Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ja bih vam preporucio da se ne obazirete previse na misljenja analiticara, jer da oni nesto znaju predvidjeti, nebi bili analiticari, nego bi se bavili investiranjem [smiley1]

i to je nazalost istina, iako se moraju i njihova misljenja imati u glavi kao info. sasko, ovo si spremam u file koji vodim za citiranje poznatih i slavnih, ali i nepoznatih i pametnih [smiley2]

Ako je sve pod kontrolom, idete presporo. "Mario Andretti"


Očito je da svi koji su za skoro 200.000.000 kn jučer kupili dionica NE OČEKUJU skoro korekciju !

Točno. Kao što je točno da nema garancije da su kupci u pravu jer netko je s druge strane prodao dionica za taj iznos.[smiley2]

Ignore: KressoM, delux

Optimisti kupuju a pesimisti prodaju. U bull marketu optimisti odnose pobjedu. Globalne promjene trenda nema na vidiku.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Optimisti, pesimisti. Netko od njih griješi, a netko je u pravu. Najmanji problem je keš prebaciti u dionice, par minuta posla. Ali kupnja dionica SADA u odnosu na cijene pred dva mjeseca kad je počeo ovaj intenzivan rast je izuzetno riskantna (sad je crobex već na +23% od početka godine) jer do globalne promjene trenda dođe naglo kad se najmanje očekuje. Tržište je već dva mjeseca u jakoj euforiji,a to je vrlo opasna situacija.

Ignore: KressoM, delux

Zaboravljate da još uvijek ima dionica koje uopće nisu rasle od početka godine. Kad dođe do korekcije, sav kapital će se prebaciti upravo u te dionice. Za nas koji smo u njima nema zime

Hell is Empty and all the Devils are Here


Optimisti, pesimisti. Netko od njih griješi, a netko je u pravu. Najmanji problem je keš prebaciti u dionice, par minuta posla. Ali kupnja dionica SADA u odnosu na cijene pred dva mjeseca kad je počeo ovaj intenzivan rast je izuzetno riskantna (sad je crobex već na +23% od početka godine) jer do globalne promjene trenda dođe naglo kad se najmanje očekuje. Tržište je već dva mjeseca u jakoj euforiji,a to je vrlo opasna situacija.

Opasna je situacija za one koji sve prodaju i onda pokušavaju biti pesimisti. Ako smo/si kupovao prije dva mjeseca onda i kod promjene trenda ne gubiš, zar ne? Isto tako ovisi u kojim se dionicama nalaziš. Ne znam zašto neki se ovdje obraćaju nekima s foruma, kao da su ljudi glupi.
Moje mišljenje je da svi aktivni sudionici foruma jako dobro znaju što i kada treba kupiti i ne treba im stalno neka upozorenja. Ako imaš nešto za reći, kao što si nedavno govorio za INU, lijepo odi u novinare pa se cijeloj javnosti obrati o tome što navodiš. Smiješno, čovjek prodao INU i ostale dionice i onda ide na drukanje.


Optimisti, pesimisti. Netko od njih griješi, a netko je u pravu. Najmanji problem je keš prebaciti u dionice, par minuta posla. Ali kupnja dionica SADA u odnosu na cijene pred dva mjeseca kad je počeo ovaj intenzivan rast je izuzetno riskantna (sad je crobex već na +23% od početka godine) jer do globalne promjene trenda dođe naglo kad se najmanje očekuje. Tržište je već dva mjeseca u jakoj euforiji,a to je vrlo opasna situacija.

I? Dokle ćeš to ponavljati? Mislim da je svatko tko se više od dvije godine bavi dionicama toga svjestan. S tvojom rečenicom koju sam poboldao se apsolutno ne slažem. Svaku dionicu prije nego što je kupim pomno analiziram satima, danima a ponekad i mjesecima.
Radije daj prijedlog o nekom perspektivnom i isplativom ulaganju – kao što Ivana7 s pravom traži da se piše pod ovim naslovom.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Opasna je situacija za one koji sve prodaju i onda pokušavaju biti pesimisti. ….. Ako imaš nešto za reći, kao što si nedavno govorio za INU, lijepo odi u novinare pa se cijeloj javnosti obrati o tome što navodiš. Smiješno, čovjek prodao INU i ostale dionice i onda ide na drukanje.

Mogao bi se suzdržati tog arogantnog stila. Imam pravo na svoje mišljenje, kao i da ga iznesem ovdje. U kešu sam nešto preko 50% što sam već napisao. U čemu je problem da diskutiramo i o predstojećoj korekciji? Ili ti očekuješ da će tržište vječno rasti? Ovo bi trebalo biti mjesto normalne razmjene mišljenja, informacija, komentara i analiza. Zašto je to nekima ovdje takav problem?

Ignore: KressoM, delux

Evo vam na : FNVC, zadnji vlak za ulazak

Hell is Empty and all the Devils are Here


Mogao bi se suzdržati tog arogantnog stila. Imam pravo na svoje mišljenje, kao i da ga iznesem ovdje. U kešu sam nešto preko 50% što sam već napisao. U čemu je problem da diskutiramo i o predstojećoj korekciji? Ili ti očekuješ da će tržište vječno rasti? Ovo bi trebalo biti mjesto normalne razmjene mišljenja, informacija, komentara i analiza. Zašto je to nekima ovdje takav problem?

Nije uopće problem razgovarati o tome, zapravo, nema problema, ali nisi li neki dan vikao nešto za INU pa te tržište demantiralo.
Na primjer, ja sam potpuno svjestan dobrih i loših strana tržišta, da dionice mogu rasti i padati, da sam se i sam par puta opekao, ali isto tako sam svjestan da i nisi neki poznavalac terena i da baš doslovce drukaš ne bili svoje sitne interese ostvario. Nemam ništa protiv toga da se priča o bilo čemu, ali uvijek treba paziti tko nešto govori i zašto, tu je kvaka.

avax10:

Optimisti, pesimisti. Netko od njih griješi, a netko je u pravu. Najmanji problem je keš prebaciti u dionice, par minuta posla. Ali kupnja dionica SADA u odnosu na cijene pred dva mjeseca kad je počeo ovaj intenzivan rast je izuzetno riskantna (sad je crobex već na +23% od početka godine) jer do globalne promjene trenda dođe naglo kad se najmanje očekuje. Tržište je već dva mjeseca u jakoj euforiji,a to je vrlo opasna situacija.

Opasna je situacija za one koji sve prodaju i onda pokušavaju biti pesimisti. Ako smo/si kupovao prije dva mjeseca onda i kod promjene trenda ne gubiš, zar ne? Isto tako ovisi u kojim se dionicama nalaziš. Ne znam zašto neki se ovdje obraćaju nekima s foruma, kao da su ljudi glupi.
Moje mišljenje je da svi aktivni sudionici foruma jako dobro znaju što i kada treba kupiti i ne treba im stalno neka upozorenja. Ako imaš nešto za reći, kao što si nedavno govorio za INU, lijepo odi u novinare pa se cijeloj javnosti obrati o tome što navodiš. Smiješno, čovjek prodao INU i ostale dionice i onda ide na drukanje.

Korisnik je očigledno u kešu. To se vidi iz aviona. No to je legitiman stav, a da li je ispravan, to ćemo tek vidjeti?

Bolje prekasno nego nikad.


Nije uopće problem razgovarati o tome, zapravo, nema problema, ali nisi li neki dan vikao nešto za INU pa te tržište demantiralo. Na primjer, ja sam potpuno svjestan dobrih i loših strana tržišta, da dionice mogu rasti i padati, da sam se i sam par puta opekao, ali isto tako sam svjestan da i nisi neki poznavalac terena i da baš doslovce drukaš ne bili svoje sitne interese ostvario. Nemam ništa protiv toga da se priča o bilo čemu, ali uvijek treba paziti tko nešto govori i zašto, tu je kvaka.

Da nisi poznavalac terena jasno mi je bilo odmah kad si pisao na PTKM na 200 kn nedavno kako će još dolje i o kupcima koji se kao cigani guraju na kupnju koja ih poklapa. Ja sam tada pisao da će doći do rasta PTKM i da je to sve igra da se što više malih iskrca na 200 kn. Vidimo danas tko je bio u pravu. Bih li ja za to tvoje pisanje trebao reći da je bilo drukanje za tvoje „sitne male interese“ ? Doista treba paziti tko, zašto i što govori.[smiley2]

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close