Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nemojte nikako Belje zaboravit, najniža prodaja je i dalje na 313kn, čekaju se drhtave ručice, a kad ih više ne bude krećemo [smiley2]

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Godspodo Edo i Conan.
– pa nije Vam ovo tema moj portfelj.
– pa mislila sam na jeftine dionice, a znate kako ja kupujem samo jeftinu robu koja će puno rasti.
– FNVC kupovala sam ga na 500kn imam ga, ali zar nile na najvišim cijenama.
– SLPF imam i malo toga, najdosadnija dionica, mislim da je na ovim cijenama godinu dana, danas je odradio svoj prvi rast.
– MNDS pisao nešto Znanac, ali ja nemam pojma ni što je to, ni gdje je i što rade, pa napišite malo više o tome što preporučujete.
– KORF i SNHO pa ja sam o tome pisala kad je bilo zbilja jeftino.
– HBRL i malo toga imam ali je na najvišim cijenama.
– LCDS isto malo toga imam ali to ne bih nikome preporučila za ozbiljnu investiciju.
– CEBA isto imam, dosta je narasla u zadnje vrijeme.

– moram pohvaliti i moga mačka, tko je vjerovao u njega sad je LEDO 5.250kn

Pozdrav i potrudite se i malo opisno pisati zašto, jer ovako ste dosta slični mome mačku samo što njemu ipak puno više vjerujem.


Godspodo Edo i Conan. – pa nije Vam ovo tema moj portfelj.

– MNDS pisao nešto Znanac, ali ja nemam pojma ni što je to, ni gdje je i što rade, pa napišite malo više o tome što preporučujete.


Ma koji portfelj, to su nastupajuće zvijezde,
ali pošto imaš SLPF i dosadan ti je
FNVC imaš
evo Ti malo pa proučavaj ovaj HR. biser neotkriveni! Pogledaj samo tu kvalitetu i asortiman, a tek tradiciju i izvoz!

Home


Znanac molio bih tvoje mišljenje o trenutnoj situaciji na Mundusu. U prvih 5 prodaja svega 195 dionica, od 917 do 932 kn. Da li to pokupiti , ili da čekam na kupnji ?

Evo malo konkretnijih činjenica:

Mundus:

1. Rade s dobiti ( istina malom )
2. 11 trgovina u vlasništvu
3. Trenutna kapitalizacija uz ovu cijenu 22 mil kuna
4. Smanjivanje obveza u odnosu na prošlu godinu za 10%
5. Book 1950 kuna
6. Trenutna cijena 917 kuna
7. zemljišta i nekretnine u Varaždinu ( moguće preseljenje ) – zemljište treba revalorizirati
8. mogućnost preuzimanja
9. direktor predsjenik drvnog klastera a ne zaboravim da se dijeli 1.8 miljarda kuna + 200 mil nepovratno

Cijena / book ( nerevaloriziran ) = 0.46 %

Zar treba dalje i pisati ???

Koja tvrtka radi s dobiti i trži se na 0.46% booka ??? NITIJEDNA

Što drugo reći nego: G..c,g..c !!![smiley2]


Koja tvrtka radi s dobiti i trži se na 0.46% booka ??? NITIJEDNA

PUNT

znanac:

Koja tvrtka radi s dobiti i trži se na 0.46% booka ??? NITIJEDNA

PUNT

Eh taj PUNT,hoce li opet na stare slave

Vidim da se na jednom drugom forumu navlači u sve šesnaest na PUNT,bumo vidli..za sad je dobar za neki đeparac na daytradingu [smiley2]

I love this game


ivana7: ” Godspodo Edo i Conan. – pa nije Vam ovo tema moj portfelj. – MNDS pisao nešto Znanac, ali ja nemam pojma ni što je to, ni gdje je i što rade, pa napišite malo više o tome što preporučujete. ” Ma koji portfelj, to su nastupajuće zvijezde, ali pošto imaš SLPF i dosadan ti je FNVC imaš evo Ti malo pa proučavaj ovaj HR. biser neotkriveni! Pogledaj samo tu kvalitetu i asortiman, a tek tradiciju i izvoz! http://www.mundus.hr/

A tko bi trebao uci od velikih da podigne likvidnost i cijenu?
Bez toga nema nista osim sitnih navlacenja i zavlacenja i cekanja; to svatko zna.

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


edo: ” ivana7: ” Godspodo Edo i Conan. – pa nije Vam ovo tema moj portfelj. – MNDS pisao nešto Znanac, ali ja nemam pojma ni što je to, ni gdje je i što rade, pa napišite malo više o tome što preporučujete. ” Ma koji portfelj, to su nastupajuće zvijezde, ali pošto imaš SLPF i dosadan ti je FNVC imaš evo Ti malo pa proučavaj ovaj HR. biser neotkriveni! Pogledaj samo tu kvalitetu i asortiman, a tek tradiciju i izvoz! http://www.mundus.hr/ ” A tko bi trebao uci od velikih da podigne likvidnost i cijenu? Bez toga nema nista osim sitnih navlacenja i zavlacenja i cekanja; to svatko zna.

Kad netko od većih uđe ili krene ulaziti , gotovo je
u tjedan dana ode neprimjetno gore , onda se ne usudiš ulazit i propade zarada.
uzima se sad dok nije u fokusu
većina trgovanja sa MNDS je bilo na razini 800-900 kn a čak je bila na 1300 kn.

quote=znanac]
darko09: ” Znanac molio bih tvoje mišljenje o trenutnoj situaciji na Mundusu. U prvih 5 prodaja svega 195 dionica, od 917 do 932 kn. Da li to pokupiti , ili da čekam na kupnji ? ” Evo malo konkretnijih činjenica: Mundus: 1. Rade s dobiti ( istina malom ) 2. 11 trgovina u vlasništvu 3. Trenutna kapitalizacija uz ovu cijenu 22 mil kuna 4. Smanjivanje obveza u odnosu na prošlu godinu za 10% 5. Book 1950 kuna 6. Trenutna cijena 917 kuna 7. zemljišta i nekretnine u Varaždinu ( moguće preseljenje ) – zemljište treba revalorizirati 8. mogućnost preuzimanja 9. direktor predsjenik drvnog klastera a ne zaboravim da se dijeli 1.8 miljarda kuna + 200 mil nepovratno Cijena / book ( nerevaloriziran ) = 0.46 % Zar treba dalje i pisati ??? Koja tvrtka radi s dobiti i trži se na 0.46% booka ??? NITIJEDNA Što drugo reći nego: G..c,g..c !!![smiley2]

Slažem se znanče, ta varaždinska tvrtka u kojoj je radio i moj djed ipak je tipični socijalistički dinosaur… spora i nepoduzetna uprava zatrpana još nesposobnijim i staronazornim kadrom skupljenim u nekakvi sjevernozapadni drvni klaster zajedno sa npr. novomarofskim Borom čije stolice imam ali im dizajn nije mijenjan 15 ili više godina. A tvrtka je Bor u vlasništvu gospodina Meštrića, jednog od suvlasnika CBA lanca kao i većina firmi u tom gradiću primjerice drvoperrađivačke Lipe koja izvozi poluproizvode ali i parkete pa čudom svake godine na frankfurtskom sajmu pokupi poneku plaketu za kvalitetu. Sve su to pojedinačni i izolirani bljeskovi bez mladog, poduzetnog i pokretačkog kadra koji ako i tamo radi drastično je nemotiviran i podplačen. I kako bi pokojni predsjednik rekao: ” Ima tu još.”
Usprkos tim mojim saznanjima ali i gore vašim iznesenim faktima u 9 točaka razmišljam o kupnji manjeg broja dionica Mundusa. Nek se nađe…

Scio me nihil scire

Moram priznati da me jučerašnje iskrcavanje malo iznenadilo. Znali smo ko kupuje ali ne ko prodaje.
Analizom FI i osobnim kontaktima došao sam do zaključka da prodaje najvjerovatnije osobno gdin Filipović.

Iz tablica u prilogu može se vidjeti da je u prvih 9 mjeseci 2006 godine prodao cca 7000 komada dionica FNVC-a.
Obzirom da trguje i ostalim dionicama nije baš dobro za ovu dionicu da se on iskrcava. ( nadam se da neće potrajati )

Izgleda da je jučer ipak bio Filipović a ne Floki time.

Post prebačen na FNVC, pa molim moderatora da ovaj pobriše.

Moram priznati da mene nije iznenadilo, uostalom tu mogućnost sam spomenuo u svom postu na temi fnvc, pa mi ga je moderator prebacio na – bez cenzure. sad se vidi da sam bio u pravu. sad vam nema druge nego biti strpljiv ili odmah rezati pozicije
NR

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]


Slažem se znanče, ta varaždinska tvrtka u kojoj je radio i moj djed ipak je tipični socijalistički dinosaur… spora i nepoduzetna uprava zatrpana još nesposobnijim i staronazornim kadrom skupljenim u nekakvi sjevernozapadni drvni klaster zajedno sa npr. novomarofskim Borom čije stolice imam ali im dizajn nije mijenjan 15 ili više godina. A tvrtka je Bor u vlasništvu gospodina Meštrića, jednog od suvlasnika CBA lanca kao i većina firmi u tom gradiću primjerice drvoperrađivačke Lipe koja izvozi poluproizvode ali i parkete pa čudom svake godine na frankfurtskom sajmu pokupi poneku plaketu za kvalitetu. Sve su to pojedinačni i izolirani bljeskovi bez mladog, poduzetnog i pokretačkog kadra koji ako i tamo radi drastično je nemotiviran i podplačen. I kako bi pokojni predsjednik rekao: ” Ima tu još.” Usprkos tim mojim saznanjima ali i gore vašim iznesenim faktima u 9 točaka razmišljam o kupnji manjeg broja dionica Mundusa. Nek se nađe…

Ovo je briljantan opis gotovo ukupne Hrvatske proizvodnje !

[color=black][/color]

New Report

Close