Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Jeste li ikada razmišljali u ulaganje u (građevinsku/poljoprivrednu)zemlju u onom dijelu RH koja nije toliko razvikana, a preda njom stoji ogroman potencijal? Npr. žitnica Hrvatske – Slavonija?

Tu je velika iznimka kvalitetno poljoprivredno zemljište (velike površine)….stanovništva ima sve više i više (globalno), prostora sve manje, a hrana je sve skuplja stoga mislim da od nekretnina ima smisla jedino ulaganje u dobre i velike poljoprivredne parcele…

[/quote]

Jedan podatak koji može biti zapanjujuć jest taj da je u proteklih 9 g. u žitnicu lijepe naše izdvojeno svega 56 mlrd. kn proračunskih sred. Ključna faza za razvoj u žitnicu tek slijedi a ona bi se trebala bazirati na

1.) prehrambeno&prerađivačkoj industriji
2.) industriji obnovljivih izvora energije
3.) seoskom turizmu
4.) riječnom prometu (lukama)

Neki od investitora prepoznali su potencijal, te su za projekte zatražili sufinaciranje od strane njemačkih, talijanskih i kineskih investitora.

Što se konkretno tiče poljoprivredne zemlje – mogu reći kako seljaci zajedničkim snagama povezanim u udruge mnogo toga mogu postići prije svega kroz sustav europskih fondova i gospodarske suradnje sa posl. partnerima.

Na tom putu sprema se nekoliko zanimljivih projekata, a ubrzo ćemo biti svjedoci hoće li doći do realizacije planiranih.

Sve u svemu mnogi će plakati za prodanom djedovinom, doslovno za bagatelu.

Svakako da je ulaganje u zemlju isplativo. Ipak, ako su razlozi špekulativni i to je jako riskantno a i potrebne su onda mnogo znatnije količine novca. Teško da ćete poljoprivrednu zemlju od 1 Ha prodati kao da imate 20 Ha jer se ide na okrupnjavanje i količinu. NIje lako prodati malo neokrupnjeno poljoprivredno zemljište. Ako se čovjek mislim baviti poljoprivredom što je po meni i stvarna bit – onda je skroz drugačija situacija. Predlažem sadnju šafrana.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@ domach1984

Neki su i na sadnji&trgovini šafrana izgradili pravo (malo) poslovno carstvo, a da ne govorim što je tek bilo kasnije [wink].


@ domach1984

Neki su i na sadnji&trgovini šafrana izgradili pravo (malo) poslovno carstvo. [wink]


Ma znam, makar ja van svake moje struke to me vuče već niz godina da počnem sa šafranom.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Sretno domach1984 [thumbsup]

Za to treba imati para, dobar poslovni plan, te tržište na koje ćeš plasirati proizvod.

best buy korf


Sretno domach1984 [thumbsup]

Za to treba imati para, dobar poslovni plan, te tržište na koje ćeš plasirati proizvod.


Tnx,

ma mora se jako dobro razraditi. Jako jako dobro. Ali imam ih par pa ne želim razvodniti ideje i razvodniti svoje vrijeme. Za takve pothvate(razvijanje posla) stvarno si treba uzeti vremena makar i promašiti ciklus i čekati slijedeći. Tko je posvuda – nije nigdje(pada mi na pamet Heisenberg haha) – ne želim to.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Twixer :
Kada se vraca iz Las Vegasa ?
__________________________________

Gospodin lopina je putem računala prisutan trenutno na PD i promatra što radimo .

Pozdrav

.

Twixer:

3. Nekretnine u Zagrebu su po meni jedna od najlosijih investicijskih ideja. Grad Zagreb se u zadnjem desetljecu gotovo iskljucivo razvijao na bujanju birokracije i zaduzivanju. Sposobnost drzave i grada da se dalje zaduzuju je izuzetno ogranicena. S druge strane vjerojatnost rezanja je izuzetno visoka. Umirovljenici i proracunski ovisnici su ogroman dio populacije i proracunski rezovi bi mogli mnoge prisiliti na prodaju nekretnina. Grad je imao velike POS-ove kroz koje je izgradjen veliki broj stanova. Uz to trziste stanova je nelikvidno i brz izlazak iz ove investicije moze biti jako skup.

_____________________________________________

Sve što pišete stoji .
Ali sve je bolje nego investirati u dionice koje preko "noći" izgube na vrijednosti 95% ili više .
A takvih ima jako jako puno .
Ili štedjeti u bankama sa malom kamatom.
Nekretnine se u Zagrebu mogu i iznajmljivati .
Dobre nekretnine u Zagrebu izgubile su na vrijednosti vrlo malo .
Ulaskom Hrvatske u EU vjerujem da će poćeti doseljavanje u Zagreb a i na Jadran.

Pozdrav

.

@Pero7
preko noći – da ne kažem u sekundi… se gubi samo u Las Vegasu, Monte Carlu, Baden-Badenu itd. sl. apotekama…
btw. a koji je ono % dobitka… kada se xy dionica vrati na vrijednost prije vašeg navednog gubitka vrijednosti od 95%… ako je kupite po 95% diskontu ili sl. …


Ma tko zna gdje je Pero novce uložio u alko izdanju pa misli da je to bio broker!!!
A to je bio neki zelenaš kojemu ni ime ne zna!

Pa da , pola je zapio , a drugu polovicu je prodao i za novce piće kupio i piće popio .


Ulaskom Hrvatske u EU vjerujem da će poćeti doseljavanje u Zagreb a i na Jadran.

I sta ce raditi kada stignu u Zagreb ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close