Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


– može li koji best buy a da nije KSST, DIOK, BLJE.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana ti baš odbijaš zaraditi [thumbsup]

@shefsale.

EHOS – CROS.

– već imam CRLL, također osiguratelj, u vlasništvu CROS.
– dobro posluju, ali nelikvidnost ubija, dividende redovne.
– stvarno mi se neda ući u još jednu nelikvidnu dionicu.

– razlika u cijeni EHOS – CROS je možebitna privatizacija CROS koja bi mogla podići cijenu.

– I love this game.
Pozdrav !


– može li koji best buy a da nije KSST, DIOK, BLJE.

– I love this game.
Pozdrav !

jedan trenutni… do navodno… do daljneg… možda best-best buy 2011/2012… naravno… možda prije 04.06. …
– …. jedan od suvlasnika se trenutno najrađije koristi biciklom…
– …. jedan drugi od suvlasnika se voli ili se volio vozit .. Chrysler 300C …
btw: “dok sjedim i vrtim pedale, idem, kad stanem – padnem”.
Lp

@kanabis.

– ne želim svađu na ovoj temi.
– jako dobro znamo što je to drukanje.
– teška su vremena,
– teško je kunu zaraditi na ovoj brurzi, ali se vrlo lako gube veliki novci.
– a vidite i sami kako nema ništa od drukanja.
– na ovoj burzi nemate više koga prevariti, tu nema novih investitora, a mnogi stari su pogubili novce ili više ne trguju.
– a teško da možete zahebati i jednog jedinog investitora koji trguje na burzi svojim drukom.
– pa vidite kako sam ja spustila na zemlju onog investitora Lopinu kojeg sam uništila.
– trenutno nam stvarno više nije potrebno uništavanje, potrebno je sve ovo proživjeti.
– ja sam uspjela, bez gubitka kapitala, ali i bez zarade.

– trenutno većina vas trejda, u dionicama ste dan – dva, ali tu nema neke zarade.
– zarade će sigurno biti, kada dođu neki novi investitori, onda će vam prolaziti i ta drukanja.
– a da ti novi dođu, prvo i osnovno je prestati negativno pisati o dionicama i burzi.
– pišite koje su sve mogućnosti zarade na burzi.
– zašto je bolje imati novac u dionici nego na banci.
– probajte pisati koje su to dionice koje daju veći dividendni prinos nego što banke daju kta. a novac uložen u te dionice je sigurniji nego novac uložen u banku.

– I love this game.
Pozdrav !



@shefsale
.

EHOS – CROS.

– već imam CRLL, također osiguratelj, u vlasništvu CROS.
– dobro posluju, ali nelikvidnost ubija, dividende redovne.
– stvarno mi se neda ući u još jednu nelikvidnu dionicu.

– razlika u cijeni EHOS – CROS je možebitna privatizacija CROS koja bi mogla podići cijenu.

– I love this game.
Pozdrav !

Osiguravatelji obicno drze u portfelju ogromnu kolicinu drzavnih obveznica. Te obveznice u Hrvatskoj generiraju ogroman prinos. Medutim, ako vlada bude imala problema sa refinanciranjem duga doci ce do masivnog bijega iz ovih dionica sto s obzirom na njihovu nelikvidnost znaci i ogroman pad cijene.

Sto se tice privatizacije vrlo je upitno kakav bi bio interes kupaca s obzirom na stanje Hrvatske ekonomije i kvalitet njihovog portfelja. Veliki osiguravatelji su u problemima jer ili su izlozeni losem drzavnom dugu ili su izlozeni US i Njemackim obveznicama koje imaju vrlo mali prinos.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@ivana7
a) … + 6 mjeseci…
b)… cca manje od 2 mjeseci potom… nakon a)…
c)… bila si… ajd ne baš tako davno… ali… okvirno u tzv. možebitnom pravu… translate.google… manager…
[rolleyes]


Ivana ti baš odbijaš zaraditi [thumbsup]

– svi volimo zaraditi.
– ali, ali, ali, puno vas je na burzi otkrilo kladionicu.
– volim se i ja kladiti, ali to radim putem internet kladionice s relativno sitnom lovom.
– burza i dionice su ipak nešto puno ozbiljnije, tu hvatamo kratkoročne cikluse i borimo se s trendom kojeg sigurno ne možemo pobijediti ali ga možemo pratiti.

– veliki je problem što velika većina vas ima male portfelje te kod dionica tražite velike koeficijente dobiti.
– ali stoji i to kako bez velikog rizika nema ni velikog profita.
– samo ja ću ipak pratiti trend, i uvijk ću dati naglasak na sigurnost investicije.

– I love this game.
Pozdrav !

Kolegice ivana možda sada i nije vrijeme za kupovinu belja. No vi tu ne bi investirali ni na 70kn.

ernt-a ste vjerojatno već puni
korf nećete iz principa. No nije loš kad padne ispod 70kn.
Adrs-p vam je mala dividenda
ledo vam je već narastao
zaba- tu se osjećate malo

A tuho?


– veliki je problem što velika većina vas ima male portfelje te kod dionica tražite velike koeficijente dobiti.

S malim porteljom je lako pobjeci ako stvari krenu lose. S velikim porfeljem je jako tesko na ovako nelikvidnoj burzi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


– može li koji best buy a da nije KSST, DIOK, BLJE.

– I love this game.
Pozdrav !


ADRS iako su ove godine imali negativan news flow, mislim da je sve to debelo uračunato u ovu cijenu. Ebitda je rasla iznenađujuće 3%, uspjeli su kompezirati gubitke u duhanskom biznisu što je bio i glavni razlog ovakvog pada dionice, te su uz to nešto zaradili na i devizama.
Mislim da ova firma ima jako dobre šanse rasta organski i moguće akvizicije u budućnosti.
Nikad nisam bio ljubitelj Adrisa ali prava je šteta propustiti ovo na P/E 6.

Todex je također ostvario odlične rezultate u Q3, kupovinom Mercatora dobivaju distributivni kanal od 20 mlrd kuna od čega se 2/3 prihoda ostvaruju u Sloveniji. Tu bi najviše koristi mogle imati Agrokorove firme iz Hrvatske, Ledo, Zvijezda i Belje koje dobivaju dugoročnu održivost ovih stopa rasta.

Ako volite nelikvidne imate AUHR na P/E 6 i pola booka, ja sam već tu, možemo i zajedno drukati.

Mislim da je trenutno pametno imati bilo koju "normalnu" dionicu jer očekujem pozitivnu reakciju burze na promjenu vlasti, u pon 05.12 moglo bi čak i biti euforije kakvu dugo nismo vidjeli na zse!

Kako podići cijenu dionice 100% ???

– ovo ne važi za HT ili ADRS.
– ako imate slobodnih 20 milijuna kuna, samo je problem što se na prste jedne ruke mogu nabrojiti takvi investitori, ali ih ima.
– zatim se radi dokup, dokup i dokup.
– i vidi vraga, pišete na nekom blogu kako su to dobre investicije.
– i stvarno, cijena iz dana u dan raste.
– zbog tog rasta cijene vas slijedi vojska investitora željna brze zarade.
– oni investiraju na sitno, ali to sitno prelazi sigurno 20 milijuna kuno.
– sada kada pogledamo ove dnevne promete 7-9 milijuna kuna te od toga odbijemo HT, ADRS.. a investiciju u jednu jedinu dionicu od 50M.
– ti milijuni investirani u ciljanu dionicu siguno dižu cijenu 100%.
– kada dionica postane popularna i tražena roba tip s početka priće to već prodaje naveliko.
– prati se i top10.
– ali uvijek ima opravdanja što glani kupac na početku prićice prodaje, jer on je uspješan, on je zaradio 100%, a sada mu lova treba za drugu investiciju koja će također povući dobro gore.

– ovo je jedna izmišljena prićica, ali vam se možda čini i poznatom.

– I love this game.
Pozdrav !

Forum.

– po pisanju se vidi kako se lova stalno gubi i gubi, odnosno i ako se kojim slućajem ne gubi zarade jednostavno nema.
– tako se gubi i volja za bilo kojim pisanjem.
– pogledajte temu komentari trgovanja, jadno i žalosno, nema komentara ili su totalno bezezni.
– evo ja na jednoj temi napišem malu provokaciju na temu izvješća za 3Q, i baš nitko nije dao komentar na to već 2 tjedna.
– da sam to napisala prije godinu dvije bilo bi sigurno desetak komentara.

– vremena su teška, evo odustali od svojih drukanja i moji prijateli gospon Lopina i Splićo.

– što ste godinama sijali to sada žanjete, i čudite se zašto je buza ovakva kakva je.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close