Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kakav bankrot? RH ima dovoljno imovine za rasprodaju da može još nekoliko godina rastrošno živjeti. tu su HAC, HEP, Šume, otoci, vode, pola Ine itd. ima tu puno kandidata za prodaju da bi se namirio deficit.

Urlic prodaje KSST, to je obicno los znak

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@elijah.

KSST.

– dnevni gubitak 2007-2011 Kaštelanskih staklenika 150.277,18kn.
– e, svaki dan u zadnjih 4-5 godina !!!!
– da je ovo u Kini, oni bi svo rukovodstvo ove firme streljali.
– zbog toga je Kina i uspješna.

– to je sigurno vrijedilo 7.000kn, ali je upropašteno isto kao i Đakovština.
– koliko sada vrijedi, zbilja nemam pojma.
– a kada o nečemu nemam pojma onda u to ne ulazim.

– a vama koji ste u KSST želim što veću zaradu jer će se ti novci ponovno vratiti na burzu.

– I love this game.
Pozdrav !

@Antiša.

Crobex.

– dosta dionica je na najnižim cijenama.
– par dionica tipa INA daje iskrivljenu sliku crobexa.

– s sitnim novcima par stotima milijuna crobex se može podići sigurno 30%.
– ali zašto bi se dizalo ako se može na sitno jeftino skupljati.
– neke dionice se brane, fondovi.
– sada hoće li HDZ pred kraj izbora narediti mirovincima podizanje crobexa ???
– hoće li poslije izbora biti neke euforije ???

– ali nezgodno je to što će izbore dobiti oni koji su protivnici kapitala, iako im je osnovna literatura bila baš ta knjiga koja se zove Kapital.
– ovi koji dobiju izbore će gledati pravedno preraspodjeliti novce.
– a da dobiju te novce će sigurno udariti neke poreze na taj kapital.
– a tada će kapital pobjeći iz RH, a već sada ga nema.
– oni koji imaju kapital sigurno će ga zamrznuti i neće biti nekih investicija,
– a bez investicija nema ni posla.
– zaduženje će nam dodatno poskupiti,
– morati će se rezati plaće, mirovine, davanja socijali.

– e što sada u toj situaciji s kapitalom napraviti stvarno nisam pametna,
– možda ne bi bilo loše zamrznuti pola kapitala u zlato i čekati bolja vremena.

– I love this game.
Pozdrav !


– dnevni gubitak 2007-2011 Kaštelanskih staklenika 150.277,18kn.
– e, svaki dan u zadnjih 4-5 godina !!!!
– da je ovo u Kini, oni bi svo rukovodstvo ove firme streljali.
– zbog toga je Kina i uspješna.

S obzirom da im je Toda glavni kupac i da je firma u drzavnom vlasnistvu, rezultati cak i nisu tako losi.

Izdrzali su puno dulje od drugih koji su bili u istoj situaciji.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


@Antiša.

Crobex.

– dosta dionica je na najnižim cijenama.
– par dionica tipa INA daje iskrivljenu sliku crobexa.

– s sitnim novcima par stotima milijuna crobex se može podići sigurno 30%.
– ali zašto bi se dizalo ako se može na sitno jeftino skupljati.
– neke dionice se brane, fondovi.
– sada hoće li HDZ pred kraj izbora narediti mirovincima podizanje crobexa ???
– hoće li poslije izbora biti neke euforije ???

– ali nezgodno je to što će izbore dobiti oni koji su protivnici kapitala, iako im je osnovna literatura bila baš ta knjiga koja se zove Kapital.
– ovi koji dobiju izbore će gledati pravedno preraspodjeliti novce.
– a da dobiju te novce će sigurno udariti neke poreze na taj kapital.
– a tada će kapital pobjeći iz RH, a već sada ga nema.
– oni koji imaju kapital sigurno će ga zamrznuti i neće biti nekih investicija,
– a bez investicija nema ni posla.
– zaduženje će nam dodatno poskupiti,
– morati će se rezati plaće, mirovine, davanja socijali.

– e što sada u toj situaciji s kapitalom napraviti stvarno nisam pametna,
– možda ne bi bilo loše zamrznuti pola kapitala u zlato i čekati bolja vremena.

– I love this game.
Pozdrav !

A iz kojih su knjiga ucili ovo sto su sada na vlasti ?

Ko god dode na vlast nemoze biti veci komunista od Jadranke i ekipe.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@Antiša.

dionice ili keš, ako dionice onda koje ???

– ja sam za kombinaciju dividendnih dionica i keša, e sada koji omjer ???
– ako ste zbog trejda ušli 100% u dionice sutradan obavezno pravite barem neku keš poziciju.

– sada koje dionice, e ovo je klasična faza drukanja.
– trenutno sam u cca 15 dionica, 5 simbolično, 5 sitno, a u samo 3 dionice imam uloženu veću lovu.

– POBA-p-a, ovo je bolje od obveznice, kad bi tu cijena pala za 20kn tu bih sigurno ušla s većom lovom.
– na tržištu ima još 4-5 dionica toga tipa ali su nelikvidne boli glava, zbog toga je možda i bolje tu niti ne ulaziti.

– ADPL, to bi trebala biti dobra investicija, a zgodna je i za trejdanje.

– KODT, sada ćemo vidjeti izvješće pa ćemo biti pametniji.

– HT, idealan ali 20kn ispod ove cijene.

– BLJE, dobara dionica za trejdanje, samo ja tu ne mislim ići u nikakve tužbe, ako je jeftina kupite, pazite se euforija da ne kupujete na vrhu.

– JNAF, ERNT, KOEI… ima tih kvalitetnih i jeftinih dionica na tržištu.

– pazite se nelikvidnih dionica tipa BRIN.
– srećom sam više od polovice tih dionica prodala gospon Lopini.
– a on na žalost više nema love za kupnju, a zanimljivo je i to što se već desetak dana sa mnom ne lipari na prodaji te dionice.
– meni je to zanemarivo sitna investicija, ali gospon Lopini je to 95% portfelja.

– I love this game.
Pozdrav !


– KODT, sada ćemo vidjeti izvješće pa ćemo biti pametniji.

Veliki dionicar u TOP 10 kupuje prije izvjesca. Mozda zna nesto sto nije dostupno javnosti ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




Kapitala već i sad nema u Hrvatskoj…..

– u 18 godina štednja porasla s 4.8 (četri kvakac osam) na 161 milijardu kuna.
– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Stvarno mi nije jasno jeli 161.000.000.000,00 kn (161 miliardi) puno love ili su u pravu Katastrofičari koji tvrde da je Hrvatska u krizi i da su Hrvati gladni .

Ili je problem u tome što ljudi polažu svoju ušteđevinu u strane banke sa kamatom 3 % godišnje umjesto da investiraju u Hrvatsko gospodarstvo i time otvaraju radna mjesta i zapošljavaju svoju djecu ?
[thumbsup]
[/quote]

(V.L.:) Udio javnog duga u BDP-u u 2010.godini :

Hrvatska 40%
Slovenija 38%
Prosjek Eurozone 83%
Grčka 143%
Italija 119%
Belgija 97%
Irska 96%
Portugal 93%
Njemačka 83%
Francuska 82%
Vel.Britanija 80%
Mađarska 80%
Austrija 72 %
Nizozemska 63%
Španjolska 60% i.t.d

Sve mi se čini da su naš najveći problem Mediji i Oporba koji godinama lažno prikazuju stanje u Hrvatskoj pesimističkim i crnim , crnijim nego što je , pa Prestrašeni ulažu u strane banke i čarapu a ne u Hrvatsko gospodarstvo .
Jednostavno , sranje u Hrvatskoj nije takvo kakvim ga prikazuju Katastrofičari koji se nadaju dobiti vlast na izborima .
Otvorite bilo koji Medij i recite dali ima bilo koja pozitivna vijest iz Hrvatske ?

Pozdrav

.

@pero7
nije toliko bitna visina javnog duga koliko (ne)mogućnost vraćanja istog…a tu stojimo loše jer nam je proizvodnja nekonkurentna, ne stvaramo nove vrijednosti! Nemamo visoku tehnologiju niti jeftinu radnu snagu, tako da teško konkuriramo jednima i drugima. Da nemamo turizam koji nas svake godine vadi, sad bismo bili kao Grčka. Vidjeli smo da vladajuća stranka nije u stanju ništa promijeniti niti pokrenuti, možda nisu ni drugi, ali bar im treba dati priliku. HDZ je svoje pokazao, a posljedice ćemo osjećati još dugo.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Koliko će naša burza potonuti ili otići u minus nakon objave rezultata dodtanih – 20 % do – 30 % ništa me nebi iznenadilo jer smo na sve već navikli.





Kapitala već i sad nema u Hrvatskoj…..

– u 18 godina štednja porasla s 4.8 (četri kvakac osam) na 161 milijardu kuna.
– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Stvarno mi nije jasno jeli 161.000.000.000,00 kn (161 miliardi) puno love ili su u pravu Katastrofičari koji tvrde da je Hrvatska u krizi i da su Hrvati gladni .

Ili je problem u tome što ljudi polažu svoju ušteđevinu u strane banke sa kamatom 3 % godišnje umjesto da investiraju u Hrvatsko gospodarstvo i time otvaraju radna mjesta i zapošljavaju svoju djecu ?
[thumbsup]
[/quote]

(V.L.:) Udio javnog duga u BDP-u u 2010.godini :

Hrvatska 40%
Slovenija 38%
Prosjek Eurozone 83%
Grčka 143%
Italija 119%
Belgija 97%
Irska 96%
Portugal 93%
Njemačka 83%
Francuska 82%
Vel.Britanija 80%
Mađarska 80%
Austrija 72 %
Nizozemska 63%
Španjolska 60% i.t.d

Sve mi se čini da su naš najveći problem Mediji i Oporba koji godinama lažno prikazuju stanje u Hrvatskoj pesimističkim i crnim , crnijim nego što je , pa Prestrašeni ulažu u strane banke i čarapu a ne u Hrvatsko gospodarstvo .
Jednostavno , sranje u Hrvatskoj nije takvo kakvim ga prikazuju Katastrofičari koji se nadaju dobiti vlast na izborima .
Otvorite bilo koji Medij i recite dali ima bilo koja pozitivna vijest iz Hrvatske ?

Pozdrav
[/quote]

Istina. Stav i vjera u budućnost je bitan faktor u razvoju. MI jesmo pesimističan narod potpomognut medijima koji se hrane na crnim vijestima(jer gdje ćeš bolje senzacije od ubojstva, pljačke, silovanja). Opet ima i dosta pozitivnih aspekata. Tko god je putovao i osjetio bar 2,3 potpuno različite kulture zna da premda ovdje nema sjaja visokog rasta GDP-a ali nema niti crnila gladnih ljudi po tunelima. Uz pravo vodstvo, opći mentalni sklop pozitivnosti i ZANIMACIJU ZA ČITANJE; UČENJE; RAD; Hrvatska je idealna zemlja za kvalitetan razvoj ne za onaj klasični boom and bust i nagle rastove i padove GDP-a. Konstantan rast od 3 posto GDP našem je mentalitetu idealan. Inače, nevezano, istraživanja pokazuju da što jedna zemlja ima više kladionica – to su ljudi zaostaliji. Pogledajte količinu kladionica kod nas. One daju nerealnu nadu ljudima za kratkotrajnu dobit, igra se na sreću a ne na znanje tj ide se na fatalizam a ne na optimizam. Ali potencijala ima.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close