Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Utjecaj sigurno bude. Ali po meni opet neutralan ili pozitivan.
Radi se o Cliu i Twingu – autima koji se prodaju više u krizi.
A i da padnu 5 posto(što je po meni vrh vrhova)prodaje u EU, opet tek sada se uključuje 30 posto rada Revoza tako da je to tu offsetano.
Imam ADPL i nije nagovor na kupnju.

Nisam bas siguran da je to nacin na koji funkcionira prodaja auta. Clio i Twingo kupuju ljudi koji imaju manje novaca i manje sigurne poslove i ti se vise boje da kupe auto u krizi nego oni koji imaju vise novaca i kupuju skuplja auta.

[/quote]

Krivo, U zapadnoeuropskim zemljama se twingo kupuje kao drugi, treći auto u familiji. Ili ga kupuju djeca, studenti kojima je to prvi auto u karijeri, nakon dozvole. A s obzirom da cjelokupna europska auto industrija ima najveći značaj za kakvo tqakvo održavanje BDP-a, nije za isključiti novi/nove poticaje za kupnju novih auta. Probajte zamisliti koliko posrednih radnih mjesta stvara zdrava autoindustrija. A i frankfurtski autoshow je prštao od umjerenog optimizma (opet).
A slažem se da ovakvi auti (jeftiniji) imaju dobru prođu u kriznim i nesigurnim vremenima. Spektakl od rezultata 2008 – 2010, napravila je Dacia. Kad se čovjeku nakon 6-10 godina korištenja, ako i uopće toliko raspadne stari automobil, uzimaš novi manji, jeftiniji ako je kriza. Ili kupuješ mačka u vreći, polovnog, skupljeg, više klase, a to znači povećane troškove održavanja, poreza, registracije.
Još ako je uz poticaj, ispadne ti twingo, dacia, clio ili nešto takvo dugoročno jeftinije nego gore spomenuta limuzina.
Tako da nova kriza za adpl. well bring it on.

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"


Krivo, U zapadnoeuropskim zemljama se twingo kupuje kao drugi, treći auto u familiji. Ili ga kupuju djeca, studenti kojima je to prvi auto u karijeri, nakon dozvole. A s obzirom da cjelokupna europska auto industrija ima najveći značaj za kakvo tqakvo održavanje BDP-a, nije za isključiti novi/nove poticaje za kupnju novih auta. Probajte zamisliti koliko posrednih radnih mjesta stvara zdrava autoindustrija. A i frankfurtski autoshow je prštao od umjerenog optimizma (opet).
A slažem se da ovakvi auti (jeftiniji) imaju dobru prođu u kriznim i nesigurnim vremenima. Spektakl od rezultata 2008 – 2010, napravila je Dacia. Kad se čovjeku nakon 6-10 godina korištenja, ako i uopće toliko raspadne stari automobil, uzimaš novi manji, jeftiniji ako je kriza. Ili kupuješ mačka u vreći, polovnog, skupljeg, više klase, a to znači povećane troškove održavanja, poreza, registracije.
Još ako je uz poticaj, ispadne ti twingo, dacia, clio ili nešto takvo dugoročno jeftinije nego gore spomenuta limuzina.
Tako da nova kriza za adpl. well bring it on.

Auto industrija je vrlo bitna za zemlje kao sto su Njemacka i Francuska i vrlo je vjerojatno da ce dobiti podrsku u krizi. Uz sve strahove, to su ipak ekonomije koje imaju snage da stimuliraju ekonomiju. Pitanje je koliko ce to moci nadoknaditi pad prodaje u zemljama koje nemaju nikakve snage da stimuliraju ekonomiju.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

puca nam mjehurić GOLD-SILVER ,best buy ??? USD $

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@Inverter

Knox je strucnjak za forex bilo bi zanimljivo cuti sto on misli

Meni se cini da je to sada kasno. Dollar je vec znacajno ojacao i vec nekoliko puta nije uspio probiti 1.34

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


@Inverter

Knox je strucnjak za forex bilo bi zanimljivo cuti sto on misli

Meni se cini da je to sada kasno. Dollar je vec znacajno ojacao i vec nekoliko puta nije uspio probiti 1.34


Jel USDCAD odradio sve kako smo se dogovorili?


@Inverter

Knox je strucnjak za forex bilo bi zanimljivo cuti sto on misli

Meni se cini da je to sada kasno. Dollar je vec znacajno ojacao i vec nekoliko puta nije uspio probiti 1.34


nisam mislio na konkretno eur/usd….nego dali vase platforme nude valutni pad usd/sgd ? bila je ljepa igranka tjedan dana …1.21 breakout nakon skoro 3 god . pa do 1.31

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



@Inverter

Knox je strucnjak za forex bilo bi zanimljivo cuti sto on misli

Meni se cini da je to sada kasno. Dollar je vec znacajno ojacao i vec nekoliko puta nije uspio probiti 1.34


Jel USDCAD odradio sve kako smo se dogovorili?
[/quote]

U potpunosti. Carney ti zahvaljuje. Kaze da bez tebe nikada ne bi uspio.

Hajde sada reci kuda ide USDEUR

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ja mislim da je financijski sektor van EU najbolja prilika u ovom trenutku

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ja mislim da je financijski sektor van EU najbolja prilika u ovom trenutku

Moze kratko obrauzlozenje zasto , pogotovo HR financijski sektor ?

...



Ja mislim da je financijski sektor van EU najbolja prilika u ovom trenutku

Moze kratko obrauzlozenje zasto , pogotovo HR financijski sektor ?
[/quote]

Hrvatska je u EU [smiley]

Inace 2008 je bila puno gora bankarska kriza pa su opet ostale profitabilne. A postoji mogucnost i da ih matice prodaju.

Za banke van EU. Mozes kupiti banku za 60% njene cash pozicije, po meni to je dobar deal. Pogotovo ako ta banka ima malu ili nikakvu izlozenost Europi. EU ce jednog dana morati povuci zabranu shortanja financijskog sektora i shorts ce vratiti kuci u EU.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




Ja mislim da je financijski sektor van EU najbolja prilika u ovom trenutku

Moze kratko obrauzlozenje zasto , pogotovo HR financijski sektor ?
[/quote]

Hrvatska je u EU [smiley]

Inace 2008 je bila puno gora bankarska kriza pa su opet ostale profitabilne. A postoji mogucnost i da ih matice prodaju.

Za banke van EU. Mozes kupiti banku za 60% njene cash pozicije, po meni to je dobar deal. Pogotovo ako ta banka ima malu ili nikakvu izlozenost Europi. EU ce jednog dana morati povuci zabranu shortanja financijskog sektora i shorts ce vratiti kuci u EU.
[/quote]

Misliš na hrvatske banke ili samo na one van EU i van Hrvatske?





Ja mislim da je financijski sektor van EU najbolja prilika u ovom trenutku

Moze kratko obrauzlozenje zasto , pogotovo HR financijski sektor ?
[/quote]

Hrvatska je u EU [smiley]

Inace 2008 je bila puno gora bankarska kriza pa su opet ostale profitabilne. A postoji mogucnost i da ih matice prodaju.

Za banke van EU. Mozes kupiti banku za 60% njene cash pozicije, po meni to je dobar deal. Pogotovo ako ta banka ima malu ili nikakvu izlozenost Europi. EU ce jednog dana morati povuci zabranu shortanja financijskog sektora i shorts ce vratiti kuci u EU.
[/quote]

Misliš na hrvatske banke ili samo na one van EU i van Hrvatske?
[/quote]

Mislim da su US banke izvrsna prilika na ovim cijenama. Mislim da Hrvatske banke nisu losa prilika.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close