Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mi u Hrvatskoj imamo najhumanije društvo na svijetu .

Shvativši da " čovjek nije stvoren za rad jer rad čovjeka umara " , većina Hrvata živi a da ne radi.

Toliko penzionera u odnosu na zaposlene nema nigdje na svijetu .

A tek odnos zaposlenih koji stvaraju nove vrijednosti je katastrofalan .

Nigdje na svijetu ljudi nemaju tako visoki zdravstveni standard sa tako malo zaposlenih .

I šta predlažete ?

Da smanjimo penzije ?

Da donesemo na referendumu zakon "Tko ne radi ne treba ni jesti " ?

Pa većina bi glasala protiv toga .

Kada bi pitali Žabe :" Jeste li za to da isušimo Močvaru ?" .
Žabe bi bile protiv .

.

S obizrom da je g. Birtić rasprodavao dionice i najavio kupnju na SP500 kad bude 450-500 mogao bi čovjek pomisliti da je ovo DNO. jer ipak svi znamo kako gore dotični pogriješi uvijek vrh i dno i u pravilu kupuje Hidru na 2000kn ,a prodaje na 100kn.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!




Dakle, moje mišljenje, imamo inteligentne ljude u prosjeku stanovništva. Svi od nas ovdje koji su putovali znaju da smo u USA, Kini, Bliskom Istoku vrlo dobro obrazovani.

Kako to da smo dobro obrazovani, a nismo sposobni izmisliti niti jedan globalno uspjesan proizvod ?

Ljudi se u Hrvatskoj obrazuju i obucavaju da bi radili na instaliranju i odrzavanju tudje opreme. Mislim ta djeca imaju potencijala koliko i njemacka, medutim ne postoji kvalitetan kadar na sveucilistima koji bi taj potencijal pretvorio u kreativnu radnu snagu.
[/quote]

Svjetski proizvod?

Slovenija, Srbija, Rumunjska, Bugarska ih imaju? S tim da samo jedna od njih je bila u ratu kao i mi?

Kako mislite svjetski proizvod?
[/quote]

Slovenija izvozi automobile, strojeve, namjestaj, kemikalije. Bili su nekada prvi po preradi metala po glavi stanovnika, mozda su jos. Mada ih ja ne vidim kao neku osobito perspektivnu ekonomiju.

Ovi drugi su losiji i ne bi trebali nikome biti uzor. Pogotovo ne Srbija.Ali napreduju. Dacia nije neko auto, ali ga oni svejedno uspiju sastaviti i prodati.

Svjetski proizvod je proizvod koji je globalno konkurentan na osovu svoje kvalitete i/ili kvalitetnog tehnickog rijesenja.

Ja se slazem da je rat nanio jako puno stete. Najgore je sto je izgubljeno puno zivota i nepovratno su izgubljeni ljudi koji bi inace doprinjeli razvoju zemlje. Drugo, materijalna steta je bila ogromna. Trece, usporeni su demokratski procesi i razvoj drustva. Medutim, nema koristi traziti opravdanje za nekonkurentnost u ratu koji je zavrsio prije 16 godina.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Imamo najbolji pištolj, šljem, stroj za razminiravanje, antibiotik, keks, aromatiziranu vodu, guvernera, skijašicu, rukometaša, nogometnog managera, marketinšku agenciju i žene… na svijetu.


Imamo najbolji pištolj, šljem, stroj za razminiravanje, antibiotik, keks, aromatiziranu vodu, guvernera, skijašicu, rukometaša, nogometnog managera, marketinšku agenciju i žene… na svijetu.

Usprkos tome sto su zene najljepse na svijetu ti svako vecer provodis na forumu. Proizvod je dobar jedino ako postoji potraznja za njim 🙂 . Ja inace mslim da je ponuda jako dobra, ali je consumer confidence jako nizak.

Rohatinski je najbolji governer za banke i velike uvoznike. Rohatinski i stabilna kuna su simbol drustva koje se opire svakoj promjeni pa i promjeni tecaja.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Best buy stranica Foruma ?

S obzirom da nas je posjetilo 12.000.000 turista možda su Best buy dionice turističkih tvrtki .

Možda je zadnji trenutak da kupite jeftino i ostvarite svoj Best buy.

Da ne zaboravim ,
Kad je rječ o turizmu ,
Povoljno nudim dionice turističkih tvrtki ,
Jeftino dam ,
Samo da prodam .
Još malo , pa nestalo .

[cool]

.

Best buy stranica Foruma ?

S obzirom da nas je posjetilo 12.000.000 turista možda su Best buy dionice turističkih tvrtki .

Možda je zadnji trenutak da kupite jeftino i ostvarite svoj Best buy.

Da ne zaboravim ,
Kad je rječ o turizmu ,
Povoljno nudim dionice turističkih tvrtki ,
Jeftino dam ,
Samo da prodam .
Još malo , pa nestalo .

[cool]
[/quote]

a možda je vrijeme da se zapitamo: ako dionice turističkih tvrtki nisu uspjele porasti sada, u jeku odlične turističke sezone, što uopće od njih možemo očekivati???? [bye]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti

ne vjerujte da je sezona bila dobra. sezona je bila iznimno loša što će pokazati financijski rezultati ako ih ne naštimaju ko što štimaju sve do sada. ja sam uvijek mislio da je cilj ostvariti što već profit ali izgleda kako je danas fora što veći broj gostiju i nesnosne gužve a što manje para.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south


ne vjerujte da je sezona bila dobra. sezona je bila iznimno loša što će pokazati financijski rezultati ako ih ne naštimaju ko što štimaju sve do sada. ja sam uvijek mislio da je cilj ostvariti što već profit ali izgleda kako je danas fora što veći broj gostiju i nesnosne gužve a što manje para.

Tzv. KROEJŠN VEJ. [thumbsup] [thumbsup]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa


Ja se slazem da je rat nanio jako puno stete. Najgore je sto je izgubljeno puno zivota i nepovratno su izgubljeni ljudi koji bi inace doprinjeli razvoju zemlje. Drugo, materijalna steta je bila ogromna. Trece, usporeni su demokratski procesi i razvoj drustva. Medutim, nema koristi traziti opravdanje za nekonkurentnost u ratu koji je zavrsio prije 16 godina.

Mozda malo skretanje s teme, ali rat je zavrsio prije 14 godina.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

trujete nas glupostima, zar ovo nije best buy tema…
a ne za raspravu do cije kuce je stiga asfalt, ko ima septicku a ko kanalizaciju…

Ako je neka dionica jeftina, podcijenjena ili bolje reći badava onda su to svakako hrvatski duhani sve do 200 kuna.

volim pad do 35 % ali ne velike lomove

New Report

Close