Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Što učiniti ?

Moj savjet vam je , ponašajte se isto kao i kad vas napadne Medvjed .

Tri dana su prošla a nitko nije predložio neku ideju za Best buy pa ću ponoviti :

Nemojte se micati .

Pravite se mrtvi .

I trošite dividende i ono što ste zaradili ranije .

Pozdrav

[cool]


Ne treba glumiti da smo mrtvi, jer smo stvarno eutanizirani.

Na ZSE sve manje meda i mlijeka,a na trulom zapadu nema ni vode.



Što učiniti ?

Moj savjet vam je , ponašajte se isto kao i kad vas napadne Medvjed .

Tri dana su prošla a nitko nije predložio neku ideju za Best buy pa ću ponoviti :

Nemojte se micati .

Pravite se mrtvi .

I trošite dividende i ono što ste zaradili ranije .

Pozdrav

[cool]


Ne treba glumiti da smo mrtvi, jer smo stvarno eutanizirani.

Na ZSE sve manje meda i mlijeka,a na trulom zapadu nema ni vode.
[/quote]
Ma ja mislim da sada ima prekrasnih prilika za kupnju. Stvarno dobrih mogučnosti.
Rezoniranje:
Europske su burze skoro pa dotakle razine 2008/2009. Vrlo vrlo blizu.
Grčka će dobiti slijedeću tranšu bez obzira što svi naglabaju, hej novine žive od senzacije, hence evo je njima žetva.
Hrvatska ide 2013 u Eu, a do tada će se Grčko pitanje riješiti na ovaj ili onaj način, dakle maknuti iz fokusa i dati prostor rastu.
Inače nada za raspad Eura je smiješna zbog Grčke koja čini 3posto Eurozone. Smiješno.
Nadalje, ne smeta me hlađenje Azijskih ekonomija, to mi samo na srednji rok znaći povratak FDI-a na Zapad. Euro je oslabio naspram dolara a i to će se odraziti na prodaju EU u slijedećim kvartalima.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

pa koliko će se puta ukalkulirati grčka u indexe???? i što kad dobije tranšu u što vjerujem. hoćemo li skočiti 20% koliko smo zbog nje pali???? sigurno nećemo.
cash je best buy barem do izbora.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south


pa koliko će se puta ukalkulirati grčka u indexe???? i što kad dobije tranšu u što vjerujem. hoćemo li skočiti 20% koliko smo zbog nje pali???? sigurno nećemo.
cash je best buy barem do izbora.

Ma palo je 20 posto ali i zbog Amera i zbog Grčke. Što je apsurdno. Ameri su pokazali da se ništa nakon downgradea nije dogodilo, Grčka je tu ali i ona je riješiva, u krajnjoj liniji je u procesu riješavanja. 20 posto skok? teško je reći. Znak jačeg rasta u USA to bi mogao donijeti. 20 posto skok bude sigurno ali na koji rok – to je jedino pitanje. Samo strpljivo i kupovati nisko, ne prodavati sada u herdu.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

BEST BUY i ograničen izbor na zse

1. HT, PTKM
2. KORF, ADRS-P-A, DDJH
3. LKRI, ADPL, RIVP
4. ATPL

dividendni pristup:
-kupujte dionice koje isplacuju dobru dividendu,
-medju njima u prvom redu kupujte dionice kojima je dugorocno odrziva isplata postojece razine dividende tj dobit veca od dividende i visegodisnje vise-manje stabilna,
-medju njima u prvom redu kupujte dionice kojima je moguc porast dividendi, tj koji samo dio dobiti isplacuju u dividendi, a dobit ima visegodisnji trend rasta,
-reinvestirajte dividendu dokle god traju ove visegodisnje rasprodajne cijene dionica. normalno, ako ste dostigli razinu da vas godisnji iznos dividende zadovoljava, nemojte reinvestirati, trosite [smiley]


dividendni pristup:
-kupujte dionice koje isplacuju dobru dividendu,
-medju njima u prvom redu kupujte dionice kojima je dugorocno odrziva isplata postojece razine dividende tj dobit veca od dividende i visegodisnje vise-manje stabilna,
-medju njima u prvom redu kupujte dionice kojima je moguc porast dividendi, tj koji samo dio dobiti isplacuju u dividendi, a dobit ima visegodisnji trend rasta,
-reinvestirajte dividendu dokle god traju ove visegodisnje rasprodajne cijene dionica. normalno, ako ste dostigli razinu da vas godisnji iznos dividende zadovoljava, nemojte reinvestirati, trosite [smiley]

Evo jedan dividendni prijedlog gdje je dividenda i vise nego odrzaiva (9.5%)

Student Transportation (STB)

Tvrka se bavi prijevozom dijece u skolu. Broj dijece koju razvoze po skolama se nece smanjiti ako se ekonomija pogorsa, a cijena goriva ce se znacajno smanjiti.

Najinteresantniji sektor je food processing. Potraznja za hranom se ne smanjuje znacajnije u krizi, ali se cijena inputa (poljoprivredni proizvodi, transport,…) znacajno smanjuje. Njihove zarade rastu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

btw, ovo je trenutna rasprodaja. kada dođe vrijeme dividendi, cijene će lagano gore. šta bi se dogodilo ako ht najavi isplatu 28 kuna ili ernt 100, a atpl 60? ernt bi bio 1400, ht na barem 260 a atpl na 600.

Ovdje upišite svoj komentar…Vaš link

Ili pristup obveznice su sigurnije od dionica 🙂



Što učiniti ?

Moj savjet vam je , ponašajte se isto kao i kad vas napadne Medvjed .

Tri dana su prošla a nitko nije predložio neku ideju za Best buy pa ću ponoviti :

Nemojte se micati .

Pravite se mrtvi .

I trošite dividende i ono što ste zaradili ranije .

Pozdrav

[cool]


Ja se iskreno nadam da malo Vas troši i živi samo od dionica. Mislim da je jedini način uspjeha da se višak novaca stavlja u dionice i čeka i drži i kupuje na dnu a ne da se od dionica živi. Jel ako tako radite konstantno trebate gotovinu i to objašnjava prodaju na niskim cijenama. Dividenda bi trebala ići dalje u dionice i ulaganje. Zamislite kao posao i profit posla se reinvestira u posao, u biti ista je stvar. Imali svoju malu firmu ili ulagali u velike firme. Ne trošite profite firme na aute i život jer posao dugo neće ići.
[/quote]
samo taj višak novca nemoj ulagati prije nego Crobi dođe do 1400-1500 ,usporedno indeksu izračunaj cijene dionica pojedinih kopanije koje vas zanimaju.




Što učiniti ?

Moj savjet vam je , ponašajte se isto kao i kad vas napadne Medvjed .

Tri dana su prošla a nitko nije predložio neku ideju za Best buy pa ću ponoviti :

Nemojte se micati .

Pravite se mrtvi .

I trošite dividende i ono što ste zaradili ranije .

Pozdrav

[cool]


Ja se iskreno nadam da malo Vas troši i živi samo od dionica. Mislim da je jedini način uspjeha da se višak novaca stavlja u dionice i čeka i drži i kupuje na dnu a ne da se od dionica živi. Jel ako tako radite konstantno trebate gotovinu i to objašnjava prodaju na niskim cijenama. Dividenda bi trebala ići dalje u dionice i ulaganje. Zamislite kao posao i profit posla se reinvestira u posao, u biti ista je stvar. Imali svoju malu firmu ili ulagali u velike firme. Ne trošite profite firme na aute i život jer posao dugo neće ići.
[/quote]
samo taj višak novca nemoj ulagati prije nego Crobi dođe do 1400-1500 ,usporedno indeksu izračunaj cijene dionica pojedinih kopanije koje vas zanimaju.
[/quote]
Hvala na savjetu ali imam drugačiju metodologiju.
Ulažem na mjesečnoj ili godišnjoj razini ovisno o više pokazatelja.
Ne prodajem nikada, osim ako jako moram revidirati cilj, a to još nemam razloga.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Ha link je trebao voditi na portfelj OTP obvez. fonda , a ne na trend .
Majstori imaju osim gro RH obveznica , 13% grckih, nesto Optime ,Dalekovoda , agrokora ….

New Report

Close