Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




China Petrochemical Corp (Sinopec) kupuje Daylight Energy za 2.1B.

To je dobar znak jer kineska naftna kompanija ima izvrstan uvid u potraznju sirovina u kini i generalno u stanje ekonomije tamo. Pad cijena sirovina je bio izazvan prvenstveno strahom od znacajnog usporavanja kineske ekonomije.

za što je to dobar znak? kupnja nekakve firmice za 2.2B je dobar znak? [sad]
[/quote]

Sinopec je najveca Kineska naftna i petrokemijska kompanija. Sto ce reci da imaju izvrstan uvid u stanje kineske industrije. Pad cijene sirovina u zadnjih mjesec dana je izazvan ponajvise zbog straha od velikog usporavanja kineske industrija (hard landing). Cinjenica da Sinopec kupuje drugu naftnu kompaniju (u Kanadi) za 2.1B znaci da vjeruju da se potraznja za sirovinama u Kini nece smanjiti. Ili drugim rijecima, kompanija koja ima izuzetno dobar uvid u stanje kineske ekonomije ne vjeruje u globalnu recesiju.

To je pozitivan signal za burze. Ali samo jedan signal. Sutra pocinje sezona izvjestaja pa cemo vidjeti sto misle druge kompanije.
[/quote]
Ja ne vjerujem u globalnu recesiju samo onu slijedeću u Kini. Onog trena kada njihov nekretninski sektor kihne, a bude uskoro – imaju ogroman problem. Neka cijena goriva ostane što duže niska. U 20 st. sve i jedna kriza ili krizica bila je prethodno najavljena visokim cijenama goriva. A budemo vidjeli.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

James, kupuj sve , ne samo trkaće rakete!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Što napraviti u ova tjeskobno turobna vremena sve rasprodati i dići ruke od dionica ili dokupljivati na kojim razinama ako je svaki idući dan jeftinije nego prethodni ? Pozdrav svim dioničarima koji su još donekle u redu sa živcima čuvajmo zdravlje ono je najvažnije.


Što napraviti u ova tjeskobno turobna vremena sve rasprodati i dići ruke od dionica ili dokupljivati na kojim razinama ako je svaki idući dan jeftinije nego prethodni ? Pozdrav svim dioničarima koji su još donekle u redu sa živcima čuvajmo zdravlje ono je najvažnije.

Rasprodati se trebalo iznad 2000 crobija ,kada je bilo preočito da će doći do značajnijeg pada prema 1700-1800 bodova,budući da se negativni sentiment nastavlja ni niže razine od 1400-1500 crobija nisu nemoguće,stoga svak za sebe mora odlučiti što raditi ,i dokup dolazi u obzir u manjim količinama na dosta manjim cijenovnim razredima od sadašnjih -približno 10 do 15% .


Što napraviti u ova tjeskobno turobna vremena sve rasprodati i dići ruke od dionica ili dokupljivati na kojim razinama ako je svaki idući dan jeftinije nego prethodni ? Pozdrav svim dioničarima koji su još donekle u redu sa živcima čuvajmo zdravlje ono je najvažnije.

Puno toga ce ovisit o tromjesecnim rezultatima koji dolaze i predvidjanjima koje ce dati. Prati sutra Alcoa (AA) kako ce trziste reagirati na rezultat.

Danas su bila dva preuzimanja u energetskom sektoru. Sto ce reci da neki bitni igraci misle kako je sektor dotakao dno.

Sto se tice Hrvatskih dionica, mislim da ce izvjestaji biti bolji od ocekivanja za vecinu. Hrvatska je imala u 2Q suficit tekuceg racuna prvi put nakon 1994-a. S obzirom da u 3Q dominiraju usluge (turizam) tako ce biti i u trecem tromjesecju.

Ja mislim da dionice u ovom trenutku nisu los izbor i da cemo godinu zavrsiti iznad ovih razina.

Jedino sto me brine je sto nema Ivke. Bez njenog odobrenja trziste nesmije rasti. [smiley]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ja ne vjerujem u globalnu recesiju samo onu slijedeću u Kini. Onog trena kada njihov nekretninski sektor kihne, a bude uskoro – imaju ogroman problem. Neka cijena goriva ostane što duže niska. U 20 st. sve i jedna kriza ili krizica bila je prethodno najavljena visokim cijenama goriva. A budemo vidjeli.

Ako Kina ode u recesiju, to ce znaciti da su svi ostali vec tamo.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Pričam ti već odavno ispričanu priču – tako bi se recimo mogao zvati inv. forum

http://www.seebiz.eu/frank-stronach-hrvatska-se-kao-mala-zemlja-mora-specijalizirati/ar-15330/

Puno toga ce ovisit o tromjesecnim rezultatima koji dolaze i predvidjanjima koje ce dati.


Cargill, the world’s biggest agricultural trader
, blamed rapid money flows in commodity markets and deep uncertainty over the global economy as it reported a 66 per cent decline in net profit.

The Minnesota-based company, with businesses from corn syrup to financial derivatives, said it earned $236m in the first quarter to August 31, down from $693m a year ago

i kažeš ti preuzimanje nekakve kandske firmice je znak dna

Moji postovi predstavljaju nagovor na kupnju i prodaju dionica a sve u cilju zarade na tuđoj nesreći.


Jedino sto me brine je sto nema Ivke. Bez njenog odobrenja trziste nesmije rasti. [smiley]

Informanka.

– nemam volje za pisanjem i svađanjem, naročito s onim stručnjacima tržišta kapitala koji nemaju u portfelju ni 50.000kn, a takvi su većina.
– ove stranice su mi bile zanimljive dok nisam uništila jednog investitora koji mi se je zamjerio,
– obećala sam kako ću ga uništiti i uništila sam ga.

– znate i sami kako bogati uvijek zarađuju, sirotinja je ta koja gubi.
– portfelj mi je ove godine u minusu -3.97%, ništa strašnoga, da sam reinvestirala u portfelj svu dividendu sada ne bih bila u tom sitnom minusu.
– ali lova služi da se troši, a ja puno zaradim pa mogu i puno trošiti, to me najviše veseli u ovome poslu.
– trenutno sam u 3 dionice u top10, a keš pozicija mi je cca 15%.

– sada će vam početi stizati izvješća za 3Q, a to bi moglo podići cijene nekih dionica ili ih dodatno stabilizirati.
– a za sutra će vam ići jedan malo veći rast.

– I love this game.
Pozdrav !

evo stotka za ovaj malo veći rast [thumbsup]

Kune nisu problem, kuna nema


Puno toga ce ovisit o tromjesecnim rezultatima koji dolaze i predvidjanjima koje ce dati.


Cargill, the world’s biggest agricultural trader
, blamed rapid money flows in commodity markets and deep uncertainty over the global economy as it reported a 66 per cent decline in net profit.

The Minnesota-based company, with businesses from corn syrup to financial derivatives, said it earned $236m in the first quarter to August 31, down from $693m a year ago

i kažeš ti preuzimanje nekakve kandske firmice je znak dna
[/quote]

Je znak da najveca Kineska naftna kompanija misli kako je dobro vrijeme za kupovanje dionica. A oni sugurno znaju nesto o stanju Kineske ekonomije i nesto o trzistu nafte. Da misle kako ce to jos padati ne bi davali ponudu. Mozda grijese, vidjet cemo.

Oil +3.41%

Vecina naftinh dionica 3-6% u plusu.

Ag Sektor:

AGU +4.34%
POT +4.61%
CF +4.22%

Sve su te dionice masovno pale u zadnja dva mjeseca. Samo je pitanje da li su pale previse ili premalo.

Cargill je trader. Ocigledno se nisu snasli na volatilnom trzistu pa su izgubili na trejdanju. Inace Cargill je prodao udio u Mosaicu koji mu je u komparatvnom tromjeseciju prosle godine donio 196 milijuna dobiti. Zetva u US je podbacila kako zbog kasne sjetve, kako zbog suse tako da je i grain handling business imao gubitak. Inace oni su private kompanija tako da je tesko analizirati samo na bazi 5 paragrafa izvjesca.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


– ove stranice su mi bile zanimljive dok nisam uništila jednog investitora koji mi se je zamjerio,
– obećala sam kako ću ga uništiti i uništila sam ga.

Mnogi tvrde da je Appetite for Destruction najbolji album osamdesetih

Pozdravimo Ivkin povratak na forum sa skladbom Welcome to the Jungle

Vaš link

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close