Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Kapitala već i sad nema u Hrvatskoj…..

– u 18 godina štednja porasla s 4.8 (četri kvakac osam) na 161 milijardu kuna.
– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Stvarno mi nije jasno jeli 161.000.000.000,00 kn (161 miliardi) puno love ili su u pravu Katastrofičari koji tvrde da je Hrvatska u krizi i da su Hrvati gladni .

Ili je problem u tome što ljudi polažu svoju ušteđevinu u strane banke sa kamatom 3 % godišnje umjesto da investiraju u Hrvatsko gospodarstvo i time otvaraju radna mjesta i zapošljavaju svoju djecu ?
[thumbsup]
[/quote]

(V.L.:) Udio javnog duga u BDP-u u 2010.godini :

Hrvatska 40%
Slovenija 38%
Prosjek Eurozone 83%
Grčka 143%
Italija 119%
Belgija 97%
Irska 96%
Portugal 93%
Njemačka 83%
Francuska 82%
Vel.Britanija 80%
Mađarska 80%
Austrija 72 %
Nizozemska 63%
Španjolska 60% i.t.d

Sve mi se čini da su naš najveći problem Mediji i Oporba koji godinama lažno prikazuju stanje u Hrvatskoj pesimističkim i crnim , crnijim nego što je , pa Prestrašeni ulažu u strane banke i čarapu a ne u Hrvatsko gospodarstvo .
Jednostavno , sranje u Hrvatskoj nije takvo kakvim ga prikazuju Katastrofičari koji se nadaju dobiti vlast na izborima .
Otvorite bilo koji Medij i recite dali ima bilo koja pozitivna vijest iz Hrvatske ?

Pozdrav
[/quote]

tako je pero. stanje je super. još da se prestanu tuć penzići oko kontejnera bilo bi super. bude mi malu bar tri puta dnevno. ne kužim tu priču sa kontejnerima ali znam da toga nije bilo u ovoj mjeri pred par godina.

da ponovim…stanje u hr je super.
ovi po evropi koje obilazim zimi ustvari glume visoki standard prežderavajući se po restoranima dva puta dnevno samo da bi nas "balkanske špijune" uvjerili kako je kod njih bolje.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south


Informanka.

fondovska industrija u 2011.

– od svih dioničkih fondova samo su 2 oba HPB u pozitivi i to sitnoj 1-2%.
– već treći po redu s prinosom ima minus od -8.49%.
– pa se taj minus kod onih najgorih penje do -30%.

– znam kako vas zanima i moj rad.
– u ovoj godini -3.78% ali sam portfelj skratila za preko 100.000kn, dio dividendi koje nisam reinvestirala nego sam potrošila, moram svoj rad naplatiti.
– tako sam i više nego zadovoljna s svojim radom.
– nadam se kako će moj portfelj za desetak dana kada iziđu izvješća biti u pozitivi.
– keš pozicija mi je preko 15%.
– a nešto love imam i u nekim fondovima cca 3.8%.

– I love this game.
Pozdrav !


Bacimo oko i na zatvorene fondove.

——-DISKONT—NAV 31.12.—–30.09- + ili – –cij.dio.31.12.—-zadnja cijena —-% rasta ili pada

BRIN–62,64——–52,74———-50,72 -3,83———21,75————18,95——————– -12,87
SLPF–58,68——–46,76———-55,69–+19,19——-27,93————-23———————– -17,77

JAKT–66,76——–81,59———-75,19 -7,84——–21—————–24,95———————+18,81
FMPS-75,63——–79,25———-75,08 -5,48——–22,74————-18,30——————— -19,53
QUNE 75,06——118,71———117,86 -o,55——–69—————–29,30——————– -57,40

U SLPF teče med i mlijeko u potocima.
U JAKT nešto kapnulo ali kiše tek dolaze.
BRIN samo strpljivo.
FMPS i Qune,i to će biti priča sa lijepim krajem.



Informanka.

Pozdrav !


Bacimo oko i na zatvorene fondove.

——-DISKONT—NAV 31.12.—–30.09- + ili – –cij.dio.31.12.—-zadnja cijena —-% rasta ili pada

BRIN–62,64——–52,74———-50,72 -3,83———21,75————18,95——————– -12,87
SLPF–58,68——–46,76———-55,69–+19,19——-27,93————-23———————– -17,77

JAKT–66,76——–81,59———-75,19 -7,84——–21—————–24,95———————+18,81
FMPS-75,63——–79,25———-75,08 -5,48——–22,74————-18,30——————— -19,53
QUNE 75,06——118,71———117,86 -o,55——–69—————–29,30——————– -57,40

U SLPF teče med i mlijeko u potocima.
U JAKT nešto kapnulo ali kiše tek dolaze.
BRIN samo strpljivo.
FMPS i Qune,i to će biti priča sa lijepim krajem.
[/quote]
Diskont od 75% znaći da za 25 dobijate 100.
Ukupno svih pet zifova je ostvarilo dobit/u miksu/s obzirom na bezobrazno visoku dobit koju je ostvario SLPF.
Največi gubitak od početka godine je ostvario JAKT … 7,84% ,a crobex je pao puno više.
Zašto smatrate da ćete vi više zaraditi sa 25 više nego npr FMPS na 100/diskont 75%/,a godina koja je iza nas pokazuje da su ZIFovi poslovali bolje od prosjeka na ZSE,tj od večine investitora,pa evo bolje i od Ivane koja kaže da je posklizla samo 3,5% u što iskreno sumnjam.

U ZIFovima če teći med i mlijeko u potocima!

Svi ti ZIFovi iza sebe imaju četiri godine lošeg poslovanja i velike rezerve u gubicima.
Naime eventualne dobiti u budućim razdobljima će biti oslobođene plaćanja poreza na dobit,dok uvođenjem poreza na kapitalnu dobit sva buduća dobit na individualnim računima će biti oporezovana.Praktično,vi smatrate da ćete na eventualnu dobit

BRINa + 10% porez 20% ukupna dobit 12%
za 12 % mi bi trebali zaraditi 100:/100-62,64/=2,67 2,67X12=32,04
Dakle,sada igrate na kartu da ćete zarađivati 3,2 puta više od BRINA i tako stalno i ubuduće.
Pamet u glavu,BRIN je u zadnjih četiri godine u ovoj kataklizmi izgubio 70% na vrijednosti,
QUNE SE PODEBLJA ZA 18 %,slpf JE ISTI IZGUBIO OKO 60%,a FMPS i JAKT izgubili po 25%.
Koliko je prosječno izgubio dugoročni investitor u zadnje četiri godine.Puno više od toga.
Dakle ova godina nije iznimka,to je već notorna činjenica da su zastvoreni fondovi u prosjeku
bolji ulagači od nas.I sada je to prilika za odličan ulaz.

U BRIN=JAKT=SLPF=FMPS=QUNE najbolja i najsigurnija dugoročna investicija.

SLPF



Informanka.

fondovska industrija u 2011.

– od svih dioničkih fondova samo su 2 oba HPB u pozitivi i to sitnoj 1-2%.
– već treći po redu s prinosom ima minus od -8.49%.
– pa se taj minus kod onih najgorih penje do -30%.

– znam kako vas zanima i moj rad.
– u ovoj godini -3.78% ali sam portfelj skratila za preko 100.000kn, dio dividendi koje nisam reinvestirala nego sam potrošila, moram svoj rad naplatiti.
– tako sam i više nego zadovoljna s svojim radom.
– nadam se kako će moj portfelj za desetak dana kada iziđu izvješća biti u pozitivi.
– keš pozicija mi je preko 15%.
– a nešto love imam i u nekim fondovima cca 3.8%.

– I love this game.
Pozdrav !


Bacimo oko i na zatvorene fondove.

——-DISKONT—NAV 31.12.—–30.09- + ili – –cij.dio.31.12.—-zadnja cijena —-% rasta ili pada

SLPF–58,68——–46,76———-55,69–+19,19——-27,93————-23———————– -17,77

[/quote]

Najmanji diskont od "samo" 58,68%

Dobit 8,93 ili 19,19% na NAV ili 38,83 % na zadnju cijenu od 23.

Pitanje:Koliku bi dividendu mogao isplatiti SLPF ?Recimo da se odluče na 5 kn,a mogli bi i na 8 jer je
za sada dividenda neoporeziva.
Mislim da neće dati dividendu jer je večinski AUCTOR koji bi sa ovom dividendom mogao ostvariti
veliku dobit u poslovanju kao pravna osoba i platiti porez na dobit.
Dapače, mislim da će se i dalje cijena držati nisko, jer večinskim rast cijene dionice ne odgovara kako bi se mogli krcati što jeftinije.Kada je NAV bio 46 cijena je bila preko 30 jer se Auktor krca,
i nakon ponude za preuzimanje od 28 cijena je pala i nakon ostvarenje ovolike dobiti.U jednom trenutku čak
i na 16 ali zaista to je bilo rušenje uz mali promet.
Skupljanje na 20 do 25 i strpljivo čekanje do godišnje skupštine:——dividenda?????

U SLPF će med i mlijeko poteći u potocima.



– a nešto love imam i u nekim fondovima cca 3.8%.


Bacimo oko i na zatvorene fondove.

U SLPF teče med i mlijeko u potocima.
U JAKT nešto kapnulo ali kiše tek dolaze.
BRIN samo strpljivo.
FMPS i Qune,i to će biti priča sa lijepim krajem.
[/quote]

Fondovi.

– u jednom prethodnom postu sam napisala fondovi.
– i gospon Lopina odmah reklamira svoje zatvorene fondove kojima se trguje na burzi.

– a ja sam investirala u otvorene fondove.
– jer njih mogu prodati kad god hoću, bez obzira kolika lova je u pitanju.
– gospon Lopini je nemoguća misija prodati na burzi zatvrene fondove bez diskonta od 30%.

– trenutno sam u minusu na tim otvorenim fondovima 6.68%, čak sam ih jednom i trejdala, ali kod tog trejda provizije uzmu dosta love, samo da to nisam učinila gubitak bi sigurno bio preko 15%.
– tu nisam uložila neku lovu i ti fondovi mi služe zbog disperzije a lova je kao u banci – podignete kad vam treba.

– svi ti fondovi imaju užasno velike provizije i naplaćuju svoj rad kao da vam zarađuju zlato a doslovno svi prave samo minuse i minuse.
– imamo dosta fondova koji ne investiraju na našem tržištu, investiraju na burzama gdje tržište raste i opet i na tim rastućim tržištima prave minuse, stvarno su i više nego nesposobmi za zaraditi novac.
– ali za sebe na tim provizijama zarađuju lijepu lovu.
– ali imaju i jedan veliki problem, investitori su uočili njihovu očitu nesposobnost te investiraju sve manje i manje love u te fondove.
– a i ona lova koja je u njima se stalno podiže.
– a to opet uzrokuje pad dionica na našem tržištu, jer kada investitori podižu svoju lovu iz investicijskih fondova ovi su prisiljeni prodavati dionice, te zbog toga kada bi naše tržište trebalo rasti fondovi te situacije koriste za pravljenje keš pozicije.

– treba se čekati da ti fondovi počmu zarađivati investitorima 20-50% na godišnjoj razini.
– tek tada dolazi do euforije, lova se vadi iz banaka i prebacuje u fondove, a ovi kupuju dionice ko ludi bez obzira na burzovne cijene.

– sve je to povezano, a do tada sigurno neće biti neke velike zarade.

– I love this game.
Pozdrav !



Informanka.

fondovska industrija u 2011.

– od svih dioničkih fondova samo su 2 oba HPB u pozitivi i to sitnoj 1-2%.
– već treći po redu s prinosom ima minus od -8.49%.
– pa se taj minus kod onih najgorih penje do -30%.

– znam kako vas zanima i moj rad.
– u ovoj godini -3.78% ali sam portfelj skratila za preko 100.000kn, dio dividendi koje nisam reinvestirala nego sam potrošila, moram svoj rad naplatiti.
– tako sam i više nego zadovoljna s svojim radom.
– nadam se kako će moj portfelj za desetak dana kada iziđu izvješća biti u pozitivi.
– keš pozicija mi je preko 15%.
– a nešto love imam i u nekim fondovima cca 3.8%.

– I love this game.
Pozdrav !


Bacimo oko i na zatvorene fondove.

——-DISKONT—NAV 31.12.—–30.09- + ili – –cij.dio.31.12.—-zadnja cijena —-% rasta ili pada

JAKT–66,76——–81,59———-75,19 -7,84——–21—————–24,95———————+18,81

[/quote]

JAKT

JAKT ,a zaboravio sam napisati—-U LIKVIDACIJI—-
Pogledajte prodaju,pobjegla na 75.U LIKVIDACIJI a prodaja bježi.Pa gdje je tu logika.Valjda bi svi trebali prodavati.Zašto se JAKT poskliznuo.
U zasjedi pametni investitori dočekali velike koji su vjerovatno u dogovorenoj transakciji izašli od
18 do 20.Novi vlasnici/PURKO i vjerovatno KIKE/to kupili i na Glavnoj skupštini izglasali likvidaciju.
Financijska imovina je cca 12 kn po dionici/dionice:FMPS,QUNE,IGH,JDPL i otvoreni fondovi/,sada malo manje jer su ove dionice dodatno pale ali sigurno ne ispod 11 kn.
Ovaj dio je lako utživ i prve isplate možemo očekivati uskoro.
Ja bih bio zadovoljan da se stotinjak tisuća dionica FMPS ne proda već da se na svakih
sedam dionica JAKT/700 tis.ukupan broj dionica/u portfelj dobije jedna dionica FMPS.
Zašto.Pa kupio sam FMPS po 6 kn s obzirom na diskont od 66%,pa bi mogao pričekati da FMPS
dođe na 70% NAV tj na 50 u slijedećih nekoliko godina.Dakle u tom malom segmentu bi to bio
financijski inžinjering.Zarada 700 %.
Ostatak od ove financijske imovine bi mogao biti isplaćen i u kešu,ali ako sam kupio75 za 25
tih 11 koje ću dobiti odma.
Dakle uložio sam 25,jedanaest ću dobiti sutra jer PURKO i KIKE nemaju razloga za čekanjea ćemo dobiti i mi mali.
Dakle ostaće mi blokirano 25-11=14
Odnosno imam uloženo u nekretnine 14 a vrijednost NAV u nekretninama je 64.
Već je dan javni natječaj za prodaju nekretnina JAKT pa bi i tu uskoro moglo kapnuti.Ja bi bio zadovoljan da se to realizira što prije pa čak i uz diskont od 30 do 40 % i to bi bila zarada od 100% u nepunu godinu dana.
I sa tom lovom u BRIN,ali kada se ovo dogodi sa JAKT mislim da ći i BRIN i FMPS i Qune poskočiti barem 100%,a onda ću i ja likovati jer ću zaraditi deset puta više od jadnih desetak posto u HT,KODT koje su sigurne investicije,dok ne postanu neigurne investicije.
Ipak ulog u miks BRIN,JAKT,FMPS,QUNE,SLPF je najsigurnija investicija.
Disperzija =sigurnost.

Ne dijelite mi aseve,jer ovo vam je lekcija mudrog investitora.Pametne treba slijediti.


…pa evo bolje i od Ivane koja kaže da je posklizla samo 3,5% u što iskreno sumnjam.

– na ovome forumu većina vas kod dividendnih dionica gleda na onu cijenu prije dividende.
– probajte kalkulirati s ovim trenutnim cijenama za taj tip dionica pa će te vidjeti kako dolazi do velikih cjenovnih razlika.

– portfelj mi je u ovoj godini manji za 3.78%, ali ako sam lovu iz portfelja vadila to ne znači da sam i izgubila.
– ipak sam imala i svijetlih trenutaka INA, LURA, BLJE ali se nije radilo o velikoj lovi.
– nisam ni ja zadovoljna s svojim rezultatom, ali kada vidim fondovsku industriju plus crobex i indeksni fond moram biti zadovoljna.
– na sitnom trejdu zaradim, ali znam i izgubiti.
– kada mi glavne investicije dobro ne povuku tada mi nema ništa od prinosa.

– ali sam barem optimistična, evo nadam se kako će moj portfelj za desetak dana biti u plusu, sigurnost cca 90%.

– I love this game.
Pozdrav !



Informanka.

fondovska industrija u 2011.

– od svih dioničkih fondova samo su 2 oba HPB u pozitivi i to sitnoj 1-2%.
– već treći po redu s prinosom ima minus od -8.49%.
– pa se taj minus kod onih najgorih penje do -30%.

– znam kako vas zanima i moj rad.
– u ovoj godini -3.78% ali sam portfelj skratila za preko 100.000kn, dio dividendi koje nisam reinvestirala nego sam potrošila, moram svoj rad naplatiti.
– tako sam i više nego zadovoljna s svojim radom.
– nadam se kako će moj portfelj za desetak dana kada iziđu izvješća biti u pozitivi.
– keš pozicija mi je preko 15%.
– a nešto love imam i u nekim fondovima cca 3.8%.

– I love this game.
Pozdrav !


Bacimo oko i na zatvorene fondove.

——-DISKONT—NAV 31.12.—–30.09- + ili – –cij.dio.31.12.—-zadnja cijena —-% rasta ili pada

BRIN–62,64——–52,74———-50,72 -3,83———21,75————18,95——————– -12,87

[/quote]

BRIN

A što ako doživi sudbinu SLPF tj preuzimanje?
A što ako doživi sudbinu JAKT tj likvidaciju?
BRIN u likvidaciji bi sutra mogao isplatiti trečinu cijene jer se to nalazi u najlikvidnijim dionicama.
Dakle to bi pokrilo moj prosječni ulaz od 18,50 kn.
Slijedeču trečinu u šest mjeseci bez velikog diskonta.
A zadnju trečinu bi trebalo pričekati malo duže jer su tu nevjerojatno podcijenjene dionice.
Neke su na desetini BV.To bi trebalo pričekati.
U prošlosti je BRIN podijelio 70 kn dividende,naravno dok se zarađivalo.Bez obzira da li će se ove godine ostvariti dobit bilo bi neralno očekivati isplatu dividende s obzirom na velike rezerve
iz ostvarenih gubitaka/buduća neoporeziva dobit/i dok se to ne iskoristi isplata dividende bi bila neracinalna odluka.
Pasivnost velikih igrača? ZAŠTO?
Kupovali su po 100.
Bilo bi glupo prodavati po 15 ili 20 jer se u trgovanju dionicama ostvaruju stabilni gubici pa bi
se trebalo prodavati kada se ostvare gubici.Tu leži dvadesetak posto.
Velikima ne odgovara da dionica raste,jer za sada ne žele prodavati,jer da im rast odgovara
mogla bi se donijeti odluka o kupnji vlastitih dionica i pri tome bi zaradili i dioničari,mali i veliki
ali bi se izgubila sredstva koja bi u slućaju rasta cijena dionica smanjivala sredstva za iskorištavanje prava na neoporezivu dobit.
Smiješno je da se BRIN kupovao po 100,da bi se nakon početnih troškova imalo niti 99 bez prava na poresko rasterečenje.
Praktično,prije pet šest godina kupovalo se 99 za 100,a danas se ne kupuje 100 za 30.
Ej, nešto u glavama nije dobro posloženo.

U BRIN će teći med i mlijeko u potocima,a Ivana 7 neka piva borbene!!!!


– ali sam barem optimistična, evo nadam se kako će moj portfelj za desetak dana biti u plusu, sigurnost cca 90%.

Kolegice, drago mi je da ste se vratili i jako sam žalostan što više ne šaljete PM.
Glede Vaše smione izjave kako ste sigurni 90%, moram dodati da Vas je takva sigurnost koštala gadnih novaca proteklih 5mjeseci i da ste uspjeli izgubiti cca 1,4milju kuna prema cijenama i Vašem portfelju kojeg jako dobro pratim. Bojim se da onih 10% nesigurnosti Vam mogu do kraja smanjiti vozni par, a vjerujem da je isti dobro prepolovljen!

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!






Kapitala već i sad nema u Hrvatskoj…..

– u 18 godina štednja porasla s 4.8 (četri kvakac osam) na 161 milijardu kuna.
– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Stvarno mi nije jasno jeli 161.000.000.000,00 kn (161 miliardi) puno love ili su u pravu Katastrofičari koji tvrde da je Hrvatska u krizi i da su Hrvati gladni .

Ili je problem u tome što ljudi polažu svoju ušteđevinu u strane banke sa kamatom 3 % godišnje umjesto da investiraju u Hrvatsko gospodarstvo i time otvaraju radna mjesta i zapošljavaju svoju djecu ?
[thumbsup]
[/quote]

(V.L.:) Udio javnog duga u BDP-u u 2010.godini :

Hrvatska 40%
Slovenija 38%
Prosjek Eurozone 83%
Grčka 143%
Italija 119%
Belgija 97%
Irska 96%
Portugal 93%
Njemačka 83%
Francuska 82%
Vel.Britanija 80%
Mađarska 80%
Austrija 72 %
Nizozemska 63%
Španjolska 60% i.t.d

Sve mi se čini da su naš najveći problem Mediji i Oporba koji godinama lažno prikazuju stanje u Hrvatskoj pesimističkim i crnim , crnijim nego što je , pa Prestrašeni ulažu u strane banke i čarapu a ne u Hrvatsko gospodarstvo .
Jednostavno , sranje u Hrvatskoj nije takvo kakvim ga prikazuju Katastrofičari koji se nadaju dobiti vlast na izborima .
Otvorite bilo koji Medij i recite dali ima bilo koja pozitivna vijest iz Hrvatske ?

Pozdrav
[/quote]

tako je pero. stanje je super. još da se prestanu tuć penzići oko kontejnera bilo bi super. bude mi malu bar tri puta dnevno. ne kužim tu priču sa kontejnerima ali znam da toga nije bilo u ovoj mjeri pred par godina.

da ponovim…stanje u hr je super.
ovi po evropi koje obilazim zimi ustvari glume visoki standard prežderavajući se po restoranima dva puta dnevno samo da bi nas "balkanske špijune" uvjerili kako je kod njih bolje.
[/quote]

dobar
[thumbsup]

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

Lopina, bio sam vrlo skeptičan na tvoje pickove. Ipak odlučio sam malo pogledati FMPS i stvarno mislim da imaš pravo. Osim zemljišta i zgrada, drže dionice koje su relativno kvalitetne. S obzirom da se trži na 20kn, a nominala je 100 ispada da je ovo popriličan diskont i da po mom mišljenju postoji beliki potencijal za neki budući rast
Osim toga uzmemo li da su zemljišta kupovana po 100, sumanjam da je vrijednost zemljišta iako je nešto pala , pala za 80% tako da je tu vidljiv veliki diskont. Osim toga ne postoje kreditne obveze tako da je to čista imovina… nije mi jasna niska cijena ove dionice? Volio bi čuti argumenirane kontra komentare


– ali nezgodno je to što će izbore dobiti oni koji su protivnici kapitala, iako im je osnovna literatura bila baš ta knjiga koja se zove Kapital.
– ovi koji dobiju izbore će gledati pravedno preraspodjeliti novce.
– a da dobiju te novce će sigurno udariti neke poreze na taj kapital.
– a tada će kapital pobjeći iz RH, a već sada ga nema.
– oni koji imaju kapital sigurno će ga zamrznuti i neće biti nekih investicija,
– a bez investicija nema ni posla.
– zaduženje će nam dodatno poskupiti,
– morati će se rezati plaće, mirovine, davanja socijali.

– e što sada u toj situaciji s kapitalom napraviti stvarno nisam pametna,
– možda ne bi bilo loše zamrznuti pola kapitala u zlato i čekati bolja vremena.

– I love this game.
Pozdrav !

A iz kojih su knjiga ucili ovo sto su sada na vlasti ?

Ko god dode na vlast nemoze biti veci komunista od Jadranke i ekipe.
[/quote]

Može , od ovih može biti puno gorih .
Kada su iz Kukuriku koalicije bili na vlasti 2000. uveli su porez na dobit 20%+15%+18%Zgb).
Taj porez je HDZ čim su došli na vlast smanjio (za 15%+18%Zgb).
Glasati za Kukuriku koaliciju bilo bi pogubno jer će oni uvesti poreze na dividendu od dionica .
Takođe namjeravaju uvesti veći porez na dobit (20%+15%+18%prirez Zgb)
Namjeravaju uvesti porez na imovinu i nekretnine i porez na kamate od štednje .
Pozvati će MMF kako bi digli nove kredite i još više zadužili Hrvatsku .
Rasprodat će državnu imovinu kao što su radili od 2000. do 2003. !

S obzirom na najavljen Kukuriku program , ukoliko oni pobjede na izborima možemo zaboraviti na burzu i dionice jer će to biti katastrofa za investicije .

.

New Report

Close