Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dakle,

Vjerujem da smo blizu dna.
Ulagači se žure van ali na kraju dana(preko vikenda)mislim da će se zapitati: ok, prodali smo, aha, rizici su jaki, ali ipak još nigdje ne postoje kvartali koji govore o recesiji, nisu negativni po GDP-u.
Kada(nadam se) Grčka dobije slijedeću tranšu a ja čvrsto mislim da bude, maknuti će se na neko vrijeme ta pitanja sa scene. Uvođenje operacije Twist svi su zanemarili. Svi do jednoga a prošli se tjedan raslo na toj nadi. Ovaj kada se i realizirala – nitko ništa. Tako da mislim da su tržišta preprodana. Do početka 10 mjeseca bude ovako gore dolje, lijevo desno. Ako Grčka dobije tranšu(kažem vrlo vjerujem da bude) onda nema nekih jakih problema na vidiku. Rast nije po 3,4 posto. Ipak i sve financijske institucije rade standarndu grešku – u vremenima rasta prognozirjau rast u padovima pad – nešto kao numerička prognoza. Vrlo kratko realno a onda je sve samo nastavak na prvih par dana.
Zanemarujemo da je i HRvatska imala pad GDp-a u dvije godine u rangu – 5 posto da bi onda ove godine mogla doći do plusa. Ja očekujem oko 1 čak 1,2 posto rasta za ovu godinu.
Brinuti se trebamo za ono što neznamo, ne ono što znamo.
Vjerujem da je onaj neznani problem Kinesko nekretninsko tržište i ako ono implodira to bude zeznuto.
Opet, to može biti i reset button i povratak investicija na Zapad. Haoren se nebi samnom složio:)
čekajte dakle da vidite za slijedeću trašu prema Grčkoj a ako ona prođe, onda očekujem dobar rast na kratki rok.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.




@Inverter

Knox je strucnjak za forex bilo bi zanimljivo cuti sto on misli

Meni se cini da je to sada kasno. Dollar je vec znacajno ojacao i vec nekoliko puta nije uspio probiti 1.34


Jel USDCAD odradio sve kako smo se dogovorili?
[/quote]

U potpunosti. Carney ti zahvaljuje. Kaze da bez tebe nikada ne bi uspio.

Hajde sada reci kuda ide USDEUR
[/quote]
Pa to sam davno obećao da EURUSD ide na paritet i možda ispod 0,9 recimo.

……ne mora baš na 0,9 ……..može i na 1,15………to je isto ok [wink]


Mislim da su US banke izvrsna prilika na ovim cijenama. Mislim da Hrvatske banke nisu losa prilika.

Hvala na odgovoru. Nažalost većini nas je zbog veličine portfelja nesiplativo ići preko bare, pa nam ostaju hrvatske banke. Ja sam dosta bacio na Zabu, ali čini mi se da je PBZ trenutno još jeftiniji.

Evo jedna izreka s kojom se slažem 100 posto:
In the 20th century, the United States endured two world wars and other traumatic and expensive military conflicts; the Depression; a dozen or so recessions and financial panics; oil shocks; a flu epidemic; and the resignation of a disgraced president. Yet the Dow rose from 66 to 11,497.
W.B.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Ja mislim da je po ovim cijenam ADPL trnutno na prvom mjestu za ulaganje, mada su i BLJE i VPIK trenutno odlične prilike za dugoročne investitore.

Sve knjige o investiranju govore da treba kupovati dionice uvijek kad su jeftine a prodavati kad su skupe

Unatoć tome velika većina radi upravo suprotno , kupuje dionice kad rastu a prodaju kada padaju i zato uvijek bivaju ošišani od znalaca kao ovčice .

Tako će biti opet i na našoj burzi .

.


Ja mislim da je po ovim cijenam ADPL trnutno na prvom mjestu za ulaganje, mada su i BLJE i VPIK trenutno odlične prilike za dugoročne investitore.

Moze malo pojašnjenje za VPIK i BELJE ako može:

Evo ovako nabrzaka:

VPIK
P/E 0,85 međutim dobit iz 2009 i 2010 nemoze pokrit noi pola gubitka 2008e
Dug/kapital 109,67%

BELJE
Neto dobit -63,77 M
P/E -9,35
Dug/kapital 229,88%

Nekako mi se to baš i ne čini BB trenutno pogotovo ne BELJE …

...


Ja mislim da je po ovim cijenam ADPL trnutno na prvom mjestu za ulaganje, mada su i BLJE i VPIK trenutno odlične prilike za dugoročne investitore.

Uzmite u obzir da je autoindustrija izuzetno osjetljiva na consumer confidence. Sva ova dogadjanja u zadnje vrijeme znacajno ce srusiti samopouzdanje potrosaca. Pogotovo u Europi.

Pozitivna stvar je da su zalihe kod ADPL-ovih kupaca vjerojatno niske zbog japanskog zemljotresa.

Meni se auto sektor ne svidja u ovom trenutku.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Sve knjige o investiranju govore da treba kupovati dionice uvijek kad su jeftine a prodavati kad su skupe

Unatoć tome velika većina radi upravo suprotno , kupuje dionice kad rastu a prodaju kada padaju i zato uvijek bivaju ošišani od znalaca kao ovčice .

Tako će biti opet i na našoj burzi .

Da samo tesko je odrediti kada su dionice jeftine a kada skupe. Moguce da budu jos jeftinije, pogotovo ako se EU neodlucnost nastavi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Ja mislim da je po ovim cijenam ADPL trnutno na prvom mjestu za ulaganje, mada su i BLJE i VPIK trenutno odlične prilike za dugoročne investitore.

Uzmite u obzir da je autoindustrija izuzetno osjetljiva na consumer confidence. Sva ova dogadjanja u zadnje vrijeme znacajno ce srusiti samopouzdanje potrosaca. Pogotovo u Europi.

Pozitivna stvar je da su zalihe kod ADPL-ovih kupaca vjerojatno niske zbog japanskog zemljotresa.

Meni se auto sektor ne svidja u ovom trenutku.
[/quote]

Opet mi se čini kao i prije, ako je Revoz radio sa 2/3 snage a rezultati su bolje onda uza svu pompu i probleme u EU rezultati uz 3/3 kapaciteta budu bolji.
Opet, Revoz ne prodaje skupe nego entry level aute koji se prodaju dobro uvijek jer su cijene racionalne kao i sama vozila bez puno finesa. NIsu mahanje perjem već potrebe.
Moguće su i nove subvencije za kupnju vozila.
A znate i sami da je dovoljno da se sredi slijedeća tranša Grčkoj i na kratki rok je to riješeno.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Opet mi se čini kao i prije, ako je Revoz radio sa 2/3 snage a rezultati su bolje onda uza svu pompu i probleme u EU rezultati uz 3/3 kapaciteta budu bolji.
Opet, Revoz ne prodaje skupe nego entry level aute koji se prodaju dobro uvijek jer su cijene racionalne kao i sama vozila bez puno finesa. NIsu mahanje perjem već potrebe.
Moguće su i nove subvencije za kupnju vozila.
A znate i sami da je dovoljno da se sredi slijedeća tranša Grčkoj i na kratki rok je to riješeno.

Ja ne znam kakvi ce biti rezultati. Moguce da budu jako dobri.

Samo tvrdim da postoji visoka korelacija izmedu samopouzdanja potrosaca s jedne i zarada u industriji s druge strane. Dakle to bi trebalo uzeti u obzir.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close