne tih istih firmi. Dakle ne vidim razliku u njihovoj vrijednosti. Dividenda na povlaštene se mora isplatiti u visini dobiti, dok za redovne ako se tako odluči na Skupštini. A sigurno ne bum išel glasovati, pa su mi povlaštene osobno bolje.
A kako vidim i jeftinije, mada ne znam zašto.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Hvala poglavico.[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


mada ne znam zašto.

???[smiley8]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ne znaju ni drugi zašto je povlaštena Kosk jeftinija od redovne pa su lijepo počistili, za danas, sve na 400.
I još bi kupili i za više.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

koje od ovih dionica preporucujete kao dugorocno investiciju?

INA, Finvest, HIMR, ZVCV, Dalekovod, Maistra ?

hvala na pomoci

DOKUP!

ZVCV, eventualno INA

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

New Report

Close