Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čuvajte zdravlje i bližnje. Uživajte u životu i svakom novom danu, a jednom ce se nakon prodaje dignuti tržište. Do tada cemo shortat i fatat, a to nema gotovo nikakkav učinak. Sve u svemu – svaka se skola plaća


Lopina, bio sam vrlo skeptičan na tvoje pickove. Ipak odlučio sam malo pogledati FMPS i stvarno mislim da imaš pravo. Osim zemljišta i zgrada, drže dionice koje su relativno kvalitetne. S obzirom da se trži na 20kn, a nominala je 100 ispada da je ovo popriličan diskont i da po mom mišljenju postoji beliki potencijal za neki budući rast
Osim toga uzmemo li da su zemljišta kupovana po 100, sumanjam da je vrijednost zemljišta iako je nešto pala , pala za 80% tako da je tu vidljiv veliki diskont. Osim toga ne postoje kreditne obveze tako da je to čista imovina… nije mi jasna niska cijena ove dionice? Volio bi čuti argumenirane kontra komentare


FMPS-da nominala je 100
ali NAV je 75
kriza popapala 25%,a to je jako malo,ali kako su bili u nekretninama pali su tako malo
a SLPF i BRIN preko 60% jer su dionički fondovi,a dionice su pale puno više
Dionice mogu porasti jako puno jer su jako puno i pale pa bi radije kupovao BRIN uz diskont od
60 do 70% nego FMPS uz isti diskont.
Najbolja varijanta je miks svih zatvorenih fondova.
Šteta što se JAKT više ne može kupovati na 25 i niže.To je bila najbolja kupnja jer ako mi
JAKT ćini desetak posto portfelja,a ćini, mislim da će mi u slijedećih nekoliko godina parcijalne isplate
iz JAKT biti veće nego dividenda na Ivanin potfelj,a ona preferira dividendne dionice.
Ja preferiram one koje mi mogu donijeti najveći profit.
Vrijeme će pokazati da je moja strategija bila najbolja,naravno poštujući osnovna pravila ulaganja
tj.minimalnu disperziju ulaganja/kao fondovi rizičnog kaspitala/.

(BRIN+SLPF)+(JAKT.mislim da je uteka+FMPS +QUNE)=sigurna lova do krova

Na ZSE će teći med i mlijeko!

Iskrcavanje iz dionica teče kao i svaki dan opća rasprodaja.

@Ivana7
– filozofija investiranja još uvijek mi je ista.
– investirati u dividendne dionice kojima je dividenda veća od bankarskih kta.

Zahvaljujem na skromnoj i iskrenoj izjavi [smiley]

nije svugdje crno.na ksst se sakuplja kupnja i cijena svaki puta ode sve vise ia jos onih "pravih" vijesti ni nema.


@ivana
7.neznas o ksst ? pa lako je saznat-prenamjena zemljista povecava BV i vrijednost dionice na 7000.minusi godisnje mogu popapati nekoliko posto od toga.kad se proda (najavljenim zainteresiranim)investitorima pa makar i s nekim popustom na trazenu cijenu,ocita je visestruka potencijalna dobit u odnosu na sadasnju cijenu-koja u zadnje vrijeme raste

a kad se pogleda u odnosu na ostale dionice koje i dalje tonu-best buy je tu [thumbsup]CHEERS!

Reklamni slogan mojih najboljih prijatelja.

– dok vas neki pokušavaju preveslati, Lopina s vama plovi.
– dok vas neki vozaju, mi (Lopina + Splićo) s vama putujemo do cilja.
– dok vam neki skupo prodaju obećanja, mi (Lopina + Splićo) svoja ispunjavamo.

– I love this game.
Pozdrav !

Turisti i dalje luduju.
Jadranka,mislim Mali Lošinj povečala bruto dobit za 70% u odnosu na prošlogodišnji treći kvartal.
A za kraj godine bi trebalo značiti da će dobit biti veća na stotine posto.
Još jedna lijepa priča.
Nažalost, KODT blagi podbačaj,ali ništa strašno.

Na ZSE teće med i mlijeko u turističkin poduzečima,naročito u onima koji nisu prezaduženi.



@Ivana7

– filozofija investiranja još uvijek mi je ista.
– investirati u dividendne dionice kojima je dividenda veća od bankarskih kta.

Zahvaljujem na skromnoj i iskrenoj izjavi [smiley]

Otkrijte jednu koja će tek početi davati dividendu i tu će biti najveća zarada.
Recimo kao ja JAKT koji je u likvidaciji i koji će mi u slijedećih godinu dvije isplačivati barem
100% više od mog ulaza.
Napomena:nije to dividenda,ali je lova i bitno da se zarađuje!

U JAKT,BRIN,SLPF,FMPS,QUNE će teći med i mlijeko.


[
Pozdrav !

Bacimo oko i na zatvorene fondove.

——-DISKONT—NAV 31.12.—–30.09- + ili – –cij.dio.31.12.—-zadnja cijena —-% rasta ili pada

BRIN–62,64——–52,74———-50,72 -3,83———21,75————18,95——————– -12,87
SLPF–58,68——–46,76———-55,69–+19,19——-27,93————-23———————– -17,77

JAKT–66,76——–81,59———-75,19 -7,84——–21—————–24,95———————+18,81
FMPS-75,63——–79,25———-75,08 -5,48——–22,74————-18,30——————— -19,53
QUNE 75,06——118,71———117,86 -o,55——–69—————–29,30——————– -57,40

U SLPF teče med i mlijeko u potocima.
U JAKT nešto kapnulo ali kiše tek dolaze.
BRIN samo strpljivo.
FMPS i Qune,i to će biti priča sa lijepim krajem.
[/quote]

SLPF na 25. Da li je to nagrada za BELJE u kojem je skinuo lijepu zaradu u ova teška vremena.
Ipak nas baca u neravnotežu.

25:55,69=0,45 Diskont samo 55 % trebalo bi biti cca 70 % da bi bilo u nekoj fair cijeni.

70% od 55,69 =39
39:25=1,56 Dakle,fali nam još 56% da bi mogli reći da je pošteno.

U SLPF teče med i mlijeko,a i više će.Samo strpljivo.U BRINU,FMPS,QUNE još strpljivije.
JAKT je uteka!


nije svugdje crno.na ksst se sakuplja kupnja i cijena svaki puta ode sve vise ia jos onih "pravih" vijesti ni nema.


@ivana
7.neznas o ksst ? pa lako je saznat-prenamjena zemljista povecava BV i vrijednost dionice na 7000.minusi godisnje mogu popapati nekoliko posto od toga.kad se proda (najavljenim zainteresiranim)investitorima pa makar i s nekim popustom na trazenu cijenu,ocita je visestruka potencijalna dobit u odnosu na sadasnju cijenu-koja u zadnje vrijeme raste

a kad se pogleda u odnosu na ostale dionice koje i dalje tonu-best buy je tu [thumbsup]CHEERS!

na tvom mjestu ja bi fino založio vlastiti stan, kuću od staraca pa nadalje. sad kupio po 1700 a onda za mjesec dana prodavao po 7000. al ti neka dobričina pa nama nudiš tih 400%.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south


Iskrcavanje iz dionica teče kao i svaki dan opća rasprodaja.

dakle netko se iskrcao a nitko se nije ukrcao??? svaki dan naučim nešto novo na ovoj čudnoj burzi. hvala kolega.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

Ivka,

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close