Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Best buy po meni bez sumnje BLJE.
Potencijalna dobit ogromna u odnosu na potencijalni gubitak ( ponuda koju Agrokor po zakonu mora ispoštovati od ca. 330 kuna, cijena na burzi trenutno 100 kuna ).

lp

Mislim da nije neka prevelika tajna da Agrokor neće poslušati Hanfu. Prema tome, ako se već i kupuje BLJE, ne bi li ga bilo najpametnije kupovati nakon Agrokorove najave tužbe.

Ili će onda biti prekasno, a BLJE nazad na 60?

Ja ne vidim niti jedan jedini razlog da se BLJE kupuje prije toga.



Best buy po meni bez sumnje BLJE.
Potencijalna dobit ogromna u odnosu na potencijalni gubitak ( ponuda koju Agrokor po zakonu mora ispoštovati od ca. 330 kuna, cijena na burzi trenutno 100 kuna ).

lp

Mislim da nije neka prevelika tajna da Agrokor neće poslušati Hanfu. Prema tome, ako se već i kupuje BLJE, ne bi li ga bilo najpametnije kupovati nakon Agrokorove najave tužbe.

Ili će onda biti prekasno, a BLJE nazad na 60?

Ja ne vidim niti jedan jedini razlog da se BLJE kupuje prije toga.
[/quote]

Ako nije prevelika tajna da Agrokor neće poslušati Hanfu, zašto bi cijena Belja pala tada?
Kada će se dogoditi samo očekivano?

Kakvih 60 kuna uostalom?Ljetos je Belje bez priče o ponudi bilo preko 100 kuna, tu se sada tek vratilo, da ne govorimo da je u međuvremenu cijena bila i 119.

Ne valja lupetati..

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Best buy po meni bez sumnje BLJE.
Potencijalna dobit ogromna u odnosu na potencijalni gubitak ( ponuda koju Agrokor po zakonu mora ispoštovati od ca. 330 kuna, cijena na burzi trenutno 100 kuna ).

lp

koliki je BV? inače se slažem da je rizik sada minimalan jer u trenutnu cijenu nije ugrađena premija u slučaju preuzimanja od strane Agrokora po 3xx kn.
[/quote]

BV je 131 kunu.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




Best buy po meni bez sumnje BLJE.
Potencijalna dobit ogromna u odnosu na potencijalni gubitak ( ponuda koju Agrokor po zakonu mora ispoštovati od ca. 330 kuna, cijena na burzi trenutno 100 kuna ).

lp

Mislim da nije neka prevelika tajna da Agrokor neće poslušati Hanfu. Prema tome, ako se već i kupuje BLJE, ne bi li ga bilo najpametnije kupovati nakon Agrokorove najave tužbe.

Ili će onda biti prekasno, a BLJE nazad na 60?

Ja ne vidim niti jedan jedini razlog da se BLJE kupuje prije toga.
[/quote]

Ako nije prevelika tajna da Agrokor neće poslušati Hanfu, zašto bi cijena Belja pala tada?
Kada će se dogoditi samo očekivano?

Kakvih 60 kuna uostalom?Ljetos je Belje bez priče o ponudi bilo preko 100 kuna, tu se sada tek vratilo, da ne govorimo da je u međuvremenu cijena bila i 119.

Ne valja lupetati..

lp
[/quote]

Nije bila tajna ni prodajna cijena Preventova paketa ADPL dionica, pa su pale. A BLJE… Bilo je BLJE i na 300 dok nije vrijedilo ni 20, no sada su neka druga vremena.

Po meni, gledat ćemo je na cca 90 do Agrokorove žalbe, a nakon toga nešto niže. Iznimno zadužena, neprofitabilna tvrtka. Samo za teške hazardere.



Best buy po meni bez sumnje BLJE.
Potencijalna dobit ogromna u odnosu na potencijalni gubitak ( ponuda koju Agrokor po zakonu mora ispoštovati od ca. 330 kuna, cijena na burzi trenutno 100 kuna ).

lp

Meni je dosta i 150, danas je na cijeni brz obrtaj kapitala, premda iskreno ne vjerujem da će over 120, no nisam vjerovao ni da Ina može preko 3500. U svakom slučaju jedina dobra priča trenutno na ZSE.
[/quote]

slažem se, BELJE je jedna od rijetkih niskorizičnih kupnji na ZSE. sama firma je odlična, postoji obveza javne ponude Agrokora po 3xx kn, BV je oko 130 kn…dakle, za Belje je preporuka kupiti i držati. cijena bi već sada trebala biti bar na BV-u, tj. tih 130 kn

dobro da postoji konsenzus oko belja, to uvijek završi kako većina očekuje. [thumbsup]

Best buy.

– pomalo zamrla tema.
– a nije ni čudo, u zadnja 4 trgovinska dana promet od 7.5 – 9.6 milijuna kuna,
– to je stvarno premalo za jedno ozbiljnije trgovanje.

– dosta dugo sam zanemarivala ovu temu, dugo toplo ljeto, putovanja… i dosta puno pametnijih stvari nego pratiti ovu burzu.

– I love this game.
Pozdrav !


– dosta dugo sam zanemarivala ovu temu, dugo toplo ljeto, putovanja… i dosta puno pametnijih stvari nego pratiti ovu burzu.

Mozemo i o putovanjima.

Gdje si sve putovala ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Što s lovom ???

– pitanje svih pitanja.
– ove krize Grčka, sada Italija, a ima tih kandidata ko u prići.

– mene osobno ta zaduženost ne muči, jer kredita nemam.
– a imam viška slobodnog keša te stvarno nisam pametna što s time.
– nešto sitno sam imala slobodne love na brokerskom i sve to ulupala u ADPL.
– to se pokazalo pametnim.
– šteta što mi slobodan keš nije bio na brokerskom.
– a nije na brokerskom jer nikada ne znam kada će mi koji broker popaliti lovu.
– a država odgovara do 150.000kn i pitaj boga kada će vas isplatiti kada vas broker popljačka.

– slobodnog keša uvijek treba imati, dio mi je u kunama ostalo u eurima.
– ali imam ja i puno toga u dionicama.
– što sada, nešto bih trebala raditi, ali nemam pojma što ???
– kupiti zlata, stalno ide gore i gore kako god se otvara koja nova kriza.
– ali piše u knjigama kako su u krizama dobre i dionice, barem one koje neće bankrotirati u krizi.

– što s kapitalom u ovakvim vremenima ?????

– I love this game.
Pozdrav !

– može li koji best buy a da nije KSST, DIOK, BLJE.

– I love this game.
Pozdrav !


– što sada, nešto bih trebala raditi, ali nemam pojma što ???

Dvije ideje:

1) Upisi tecaj engleskog jezika. To moras popraviti.

2) ADPL je raspisao natjecaj za osobu koja se voditi odnose sa investitorima. Ja mislim da bi im ti bila dobar fit tamo.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


– može li koji best buy a da nije KSST, DIOK, BLJE.

EHOS po 2.000?
Prošlogodišnja dobit 91 milijun kuna, dividenda 181kn (na današnju cijenu, prinos 9,05%).

Prema podacima za 2010:
P/E na ovu cijenu od 2.000 je 6,7
P/B je 0,76 (BVPS 2.676kn)
Dividendni prinos 9,05%.

Za usporedbu, a prema izvještaju za 3Q2011, za CROS (zadnja: 4.250):
P/E: >14
P/B je 0,73 (BVPS 5.817)
Div. prinos: 2,12% (90kn)

New Report

Close