Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pero7 @ evo ti kec ,BROKER TE SAVJETOVAO [bye] nema toga

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Iako se neki neće složiti iz moga iskustva najbolje je bilo uložiti :

1.U vlastiti posao ,
2.Nekretnine na Jadranu,
3.Nekretnine u Zagrebu,
4.U dionice , energetika i telekomunikacije
5.U čarapu (zlato,euro,kn)

Štednju u bankama ne spominjem jer je to izuzetno loše , za sve , i za vas i za Državu .

Tko se obogatio štednjom ?
Nitko !
Radom,ulaganjem,kreativnošću…Da

hm,
– koliko je obrta, poduzeća zadnjih dvije godine zatvorilo?
– koliko ih je u blokadi?
– koliko ih je na rubu preživljavanja ?

– nekretnine i građevina u velikom padu
– povrat na kupljene nekretnine je jako dug proces
– graditi nekretnine ? uf, da, vidimo koliko građevinskih dozvola se izdaje, odnosno, koliki im je pad u odnosu na prošle godine

– e sad tek gooriš o nečemu što može biti isplativije, brži povrat, to i jeste tema

– zlato/euro – ja ne bi nikad, ali svakome po volji ….

@dantepu,

teoretski si u pravu ali objektivno nisi .

Provjereno , kao što sam i napisao , najbolje je bilo uložiti tako :

1.vlastiti posao večini je preživio unatoć krizi i donio je najveću zaradu .Svakodnevno u svom poslu imaš točne podatke o stanju tvrtke i poslovnu politiku možeš mjenjati vrlo brzo .

2.nekretnine na Jadranu još uvijek donose zaradu . A tek ulaskom u EU …Šta znači pad 5% ako je rast vrijednosti nekretnine bio 100 % ?

3.nekretnine u Zagrebu još uvijek imaju visoku cijenu . A imat će i dalje . Šta znaći pad od 5% ako je rast bio 100% ?

4.ulagati u tuđi posao jako je riskantno (čast iznimkama) jer su prijevare moguće i svakodnevne . I pored svih TA , FA i grafikona nikad niste sigurni da vam dionica neće vrijediti samo 5% jučerašnje cijene (MGMA,BD62,ATLS,IMZV,HDEL,SUNH…..)

a ako govorimo o bržem povratu , najbrži povrat je u vlastitom poslu !

Provjereno !

.



nego di je lopina s onim drukanjem za njegove "bisere"? [rolleyes]

– gospon Lopina za razliku od vas sada uživa u Las Vegasu.
[/quote]

Kada se vraca iz Las Vegasa ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


1.U vlastiti posao ,
2.Nekretnine na Jadranu,
3.Nekretnine u Zagrebu,
4.U dionice , energetika i telekomunikacije
5.U čarapu (zlato,euro,kn)

1. U osnovi to je najbolje ulaganje jer imas najvise kontrole nad novcem. No medutim opet ovisi sto ti je posao.

2. Pozitivno je to sto je za te nekretnine zainteresirano ogromno trziste od Dublina do Moskve. Negativno je sto su druge mediteranske zemlje u ogromnim financijskim problemima i sto ce to dijelovati vrlo negativno na cijene nekretnina na Jadranu. Druga dugorocna opasnost za hrvatski turizam je u cinjenici da s arapske zemlje liberaliziraju i da ce uskoro otvoriti svoja turisticka trzista. Recimo Libija ima ogroman potencijal za turizam, a do sada je imala 0 turista.

3. Nekretnine u Zagrebu su po meni jedna od najlosijih investicijskih ideja. Grad Zagreb se u zadnjem desetljecu gotovo iskljucivo razvijao na bujanju birokracije i zaduzivanju. Sposobnost drzave i grada da se dalje zaduzuju je izuzetno ogranicena. S druge strane vjerojatnost rezanja je izuzetno visoka. Umirovljenici i proracunski ovisnici su ogroman dio populacije i proracunski rezovi bi mogli mnoge prisiliti na prodaju nekretnina. Grad je imao velike POS-ove kroz koje je izgradjen veliki broj stanova. Uz to trziste stanova je nelikvidno i brz izlazak iz ove investicije moze biti jako skup.

4. Telekomunikacije su defanzivan sektor. Ljudi ce se tesko odreci mobitela u krizi. Ako vjerujes da Hrvatskoj ekonomiji slijedi stagnacija onda je to dobar izbor. Energetika na globalnoj razini ima smisla jer zemlje u razvoju moraju znacajno nadograditi svoje energetske mreze. U Europi bas i nema. Mnogi progarami alternativnih izvora energije koji su podsticali europsku energetiku zadnjih godina su neodrzivi jer mnoge zemlje vise ne mogu placati subvencije.

5. Zlato je prije svega zastitia od inflacije. Predvidjanja su da znacajne inflacije nece biti u naredne dvije godine. Generalno nije lose imati dio portelja u zlatu, ali ne treba pretjerivati.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Pero7 @ evo ti kec ,BROKER TE SAVJETOVAO [bye] nema toga

Ma tko zna gdje je Pero novce uložio u alko izdanju pa misli da je to bio broker!!!
A to je bio neki zelenaš kojemu ni ime ne zna!

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Ja na plaži , zrak 25*C , more 22*C , zvoni mobitelno općilo , broker : glupo je prodati tako jeftino…

WTF !?

Kolega iz koje to brokerske kuče zovu svoje klijente, ovo mi zvuči jako nategnuto….Znam neke ljude s miljunskim portfeljima i najbliže što su bili u razgovoru s brokerom je bilo kod otvaranja brokerskog računa, kasnije "ni a ni b " s njima…..A tek da vas netko zove "e daj nemoj to prodati", sutra malo, jer ti ga mozes tuziti za pretrpljenu stetu zato oni uvjek i pricaju " u rukavicama"

Eto beas me zanima koja tko se uopce cuje s brokerima, a tek koja to brokerska kuca zove svoje klijente i savjetuje ih što kupiti/prodati…sutra malo

...

Ulaganje u nekretnine u Zagrebu? Uz pad zaposlenosti, rast nezaposlenosti, starenje stanovništva i ionako prekrcan Zagreb za pojmove Hrvatske mislim da je kupnja nekretnine u Zagrebu(kao investicija)katastrofalno loša odluka. Ali po ovim cijenama bilo bi pametno višak prihoda ili dio profita iz privatne firme prebacivati u dionice. Naš GDP vjerojatno će ići samo gore slijedećih par godina. Nadam se da će flertati sa razinom od 3 posto rasta GDP-a. Sve preko toga opet bi bio priljev previše špekulativnog kapitala i odlaska u nekretnine(vraćam se na prvi dio priče).
NE VJEROVATI BROKERIMA, PA ONI ZARAĐUJU NA PROMJENAMA POZICIJE. Što veća zbrka i komešanje oni imaju veći profit.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Ulaganje u nekretnine u Zagrebu? Uz pad zaposlenosti, rast nezaposlenosti, starenje stanovništva i ionako prekrcan Zagreb za pojmove Hrvatske mislim da je kupnja nekretnine u Zagrebu(kao investicija)katastrofalno loša odluka.

Jeste li ikada razmišljali u ulaganje u (građevinsku/poljoprivrednu)zemlju u onom dijelu RH koja nije toliko razvikana, a preda njom stoji ogroman potencijal? Npr. žitnica Hrvatske – Slavonija?


Jeste li ikada razmišljali u ulaganje u (građevinsku/poljoprivrednu)zemlju u onom dijelu RH koja nije toliko razvikana, a preda njom stoji ogroman potencijal? Npr. žitnica Hrvatske – Slavonija?

S ovim se i ja potpuno slažem…Ulaganje u stan je po meni opravdano ako je kupnja 1 ili eventualno 2. nekretnine radi osiguranja životnog prostora sebi i svojoj obitelji, sve kasnije je – pušiona

Tu je velika iznimka kvalitetno poljoprivredno zemljište (velike površine)….stanovništva ima sve više i više (globalno), prostora sve manje, a hrana je sve skuplja stoga mislim da od nekretnina ima smisla jedino ulaganje u dobre i velike poljoprivredne parcele…

Kupnja 3.+ nekretnine u Zagrebu mislim da je dosta nesiplativo radi velikog vremena povrata investicije, a Jadran je iako na prvi pogled ok jako rizična investicija (osim što moraš misliti kakva je svjetska ekonomija i koliko če ljudi doči, dovoljno je da ti 1 loš gost napravi veliku štetu i "ode" tvoja zarada u iducih 5godina za sanaciju toga.)…Uz to smatram da su nekretnine na Jadranu trenutno debelo precjenjene

...

1. Šume
2. Dionice
3. Poljop. zemljište Kordun i Lika [thumbsup]



Ulaganje u nekretnine u Zagrebu? Uz pad zaposlenosti, rast nezaposlenosti, starenje stanovništva i ionako prekrcan Zagreb za pojmove Hrvatske mislim da je kupnja nekretnine u Zagrebu(kao investicija)katastrofalno loša odluka.

Jeste li ikada razmišljali u ulaganje u (građevinsku/poljoprivrednu)zemlju u onom dijelu RH koja nije toliko razvikana, a preda njom stoji ogroman potencijal? Npr. žitnica Hrvatske – Slavonija?
[/quote]

Kako da ne,kupnjom dionica Belja ulažemo u NAJVEĆU Hrvatsku poljoprivrednu firmu koja ima 18.000 hektara prvoklasne p. zemlje (Agrokor 32.000 hektara). Ako to nije potencijal onda što je?? [proud]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close