Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



BRIN=SLPF =QUNE=JAKT=FMPS= lova do krova bez rizika

Na ZSE će teći med i mlijeko!


JAKT?

pa oni su u likvidaciji!!!

Božek, Božek, pa gdje Vi živite. Ali Vam je usporedba dobra pošto su Vam i ostali zreli za isto…

lp,
[/quote]

Malo podataka:

————28.02.———-31.8.——indeks—–
———-NAV–diskont ————-NAV———————————-
crobi25-2241,04———2033,92——90,76 —bez iNE cca 88
————————————————–cijena —-cijena- indeks–diskont-netto imov._MCAP
————————————————-28.02.——31.08———————mil.kn——-mil kn.
kol.——1——————2————3——4————5———6—–7———-8————9

BRIN— 52,95————–52,93——100—-17———-19,27—113—–63——-27———–10
SLPF—-47,29————–51,67——109—-27———-22,15—-82—–62——-74————28

FMPS—75,79————–75,76——-100—20,87——-20,26—-97—-152——-152———46
JAKT—-82,14————–76,81——–94—-21———-20——–95—-67———61———-20
QUNE–118,34————-117,86——-99,6–50———-30——–60—-75——–266———68

Božek,božek,ako vi živite u Hrvatskoj i ako ste ulagali u likviduše tj u CROBEX 25,izgubili ste
u razdoblju od 1.3.do 1.9 lijepih 10 ,a ako eliminiramo INU i malo više od 12%.Ako ste bili bolji od toga netko drugi je zgubio više.
Kolona tri pokazuje indeks NAVA i u paketu NAV ovih pet dionica nije padao.Nešto JAKT,a SLPF rastura
i nastavlja i dalje s obzirom na RIVP. Ako ste ulagali u ovih pet dionica niste izgubili ništa,a možete zaraditi jako puno ako sve krenu stopama JAKT.
Preporuka:Proučiti zakon o likvidaciji trgovačkih društava/jAKT/.

Na ZSE će teći med i mlijeko!

[/quote]
Eto,

danas na temi best buy saznasmo da je najbolja kupovina firma u likvidaciji ili pred likvidacijom. Pa onda sve što sam do sada naučio pada u vodu. Postavlja se onda pitanje zašto u likvidaciju? Pa da bude best buy – naravno! Za ne povjerovati. Lopinex = Likvidex.

lp,

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp



lopina, pa kupi onda dioki, po toj logici to je best by za tebe 🙂

Kupit ću DIOKI ako vidim razlog da ga kupim.
Izvolite:Mikrofon je Vaš.
Nagovorite me.
[/quote]

tebi su matematičke formule bliža tematika, ja se držim jednostavnih stvari kao što je zakon ponude i potražnje što defnira vrijednost nečega na tržištu i interes sudionika.

još nije jasno ?


Dionice koje spominjete su treća liga zagrebačke burze. U bull tržištu to vam je otprilike ovako: prvo i najviše skaču zvijezde zse poput ADPL i PTKM, paralelno, ali u manjem postotku ADRS, ERNT, HT i ostali "mainstream".

Kad prva liga dionica dovoljno skoči, lova se prebacuje na fundamentalno podcijenjene nelikvidnuše poput ZVCV, FRNK itd….

Kad se i taj krug ispuca, kad čak i cijene tih dionica budu neuvjerljivo visoke, tek onda onaj mali dio love onih koji se nisu snašli upada u životne zamke poput BRIN-a i ostalih šuć-mućova.

A taj zadnji dio traje između jednog i tri dana, nakon čega slijedi burzovni potop.

Začuđujuće, BRIN i ostatak šuć-mućova čak će jedno vrijeme prkositi padu, da bi onda u jednom danu doživio cca 50% gubitka vrijednosti i to samo zato što se neki "investitor" sjetio da mu je ostalo nekih tamo dionica, a treba mu za zimske gume ili betoniranje prostora za kućicu za pse.

Eto, to su te vaše poput granita čvrste dionice.

Sretno vam s njima, dabogda bili najbogatiji forumaš u roku od mjesec dana.

Jednostavno. Manja likvidnost znaci veci rizik. Investitori trebaju vise razloga i pozitivnih vjesti da bi se odlucili na kupnju nelikvidnih dionica. Nekakav dulji niz pozitivnih vijesti. Lopina, iz ovih tvojih dionica je vrlo tesko izaci bez velikog gubitka, ako stvari krenu lose.

U sitaciji ogromne ekonomske nestabilnosti i nesigurnosti tesko je ocekivati veci interes za ove dionice.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ali isto tako, neke nelikvidne dionice znaju biti prava prilika, jer kako "mali investitor" zna "vrlo tesko izaci bez velikog gubitka, ako stvari krenu lose", to se isto tako odnosi i na velike investitore. Ili čak i više… Neki su takve, danas nelikvidne dionice, kupovali i po 2,4,6 pa i više puta većim cijenama nego što su sad, odnosno po kakvim su ih bili prisiljeni prodavati – iz razloga vlastite nelikvidnosti, povlačenja sredstava iz fonda…xy.
(Uzet ću samo za primjer PKMI kojeg pratim (i kupovao sam) na rasprodaji Aureusa – ulazio je na 800, a prodavao je po 320-340 prošle godine).
Mislim da je sve prvenstveno stvar fundamenata (ali stvarnih i objektivno-realnih, ne fiktivnih: npr. stvarna industrija, a ne neke nekretnine i dionice upitnih trećih firmi), bilance, i sve to treba dobro proučiti i uzeti u obzir pri kupnji dionica. Negdje (kao očito u slučaju PKMI, kojeg sam već spomenuo) neki kupuju i postaju "jezičac na vagi" za većinske dioničare koji bi s njihovim dionicama stekli 75% ili 95%, što će im sigurno dobro i platiti, negdje je samo stvar kupnje po povoljnoj cijeni nečega što je netko drugi prisilno morao prodati po nerealno niskoj cijeni, a vi ste mu "uskočili ususret" rješavajući ga njegovog balasta.
Možda je kupnja nelikvidnih dionica "lutrija", ali teško da me itko može uvjeriti da je bolje kupiti "dionicu 1. razreda" s P/E 30, P/B 1,6 i EPS od 3,4%/dionici nego "dionicu 3. razreda" s P/E 2,2, P/B 0,1 i EPS od 46,5%/dionici.

P.S. Imam nešto dionica QUNE (da zadovoljim znatiželju onih koji ne znaju kupce te dionice) kupljeno po 49kn i to mi je trenutno ulaganje s najgorim minusom otkako ulažem u ZSE, ali dovoljno simbolično da bude opomena da se dobro razmisli u što se ulaže. No, ne mislim da to neće opet na 50kn, pitanje je samo vremena koliko će proći do toga. [lol]

Ja nisam protiv small cap dionica. Nelikvidne dionice znace veci rizik, ali i vecu nagradu. samo zelim reci da rizik ima svoju cijenu i da su zbog toga obicno na nizim multiplama od likvidnijih izdanja. Ta se razlika povecava kako rizik raste. U ovom trenutku strah na burzi je iznadprosjecan. Ako optimizam nastavi rasti onda je za ocekivati i veci interes za nelikvidnim dionicama.

Ako netko vidi katalizator ili katalizatore koji u skoroj buducnosti mogu smanjiti rizik na nekoj small cap dionici onda to moze biti izvrsna prilika.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ivka se izgleda opasno naljutila. Moram ja sada preuzeti ovu temu.

Samo ja za razliku od nje lose pogadjam pa cu to prepustiti drugima.

Kakva su predvidjanja za slijedeci tjedan, moze i dulje ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan





Zašto je mix BRIN+SLPF+FMPS+JAKT+QUNE sigurniji od vaših portfelja,a i od najčvrščeg granita?

[/quote]
Dionice koje spominjete su treća liga zagrebačke burze. U bull tržištu to vam je otprilike ovako: prvo i najviše skaču zvijezde zse poput ADPL i PTKM, paralelno, ali u manjem postotku ADRS, ERNT, HT i ostali "mainstream".

[/quote]

BRIN
Odlično poznavanje tržišta,ali ga treba i koristiti.
Od navedenih pet dionica prve lige BRIN u svom portfelju ima ADRS.HT i ADPL/kupljen paket po 110.
Otprilike po 20 kn po dionici.Dakle,porast vrijednosti kao i direktnom pojedinačnom kupnjom.
Najbolje pogledati konsolidirana izvješća.

U BRINU će teći med i mlijeko!





Zašto je mix BRIN+SLPF+FMPS+JAKT+QUNE sigurniji od vaših portfelja,a i od najčvrščeg granita?

[/quote]
osam milijuna dionica po 100 kn,cca 800 mil kn nije baš nitko i ništa,tako bijaše na početku
a kakav je vaš skor od početka ožujka?
da li ste bolje ulagali od ovih fondova?

Na zse će teći med i mlijeko !
[/quote]
Dionice koje spominjete su treća liga zagrebačke burze. U bull tržištu to vam je otprilike ovako: prvo i najviše skaču zvijezde zse poput ADPL i PTKM, paralelno, ali u manjem postotku ADRS, ERNT, HT i ostali "mainstream".

Kad prva liga dionica dovoljno skoči, lova se prebacuje na fundamentalno podcijenjene nelikvidnuše poput ZVCV, FRNK itd….

Začuđujuće, BRIN i ostatak šuć-mućova čak će jedno vrijeme prkositi padu, da bi onda u jednom danu doživio cca 50% gubitka vrijednosti i to samo zato što se neki "investitor" sjetio da mu je ostalo nekih tamo dionica, a treba mu za zimske gume ili betoniranje prostora za kućicu za pse.

Eto, to su te vaše poput granita čvrste dionice.

Sretno vam s njima, dabogda bili najatiji forumaš u roku od mjesec dana.
[/quote]


Ivka se izgleda opasno naljutila. Moram ja sada preuzeti ovu temu.

Samo ja za razliku od nje lose pogadjam pa cu to prepustiti drugima.

Kakva su predvidjanja za slijedeci tjedan, moze i dulje ?

ma nije to problem, pričekaš da burze padaju 4-5 dana, a onda kad na večer dođe neka dobra vijest koja je svima slamka nade, prognoziraš da će sljedeći dan burze biti zelene i novi prorok je rođen! to je oprobani recept koji uspješno funkcionira na ovoj temi… ako se svi ne počnu diviti tvom nepogrešivom predviđanju, napišeš da su ljubomorne ovce koje si netom ošišao i da ti samo zato dijele 1
naravno, tu i tamo zalomi se da čak i s ovim receptom pogriješiš, ali onda se pozoveš na to da i najbolji griješe (ti, buffet i još par genijalaca) pa ti nitko neće zamjeriti [thumbsup]

moje pisanje nije savetovanje niti preporuka za kupnju/prodaju dionica!






Zašto je mix BRIN+SLPF+FMPS+JAKT+QUNE sigurniji od vaših portfelja,a i od najčvrščeg granita?

[/quote]
osam milijuna dionica po 100 kn,cca 800 mil kn nije baš nitko i ništa,tako bijaše na početku
a kakav je vaš skor od početka ožujka?
da li ste bolje ulagali od ovih fondova?

Na zse će teći med i mlijeko !
[/quote]
Dionice koje spominjete su treća liga zagrebačke burze. U bull tržištu to vam je otprilike ovako: prvo i najviše skaču zvijezde zse poput ADPL i PTKM, paralelno, ali u manjem postotku ADRS, ERNT, HT i ostali "mainstream".

Kad prva liga dionica dovoljno skoči, lova se prebacuje na fundamentalno podcijenjene nelikvidnuše poput ZVCV, FRNK itd….

Sretno vam s njima, dabogda bili najatiji forumaš u roku od mjesec dana.
[/quote]

[/quote]
Da ako prva liga skoći.ERNT_nije,HT nije,ADPL je,PTKM je,ADRS slaboI treba biti pametan i pogoditi što će skočiti.Tu ni bog ne pomaže ,pamet još i manje.I drugi krug ne postoji.
A BRIN u svom portefelju ima i druge lige,pa ako povuče to je ekstra zarada jer nam je ostalo
33 kn po dionici u drugoj i tećoju ligi/NAV 52,93 – cca 20 prva liga=32,93/
Od tih 33 kn nije sve u drugoj ligi,nešto je i u trečoj.
Dakle,ako povuče i treća liga i tu bi trebalo nešto kapnuti.
Dakle,za iste novce ja u BRIN,SLPF,kupujem potencijalno tri vožnje,a platim jednu.
Problem,nagrada ne mora slijediti odma ,već treba pričekati da te karte prodam nekome skuplje.
Ne mora baš trostruko,ali dvostruko može.Pola zarade meni a pola kupcu.

BRIN0=SLPF=QUNE=JAKT=FMPS=siogurna lova do krova, sa počekom.


Ivka se izgleda opasno naljutila. Moram ja sada preuzeti ovu temu.

Samo ja za razliku od nje lose pogadjam pa cu to prepustiti drugima.

Kakva su predvidjanja za slijedeci tjedan, moze i dulje ?

Hmm.

Ponedjeljak vidimo korekciju na našim tržištima nakon pozitivnog tjedna.
Opet, ne vidim neke nove loše vijesti na vidiku, bar ne na kratki rok.
Istina ako je bilo 5 dana rasta na Američkim tržištima danas se to mora ispraviti malo.
Sutra, čini mi se, počinje sastanak FED-a na dva dana. Nešto sigurno budu donijeli kao mjeru, bilo QE3 ili Twist. Svakako će ili jedno ili drugo imati pozitivan efekt.
Grčka ako dobije slijedeću tranšu( a msilim da bude), Obama progura svoj program za poslove, ne vidim problem u skoroj budućnosti.

Eto, ukratko.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

oznojila me kupovina. nek je zdravlja.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

New Report

Close