Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Machete.

– to sigurno bitno ne utječe na cijenu ali otkriva koje su investicije dugoročno o.k.

– I love this game.
Pozdrav !


– moje crne slutnje su se pokazale točnima.
– danas je gospon Lopina nemilice rasprodavao BRIN kako bi vikend proveo u kešu.
– i nimalo ga nije briga što je tu moju investiciju srušio 10%.

Eto na kolegice, opet Vi zadirkujete meni dragog kolegu LOPINU!
Pa nemojte da opet počmem s grafovima Vašeg portfelja jer će kad to vide naši analitičari OMF Vaše investicije još gadnije pasti. A i Vama uzeti još 1,5milju iz portfelja! Pogotovo taj KODT koji po meni ne vrijedi ni 700kn, al bude on tamo kad-tad. Kolega Lopina možda gubi 30-35keka kunića sada, al kolegice Ivana da gubim 1,5milju kao Vi ne znam bi li uopće spavao!!!
Svejedno ne brinite se kolegice, jer s Kerumom sam sve dogovorio, metla čeka na VAS!
Vaša visosti!

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Mene samo zanima koliko gospodin XY gubi na :

PTKM, BELJE, DDJH, KORF, ZVCV, ADPL,….duga je lista!
Čovjek krenuo trejdati sa 50milja koliko je imao,a već je na 38milja.
A ja mislio da je Ivana007 sa 1,5milju gubitka rekorderka, nakon brončanog kolege Deluxa i spektakularnih -80 keka na ULPL.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!



– nego gospon Lopina što ćemo s onim BRIN-om, kada ćemo to čudo rušiti na 15kn.


– danas će rasprodati BRIN kako bi ovaj vikend bio bezbižan u kešu.

– moje crne slutnje su se pokazale točnima.
– danas je gospon Lopina nemilice rasprodavao BRIN kako bi vikend proveo u kešu.
– i nimalo ga nije briga što je tu moju investiciju srušio 10%.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Pad uz ovakao veliki promet nije dobar,a naročito jer je bio samo jedan kupac i ušlo je jako malo
špekulanata.I zato ne vjerujem u jači odbijanac.

U BRINU će teči med i mlijeko,naravno i u FMPS,QUNE i SLPF ,a naročito u JAKT.


što kažeš za ADRS ?


Najugodnije iznenađenje s obzirom na veliku financijsku imovinu uloženu i dionice,a treći kvartal je bio
velika pušiona.Ipak je i MAISTRA povukla.Napokon.
I zato je ovo najugodnije iznenađenje.
IGH i Tehnika su poslovali sa dobitkom u trečem kvartalu.To je zaista ugodno iznenađenje.
I Petrica je počela zarađivat.Treći kvartal za redom.To nismo doživjeli.Kolosalan uspjeh.


što kažeš za ADRS ?


Najugodnije iznenađenje s obzirom na veliku financijsku imovinu uloženu i dionice,a treći kvartal je bio
velika pušiona.Ipak je i MAISTRA povukla.Napokon.
I zato je ovo najugodnije iznenađenje.
IGH i Tehnika su poslovali sa dobitkom u trečem kvartalu.To je zaista ugodno iznenađenje.
I Petrica je počela zarađivat.Treći kvartal za redom.To nismo doživjeli.Kolosalan uspjeh.


što kažeš za ADRS ?

Vi znate da ja fondovske dionice najčešće zovem fondovskim smećem jer su skupe.Jedino ADRS
nikada nisam nazvao tim imenom,jer sam svjestan potencijala te firme.Ali možda bi menađment trebalo nazvati smećem jer ni u zlatna vremena nisu isplaćivali dividendu veću od 7 kn.

ali kako se Ivana 7 nikada nije povoljno izrazila o ADRISU to je bio znak za kupnju ove dionice

Ne znam da li znate da i brin ima ADRIS u portfelju,ima i BELJE pa bi mogli očekivati rast NAVA barem
za jednu lipu.

U ADRISU i BRINU će biti meda i mlijeka u potocima!



što kažeš za ADRS ?


Najugodnije iznenađenje s obzirom na veliku financijsku imovinu uloženu i dionice,a treći kvartal je bio
velika pušiona.Ipak je i MAISTRA povukla.Napokon.
I zato je ovo najugodnije iznenađenje.
IGH i Tehnika su poslovali sa dobitkom u trečem kvartalu.To je zaista ugodno iznenađenje.
I Petrica je počela zarađivat.Treći kvartal za redom.To nismo doživjeli.Kolosalan uspjeh.


što kažeš za ADRS ?

Vi znate da ja fondovske dionice najčešće zovem fondovskim smećem jer su skupe.Jedino ADRS
nikada nisam nazvao tim imenom,jer sam svjestan potencijala te firme.Ali možda bi menađment trebalo nazvati smećem jer ni u zlatna vremena nisu isplaćivali dividendu veću od 7 kn.

ali kako se Ivana 7 nikada nije povoljno izrazila o ADRISU to je bio znak za kupnju ove dionice

Ne znam da li znate da i brin ima ADRIS u portfelju,ima i BELJE pa bi mogli očekivati rast NAVA barem
za jednu lipu.

U ADRISU i BRINU će biti meda i mlijeka u potocima!

[/quote]

Turisti su jako dobro poslovali ovo ljeti. Meterologija i jos mnogo toga im je islo u prilog.

Slijedeca godina ce za turisticki sektor biti puno teza. Naredne godine je nogometno prvenstvo u Poljskoj i olimpijske igre u Londonu. To ce odvuci znacajan dio gostiju. Grci ce se vjerojatno umoriti od prosvjedovanja, Egipt nece imati demostracije nego vladu koja promovira turizam,…

Tako da nisam siguran u potoke meda i mlijeka.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

U ADRISU i BRINU će biti meda i mlijeka u potocima!

ne laprdaj! ADRIS i BRIN ne mogu u istu rečenicu!




što kažeš za ADRS ?


Najugodnije iznenađenje s obzirom na veliku financijsku imovinu uloženu i dionice,a treći kvartal je bio
velika pušiona.Ipak je i MAISTRA povukla.Napokon.
I zato je ovo najugodnije iznenađenje.
IGH i Tehnika su poslovali sa dobitkom u trečem kvartalu.To je zaista ugodno iznenađenje.
I Petrica je počela zarađivat.Treći kvartal za redom.To nismo doživjeli.Kolosalan uspjeh.


što kažeš za ADRS ?

Vi znate da ja fondovske dionice najčešće zovem fondovskim smećem jer su skupe.Jedino ADRS
nikada nisam nazvao tim imenom,jer sam svjestan potencijala te firme.Ali možda bi menađment trebalo nazvati smećem jer ni u zlatna vremena nisu isplaćivali dividendu veću od 7 kn.

ali kako se Ivana 7 nikada nije povoljno izrazila o ADRISU to je bio znak za kupnju ove dionice

Ne znam da li znate da i brin ima ADRIS u portfelju,ima i BELJE pa bi mogli očekivati rast NAVA barem
za jednu lipu.

U ADRISU i BRINU će biti meda i mlijeka u potocima!

[/quote]

Turisti su jako dobro poslovali ovo ljeti. Meterologija i jos mnogo toga im je islo u prilog.

Slijedeca godina ce za turisticki sektor biti puno teza. Naredne godine je nogometno prvenstvo u Poljskoj i olimpijske igre u Londonu. To ce odvuci znacajan dio gostiju. Grci ce se vjerojatno umoriti od prosvjedovanja, Egipt nece imati demostracije nego vladu koja promovira turizam,…

Tako da nisam siguran u potoke meda i mlijeka.
[/quote]

i nogomet i OI su u srcu sezone tako da neće puno utjecat na rezultate. u srcu sezone možeš i vreću za spavanje iznajmit. rezultate određuje pred i postsezona. grčka bi mogla vratiti dio gostiju. međutim veća opasnost je turska koja ide jako nisko sa cijenama. a sjevernoj africi ni 5 godina neće biti dosta za ozbiljniji oporavak. hrvatska treba jačati marketing destinacija unutar države a ne samo državu kao destinaciju.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south




što kažeš za ADRS ?


Najugodnije iznenađenje s obzirom na veliku financijsku imovinu uloženu i dionice,a treći kvartal je bio
velika pušiona.Ipak je i MAISTRA povukla.Napokon.
I zato je ovo najugodnije iznenađenje.
IGH i Tehnika su poslovali sa dobitkom u trečem kvartalu.To je zaista ugodno iznenađenje.
I Petrica je počela zarađivat.Treći kvartal za redom.To nismo doživjeli.Kolosalan uspjeh.


što kažeš za ADRS ?

Vi znate da ja fondovske dionice najčešće zovem fondovskim smećem jer su skupe.Jedino ADRS
nikada nisam nazvao tim imenom,jer sam svjestan potencijala te firme.Ali možda bi menađment trebalo nazvati smećem jer ni u zlatna vremena nisu isplaćivali dividendu veću od 7 kn.

ali kako se Ivana 7 nikada nije povoljno izrazila o ADRISU to je bio znak za kupnju ove dionice

Ne znam da li znate da i brin ima ADRIS u portfelju,ima i BELJE pa bi mogli očekivati rast NAVA barem
za jednu lipu.

U ADRISU i BRINU će biti meda i mlijeka u potocima!

[/quote]

Turisti su jako dobro poslovali ovo ljeti. Meterologija i jos mnogo toga im je islo u prilog.

Slijedeca godina ce za turisticki sektor biti puno teza. Naredne godine je nogometno prvenstvo u Poljskoj i olimpijske igre u Londonu. To ce odvuci znacajan dio gostiju. Grci ce se vjerojatno umoriti od prosvjedovanja, Egipt nece imati demostracije nego vladu koja promovira turizam,…

Tako da nisam siguran u potoke meda i mlijeka.
[/quote]
Mislite da će se Grci tako brzo smiriti.
A Arapi i njihovi klanovi.Libija će postati mediteranski destabilizirajući faktor.
A Egipat,Sirija to se neće nikada smiriti .
A i kuna nebi smjela ojačati.Dapače.A nakon dugog vremena turizam ostvaruje veliku dobit.
Da li će to privući strane investitore,da li će građevinari napokon i u Hrvatskoj dobiti koji veći posao naročito THNK,LVCV,možda i INGRA a za lopatare tipa HDEL i VDKT izlaz je truli zapad i
Rusija.

Turisti_KORF,Riviera Adria,ARNT svi po redu rasturaju.To je iznad svih očekivanja!

Turističke firme=hit=med i mlijeko u potocima!


Turističke firme=hit=med i mlijeko u potocima!

Turističke firme (osim npr. HUPZ i sličnih koji rade cijelu godinu), rade samo 3-4 mjeseca godišnje , a onda sljedećih 9 mjeseci to troše i velikim dijelom potroše na hladni pogon, plaće osoblja (jer ne mogu sve imati na određeno), na održavanje objekata, vrćanje kredita, nove investicije itd. Najisplativiji su kampovi jer su tamo najmanji troškovi i ulaganja, a hoteli su rupe bez dna jer stalno moraš ulagati da bi održao kvalitetan nivo ponude.
Da kod nas hoteli mogu raditi popunjeni barem 6-9 mjeseci bilo bi to super, a ovako je to sve [rolleyes]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

@ lopina e to fondovsko smeće nekad je bilo izrazito jeftino i isplatilo ga se kupit. Fondovska smeća od 2009 mislim da imaju najbolji prinos. Dok ovi gubitaši i dalje gube, fondovska smeća i dalje zarađuju i dosta njih isplaćuje dividendu- kakvu takvu. Okej svako ima svoju taktiku pri trgovanju, ali memi dobro dođu fondovska smeća uvjek su dovoljno likvidna za kupit i prodat dionicu a u panici fondovi se uvjek isprse pa se njima može relativno povoljno prodat dionica. Meni su ta fondovska smeća super.

New Report

Close