Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tržište i korekcija.
– što radim u ovakvim situacijama.
– kompjuror sam upalila u 10.30 na pet minuta i u 15.50. u međuvremenu sam se bavila stvarima koje nemaju veze s dionicama, zašto ? pa jednostavno kako ne bih donijela pogrešnu odluku.
– tržište, crobex 0, vin + 1.89%
– plavih pozitivnih strijelica ima više nego crvenih i mogu reći kako danas nije došla korekcija.
– je, bilo je drhtavih ručica, ili onioh za koje dionice nisu i dobro su rušili neke dionice u kojima sam i ja prisutna, srećom pozitivaca je bilo više.
– gadi mi se pisanje nekih pojedinaca na ovom forumu koji posjeduju 3 – 4 dionice i to isprodaju za pet minuta, pa brže bolje pisati o korekciji tu na forumu kako bi sebe uvjerili da su napravili dobru stvar.
Pozdrav !

Malo sam analizirao rast imovine fondova u RH u toku mjeseca siječnja. Moram priznati da su rezultati impresivni (i mislim da je to jedan od glavnih razloga zbog cega nase trziste jos jedno vrijeme moze samo gore).

Evo nekih fondova dioničkih fondova i koliko im je imovina porasla u prvih 30 dana 2007.

PBZ Equity 250 milijuna kn
ZB Active 321 milijuna kn
Raiffeisen CE 211 milijuna kn
Erste Adriatiy Equity 140 milijuna kn
Aureus Equtiy 62 milijuna kn
Fima Equtiy 94 milijuna kn

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


avax je mudar dečko i dobar investitor, ali nije mi jasan motiv rasprodaje većine dionica. čak i ako dođe do korekcije, cijene su toliko narasle da, sve kad bi bila preko 20%, to je još uvijek na razinama oko nove godine, što i nije tako loše, kad se uzme da naši forumaši (ne mislim ovdje na avaxa) imaju preko 200% prinosa godišnje, za razliku od mene jadnika samo 40%. Ja mislim da ne treba prodavati dionice ni u vrijeme korekcije nego tek kad korekcija prestane početi sa dokupom. naravno , za to treba imati sredstava koja većina ljudi na burzi nema i tu leži problem. onda dođu fondovi i banke i kupe jeftino.

Ako si imao prinos samo 40% prošle godine, onda je vrijeme da se ostaviš samostalnog investiranja i pukneš lovu u investicijski fond.


Malo sam analizirao rast imovine fondova u RH u toku mjeseca siječnja. Moram priznati da su rezultati impresivni (i mislim da je to jedan od glavnih razloga zbog cega nase trziste jos jedno vrijeme moze samo gore). Evo nekih fondova dioničkih fondova i koliko im je imovina porasla u prvih 30 dana 2007. PBZ Equity 250 milijuna kn ZB Active 321 milijuna kn Raiffeisen CE 211 milijuna kn Erste Adriatiy Equity 140 milijuna kn Aureus Equtiy 62 milijuna kn Fima Equtiy 94 milijuna kn …

Preporuka fond managerima. Kupite MMTZ od Lisičara i irca.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Ma daj, zar ne vidiš da na MMTZ traje iskrcavanje na Normandiju?


Ja sam drukao za dolje da bi jeftino kupio, evo ako te baš zanima,

– takvo pisanje kao prvo nije u redu, da ne upotrijebim koju bezobraznu riječ.
– pa i jedan moj dobri prijatelj je isto tako pisao, sada mu se svi na forumu smiju kad napiše bilo koji članak i glavna je tema za..bancije na par foruma.
– dragi Mauricije inaće jako dobro pišeš i imaš svoj stil pisanja te ću shvatiti ovo samo kao jednu veliku grešku koja se neće ponoviti.
– ipak puno novih investitora čita ovaj forum i nije u redu njih zbunjivati kod ulaganja.
– ipak je ovo demokracija pa ti sam odredi kako ćeš pisati na ovom forumu.
Pozdrav !

Ivana, ne moraš biti takva. Na provokaciju sam odgovarao na taj način, to je razlog zašto sam to napisao.


Ivana, ne moraš biti takva. Na provokaciju sam odgovarao na taj način, to je razlog zašto sam to napisao.

– isprika uvažena.
– i mene nekada iživciraju, ali uvijek pišem ono što mislim i radim.

– a sad malo ipak teme, danas su neke dionice odradile i prvi rast u ovoj godini.
– ja sam pisala kako neću kupiti MIV jer te dionice prodaje uprava, a i da nemam pojma o toj dionici.
– ipak mi je drago što su investitori na njoj zaradili, da sam dobila koju dobru preporuku na p.p. možda bi i ja bila u njoj, ali nema veze svaki dan na burzi nosi novu igru.
– vidim kako se svaki dan otkriva koja nova dionica koja u ovoj godini nije odradila rast.
– koje su to za sutra ima li tko kakvu ideju ?
Pozdrav !

mauricije:

Ivana, ne moraš biti takva. Na provokaciju sam odgovarao na taj način, to je razlog zašto sam to napisao.

– isprika uvažena.
– i mene nekada iživciraju, ali uvijek pišem ono što mislim i radim.

– a sad malo ipak teme, danas su neke dionice odradile i prvi rast u ovoj godini.
– ja sam pisala kako neću kupiti MIV jer te dionice prodaje uprava, a i da nemam pojma o toj dionici.
– ipak mi je drago što su investitori na njoj zaradili, da sam dobila koju dobru preporuku na p.p. možda bi i ja bila u njoj, ali nema veze svaki dan na burzi nosi novu igru.
– vidim kako se svaki dan otkriva koja nova dionica koja u ovoj godini nije odradila rast.
– koje su to za sutra ima li tko kakvu ideju ?
Pozdrav !

Još nije kasno za MIV, kolegice..[smiley2]


Ja sam drukao za dolje da bi jeftino kupio, evo ako te baš zanima, ali ne znam koliko sam u tome uspio. Ali za razliku od tebe ne drukam da cijelo tržište padne.

Moja najblaza konstatacija je da je ovo ne-fer igra.

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


vidim kako se svaki dan otkriva koja nova dionica koja u ovoj godini nije odradila rast. – koje su to za sutra ima li tko kakvu ideju ? Pozdrav !

Moram ti ja opet koji savjet dati.
-FNVC
-SLPF
-MNDS
Ti sad gruntaj!

ivana7:

vidim kako se svaki dan otkriva koja nova dionica koja u ovoj godini nije odradila rast. – koje su to za sutra ima li tko kakvu ideju ? Pozdrav !

Moram ti ja opet koji savjet dati.
-FNVC
-SLPF
-MNDS
Ti sad gruntaj!

Slažem se s navedenima a dodao bi i

CEBA-P-A
KORF
HBRL
LCDS
SNHO
BLSC

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close