Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ma upravo je u tome stvar…”zabetoniraš” lovu u Đuru, Elku itd. i onda
čekaš..čekaš…a hrpa “brzih vlakića” prolazi…frustirajuće.
[smiley8]

Ja ti savjetujem da ne kupuješ Elku. To je moje iskreno mišljenje. ti si za brze vlakiće. Ali mislim da si zaboravio brze vlakiće prema dolje. Elka je prije 2 mjeseca bila na 117 kuna, a hpb je kupovao po 130-133 kune i tada je prošlo preko 10.000.000,00 kuna. Ako ti to ne govori dovoljno, nemoj kupovati. Samo mi reci kamo ćeš s lovom iz “brzog vlakića”? u novi brzi vlakić? pa taj novi vlakić ne izađe iz tunela i opet si blokiran. Ne razumijem te uopće o čemu pišeš kad kažeš ” zabetoniraš lovu u ddjh i elku”. Ajde još elka nije odradila svoje pa te razumijem, ali ja sam u ddjh ušao na ispod 120 kuna. Jel mi lova tamo betonirana ili nije? Nismo svi ušli na burzu s INA-om. Neki smo tu već dugi niz godina i čudom se čudimo ljudima koji misle da je burza kladionica. Ako nemaš strpljenja, nisi čovjek za dionice i točka. Takav se stav gradi godinama, ali ja ni na početku nisam bio ovako naivan. Sorry, nemoj se vrijeđati, ali bolje da sad naučiš na tuđim greškama nego na svojoj lovi.

Najbolja škola je kad popušiš svoju lovu i to dobrano,kad ti drugi govore,ne razumiješ što ti žele reći…. Ja sam sikusio na svojoj koži,jako je neugodno,ali je isto tako i učinkovito….
Možeš se školovati koliko želiš,ako nemaš praksu..0 bodova….pročitaj postove Presvetlog na Moj Novac..

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

pa zašto bi elka odradila rast samo zato jer nije rasla? to mi je smiješno, takvo predviđanje je za malu djecu, u svakom rastu postoji neko uporište možda nije poznato svakome pa ljudi misle suprotno ali nije ništa bezveze osim gore navedenog zaključka

Imali smo jedan jako interesantan tjedan.
– moj portfelj je bio na najvećim razinama, kad je bio najveći pad nisam niti računala, rađe idem u kafić, šetnju ili pročitati koju knjigu nego zbrajati gubitke, jednostavno tako uvijek radim i puno bolje se osjećam kad su mi gubitci nepoznati.
– moj portfelj je jako izložen prema INI, a INA -4.4%, ali nema straha netko će to već čistiti do, a i preko 3.000kn, ipak mi je ina dugoročna investicija.
– u ovom tjednu su mi u portfelju zablistala i dva bisera LURA i ARNT.
– u ovom tjednu su se počeli buditi DDJH i TNSA.
– i PTKM je odradio strašan rast, a ja ga imala boli glava, samo kako je većini poznato jedan omraženi lik koji je prestao i pisati od kad PTKM raste, ali ne bojtete se pojaviti će se on ako PTKM počme padati, srećom jedan dio koji i nije tako zanemariv sam još ostavila u PTKM.
– ma ima tu još dionica koje su odradile manje rastove, a od nekih to tek oćekujem.
– ima i par dobrih prilika, ali ne bi o njima dok ih ne nakupujem.

– kao i obično za kraj, koji su savjeti.
– ja imam jedan savjet za ove nove na tržištu, vidili ste ovaj tjedan kako to lijepo zna rasti, ali je i nezgodno kad pada, zato je tržište dionica i rizično, pa s novcima možete ponovno u banku, znam tamo su kamate male.
– bilo i na vijestima, koliko svakodnevno dolazi novog novca na tržiše.
– s ovima dioničkim fondovima i kad budu uskoro mirovinci mogli kupovati JDD kotaciju, ne vidim razloga za skoru veliku korekciju.
– savjet za one koji pišu na ovom forumu i posjeduju u 2 – 3 dionice 20 – 30.000kn i kad to rasprodaju u pet minuta, nije lijepo ni moralno pisati ja svoje prodao u kešu 100%, korekcija ide to dolje,
– mali i novi investitori tada dolaze do panike i rasprodaju svoje dionice, koje su najvjerojatnije kupili na cjenovnom vrhu.
– naučite se kako je investiranje dugoročni posao, ako su vam novci u dobrim dionicama nema straha, a nažalost o takvim se dionicama po forumima najmanje i piše.
– tu se najviše piše o balonima, pa prije nego ih kupite dobro razmislite kako će te iz njih izići.

– vikend je imali savjeta za kupnju ili prodaju.
– kako će se tržište kretati sljedeći tjedan ?
Pozdrav !


– savjet za one koji pišu na ovom forumu i posjeduju u 2 – 3 dionice 20 – 30.000kn i kad to rasprodaju u pet minuta, nije lijepo ni moralno pisati ja svoje prodao u kešu 100%, korekcija ide to dolje, – mali i novi investitori tada dolaze do panike i rasprodaju svoje dionice, koje su najvjerojatnije kupili na cjenovnom vrhu.

ivana7, a koliki je novcani limit iznad kojeg postaje moralno i koji daje nekome pravo pisati da je svoje dionice rasprodao i da je 100% u cashu ???
pa ipak je to moralnije i iskrenije od onih koji imaju 200-300.000 u nekim dionicama, a kazu da su svoje prodali, pa stvarno izazovu paniku da bi nadokupili od malih i novih investitora.
uostalom, bili mali ili veliki investitori, svak nek vjeruje sto hoce i kome hoce, a ak pogrijesi u procjeni barem ce nauciti, zar ne?

…. savjeti za kupnju…
pokusati uloviti PLAG po 5.000, ipak je to sada zanimljivo podrucje, sto zbog turizma, sto zbog Istre
HRBC se u zadnje vrijeme lijepo penjao prema 399, uz solidne promete, jucer je uz mali promet zvisio na 360, po meni dobra prilika ko hoce
ZVCV – prodaja na 410, eh, da bar imam casha

mislim da su tri dovoljne s moje strane

lijep pozdrav svima

“Please, God, Just One More Bubble.”


– vikend je imali savjeta za kupnju – kako će se tržište kretati sljedeći tjedan ? Pozdrav !

1.- INA
2.- INA
3.- INA
po cjenama ispod 3000, zicer.
Ljubi te Edo tvoj![smiley2]

lako tebi ivana kad ti imas cijelu burzu u svom portfelju pa svaki tjedan mozes otvorit sampanjac i s nama podijeliti radost zbog naglog skoka neke dionice.

vjeruj mi, isplati se cekati, pa makar cekali i godinama...

osim nekih kvalitetnih dionica, ali koje su već otišle dosta visoko, kad se već pita evo i ja ću jednom preporučiti nekoliko:
ZVCV – dionica još nije započela rast, a sa ovih razina ima veliki potencijal za to (jaki fundamenti; Aures, Fima također ulazili na približnim razinama…). (Kad već neki spominju Erikove fundamentalne izračune, onda moram reći da je i tu među prvih 10 u HR)
KORF – ogromni prometi svaki dan i izuzetno jaka kupnja sa 2-3 H naloga među prvih 5 na kupnji već neko vrijeme, svaki dan. Dionica jako potcijenjena fundamentalno.
ADPL – vrlo perspektivna firma; uredno poslovanje; širenje van granica Hrvatske; redovito dobija nagrade… Slovenci je lagano sve više preuzimaju…
MNDS – trži se daleko ispod bv; uredno posluje iako s malom dobiti; direktor je predsjednik drvnog klaster HR…

Postoji još mnogo potcijenjenih i perspektivnih dionica. Treba istraživati…

Ima i vrlo vrijednih kratkoročnih dionica, ali to neka svatko računa za sebe, jer je značajno riskantnije od ovih dugoročnih investicija.


osim nekih kvalitetnih dionica, ali koje su već otišle dosta visoko, kad se već pita evo i ja ću jednom preporučiti nekoliko: ZVCV – dionica još nije započela rast, a sa ovih razina ima veliki potencijal za to (jaki fundamenti; Aures, Fima također ulazili na približnim razinama…). (Kad već neki spominju Erikove fundamentalne izračune, onda moram reći da je i tu među prvih 10 u HR) KORF – ogromni prometi svaki dan i izuzetno jaka kupnja sa 2-3 H naloga među prvih 5 na kupnji već neko vrijeme, svaki dan. Dionica jako potcijenjena fundamentalno. ADPL – vrlo perspektivna firma; uredno poslovanje; širenje van granica Hrvatske; redovito dobija nagrade… Slovenci je lagano sve više preuzimaju… MNDS – trži se daleko ispod bv; uredno posluje iako s malom dobiti; direktor je predsjednik drvnog klaster HR... Postoji još mnogo potcijenjenih i perspektivnih dionica. Treba istraživati… Ima i vrlo vrijednih kratkoročnih dionica, ali to neka svatko računa za sebe, jer je značajno riskantnije od ovih dugoročnih investicija.

Slažem se sa vašim prijedlogom ,
samo ja bih obrnuo redoslijed.
pozdrav.


ivana7, a koliki je novcani limit iznad kojeg postaje moralno i koji daje nekome pravo pisati da je svoje dionice rasprodao i da je 100% u cashu ??? pa ipak je to moralnije i iskrenije od onih koji imaju 200-300.000 u nekim dionicama, a kazu da su svoje prodali, pa stvarno izazovu paniku da bi nadokupili od malih i novih investitora. uostalom, bili mali ili veliki investitori, svak nek vjeruje sto hoce i kome hoce, a ak pogrijesi u procjeni barem ce nauciti, zar ne?

– sada je demokracija, i svatko može pisati i ulagati kako želi.
– ima jedan forumaš koji je svašta pisao na PTKM, ima i svoj forum, žao mi je, što je prestao pisati, a prestao je pisati jer je kužio kako je postao predmet za..bancije na ovom forumu, ali doći će on kad PTKM padne, uostalom sad se zabavlja na svom forumu.

– ja sam pisala zašto nisu uvjeti za jednu veliku korekciju, možda i griješim.
– tko misli suprotno neka napiše.
– panike su najmanje poželjna stvar.
– i naša TV nesvjesno širi paniku, na ttxt
– na Wall Srreetu su u četvrtak ponovno zaredali gubici
– Dow Joens indeks potonuo je 0.2%,
– i sad ulagaće uhvatila panika jer im je indeks pao za strašnih 0.2% i brže bolje prodaju dionice.
– možda je i u pravu, ali ako je u pravu onda je stvarno veliki svjetski stručnjak kad je na padu od 0.2% kužio kako je pred nama velika kriza.
– za mene je taj urednik jedna velika budala koja nema pojma o dionicama, vjerojatno niti ne posjeduje niti jednu jer mu je plaća mala, ali takvo pisanje i to na najačem i najutjecajnijem mediju je za otkaz.
– i na ovom forumu su i neki veliki ulagaći slićno pisali, ali uvažavam njihovo izvinjenje.
– pa neki su u kešu već preko mjesec dana, njima je dostatna zarada od 5 – 10%, to je puno više nego što banke daju za novac koji kod njih stoji godinu dana.
– ja puno rizikiram, pa onda puno i dobijem, ali to je savjet za kockare, ovim drugima ipak preporućujem ulaganje u banke, samo ne preko 100.000kn, jer novac nije ni tu siguran preko te sume.
Pozdrav !


lako tebi ivana kad ti imas cijelu burzu u svom portfelju pa svaki tjedan mozes otvorit sampanjac i s nama podijeliti radost zbog naglog skoka neke dionice.

– trenutno radim s 35 dionica.
– vidim i 3 – 4 dobre prilike na tržištu koje nemam, nemam keša, nešto ću prodati, tako će biti i posla drugi tjedan.
– kad je bio ovaj pad nešto sitno sam i željela kupiti ali nije išlo s niskim cijenama.

– na ovom forumu ima i tema moj portfelj.
– ulaganje u dionice je dosta rizićno,
– kako bi smanjili rizik disperziramo se u što više investicija.
– ako ste u dobrim investicijama tada nema ni velikog straha, a i dobiti su više nego solidne.
– tu na forumu možete najviše čitati o razno raznim balonima, neću ih imenovati jer nikome ne želim ugroziti reklamnu kampanju.
– o onim dobrim investicijama se malo ili skoro ništa ne piše.
– nikada na forumu nisam pročitala kako i zašto treba izgledati jedan dobar portfelj.
– puno puta sam pročitala kako je odlićno raditi s 3 dionice, a 5 – 6 dionica je već previše za pratiti.
– zašto previše kad je ulaganje u dionice dugoročno.
– tu na forumu novim ulagaćima najveću zbrku u glavi stvaraju dnevni trgovci, te u jednom danu ili već sutradan kod istih investitora mogu pročitati kupio i prodao, to je njihovo pravo i oni tako rade,
– ali kad takvi počmu pisati kako je to dobro i kako će to rasti, tada oni vjerovatno prodaju dionice upravo Vama.
– zato stvarno treba paziti, koga se čita na forumu,
– ponavljam nikada nisam pročitala kako treba izgledati jedan dobar portfelj i zašto?
– jedino je to pisao gospodin Zimzelen sada Gastajbarter na Centu, ali i meni se ne sviđa njegov izbor, iako i u njegovom portfelju ima par jako dobrih dionica.
Pozdrav !

Ima li tko neku kvalitetnu informaciju vezano uz BRIN. O ovoj dionici se ništa ne priča, a ima dobre fundamente i zanimljivu strukturu prvih 10 dioničara.

[b]Ima se![/b]

New Report

Close