Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dvije cure u fight-u a nema Jamesa? Čudo.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Meni uistinu nije jasno, kako netko tko je kupio ERNT po 1400-1600kn i KODT po 1350-1450kn, uz ove trenutne cijene svaki dan zaradi auto?
Meni se prije čini da se izgubilo 40 auta pa su se sad uspjela vratiti 4 autića i to bez pune opreme.

Vratio se Splićo.

– evo ga ponovno s dudicom.
– a stvarno je bilo dosadno bez njega.
– ali poslje svakog bankrota se vraća i vraća, ne može bez burze,
– čim skupi 5-10.000kn kupi dionice digne margin i tako dok ne bankrotira.

– e moj Splićo, odaje te stil pisanja.
– a sada odgovor na Splićinu provokaciju.
– ERNT, tu se je zaradilo 50kn prije dividende ili 100kn poslije dividende, mislim kako je ta dividenda bila 190kn, trenutno nemam dionice ERNT, imala nešto malo i prodala prije ovog rasta.
– KODT, to su vam max cijene na kojima je bila prošle godine, mogli ste ju akumulirati ispod 1.000kn,
– trenutno se tu događa potpuno ista situacija kao prošle godine, plus što je bila dividenda 55kn.

– raduje me povratak našeg Spliće.
– do sada je pisao s cca 10 nickova, poslije svakog bankrota mijenja nick, što je u redu, u prošlom životu prije nego je bankrotirao poznavali smo ga kao gospon Machete.
– možda će sada biti bolje sreće.

– I love this game.
Pozdrav !

Znači , u opciji su dvije varijante: zaradila si ili 20 % od ilegalnog prihoda , tj. vođenja portfelja na crno ? Ili, samo plaću od = 6.500,00 kuna ….i nešto sitno na svom privatnom portfelju…..?

Ne, ipak mi je najbolja misao oko moje neodgovornosti..pa, već sam Vam sto puta napisala..
da sam poduzetnica i da sam zalutala na burzu davne 2007….i još se izvlačim, kako znam i umijem.

Poslovni rezulatati svaki dan su odlični, u smislu totalne stabilizacije prihoda, rashoda..i cijelog
funkcioniranja u firmama / 2/. Za sada , dobit- kako ja hoću -u okvirima predloženog.
Cilj: funkcionirati bez gubitaka, sa dobiti i ulagati u nove poslove i investicije.
Poznato Vam je …???
Eto, kad se počnem baviti s burzom..doći ćemo na istu valnu dužinu….otprilike.Trenutno me taj
novac na burzi- ne interesira životno, mada će mi biti bitan za penziju, ako ju doživim.
A do tog vremena, sve će se oporaviti, što imam u portfelju, apsolutno.Možda ,štogod i zaradim.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Znači , u opciji su dvije varijante: zaradila si ili 20 % od ilegalnog prihoda , tj. vođenja portfelja na crno ? Ili, samo plaću od = 6.500,00 kuna ….i nešto sitno na svom privatnom portfelju…..?

Ne, ipak mi je najbolja misao oko moje neodgovornosti..pa, već sam Vam sto puta napisala..
da sam poduzetnica i da sam zalutala na burzu davne 2007….i još se izvlačim, kako znam i umijem.

Poslovni rezulatati svaki dan su odlični, u smislu totalne stabilizacije prihoda, rashoda..i cijelog
funkcioniranja u firmama / 2/. Za sada , dobit- kako ja hoću -u okvirima predloženog.
Cilj: funkcionirati bez gubitaka, sa dobiti i ulagati u nove poslove i investicije.
Poznato Vam je …???
Eto, kad se počnem baviti s burzom..doći ćemo na istu valnu dužinu….otprilike.Trenutno me taj
novac na burzi- ne interesira životno, mada će mi biti bitan za penziju, ako ju doživim.
A do tog vremena, sve će se oporaviti, što imam u portfelju, apsolutno.Možda ,štogod i zaradim.


Miami, slušaj, zašto radiš distinkciju vođenje posla/firme i burze? Zašto ne primjeniš ono što radiš u svojoj firmi na burzu i firme na burzi?

Lijepo kažeš – stabilizacija prihoda/rashoda – zašto ne gledaš firme koje imaju isti stav?
Vjerujem da i sve firme koje si imala/imaš ne polsuju niti danas. Takva je ciklička nrav poslova kroz prostor/vrijeme/struku.

Znaš, ne vidim zašto trud koji daješ u svojoj firmi ne primjeniš na firme na burzi? Isti ti je princip i preslikaš sve na te firme. Po meni imaš i jedan plus – puno lakše likvidiraš novac i otiđeš dalje – nego bi to mogla privatno u svjoj firmi.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Razmišljala sam o tome. Da zaposlim jednog mladog genijalca, koji ima živce za praćenje i volju
i smisla za to. Portfelj je spreman, a doregistracija mi nije problem ako to želim i službeno.
Portfelj je moj privatan, nisam u obavezi čak se niti službeno s nikim dogovarati.Tko će znati-
da mi netko drugi skrbi o mojim transakcijama i zadaje naloge umjesto mene.?

Ne znam. Bojim se nekome povjeriti veliki novac.Ako zahebe, kaj onda. Bolje da sebi sama budem
kriva.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Razmišljala sam o tome. Da zaposlim jednog mladog genijalca, koji ima živce za praćenje i volju
i smisla za to. Portfelj je spreman, a doregistracija mi nije problem ako to želim i službeno.
Portfelj je moj privatan, nisam u obavezi čak se niti službeno s nikim dogovarati.Tko će znati-
da mi netko drugi skrbi o mojim transakcijama i zadaje naloge umjesto mene.?

Ne znam. Bojim se nekome povjeriti veliki novac.Ako zahebe, kaj onda. Bolje da sebi sama budem
kriva.

Gle. Dali ti je njegova/njezina pogreška jednaka kao i tvoja? imala si ih kao i svi? Ali ako vidiš da nemožeš sve sama/da ti glavni core uzima vrijeme i da drugo radiš polovno ili sve lošije jer imaš fiksnu količinu fokusa i energije – onda povjeri nekome da ti radi za tebe. Ali nadji nekoga kome vjeruješ/to kao poslodavac siguran sam da znaš procjeniti. Nemoraš sve sama.

Definiraš ciljeve i nagradu. Vjerum mi, znam ljude koji bi ti to radili skoro pa besplatno. Neki ljudi vole intrige i vole to što rade. Neće ti prvo reci cijenu usluge nego ti dati rezultat.

Novac je često nusprodukt dobrog rada/predanosti/talenta.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Ne znam. Bojim se nekome povjeriti veliki novac.
Ako zahebe, kaj onda. Bolje da sebi sama budem kriva.

Pa jel može gore od sadašnjeg stanja? Gdje se još moglo izgubit kao na INGR i ATPL?
Kako bi te itko zahebo više od toga?



Ne znam. Bojim se nekome povjeriti veliki novac.
Ako zahebe, kaj onda. Bolje da sebi sama budem kriva.

Pa jel može gore od sadašnjeg stanja? Gdje se još moglo izgubit kao na INGR i ATPL?
Kako bi te itko zahebo više od toga?
[/quote]
Na Dlkv, Kaba, Lkri..itd, itd.


Ne, ipak mi je najbolja misao oko moje neodgovornosti..pa, već sam Vam sto puta napisala..
da sam poduzetnica i da sam zalutala na burzu davne 2007….i još se izvlačim, kako znam i umijem.

gospođo Miami.

– nije sramota ne znati, ali onda pitajte.
– puno investitora na ovom forumu će vam pomoći savjetom.

– točno je to kako su besplatni savjeti i najskuplji savjeti.
– ali vi sami odaberete 5-10 koji su po vašem mišljenju najpametniji.
– pitate ih, ne za portfelj, nego određenu dionicu.
– np. ako vam ta aketa od 10 upita kaže kako je xy dionica Best buy o.k. investicija tada se nemate što misliti.
– isto tako i za prodati.

– sada sami morate odlučiti koji je vaš horizont investicija, kratkoročno par dana, tjedana ili dugoročno godinu ili više godina.
– ako nemate dosta slobodnog vremena tada bih vam svakako preporučila dugoročno investiranje.
– još je tu jako bitna likvidnost, da iz investicije možete izići kad god poželite.
– i svakako investirajte u firme koje posluju pozitivno i dijele dividendu.

– ili možete investirati u Crobex ili Crobex10,
– ali tako da vi sami odaberete 5-10 dionica.

– ili što je sada moderno investirati u 4 dionice gospona xy.

– ima puno stilova, vi odaberite što vam najviše odgovara.
– jedino što ne smijete to je investiranje na drukove gospon Lopine i sličnih.

– I love this game.
Pozdrav !




uskoro DIOKI!

[/quote]

Kolega svaka ti čast (moj osobni prijatelj)….svaka čast i na prognozi da će cros svaki dan rasti po 15% [thumbsup]……nisam ni ja bio siguran pa sam izletio jučer iz crosa…ali dioki držim [thumbsup]
[/quote]


Ponovno pitanje na ovoj temi..za IVANU7…: OTKUDA TI POVLAŠTENE INFORMACIJE ?
[/quote

Poštovana kolegice miami ,kolega lavgar je davno prije na ovoj temi napisao da je Dioki best buy odnosno da će biti uskoro best buy. S obzirom da je kolegica Ivana 7 tek neki dan napisala da će "jedna"dionica rasti 50% (nije napisala koja) mislim da se ne radi o povlaštenoj info već samo o dobroj procjeni.
To što ste svi ignorirali dobronamjernu gestu kolege lavgar i ljepili mu jedinice umjesto da pokrenete debatu -zašto.kako,kada,zbog čega,to vam se sad obilo o glavu. Nema tu velike pameti,Dioki bez pokretanja proizvodnje vrijedi više od ove cijene a s pokretanjem (danas potvrđeno) puno puno više. Moja procjena 120 kuna.

...planinu će pomaknuti samo onaj koji je počeo s micanjem kamenčića...(kineska)





uskoro DIOKI!

[/quote]

Kolega svaka ti čast (moj osobni prijatelj)….svaka čast i na prognozi da će cros svaki dan rasti po 15% [thumbsup]……nisam ni ja bio siguran pa sam izletio jučer iz crosa…ali dioki držim [thumbsup]
[/quote]


Ponovno pitanje na ovoj temi..za IVANU7…: OTKUDA TI POVLAŠTENE INFORMACIJE ?
[/quote

Poštovana kolegice miami ,kolega lavgar je davno prije na ovoj temi napisao da je Dioki best buy odnosno da će biti uskoro best buy. S obzirom da je kolegica Ivana 7 tek neki dan napisala da će "jedna"dionica rasti 50% (nije napisala koja) mislim da se ne radi o povlaštenoj info već samo o dobroj procjeni.
To što ste svi ignorirali dobronamjernu gestu kolege lavgar i ljepili mu jedinice umjesto da pokrenete debatu -zašto.kako,kada,zbog čega,to vam se sad obilo o glavu. Nema tu velike pameti,Dioki bez pokretanja proizvodnje vrijedi više od ove cijene a s pokretanjem (danas potvrđeno) puno puno više. Moja procjena 120 kuna.

Hm. Htio bih čuti Vašu razradu i obrazloženje cijene od 120 hrk/dionica ili cijela firma 485 milijuna kuna.

No, jeidno što ova firma po izvještaju ima je dugotrajna imovina. Porast od 1 milijardu kuna vidljiv je na izvještaju. Možda netko može objasniti što je tu bilo da je dodana vrijednost te jedne milijarde.

Dalje, dobiti nema, slobodnog novčanog toka također kada nema dobiti a industrija je kapitalno intenzivna. Ako gledate tu neku intrinzičnu vrijednost tj novac koji Vam stvara ova firma – nema je jer ne stvara novac sebi niti dioničarima.
Vrijednost zemljišta postoji ali u slučaju likvidacije ono će se prodavati po fire sale cijenama.
gledajte, meni kao malom dioničaru Dioki ne vrijede ništa jer mi ne stvaraju ništa. Zemljište i ostalo vrijede onima koji se prvi namiruju u dugu, a to nisu dioničari nego banke i ini.
Opet ja ne da je nebi kupovao sada nego je nebi niti prije u najboljim godinama ponikakvoj cijeni.
Špekulativno je prilika jer ima energiju pada koji se može prebaciti u rast ali nije održiva ako nema realnog rasta.

Eto.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Herbalife(HLF). IMaju dobar rast prodaje na cijelom tržištu. Ipak mislim da su duplo precijenjeni s obzirom na koliko vrijede meni( po mom izračunu). Probijaju se na Kinesko tržište i djeluju jako na USA zbog svog Weight loss dijela. Ipak ono što me brine je to da djeluju na bazi malih distributera operativaca koji putuju i prodaju proizvode. Cijena goriva raste i time smanjuje profitnu maržu distributerima te im smanjuje volju za rad i efektivnost. Ako se dobar dio prodaje temelji na debljini, rast cijene goriva trebao bi potaknuti veći broj građana na kretanje i smanjenje kilaže i voljnost kupnje tih proizvoda. Neznam cijene Herbalife proizvoda ali vjerujem da su skuplje što u krizi nije dobra stvar. Opet, van krize i rastom raspoloživog dohotka možda tu ima potencijala. Nebih je kupovao(dionicu) ali samo kažem.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close