Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja predlažem natpis: “Svi smo mi Zimzelenovi Znanci”, mislim da moj slogan odgovara svima, hi,hi,hi[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


Nitko ne spominje veće korekcije: – ATLN s 280,00 kuna na 200,00 kuna ili 40% – DDJH s 190,00 kuna na 165,00 kuna ili 15% – KOSN-R-A s 2.300 kuna na 1.900,00 kuna ili 20%. To su korekcije, a ne ovo na INI ili Varteksu ili Petrokemiji. Tu ni nema neke veće korekcije niti će je biti osim u slučaju sloma, a u to ne vjerujem(o).

Mauricije; jucerasnja cijena zatvaranja KOSN-a je bila 2100 kuna, a danasnja zadnja je 2000 kuna i nema prodaje ispod 2050. Jeli ti vidis tu neku ‘veliku korekciju’?
ATLN i nije da se pretjerano trzio na 280 niti je to bila cijena zatvaranja tako da ni to ne stoji, te takodjer provjeri podatke i za DDJH jos jednom. Ne treba bezrazlozno siriti paniku medju ulagacima ovih dionica iako ja vrebam kupiti sto DDJH jer se stvarno isplati.[smiley5]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


KuciloOro: ” , imam casha kupujem , pa mi ovakvo stanje trenutno odgovara, na žalost većine. Isprika ” Naravno da si pretjerao, i ja kupujem, ” – za ove u kešu jedno pitanje ? – pa što se dobroga kupuje ?

Ja cu pricekati sutrasnji dan i viditi da li ce se trend nastaviti; jer ima jos dosta nervoznih rukica koji su ulagali u burzu i ne mogu sebi dopustiti luksuz ‘gubitka’. Sve mi se cini da ce i sutra biti crvenila na dosta dionica; na nekim opravdano (baloni) a na drugima zbog panike. Svaka dionica sa dosta prometa a ako se pocinje brzo ‘oporavljati’; bi mogla biti ‘dobitna kombinacija’

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Sutrašnje prognoze.
– voljeli mi ili mrzili INU, ona će ipak sutra biti glavni pokazatelj kretanja cijena na burzi.
– dobro je da se plavi ili zeleni tržište u Kini i USA, to bi trebao biti dobar znak i za EU i našu INU u Londonu.
– po meni će biti podjednako i plavih i crvenih strijelica, možda i griješim.
– dobro bi došli savjeti što kupovati odnosno što prodavati.
– ipak ova kriza nije uvjetovana našim tržištem, iako tu ima pojedinih balona od dionica, dok neke nisu ili su odradile zanemariv rast.
– sutra će biti i interesantne igre fondova.
Pozdrav !

kupovati: sve što nije pretjerano raslo u I. i II. mjesecu, odnosno one koji imaju polagan i stabilan rast, jer opet će korekcija na onima koje prebrzo rastu. to je uvijek tako bilo. bolje pomalo, pa više puta, nego odjednom gore pa odjednom dolje

prodavati: ne znam, ja ne prodajem još ništa.


kupovati: sve što nije pretjerano raslo u I. i II. mjesecu, odnosno one koji imaju polagan i stabilan rast, jer opet će korekcija na onima koje prebrzo rastu. to je uvijek tako bilo. bolje pomalo, pa više puta, nego odjednom gore pa odjednom dolje prodavati: ne znam, ja ne prodajem još ništa.

Već duže vrijeme mjerkam ELKU, a ne mogu se odlučiti..jednostavno nisam siguran, a obzirom da i nije odradila svoje u ova 2 mjeseca…Cijenio bih iskreno mišljenje?[smiley11]

cayman006:

kupovati: sve što nije pretjerano raslo u I. i II. mjesecu, odnosno one koji imaju polagan i stabilan rast, jer opet će korekcija na onima koje prebrzo rastu. to je uvijek tako bilo. bolje pomalo, pa više puta, nego odjednom gore pa odjednom dolje prodavati: ne znam, ja ne prodajem još ništa.

Već duže vrijeme mjerkam ELKU, a ne mogu se odlučiti..jednostavno nisam siguran, a obzirom da i nije odradila svoje u ova 2 mjeseca…Cijenio bih iskreno mišljenje?[smiley11]

Problem je kod njih što nisu odradili već puno više od 2 mjeseca…. cijena jako dugo stagnira, i koliko god mi se dionica činila perspektivna i dobra, jedino što me spriječava da ju kupim je strah da ne provede još dosta vremena na ovoj razini, prije nego ju odluče pustit s lanca…

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

Ma upravo je u tome stvar…”zabetoniraš” lovu u Đuru, Elku itd. i onda čekaš..čekaš…a hrpa “brzih vlakića” prolazi…frustirajuće.
[smiley8]

Premješteno iz teme: [color=blue]Što smo danas tržili ?[/color]

dvoumim se da li da kupim inu i zaradim 100kn po dionici do sutra pa da sutra kupim ddjh, vart, ptkm i jos nesto ili da odmah kupim ddjh,vartt i ptkm. kaj vi mislite?

http://www.diplomata.org/diplomata/drzave/index.php?broj=9


Premješteno iz teme: [color=blue]Što smo danas tržili ?[/color] dvoumim se da li da kupim inu i zaradim 100kn po dionici do sutra pa da sutra kupim ddjh, vart, ptkm i jos nesto ili da odmah kupim ddjh,vartt i ptkm. kaj vi mislite?

Sutra je subota.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


leon: ” Premješteno iz teme: [color=blue]Što smo danas tržili ?[/color] dvoumim se da li da kupim inu i zaradim 100kn po dionici do sutra pa da sutra kupim ddjh, vart, ptkm i jos nesto ili da odmah kupim ddjh,vartt i ptkm. kaj vi mislite? ” Sutra je subota.

[smiley2][smiley2][smiley2]

two bad....milosh dead


leon: ” Premješteno iz teme: [color=blue]Što smo danas tržili ?[/color] dvoumim se da li da kupim inu i zaradim 100kn po dionici do sutra pa da sutra kupim ddjh, vart, ptkm i jos nesto ili da odmah kupim ddjh,vartt i ptkm. kaj vi mislite? ” Sutra je subota.

[smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

New Report

Close