Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ Haroen ptkm i podr ne zadovoljavaju uvijete koje ste dali. Čak štoviše uvjeren sam da ta dionica ne postoji na zse


– a za sutra će vam ići jedan malo veći rast.

– I love this game.
Pozdrav !

a baš smo narasli, -0,69% [lol] [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!



– a za sutra će vam ići jedan malo veći rast.

a baš smo narasli, -0,69% [lol] [bye]
[/quote]

– sve je to relativno,
– kad dodam riječ zgubitak, odnosno veći rast zgubitka opet je prognoza pogođena.
– na žalost takva je ova naša burza.
– ali opet kada gledam dionice jedne su završile u plusu druge u minusu.
– a moj portfelj je dan završio u lijepom plusu, a ipak mi je to najvažnije.
– za neke konkretne prognoze ipak treba pričekati izvješća za 3Q.
– a do tada se koncentrirajte što vam piše gospon mađarPero, a piše dosta toga.

– I love this game.
Pozdrav !


@ Haroen ptkm i podr ne zadovoljavaju uvijete koje ste dali. Čak štoviše uvjeren sam da ta dionica ne postoji na zse

– ma postoje takve dionice na našoj burzi.
– molila bih gospon Lopinu da napiše onu svoju tablicu tih dionica.

– I love this game.
Pozdrav !

Alcoa Badly Misses Earnings Estimates, Shares Fall

Third-quarter earnings season has stumbled out of the gate.
Alcoa reported third-quarter earnings of 15 cents a share, well shy of market forecasts of 22 cents.Analysts have been gouging their estimates for this quarter’s earnings repeatedly, down from 38 cents a share in April to 22 cents just before the report.

toliko o Alcoi

Miss on bottom, but beat on top line. Prodali su vise nego sto se ocekivalo, ali su zaradili manje. Cijena aluminija je pala 20% u zadnja dva mjeseca.

To nam govori da je spekulativni kapital pobjegao iz aluminija, ali da stvarna potraznja nije pala. Alcoa i dalje smatra da ce potrosnja Aluminija u 2011 rasti za 12%. Od ostalog su rekli da prodaja raste na svim trzistima izuzev Europe.

Vidjet cemo kako ce trziste odreagirati sutra na AA, aftermarket je -5.34%.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Sto je BB…Evo koji je moj kriterij :

Firma s :

-P/E manji od 10
-P/B manji od 1
-dug/kapital manji od 50% *pozeljno manji od 35%
-Česta (*poželjno konstantna) isplata dividende
-Rast dividende kroz godine
-Izvozno orjentirana tvrtka (radi eliminacije domaceg rizika)
-Sto veci Novac/P , veci od 15% (pozeljno veci cak i od 25%)
-Transparetna uprava
-Perspektiva za daljnje povečanje prihoda i dobiti
-Bonus kriterij: Izvesca u PDFu s komentarima i najvama uprave (da pokazu da im je stalo do toga, da ne rade cisto radi formalnosti).

Namjerno neću nabrojati koje to tvrtke u HR zadovoljavjau sljedeće kriterije no takve su mi večina u portfelju. Od onih koje ne zadovoljavaju imam PODR i PTKM , a tko ima volje neka otkrije koje su ostale dionice po ovim gore kriterijima i dobit ce odgovor sto smatram BesBuyem.

Bank of America i JPM imaju P/B ispod 0.5

S druge strane AAPL ima 5.2, a PPO preko 6

Prve dvije su pale u prosjeku 50%, druge dvije rasle u prosjeku 50% u zadnjih godinu dana. Real-estate market pada, smart phone market raste.

Dzaba ti fundamenti ako nemas katalizator koji ti dize prodaju i zarade.

Ako neka dionica ima nizak P/E to je samo zbog toga jer trziste ne vjeruju da ima dobre perspektive rasta. U vecini slucajeva, ali ne uvijek, trziste pogodi. Dionica moze biti precjenjena na P/E 3, ali i podcijenjena na P/E 80. BLSE je prije dvije godine bilo na cijeni 320 i P/E 80. Sada je preuzeto po 700. S druge strane neke dionice koje su bile prije dvije godine na P/E 8 su izgubile 50% vrijednosti u zadnje dvije godine.

PODR i PTKM imaju barem jedan dobar katalizator. Drzava ce morati izaci iz tih dionica i to vjerojatno vrlo skoro. Sto otvara mogucnost znacajnog rezanja troskova i povecanja profita.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

novi problemi
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/153616/Slovacka-okrenula-leda-euru-pala-i-vlada.html

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south


@ Haroen ptkm i podr ne zadovoljavaju uvijete koje ste dali. Čak štoviše uvjeren sam da ta dionica ne postoji na zse

Napisao sam da od onih koje te uvjete ne zadovoljavaju imam te 2, malo pazljivije citaj…

Inace postoje takve dionice, poslat cu ti 2 kao PP namjerno ne zelim pisati javno imena…


@Twixer

Uvjek cjenim sto pises, no moj post se odnosio na HR burzu, vani se bas i ne razumijem previse zasada…Ptkm i podr ne zadovojavaju te uvjete kao sto sam i napisao, imam ih bas zbog ovo grazloga koji si spomenuo 🙂

...

Tko ovoliko namjerno ruši Ingru gdje je Samadol i HANFA kad ju treba njih nigdje.


Tko ovoliko namjerno ruši Ingru gdje je Samadol i HANFA kad ju treba njih nigdje.

Na našoj burzi, kada je rast onda to "Netko pumpa", kada je pad onda "netko namjerno ruši", kada je stagnacija onda "ZSE je žabokrečina"…..

nikad zadovoljni…

je li ikad palo na pamet da možda nešto pada/raste s razlogom…pustimo urote zavjere

...



@ Haroen ptkm i podr ne zadovoljavaju uvijete koje ste dali. Čak štoviše uvjeren sam da ta dionica ne postoji na zse

Napisao sam da od onih koje te uvjete ne zadovoljavaju imam te 2, malo pazljivije citaj…

Inace postoje takve dionice, poslat cu ti 2 kao PP namjerno ne zelim pisati javno imena…


@Twixer

Uvjek cjenim sto pises, no moj post se odnosio na HR burzu, vani se bas i ne razumijem previse zasada…Ptkm i podr ne zadovojavaju te uvjete kao sto sam i napisao, imam ih bas zbog ovo grazloga koji si spomenuo 🙂
[/quote]

Ono sto ja zelim reci je da fundamenti nisu dovoljni za procijenu vrijednost dionice . Moras procijeniti i kakve ce zarade biti u buducnosti, sto moze sve utjecati na te zarade… Neke tvrtke imaju samo jedan proizvod sto je veliki rizik koji takoder moras uracunati u cijenu. Neke tvrtke puno ovise o samo jednom kupcu ili samo jednom trzistu sto je jos veci rizik. Prag ulaska i rasta konkurencije treba takoder uzeti u obzir jer u nekim dijelatnostima konkurencija moze narasti puno u vrlo kratkom vremenu. Kvalitet manegamenta je isto jako bitan i koliko se njihovi interesi podudaraju sa interesima dionicara.

Ima dionica sa P/E 60 koje su podcijenjene, kao sto ima i onih na P/E od 6 koje su precijenjene jer su im perspektive za povecanje zarade vrlo slabe.

Poslovanje tvrtke je vrlo kompleksan proces sa jako puno ulaznih varijabli. Ako zelis dobro procijeniti dionicu moras potrositi vrijeme i evaluirati utjecaj sto je moguce vise tih varijabli. Sagledavanje firme samo kroz FA i TA je simplifikacija koja se moze ispostaviti vrlo skupom.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Tko ovoliko namjerno ruši Ingru

Kolega ,
jedini si ti koji možeš spasiti stvar .
Ponudi cijenu višu od tržišne !

.

New Report

Close