Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pitalica.

– koja firma DIOK – BLJE ,
– gdje je dug veći, i za koliko milijardi kuna ???

– I love this game.
Pozdrav !

BLJE.

– dosta dugo nisam ništa pisala o ovoj dionici.
– tu sigurno nism stručna ali ću napisati moja razmišljanja.

– puno se tu piše na temi BLJE, sud, parničenje….
– nikada nisam razmišljala o tome kako preko suda zaraditi lovu pa se i klonim takvih kombinacija.
– a u ovoj državi mali dioničari ionako nisu zaštićeni.

– tu je problem jer je Toda svo svoje bogatsvo kupovao za kunu.
– a biznis je razvijao tako što bi zaduživši neku od firmi ulagao u sljedeću firmu.
– i to stvarno i više nego uspješno radi.
– bez obzira na koji način je došao do svojega carastva on to carstvo uvećava i zapošljava.
– nije kao većina drugih političkih bismismena koja zna samo uništavati.

– te stvarno ne bi bilo u redu od ove države da gospon Todorića prisili kupovati dionice BLJE po cca 300kn.
– ipak je on tu firmu uzdigao iz pepela i zaposlo ljude iz tamošnjeg kraja.

– a nije ni gospon Toda lud,
– dao je on Belju nenormalno veliki kratkoročni kredit s prevelikom kta.
– da sam ja na njegovom mjestu bez imalo grižnje savjesti bih uništila to BLJE.
– jer ako Belje ne može vratiti taj kredit onda će se morati rješiti pitanje nekretnina koje su sigurno zalog (hipoteka) toga kredita.
– tako neka nova xy firma može preuzeti to Belje bez problema.

– a i sva dobit Belja ide na kta. toga kredita.
– a kredit je dao Agrokor, sada je to slagalica gdje se može igrati kako kome odgovara.
– ali sam sigurna kako to sigurno nisu mali dioničari.

– trenutno je BLJE na 70-80kn o.k. investicija i bez te igrice s dionicama, ali postoji rizik tog kredita, a taj rizik sigurno nije mali.

– ja trenutno nemam dionica BLJE.

– I love this game.
Pozdrav !



što je to prema osjećaju domoljublja koju ju je obuzeo…… [smiley]

– najbolji su mi ovi HDZ-ovci kada pišu o domoljublju.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

zar nisi ti dušo veličala Kalmetu………
što, zar te prošlo?


BLJE.

– dosta dugo nisam ništa pisala o ovoj dionici.
– tu sigurno nism stručna ali ću napisati moja razmišljanja.

– puno se tu piše na temi BLJE, sud, parničenje….
– nikada nisam razmišljala o tome kako preko suda zaraditi lovu pa se i klonim takvih kombinacija.
– a u ovoj državi mali dioničari ionako nisu zaštićeni.

– tu je problem jer je Toda svo svoje bogatsvo kupovao za kunu.
– a biznis je razvijao tako što bi zaduživši neku od firmi ulagao u sljedeću firmu.
– i to stvarno i više nego uspješno radi.
– bez obzira na koji način je došao do svojega carastva on to carstvo uvećava i zapošljava.
– nije kao većina drugih političkih bismismena koja zna samo uništavati.

– te stvarno ne bi bilo u redu od ove države da gospon Todorića prisili kupovati dionice BLJE po cca 300kn.
– ipak je on tu firmu uzdigao iz pepela i zaposlo ljude iz tamošnjeg kraja.

– a nije ni gospon Toda lud,
– dao je on Belju nenormalno veliki kratkoročni kredit s prevelikom kta.
– da sam ja na njegovom mjestu bez imalo grižnje savjesti bih uništila to BLJE.
– jer ako Belje ne može vratiti taj kredit onda će se morati rješiti pitanje nekretnina koje su sigurno zalog (hipoteka) toga kredita.
– tako neka nova xy firma može preuzeti to Belje bez problema.

– a i sva dobit Belja ide na kta. toga kredita.
– a kredit je dao Agrokor, sada je to slagalica gdje se može igrati kako kome odgovara.
– ali sam sigurna kako to sigurno nisu mali dioničari.

– trenutno je BLJE na 70-80kn o.k. investicija i bez te igrice s dionicama, ali postoji rizik tog kredita, a taj rizik sigurno nije mali.

– ja trenutno nemam dionica BLJE.

– I love this game.
Pozdrav !

uh baš si ga nahvalila……čudo jedno…..
na svako radno mjesto koje je on otvorio tri druga je zatvorio……toliko o njegovom otvaranju radnih mjesta
najveći uvoznik u državi hrvatskoj, svu proizvodnju preselio u mađarsku, srbiju, bosnu i bih
najveći dužnik dobavljačima….jedan od najskupljih trgovaca
da se zatvori granicu za uvoz hrane na godinu dana hrvatska bi sigurno izišla iz krize [thumbsup]


da se zatvori granicu za uvoz hrane na godinu dana hrvatska bi sigurno izišla iz krize [thumbsup]

Upravo obrnuto, Hrvatska bi propala u manje od godinu dana.

Cijene poljoprivrednih proizvoda bi porasle sto bi pogodilo preradjivacku industriju, turizam i mnoge druge. Gradjani bi morali izdvojiti mnogo veci dio prihoda za hranu sto bi znacilo da bi imali manje novaca za sve drugo. Smanjena potrosnja gradjana bi dovela do otpustanja i rezanja investicija.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

ma daj budi ozbiljan….najbolji lijek za višu cijenu je sama cijena…….pa valjda bi i ponuda porasla…….kako ti to zamišljaš tržište……..da kad cijena nečega raste da se svi maknu iz te branše jer mogu enormno zaraditi…… [lol]

trenutno je brdo kapitala i resursa neangažirano u hr jer nema gdje oploditi i zaraditi……ti očigledno živiš u nekoj razvijenoj prebogatoj lopovskoj državi koja se obogatila kradući od drugih i koja je opljačkala pola svijeta……………. a neki i cijeli i dan danas ga pljačkaju kupujući sve što im treba sa bezvrijednom naprintanom kartušinom

ivana 7 :

– te stvarno ne bi bilo u redu od ove države da gospon Todorića prisili kupovati dionice BLJE po cca 300kn.
– ipak je on tu firmu uzdigao iz pepela i zaposlo ljude iz tamošnjeg kraja.

– a nije ni gospon Toda lud,
– dao je on Belju nenormalno veliki kratkoročni kredit s prevelikom kta.
– da sam ja na njegovom mjestu bez imalo grižnje savjesti bih uništila to BLJE.
– jer ako Belje ne može vratiti taj kredit onda će se morati rješiti pitanje nekretnina koje su sigurno zalog (hipoteka) toga kredita.
– tako neka nova xy firma može preuzeti to Belje bez problema.

__________________________________________________________________________

Izgleda da je najveći problem Sanadol i Hanfa koji donose na desetke naloga za preuzimanje dionica sa velikim zakašnjenjem koje svi ignoriraju bez ikakvih kazni i nikom ništa .

Mali dioničari (ovčice ) progutaju udicu pa kupuju dionice i dižu cjenu nadajući se preuzimanju a od toga ništa .

Na kraju je nalog Hanfe samo nanio štetu lakomim (ovčicama) malim dioničarima koji će opet biti ošišani .

Pozdrav !

.

Volksbank :

uh baš si ga nahvalila……čudo jedno…..
na svako radno mjesto koje je on otvorio tri druga je zatvorio……toliko o njegovom otvaranju radnih mjesta
najveći uvoznik u državi hrvatskoj, svu proizvodnju preselio u mađarsku, srbiju, bosnu i bih
najveći dužnik dobavljačima….jedan od najskupljih trgovaca
da se zatvori granicu za uvoz hrane na godinu dana hrvatska bi sigurno izišla iz krize
Zadnja izmjena: Volksbank (12.11.2011. 20:25)

_____________________________________________________________________

Gospođa ivana 7 dosta je realno prikazala tvrtku Belje i večinskog vlasnika .

Nasuprot njoj vi ste iznjeli same neistine i izmišljotine .

Čini mi se da ste svojim postom htjeli umanjiti Todex dionica kako bi ih prestrašeni jeftino prodali .

Pa čovjek zapošljava 40.000 ljudi u nekoliko država .

A ne samo da uvozi , Toda i izvozi Hrvatske proizvode u nekoliko država i time zapošljava Hrvate .

Kada tako loše pišete o Todi živo me interesira koliko ljudi vi zapošljavate i koliko poreza plaćate .

.

a gle furaj si ga doma…..možeš i belje uzet sa sobom……
toda je rak rana hr ekonomije, jer je sve prestao proizvoditi u hr i glavni je uvoznik, ali dobro svatko ima pravo misliti što god hoće pa i to da hr ima od njega koristi

uglavnom na svako radno mjesto koje je toda otvorio istovremeno je ugasio tri ista takva…..čak su njegova lošije plaćena nego ona koja je ugasio…..

ili ti možda nisi gledao stotine šlepera kako stoje na granici s mađarskom……e vidiš ja jesam…..i da znaš napravili su udubljenje u asflatu od dvadesetak cm od težine uvoza smeća od hrane

Todorić ulaže u wellness

U Daruvaru je danas svečano potpisano pismo namjere kojim Agrokor potvrđuje namjeru ulaganja u razvoj kontinentalnog turizma Hrvatske te financiranja i izgradnje turističko-rekreacijskog wellness centra u Daruvaru, izvijestili su iz Agrokora.

Potpisivanju Pisma namjere prisustvovali su ministar turizma Damir Bajs, župan Bjelovarsko-bilogorske županije Miroslav Čačija, gradonačelnik grada Daruvara Dalibor Rohlik, ravnatelj Daruvarskih toplica specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju Marcel Medak te Ivica Todorić, predsjednik Agrokor koncerna.

Sukladno strateškim Agrokorovim planovima za naredno razdoblje, predviđene su značajne investicije u razvoj turizma i turističkih kapaciteta, posebice u kontinentalnom dijelu Hrvatske.
Razradom investicijskih planova, Agrokor je prepoznao neiskorišteni potencijal Bjelovarsko-bilogorske županije i Grada Daruvara te lokaciju pored Daruvarskih toplica u Daruvaru ocijenio pogodnom za izgradnju turističkog naselja visoke razine kvaliteta, multidisciplinarnog sadržaja s naglaskom na zdravlje i rekreaciju, ističu iz koncerna.

"Jedna od strateških odrednica hrvatskog turizma upravo je snažniji razvoj kontinentalnog turizma. Već dugo iščekujemo ozbiljnog i velikog ulagača te smo ponosni da je upravo Agrokor, kao hrvatska kompanija, prepoznao ogroman potencijal kontinentalnog dijela naše zemlje i izuzetnu važnost njezinog turističkog razvoja.
Ovo ulaganje, koje je ujedno i jedno od najvećih u kontinentalni turizam u Hrvatskoj uopće, daje novu dimenziju razvoju ne samo kontinentalnog, već i zdravstvenog turizma.
Upravo na tome bi se, između ostalog, trebao temeljiti turizam grada Daruvara i ove regije, što bi u velikoj mjeri pridonijelo podizanju kvalitete hrvatskog turizma u cjelini", izjavio je Damir Bajs.

"Sukladno strategiji društvene odgovornosti, osim investicija koje provodi u svojim strateškim poslovima, Agrokor investira i u projekte od šireg društvenog značaja.
Ovoga puta Agrokor je odlučio uložiti dio svog kapitala u izgradnju turističko-rekreacijskog wellness centra u Daruvaru, koji bi bio podrška postojećoj infrastrukturi Daruvarskih toplica, specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju, a predstavljao bi novu ponudu hrvatskog kontinentalnog turizma. Zadovoljstvo nam je da su Ministarstvo turizma, Bjelovarsko – bilogorska županija, Grad Daruvar i uprava Daruvarskih toplica odlično prihvatili mogućnost ovakve investicije i sretni smo što možemo u njoj sudjelovati.
Čestitam svima koji su aktivno uključeni u ovaj veliki projekt", kazao je Ivica Todorić.

Sama priprema za izradu projekta podrazumijeva suglasnost svih potencijalnih sudionika u navedenom projektu, a to su pored Grada Daruvara i Bjelovarsko-bilogorske županije i Hrvatske vode te Hrvatske šume. Stoga će se nakon današnjeg potpisivanja Pisma namjere pristupiti organizaciji radnih sastanaka s ciljem što skorijeg početka realizacije ovog velikog projekta, zaključuju iz Agrokora.

Agencija Hina piše da je ulaganje u projekt izgradnje turističko-rekreacijskog wellness centra u Daruvaru vrijedno ukupno 100 milijuna eura, a provest će se u više faza.
(pd)

.


ma daj budi ozbiljan….najbolji lijek za višu cijenu je sama cijena…….pa valjda bi i ponuda porasla…….kako ti to zamišljaš tržište……..da kad cijena nečega raste da se svi maknu iz te branše jer mogu enormno zaraditi…… [lol]

trenutno je brdo kapitala i resursa neangažirano u hr jer nema gdje oploditi i zaraditi……ti očigledno živiš u nekoj razvijenoj prebogatoj lopovskoj državi koja se obogatila kradući od drugih i koja je opljačkala pola svijeta……………. a neki i cijeli i dan danas ga pljačkaju kupujući sve što im treba sa bezvrijednom naprintanom kartušinom

Povrsina RH je 56000 km2 kvadratnih. Samo US sije zitarice na povrsini od 800 000 km2. Ili ti 14 puta vecoj povrsini nego sto je povrsina citave RH. Onda dodaj tu jos Rusiju, Kanadu, Brazil, Australiju, Poljsku, Ukrajnu,…

Hrvatska je vrlo mala zemlja i kada bi bila 100% zasijana opet bi bila mali proizvodjac hrane. Ako bi zabranio uvoz poljoprivrednih proizvoda u RH onda bi ponuda pala za 99%, a da bi pri tome potraznja ostala ista. Toliki gubitak ponude je nemoguce nadoknaditi domacom proizvodnjom. Cijene poljoprivrednih proizvoda bi otisle u nebo. Citava preradivacka industrija bi bila mrtva u roku od mjesec dana, a turizam bi se preoplovio. Zemlja bi bankrotirala. Sverc i kriminal bi skocili 10000%.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close