Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ispricavam se ako ovo nije pravo mjesto za ovu temu, zanima me misljenje gospodina znanca o ATLN R-A?
Da li ce nastaviti rasti i koliko po Vasoj procjeni?
zahvaljujem

Korekcija.
– neki su je dozivali, a evo ona je konačno danas i došla.
– zašto ?
– neki je amerikanac zaprijetio bombardiranjem Irana.
– danas su odmah sve svjetske burze u crvenom.
– i naši ulagači prate svjetku modu, prodaja je veća od kupnje i to je korekcija.
– iako ja ne vidim kako Iran na nas može utjecati ali utjeće i to jako.

– što će sutra biti.
– i dalje crvenilo na većini dionica, panično će se prodavati, dok će te iste dionice drugi marljivo kupovati.
– sad tko je tu lud. tko pametan to ćete ipak sami morati procijeniti

– što ću ja sutra raditi na burzi ?
– pa možda nešto skupo prodati da bi nešto drugo jeftino kupila.
– u neke dionice se uopće neću dirati.

– ima i jedna o kojoj sam i pisala,, sad su je otkrili i na Dnevniku, ta sutra sigurno neće padati, ali se bojim kako se neće moći niti kupiti.
Pozdrav !

a jel može meni neukom kratki scenarij i što donosi imaocima dionica lure rajićeva prodaja lactalisu? (tu nema nikakvog labarra [smiley2]). hoće li oni nakon kupnje morat u preuzimanje?
thx.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


hoće li oni nakon kupnje morat u preuzimanje? thx.

rajić ima 91,49% dionica, sam zaključi[smiley1]

Portfelj.
– vidjevši veliko crvenilo na burzi, računam počela korekcija.
– izračunala sam prinos svoga portfelja, koji je naravno u minusu ali zanemarivom.
– na moj portfelj najviše utječe INA jer je imam previše, ali je ipak ne namjeravam prodavati.
– najviše me je iznenadilo kako je čak pet dionica u mom portfelju na njajvećim cijenama, to ipak nisam očekivala.

– sutra očekujem i dalje ispuhivanje nekih balona,
– ima tu još dionica koje nisu odradile nikakav rast.
– a od bar jedne dionice očekujem i rast do blokade.
Pozdrav !

Kakav ti je to “minus prinos”..[smiley4]…nego kad već kažeš da je korekcija -šta se sutra prodaje?…da kupci budu spremni, prije ćeš prodat…[smiley2]

Kad vidim crveno pretvaram se u bika

Prema ostlom tržištu moguće je sutra očekivati korekciju na najlikvidnijim dionicama ( po meni neće to trajati dugo )

Gospodine diki.
– sutra nećete biti lijepa maca, već ono što vam piše na dnu vašeg teksta.
– kad vidim crveno pretvaram se u bika.
– samo ne bih znala ima li vaš bik dosta keše da dovede tržište u plave strijelice.

– za svoje dionice se puno ne brinem jer je prije napravljena odlična disperzija rizika.
– prodavati ću one koje su najmanje pale ili nisu pale, i nadokupljivati one jeftine.
[smiley8][smiley9][smiley11]

ha ha ha….do suza se nasmijah…inače i u mom selu vrijedi ona “ne kudi konja kojeg nisi jahal…”….
…ako treba prodat ćemo i bika i štalu..
…ma nema ljutnje samo se šalim malo…[smiley2]
….nisam diki nego dixi

Kad vidim crveno pretvaram se u bika

Korekcija burze je ipak malo teska rijec. Vise bih rekao panika ili pocetak panike jer izgleda da to vise odgovara stvarnosti. Korekcija nastupa na nekim balonima koji su se jako puhali zadnjih mjesec-dva (pa pogledajte samo rezultate ’10 najboljih dionica’). Pa pored njih bi se posramili i najveci ulagaci u povijesti.
Logicno je da ako firma ne raste a lova upada sa svih strana da se stvara jaz izmedju stvarne i trzisne vrijednosti (mozda je ipak trebalo za neke ‘novokomponovane dionice’ trebalo proanalizirati; makar i laicki.
Imam i ja par balona; dva sam se rijesio a imam jos tri, pa cemo novac iskoristiti (+nova sredstva) za skupljanje podcijenjenih dionica (treba ih samo nanjusiti [smiley2])[smiley7]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


Prema ostlom tržištu moguće je sutra očekivati korekciju na najlikvidnijim dionicama ( po meni neće to trajati dugo )

Jel kratko 3 tjedna?

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Kriza u Šangaju izazvala sunovrat na svjetskim burzama
Objavljeno prije sat vremena

VEĆ drugi dan svjetske burze doživljavaju pad vrijednosti dionica kakav se ne pamti od 11. rujna 2001. godine, a kriza prouzročena rekordnim padom dionica na šangajskoj burzi je sinoć izazvala i kolaps računalnog sustava na Wall Streetu.

Jučer je Shanghai Composite, indeks vrijednosti dionica na glavnoj kineskoj burzi, doživio nezapamćeni pad od 9 %, kojega mnogi analitičari tumače špekulacijama o tome da kineske vlasti nastoje “ohladiti” kinesku ekonomiju čiji bi rast BDP-a mogao dovesti do “pregrijavanja”.

Kolaps šangajske burze, gdje je prema procjenama u jednom danu “isparilo” preko 140 milijardi dolara, izazvao je lančanu reakciju ne samo na azijskim nego i na europskim, a konačno i na američkom tržištu.

Na Wall Streetu su loše vijesti s Dalekog istoka koincidirale s upozorenjem Alana Greenspana, bivšeg predsjednika Federalnih rezervi, o mogućem povratku recesije u SAD, kao i brigama o padu vrijednosti nekretnina.

To se odrazilo u padu indeksa Dow Jones od 412,06 bodova ili 3,29 %. Indeks S&P 500 je pao 3,47 %, a naknadno je objavljeno da se zbog kvara računalnog sustava vrijednosti dionica, odnosno njihovi indeksi, nisu pravilno izračunali.

U svakom slučaju, to su najveći gubici od krize koju su izazvali napadi 11. rujna 2001. godine. Posebno su teško pogođena nova tržišta gdje će, prema ocjeni analitičara, spektakularni rast dovesti do još spektakularnog pada. Ruski RTS bilježi pad od 3,3 %, brazilski Bovespa od 6,6 %, dok je indeks turskih dionica pao za 4,8 % u jednom danu.

Na njujorškoj burzi je, pak, kriza posebno teško pogodila dionice vodećih banki, dok se svuda bilježi rast vrijednosti državnih obveznica.

Ovog jutra se šangajska burza blago oporavila, ali je porast vrijednosti jena zato teško pogodio japansku burzu gdje je vrijednost indeksa Nikkei pala za 3,56 %.

Nastavak negativnih trendova se bilježi na malezijskoj burzi, s najvećim padom u posljednjih šest godina, a slično je i na seulskoj burzi.

D.A.

Foto: AFP

New Report

Close