Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Prosvijetlite nas gdje da plasiramo našu štednju nakon što pooremo dno naše ZSE?

– filozofija investiranja još uvijek mi je ista.
– investirati u dividendne dionice kojima je dividenda veća od bankarskih kta.

– I love this game.
Pozdrav !

Informanka.

fondovska industrija u 2011.

– od svih dioničkih fondova samo su 2 oba HPB u pozitivi i to sitnoj 1-2%.
– već treći po redu s prinosom ima minus od -8.49%.
– pa se taj minus kod onih najgorih penje do -30%.

– znam kako vas zanima i moj rad.
– u ovoj godini -3.78% ali sam portfelj skratila za preko 100.000kn, dio dividendi koje nisam reinvestirala nego sam potrošila, moram svoj rad naplatiti.
– tako sam i više nego zadovoljna s svojim radom.
– nadam se kako će moj portfelj za desetak dana kada iziđu izvješća biti u pozitivi.
– keš pozicija mi je preko 15%.
– a nešto love imam i u nekim fondovima cca 3.8%.

– I love this game.
Pozdrav !

ivana…….radiš li štogod sa škarama u zadnje vrijeme…… [smiley]



Prosvijetlite nas gdje da plasiramo našu štednju nakon što pooremo dno naše ZSE?

– filozofija investiranja još uvijek mi je ista.
– investirati u dividendne dionice kojima je dividenda veća od bankarskih kta.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ja mislim da si ti jedini investitor na svijetu kome je referenca kamata na orocenu stednju.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


ivana…….radiš li štogod sa škarama u zadnje vrijeme…… [smiley]

– gledam kako ne izgubiti ovo što imam.

– I love this game.
Pozdrav !


Ja mislim da si ti jedini investitor na svijetu kome je referenca kamata na orocenu stednju.

– oprezna sam pri investiranju.
– u ovim teškim burzovnim vremenima jedino mi je važno ne pogubiti lovu.

– pa pogledajte koliko su pale neke dionice, brodari, građevinari ….
– a s ovim dividendnim sam u sitnom minusu.

– I love this game.
Pozdrav !



Ja mislim da si ti jedini investitor na svijetu kome je referenca kamata na orocenu stednju.

– oprezna sam pri investiranju.
– u ovim teškim burzovnim vremenima jedino mi je važno ne pogubiti lovu.

– pa pogledajte koliko su pale neke dionice, brodari, građevinari ….
– a s ovim dividendnim sam u sitnom minusu.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ako si oprezna onada bi ti referenca trebali biti prinosi na obveznice.

Fondovi ne drze novac u orocenoj stednji nego u obveznicama. Ako je prinos na 10-godisnju hrvatsku obveznicu 6.9% onda fondovi sigurno nece ulagati u nesto sto ima prinos 3 ili 5% samo zbog yielda.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Fondovi ne drze novac u orocenoj stednji nego u obveznicama. Ako je prinos na 10-godisnju hrvatsku obveznicu 6.9% onda fondovi sigurno nece ulagati u nesto sto ima prinos 3 ili 5% samo zbog yielda.

– pogledajte imovinu nekih fondova, grčke obveznice.
– a imamo i obveznica nekih firmi koje su pred kolapsom.
– dvije naše najveće banke već neko vrijeme ne kupuju državne papiriće.
– zar stvarno mislite kako RH neće bankrotirati ???

– zbog toga investiram u najsigurnije od najsigurnijeg, prinos mi je trenutno totalno nebitan.
– imam relativno dosta slobodnog keša, ali nemam pojma što s tim, možda zlato ali i to je na velikoj cijeni.

– I love this game.
Pozdrav !




Ja mislim da si ti jedini investitor na svijetu kome je referenca kamata na orocenu stednju.

– oprezna sam pri investiranju.
– u ovim teškim burzovnim vremenima jedino mi je važno ne pogubiti lovu.

– pa pogledajte koliko su pale neke dionice, brodari, građevinari ….
– a s ovim dividendnim sam u sitnom minusu.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ako si oprezna onada bi ti referenca trebali biti prinosi na obveznice.

Fondovi ne drze novac u orocenoj stednji nego u obveznicama. Ako je prinos na 10-godisnju hrvatsku obveznicu 6.9% onda fondovi sigurno nece ulagati u nesto sto ima prinos 3 ili 5% samo zbog yielda.

[/quote]
a koji to cisto obveznicki fond -ako takav postoji-ima prinos veci od orocene stednje? na spomen rijeci fond mi zao bude sto nema smajlija koji povraca.. [bye]



Fondovi ne drze novac u orocenoj stednji nego u obveznicama. Ako je prinos na 10-godisnju hrvatsku obveznicu 6.9% onda fondovi sigurno nece ulagati u nesto sto ima prinos 3 ili 5% samo zbog yielda.

– pogledajte imovinu nekih fondova, grčke obveznice.
– a imamo i obveznica nekih firmi koje su pred kolapsom.
– dvije naše najveće banke već neko vrijeme ne kupuju državne papiriće.
– zar stvarno mislite kako RH neće bankrotirati ???

– zbog toga investiram u najsigurnije od najsigurnijeg, prinos mi je trenutno totalno nebitan.
– imam relativno dosta slobodnog keša, ali nemam pojma što s tim, možda zlato ali i to je na velikoj cijeni.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
znam da cu pozalit ovo ali: a da probas ksst? [wink]



– pogledajte imovinu nekih fondova, grčke obveznice.
– a imamo i obveznica nekih firmi koje su pred kolapsom.
– dvije naše najveće banke već neko vrijeme ne kupuju državne papiriće.
– zar stvarno mislite kako RH neće bankrotirati ???

Mislim da RH nece bankrotirati jer nece biti u mogucnosti da se zaduzi kao Grcka.

Ako RH bankrotira onda ce investitori izgubiti u najgorem slucaju 30%. Za Grcku koja je u puno goroj situaciji predvidja se gubitak od 50%.

Vecina dionica na ZSE ce vjerojatno pasti vise od 30% u slucaju bankrota.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

– zbog toga investiram u najsigurnije od najsigurnijeg, prinos mi je trenutno totalno nebitan.
– imam relativno dosta slobodnog keša, ali nemam pojma što s tim, možda zlato ali i to je na velikoj cijeni.

– I love this game.
Pozdrav !

Kolegica Ivana što mislite kakav će biti razvoj Crobexa u narednih par mjeseci?
Dionice ili cash, ako dionice onda koje?
Ja sam optimističan, postoje nekakve naznake da ova godina možda i neće loše završiti, ali vaše mišljenje mi je jako bitno! [wink]

New Report

Close