Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Teta Ivana, dugo vas nije bilo…..
Prosvijetlite nas gdje da plasiramo našu štednju nakon što pooremo dno naše ZSE?



Kapitala već i sad nema u Hrvatskoj…..

– u 18 godina štednja porasla s 4.8 (četri točka osam) na 161 milijardu kuna.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

onda se valjda rasprodaju dionice i keš nosi u banku? nije ni čudo da stalno tonemo….



Kapitala već i sad nema u Hrvatskoj…..

– u 18 godina štednja porasla s 4.8 (četri kvakac osam) na 161 milijardu kuna.
– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Stvarno mi nije jasno jeli 161.000.000.000,00 kn (161 miliardi) puno love ili su u pravu Katastrofičari koji tvrde da je Hrvatska u krizi i da su Hrvati gladni .

Ili je problem u tome što ljudi polažu svoju ušteđevinu u strane banke sa kamatom 3 % godišnje umjesto da investiraju u Hrvatsko gospodarstvo i time otvaraju radna mjesta i zapošljavaju svoju djecu ?

[thumbsup]

.

do sad nam je trebala maska i dihilaica a uskoro ce nam trebati i boce sa kisikom

http://audio.hr/zagreb-07-listopada-2011.aspx
BEST BUY?–>
Zagreb, 07. listopada 2011.

Sukladno odredbama Zakona o upravljanju državnom imovinom (NN 145/10) i Uredbe o prodaji dionica i poslovnih udjela u trgovačkim društvima u vlasništvu Republike Hrvatske, zavoda i drugih pravnih osoba čiji je osnivač Republika Hrvatska, investitori koji su podnijeli pisma namjere za Društva: Kaštelanski staklenici d.d., Regionalna veletržnica Benkovac d.d., IPK Tvornica ulja Čepin d.o.o., Dalmacijavino d.d., Imota d.d. i Goričanka Nova d.o.o., u prvom krugu, koji je bio otvoren do 6. rujna 2011. godine, uz zadovoljene uvjeta koji su bili navedeni, pozvani su u drugi krug natječaja, koji traje do 24. listopada 2011. godine, kada od potencijalnih investitora očekujemo i obvezujuće ponude.

Budući da se nakon završenog 1. kruga radi tek o neobvezujućim pismima namjere, te da iskaz interesa u prvom krugu javnog poziva ne znači i krajnje podnošenje ponude za kupnju, kao i da se radi o povlaštenim i cjenovno osjetljivim informacijama, AUDIO u ovoj fazi i prema ovom modelu prodaje dionica i poslovnih udjela, neće detaljnije iznositi imena potencijalno zainteresiranih investitora.
eto,ispostavilo se da investitora ipak ima imate jos 4 dana do 24.10 ,tj 2 trgovinska dana.trazena cijena od vlade 700kn,trenutna:1700,potencijalni profit? [cool]

ispravak :trazena cijena:7000kn,trenutna 1700


ispravak :trazena cijena:7000kn,trenutna 1700

daj se okani tog jeftinog drukanja…OK, zaglavio si u KSST, prosjek ti je duplo od tržne cijene, ali bar ne navlači druge da stradaju kao ti [bye]

moji postovi osobno su mišljenje bez nagovaranja na kupnju ili prodaju dionica!

g. elijah, evo odma` sutra će se počet hvalit kaštelanke da su po soma jureka ali će sve ostalo jaaaako past da bi se kupio ovaj biser … a onda će kapetan kuka krivom rukom zamahnut da obriše suze od smijeha

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

pin-head [lol]
tema je best buy,n’est pas? [yawn]


To su očekivanja dioničara ( a mislim i očekivanja su podbacila svega 5%).
Za nas u Hrvatskoj izvješća iz USA pokazuju da li idemo u duplu recesiju ili ne, za sad ja ne vidim neke velike podbačaje. Volio bih čuti druga mišljenja.

Mislim da jako puno toga ovisi o tome sto ce Njemci i Francuzi dogovoriti i jako je tesko ista prognozirati prije nego sto vidimo kakav ce izgledati taj fond. Ako triste ocijeni fond dovoljno velikim credit spreads ce ici dolje povecat ce se dostupnost kredita i cijene dionica ce ici gore.

Uglavno bottom line je dosta dobar, ali je top line rast vrlo skroman. Uglavno se zaradjivalo na rezanju troskova.

U principu svi cekaju rijesenje Europske krize, izvjestaji su u drugom planu.

Mislim da bi u slucaju pozitivnog razrijesenja europske krize moglo doci do pojacane M&A aktivnosti.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

opet se spominje recesija dok vani naraslo..ljudi u strahu neznaju sto da misle pa vrte stare filmove…
nije radi recesije ovaj puta nego kod nas u ovom razdoblju ulagaci izlaze iz gradjevinara i brodara,a kad ce se vratit ,nezna se



ispravak :trazena cijena:7000kn,trenutna 1700

daj se okani tog jeftinog drukanja…OK, zaglavio si u KSST, prosjek ti je duplo od tržne cijene, ali bar ne navlači druge da stradaju kao ti [bye]
[/quote]
uh,ah,eh..oprostite kolega,ispricavam se :dakle:vladina trazena cijena 7000kn,trenuzna trzisna cca 1700
napomena:niposto nemojte kupiti po sadasnjoj trzisnoj cijeni jer je to rogati rekao [shocked]
[lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

New Report

Close