Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


I Alien s megafonom , koji mi ide jako na živce radi vrlo unosan privatni posao .

[lol] [lol] [lol] [thumbsup]

– I love this game.
Pozdrav !


Ulagati u tuđi posao putem dionica je najveća pušiona i prevara !

Ne milione , već stotine miliardi je oteto malim dioničarima prevarom na financijskom inženjeringu zvanom Burza !

Ovčice su popušile i zato su ošišane.

Dionice.

– uzmite sve statistike pa pogledajte gdje se je u zadnjih 100 godina najviše zaradilo,
– dionice svakako imaju najveći prinos.
– samo je nezgodno i to što tu postoje ciklusi rastova i padova.
– ovo što se sada događa do detalja je opisano u mnogim knjigama.

– dionice nikako nisu financijski inženjering ili prevara, tu vi ulažete u neki biznis.
– odavno sam ja na ovoj temi pisala kako nema sreće na građevinarima i brodarima a vi me punili jedinicama.
– ovčice su popušile što nisu imale znanja, ali zahvaljujući tim ovčicama ja sada mogu bezbrižno živjeti od dividendi, cijeli život.
– te me rad kao takav u vidu kojeg biznisa stvarno ne zanima.
– jedino što vam je potrebno to je pronaći one zlatne dionice.
– mnogima je to teško zbog velikog drukanja po forumima, dnevnom tisku…
– činjenica je kako se u većini firmi lova krade iznutra i iste se namjerno upropaštavaju, takve firme treba prepoznati i jednostavno ne ulaziti u takve investicije.
– ali postoji i 10% o.k. firmi, probaje od tih 10% izabrati 5-10 dionica, i to bi bilo to.
– za 3-5 godina će sigurno doći neka euforija koja će podići tržiše, tada će sve rasti.
– a dotle probajte pronaći neku mirnu luku za vaš kapital.

– I love this game.
Pozdrav !



Masivno bi shortao zlato, ako i dođe do 2000 usd, što sumnjam, nema razloga za ići dalje. Niti FEd niti ECB ne planiraju printanje novca, a KIneski rast će sigurno usporiti.

Boldano je futur neodredjeni. Drmnite danas po DZZ pa bumo pricali za recimo pola godine jeste li u plusu ili u pusioni. Dok to ne napravite ovo mi zvuci ko kad Jaca prica engleski: aj bi ne bi hev…

Btw. kineski rast vec usporava ak niste primijetili i usporavat ce tim vise cim ce biti jace mjere stednje u EU (i/ili USA) jer tko bu kupoval to kaj kinezi naprave? Usput, ja nikako ne bih zanemario cinjenicu da inflacija raste svugdje potiho pa cak i u Kini.

A sto se tice Italije – pratite odsad kaj ce se dogadjati s Francuskom [cool]
[/quote]
Opet niste shvatili.
Rast jednoga je pad drugoga. Rast KIne je pad USa jer svijet ima jednu bilancu plaćanja. A po bilancama plaćanja posebnih ekonomija vidite koja je zdrava koja ne. Teško se može dogoditi( na dugi rok) da će i KIna i USA pasti u istom trenu. Netko mora biti winner jer je ogromna količina flight kapitala u pitanju. Štednja bi trebala pospješiti rast ili barem ublažiti pad izvoza Kine jer Kina ne izvozi uglavnom high end proizvode. Izvozi supstitute na nižim razinama pogodnim u vrijeme štednje. Osim toga, ako niste znali, cilje petogodišnjeg Kineskog plana je da se Kina osamostali i postane konzument svojih dobara sa jačom valutom i domačom potrošnjom. A osim toga zakon je fizike da su veća tijela inertnija u istim referentnim okvirima – voila Kina!
Pogledajte si chartove zlata od početka do danas i jasno će Vam biti kada i u kojim situacijama dolazi do spikeova u zlatu. I padova nakon toga. Zlato nije ulaganje nego čuvatelj bogatstva. Ulaganja su aktivnija i varijabilnija tipa equity i bond markets.
Pola godine? Scope mog ulaganja ide barem na 2 ili 3. Barem.
Moj je stav da što više sada bet-ova radite pojačavate si frekvenciju za pogreške.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


– uzmite

– dionice nikako nisu financijski inženjering ili prevara,

Pozdrav !

Neke jesu ; neke nisu;
Enron, MFglobal; WM; Lehman, Global Crossing??
Magma, Đakovština, Pevec, INgra, HGspot?? Olympus??



I Alien s megafonom , koji mi ide jako na živce radi vrlo unosan privatni posao .

[lol] [lol] [lol] [thumbsup]

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

I ja se ispričavam gospodinu Alienu jer sam iz vašeg posta shvatio da on skuplja stare stvari .

Skupljati stare stvari ili pvc flaše može biti častan i unosan posao .

A onaj sa megafonom ide mi na živce svaki put kad dođem u Dalmaciju .

Pozdrav

.

[cool]

.

ulaganje u vlastiti posao je najbolji posao !
To znam iz vlastitog iskustva .
Iako sam dosta zaradio i na burzi (INA,HT i dividende) dosta sam i popušio u početku .
Ulagati u tuđi posao putem dionica je najveća pušiona i prevara !
Ne milione , već stotine miliardi je oteto malim dioničarima prevarom na financijskom inženjeringu zvanom Burza !
Ovčice su popušile i zato su ošišane ?
___________________________________________________________________

ivana 7:

– jedino što vam je potrebno to je pronaći one zlatne dionice.
– mnogima je to teško zbog velikog drukanja po forumima, dnevnom tisku…
– činjenica je kako se u većini firmi lova krade iznutra i iste se namjerno upropaštavaju, takve firme treba prepoznati i jednostavno ne ulaziti u takve investicije.
– ali postoji i 10% o.k. firmi, probaje od tih 10% izabrati 5-10 dionica, i to bi bilo to.
– za 3-5 godina će sigurno doći neka euforija koja će podići tržiše, tada će sve rasti.
– a dotle probajte pronaći neku mirnu luku za vaš kapital.

– I love this game.
Pozdrav !
______________________________________________________________________

Postoji 10 % O.K. firmi ?

A ostalih 90 % su smeće ?
Prijevara ?

Nisu samo drukanja po forumima i po tisku .
Drukanja su i lažna izvješća koja tvrtke plasiraju ovčicama .

Baš zbog toga mislim da je najbolje i najisplativije i najsigurnije ulagati u vlastiti posao .

Za svoj kapital sam pronašao mirnu luku .
U svaku košaru sam stavio malo .

Pozdrav

.

zvučat ču malo čudno , ali :
ako ja (ili bilo ko drugi) otvori svoju firmu postavlja si nekoliko problema.
1 ujutro čim se probudiš dužan si državi minimalno 500 kn po danu ( i to ako imaš samo sebe zaposlenog). i još te država nepita dali imaš ili nemaš, dali si zaradio ili nisi več jednostavnomoraš dat.
2 što ćeš proizvodit?
3 gdje ćeš proizvodit?
4 po kojoj cjeni ćeš proizvodit?
5 gdje ćeš nač sposobne radnike da ti to proizvedu? i koliko ćeš ih morat platit?
6 kome ćeš prodat?
7 gdje ćeš prodat?
8 po kojoj cjeni ćeš prodat?
9 kakva ti je konkurencija? ako je MADE IN ČAJNA nemoraš ni pokušavat.( namjerno sam tak napiso)
10 najgore od svega moraš RADIT i prepirat se sa mušterijama ( čitaj : lizat dupe ).
11 kolika je kupovna moč tvojih kupaca? ( npr . ako klijent ima mjesečnu mirovinu 2000 kn onda mu ti ne možeš naplatit 2000 kn 1 dan svojeg rada )
12 koliki ti početni kapital treba , i još važnije koliki ćeš imati povrat na kapital?
i još hrpu drugih stvari.
ali može se ako prodaješ zrak i maglu. ili izrabjulješ radnike , ili imaš monopol.

ADPL.

– danas je na toj dionici bila zanimljiva situacija, ali zbog toga i nikakav promet.
– to je o.k. investicija.
– ali najbolja je ona investicija u kojoj imamo što niži ulaz.
– trenutno imamo dosta argumenata zašto bi cijena trebala biti 110kn odnosno opravdano je sve do 120kn.
– 25% dionica je kupljeno po 110-120kn, plus je na to išla i dividenda, pa ovih radničkih 4% po 120kn.
– ako tu iduće godine bude dobra dividenda leti ova dionica do 150kn.

– ali sada su za dionicu i velika opasnost upravo tih 25% plus gospon xy koji tu ima nizak ulaz a lova mu treba za druge dionice.
– znači imamo velikih prodavaća te ju trenutno i nije pametno kupovati po skupim cijenama.
– svi bi mi to željeli na 80kn, sigurno je dobra ispod 100kn, ali je trenutno nema na tim cijenama.
– e sada sve ovisi o trendu, ili kome će prije popustiti živci, prodaji ili kupnji.
– ja sam mislila ovu dionicu trejdati, ali se trenutno ne isplati, ako cijena padne sigurno dokupljujem.

– dugoročno bi ovo morala biti dobra investicija.

– I love this game.
Pozdrav !

MMF.

– dobila sam jedan zanimljiv upit na p.p., ja za to nisam stručna pa odgovor prepuštam onima koji kuže tu problematiku.

pitanje:
– je li MMF dobar za burzu ili je to loše.

– po meni onako laički, to bi bilo dobro jer bi nam pojeftinilo državne kredite.
– za potrošnju lošije jer će dosta ovih iz državnih službi morati na ulicu a i penzići bi trebali imati manje mirivine.
– ja osobno podržavam dolazak MMF jer HDZ ili SDP nisu sposobni voditi ovu državu.

– I love this game.
Pozdrav !

MMF uz smanjenje rashoda državnog proračuna ujedno predlaže i potiče prodaju udjela u državnim poduzećima, što nikako ne može biti loše za ta poduzeća, dakle i za cijenu dionica, jer se sistem po kojem država kao vlasnik određuje uprave očito se nije pokazao dobrim.


MMF.

– dobila sam jedan zanimljiv upit na p.p., ja za to nisam stručna pa odgovor prepuštam onima koji kuže tu problematiku.

pitanje:
– je li MMF dobar za burzu ili je to loše.

– po meni onako laički, to bi bilo dobro jer bi nam pojeftinilo državne kredite.
– za potrošnju lošije jer će dosta ovih iz državnih službi morati na ulicu a i penzići bi trebali imati manje mirivine.
– ja osobno podržavam dolazak MMF jer HDZ ili SDP nisu sposobni voditi ovu državu.

– I love this game.
Pozdrav !

Za neke tvrtke je dobro za neke lose:

Dobitnici:
– Zaduzene tvrtke ce moci jeftinije refinancirati dug jer komercijane banke gube najveceg klijenta, drzavu.
– Vjerojatnost da drzavne firme postanu privatizirane raste
– Osiguranja i reosiguranja jer se znacajno smanjuje mogucnost bankrota drzave, kao i svi drugi koji drze znacajnu kolicinu drzavnih ovbeznica

Gubitnici:
– Svi koji ovise o drzavnoj potrosnji ce biti najveci gubitnici jer MMF zahtijeva rezanje drzavne potrosnje
– Svi koji su imali privilegiran polozaj kod raznih drzavnih natjecaja i sl.

Ja ne mislim da je to lose za potrosnju i ne mislim da je lose za burzu. U Hrvatskoj postoji znacajna kolicina orocene stednje. Ljudi ce biti spremniji da trose jednom kada se drzavne financije stabiliziraju i kada kamate na obveznice prestanu rasti. Sto se tice umirovljenika i drzavnih zaposlenika oni zive u strahu i vecina racuna na najgori moguci ishod. Jednom kada budu znali na cemu su, vecina njih ce se osoboditi straha i trositi vise.

Generalno, vecina stanovnistva se ponasa kao da ce se u Hrvatskoj desiti Grcka situacija za pola godine. Jednom kada vide da ipak nije toliko lose trosit ce vise.

Firme koje ovise o drzavnoj potrosnji i drzavnim investicijama su u najgoroj poziciji.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close