Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Kladionica.

– I love this game.
Pozdrav !

Gospođa ivana 7 ,

to se od vas nisam nadao .
Ulagati novce u kladionicu jedino je opravdano ako ste vi vlasnik kladionice .
U protivnom to je ulaganje u mrak , slično ulaganju u alkohol .
S obzirom na vašu reputaciju na ovom forumu loša je pouka za investitore .
Nastavite ulagati u gospodarstvo i pisati analize .
Možda i burza jednog dana oživi .

Pozdrav
[/quote]

Jednini razlog zbog kojeg kladionice uopce postoje je taj da puno vise ljudi gubi nego sto dobiva na kladionici. Trosak zaposlenika, najam prostora, dobit, porezi i sve ostalo se financiraju iz gubitaka kladionicara.

Ja ne kazem da je nemoguce zaraditi na kladionici, ali sanse su dugorocno vrlo male.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ja ne kazem da je nemoguce zaraditi na kladionici, ali sanse su dugorocno vrlo male.

– šanse na kladionici su vam 3%.
– ali 70% je vječnih gubitnika, 27% povremeno što ubode ali i taj dio gubi na kladionici.

– nije vam ni burza nešto pametnija.
– 10% dobiva a velika većina 90% gubi.

– I love this game.
Pozdrav !



Ja ne kazem da je nemoguce zaraditi na kladionici, ali sanse su dugorocno vrlo male.

– šanse na kladionici su vam 3%.
– ali 70% je vječnih gubitnika, 27% povremeno što ubode ali i taj dio gubi na kladionici.

– nije vam ni burza nešto pametnija.
– 10% dobiva a velika većina 90% gubi.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Cuj postoje dva nacina za stvoriti bogastvo. Jedan je da stvaras vrijednost, a drugi je da uzimas rizik.

Problem sa kladionicom je sto je rizik disproporcionalno veliki u odnosu na mogucu nagradu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

kladionica je trenutno jedno od sigurnijih mjesta za plasiranje novaca……

gerald celente je uplatio novac uglednoj brokerskoj kući za kupnju zlata ( isporuka u decembru ) pa je ostao bez par sto tisuća dolara……jer su članica mf globala

a da je odigrao na medveščak sad bi zadovoljno trljao ruke


S obzirom na vašu reputaciju na ovom forumu loša je pouka za investitore .

– moja reputacija, jel se vi to šalite ???
– pa ja sam samo dno dna ovoga foruma.
– pogledajte ocjene mojih zadnjih 20 postova, sve čvrsto potvrđene jedinice.
– moderatori isto.

– a ja sam doslovno najbolja investitorica na ovome forumu, bar po zarađenim novcima.
– nije to lako, a još teže je pobjediti kladionicu.
– ali obožavam rizike.

– a ovo što pišem o dionicama na ovoj temi, na tim ivesticijama niste puno zaradili, ali ako ste pravilno radili s stop loss sigurno niste ni izgubili, ipak smo u velikoj krizi.
– evo sada kada sve pada i većini vas pucaju živci moje investicije stoje i više nego stabilno.
– a imam i dobru keš poziciju za trejdanje.
– ono najvažnije, u ovoj krizi nisam pogubila lovu.

– i ono što vas najviše boli, jedino sam ja na ovome forumu napisala kako ću vam nadoknaditi svu lovu koju ste pogubili na mojim drukovima.
– ali doslovno na svim dukovima se je zaradilo ili se je moglo zaraditi, negdje više negdje manje, ali minusa nije bilo, i to godinama.

– I love this game.
Pozdrav !

na koju dionicu si zadnji put stavila stop loss….. [smiley]

i ako može info koliko si zaradila na lkpc [smiley]


Cuj postoje dva nacina za stvoriti bogastvo. Jedan je da stvaras vrijednost, a drugi je da uzimas rizik.

– i burza i kladionica su veliki rizik.
– većina vas cca 90% na burzi investira kao da je to kladionica,
– zbog toga i gubite novce.

– pa tu već godinu dana pišem kako treba investirati u najsigurnije i to dionice s dobrom dividendom zbog ove krize.
– pišem vam kako treba posvetiti pažnju sigurnosti a ne velikom prinosu.

– meni kladinica služi samo zbog zabave i tu vrtim ni 0.2% kapitala.
– isto tako na burzi investiram u kladioničarske dionice do 5% kapitala.

– najveći dio kapitala je u najsigurnijim investicijama na kojima dobijam dividende od kojih mogu lijepo živiti.

– I love this game.
Pozdrav !


na koju dionicu si zadnji put stavila stop loss….. [smiley]

– od većih investicija to je bio HT, ADPL, ERNT…
– trenutno u portfelju HT 1.4%, ADPL 7.78%, ERNT 0.72% .

– I love this game.
Pozdrav !


– najveći dio kapitala je u najsigurnijim investicijama na kojima dobijam dividende od kojih mogu

Moras voditi racuna i o odrzivosti dividendi. Ako se ekonomska situacija pogorsa neke od njih ce imati velikih problema isplacivati dividendu.

Nije samo bitna dividenda nego i odrzivost iste.

Drugi problem je da ti iz mnogih svojih investicija ne mozes izaci ako stvari krenu lose. Samo taj rizik je dovoljan da ih ne mozemo zvati sigurnim investicijama.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


i ako može info koliko si zaradila na lkpc [smiley]

– veći ulaz mi je bio na cca 1.450kn, nakon toga 1.600, sitno i preko toga.
– tu sam se razočarala kada sam doznala za onu privatizaciju te sam odmah išla u rasprodaju 1.600-1.700kn.
– sami sada procjenite koliko sam zaradila.

– I love this game.
Pozdrav !


Moras voditi racuna i o odrzivosti dividendi. Ako se ekonomska situacija pogorsa neke od njih ce imati velikih problema isplacivati dividendu.

Nije samo bitna dividenda nego i odrzivost iste.

– imate na blogu gospon xy par fenomenalno dobrih postova na tu temu.

– I love this game.
Pozdrav !


Drugi problem je da ti iz mnogih svojih investicija ne mozes izaci ako stvari krenu lose. Samo taj rizik je dovoljan da ih ne mozemo zvati sigurnim investicijama.

– tu ste potpuno u pravu.
– zahebavala sam gospon Lopinu za BRIN, a sada malo po malo sve dionice postaju kao BRIN.
– to je taj rizik nelikvidne burze.
– zbog toga trenutno imam veću keš poziciju iako je puno toga i više nego jeftino.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close