Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Jedino sto me brine je sto nema Ivke. Bez njenog odobrenja trziste nesmije rasti. [smiley]

Informanka.

– nemam volje za pisanjem i svađanjem, naročito s onim stručnjacima tržišta kapitala koji nemaju u portfelju ni 50.000kn, a takvi su većina.
– ove stranice su mi bile zanimljive dok nisam uništila jednog investitora koji mi se je zamjerio,
– obećala sam kako ću ga uništiti i uništila sam ga.

– znate i sami kako bogati uvijek zarađuju, sirotinja je ta koja gubi.
– portfelj mi je ove godine u minusu -3.97%, ništa strašnoga, da sam reinvestirala u portfelj svu dividendu sada ne bih bila u tom sitnom minusu.
– ali lova služi da se troši, a ja puno zaradim pa mogu i puno trošiti, to me najviše veseli u ovome poslu.
– trenutno sam u 3 dionice u top10, a keš pozicija mi je cca 15%.

– sada će vam početi stizati izvješća za 3Q, a to bi moglo podići cijene nekih dionica ili ih dodatno stabilizirati.
– a za sutra će vam ići jedan malo veći rast.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Reče ona u 21:42 nakon što se ameri zelene više od 3%, neke analize jednostavno ne možeš platiti novcem.
Mora da je kolega lopina ostao bez svih sličica u duelu jedan na jedan [lol]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Kolegice Ivana7, ta retorika Vam ne drži vodu jer jednostavno dobro svi znamo da trpite žestoke gubitke, a kad sam ja crtao ERNT na 1500kn prodaju Vi ste pomahnitalo kupovali, kao i KODT po 1400kn. Svejedno, nije sramota nekad i gubiti, al sve se to kad-tad vrati i zaradi extra.
Nego kolegice kako je moguće da se Zvečevo trži na p/e=5????

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!



Jedino sto me brine je sto nema Ivke. Bez njenog odobrenja trziste nesmije rasti. [smiley]

Informanka.

– nemam volje za pisanjem i svađanjem, naročito s onim stručnjacima tržišta kapitala koji nemaju u portfelju ni 50.000kn, a takvi su većina.
– ove stranice su mi bile zanimljive dok nisam uništila jednog investitora koji mi se je zamjerio,
– obećala sam kako ću ga uništiti i uništila sam ga.

– znate i sami kako bogati uvijek zarađuju, sirotinja je ta koja gubi.
– portfelj mi je ove godine u minusu -3.97%, ništa strašnoga, da sam reinvestirala u portfelj svu dividendu sada ne bih bila u tom sitnom minusu.
– ali lova služi da se troši, a ja puno zaradim pa mogu i puno trošiti, to me najviše veseli u ovome poslu.
– trenutno sam u 3 dionice u top10, a keš pozicija mi je cca 15%.

– sada će vam početi stizati izvješća za 3Q, a to bi moglo podići cijene nekih dionica ili ih dodatno stabilizirati.
– a za sutra će vam ići jedan malo veći rast.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
evo jedinica ko kuća za pametovanje u 10 navečer kad se po dji sve vidi. a i tada često fališ.
lp

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

Jel može ovo više roknuti!?


Jel može ovo više roknuti!?


Normalno da može i hoće cijelo tržište .



Jel može ovo više roknuti!?


Normalno da može i hoće cijelo tržište .
[/quote]
Temeljem čega? i molim objašnjenje na srednji i dugi rok.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Puno toga ce ovisit o tromjesecnim rezultatima koji dolaze i predvidjanjima koje ce dati.


Cargill, the world’s biggest agricultural trader
, blamed rapid money flows in commodity markets and deep uncertainty over the global economy as it reported a 66 per cent decline in net profit.

The Minnesota-based company, with businesses from corn syrup to financial derivatives, said it earned $236m in the first quarter to August 31, down from $693m a year ago

[/quote]

In an indication that the credit crunch is intensifying in Spain, Banco Español de Credito Tuesday said its loan book contracted for three straight quarters as it reported an 83% drop in third-quarter net profit.

Moji postovi predstavljaju nagovor na kupnju i prodaju dionica a sve u cilju zarade na tuđoj nesreći.


In an indication that the credit crunch is intensifying in Spain, Banco Español de Credito Tuesday said its loan book contracted for three straight quarters as it reported an 83% drop in third-quarter net profit.

Ja ne znam da postoji itko na svijetu ko vjeruje u kreditnu ekspanziju Spanjolskih banaka. Sa izuzetkom Santader i Bilbao koje imaju masivne operacije u Juznoj Americi. Spanjolska nezaposlenost je preko 20%, mladi od 30 preko 40%.

Profit je pao 18%, a cjena dionice vjerojatno 80% u zadnjih godinu dana.

Ja ne tvrdim da je stanje dobro. Medutim, vrlo je moguce da je trziste uracunulao goru situaciju nego sto stvarno jeste.

Inace veceras pocinje sezona izvjestaja pa cemo vidjeti na cemu smo. Iz izvjestaja Cargilla koji nije public kompanija i spanjolskih caja se ne moze puno zakljuciti o stanju globalne ekonomije.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Po meni jedna bitna stvar koju treba uzeti u obzir:

Pretpostavimo da je pred nama kriza kao u doba kada je pao Lehmna Brothers. U to vrijeme Hrvatska je imala deficit tekuceg racuna od 9%. Sto ce reci da su hrvatska ekonomija, tvrtke i njihova zarada masovno ovisila o dotoku novaca izvana. Ove godine Hrvatska ce imati deficit tekuceg racuna od oko 1%. U 2Q je imala suficit, prvi put nakon 1994-e godine. To znaci da hrvatske tvrke u ovom trenutku ovise puno manje o dotoku novca izvana i financijskih poremecaja izvana.

Naravno da bi se ovakakv scenarij negativno odrazio na zarade tvrtki izlistanih na ZSE, ali u puno manjoj mjeri nego je to bio slucaj 2008-e godine. Downside rizik sigurno postoji, ali mislim da pad GDP-a od 5 ili 6% kakav smo vidjeli u 2008 i 2009 nije moguc.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Po meni jedna bitna stvar koju treba uzeti u obzir:

Pretpostavimo da je pred nama kriza kao u doba kada je pao Lehmna Brothers. U to vrijeme Hrvatska je imala deficit tekuceg racuna od 9%. Sto ce reci da su hrvatska ekonomija, tvrtke i njihova zarada masovno ovisila o dotoku novaca izvana. Ove godine Hrvatska ce imati deficit tekuceg racuna od oko 1%. U 2Q je imala suficit, prvi put nakon 1994-e godine. To znaci da hrvatske tvrke u ovom trenutku ovise puno manje o dotoku novca izvana i financijskih poremecaja izvana.

Naravno da bi se ovakakv scenarij negativno odrazio na zarade tvrtki izlistanih na ZSE, ali u puno manjoj mjeri nego je to bio slucaj 2008-e godine. Downside rizik sigurno postoji, ali mislim da pad GDP-a od 5 ili 6% kakav smo vidjeli u 2008 i 2009 nije moguc.


Sigurno. Ovakvih padova teško da će uskoro biti i odličan komentar za FDI. Ali na čemu se temelji pretpostavka za LB ponovljeni scenarij?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Sto je BB…Evo koji je moj kriterij :

Firma s :

-P/E manji od 10
-P/B manji od 1
-dug/kapital manji od 50% *pozeljno manji od 35%
-Česta (*poželjno konstantna) isplata dividende
-Rast dividende kroz godine
-Izvozno orjentirana tvrtka (radi eliminacije domaceg rizika)
-Sto veci Novac/P , veci od 15% (pozeljno veci cak i od 25%)
-Transparetna uprava
-Perspektiva za daljnje povečanje prihoda i dobiti
-Bonus kriterij: Izvesca u PDFu s komentarima i najvama uprave (da pokazu da im je stalo do toga, da ne rade cisto radi formalnosti).

Namjerno neću nabrojati koje to tvrtke u HR zadovoljavjau sljedeće kriterije no takve su mi večina u portfelju. Od onih koje ne zadovoljavaju imam PODR i PTKM , a tko ima volje neka otkrije koje su ostale dionice po ovim gore kriterijima i dobit ce odgovor sto smatram BesBuyem.

...



Puno toga ce ovisit o tromjesecnim rezultatima koji dolaze i predvidjanjima koje ce dati.


Cargill, the world’s biggest agricultural trader
, blamed rapid money flows in commodity markets and deep uncertainty over the global economy as it reported a 66 per cent decline in net profit.

The Minnesota-based company, with businesses from corn syrup to financial derivatives, said it earned $236m in the first quarter to August 31, down from $693m a year ago

[/quote]

In an indication that the credit crunch is intensifying in Spain, Banco Español de Credito Tuesday said its loan book contracted for three straight quarters as it reported an 83% drop in third-quarter net profit.
[/quote]

Alcoa Badly Misses Earnings Estimates, Shares Fall

Third-quarter earnings season has stumbled out of the gate.
Alcoa reported third-quarter earnings of 15 cents a share, well shy of market forecasts of 22 cents.Analysts have been gouging their estimates for this quarter’s earnings repeatedly, down from 38 cents a share in April to 22 cents just before the report.

toliko o Alcoi

Moji postovi predstavljaju nagovor na kupnju i prodaju dionica a sve u cilju zarade na tuđoj nesreći.

New Report

Close