Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nije moja želja da budemo zemlja umirovljenika. Hej, dajem prst da budemo zemlja izvoznika i industrije. No, poznajući naš mentalitet – koji je presličan Grčkom, u scenarij broj jedan se ne pouzdam. Nažalost.

Zar ne bi bilo bolje da pokusamo privuci mlade i obrazovane ljude ?

Hrvatska bi mogla olaksati postupak dobivanja drzavljanstva, liberalizirati mogucnost stranih ulaganja itd….

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Zar ne bi bilo bolje da pokusamo privuci mlade i obrazovane ljude ?

Hrvatska bi mogla olaksati postupak dobivanja drzavljanstva, liberalizirati mogucnost stranih ulaganja itd….

Netrebamo mi privlačiti mlade a ni stare u Hrvatsku .
Oni će sami doći , jer je Hrvatska slabo napućema .
Nije me strah toliko onih koji će sobom donijeti svoju kulturu .
Bojim se onih koji će donijti svoju nekulturu .

.



ovako:
ti definitivno ne ideš često preko granice , pa nemaš pojma u čemu je problem.
i ovo što si napisao ……, da mi je stvarno istovremeno i komično i na žalost tužno što pojedinci imaju takvo mišljenje

Ja sam u Neumu na granicama min 2 puta mjesečno, ove godine sam čekajući na red izgubio valjda jedan cijeli radni dan . I opet mislim da je most Pelješac najbahatiji i najnepotrebniji građevinski pothvat u posljednjih 20 godina. 3 mlrd kn bačene u vjetar da se pokaže kako se ima, kako se mogu gradit vrhunski mostovi, da se skupe reference, da Jure nakon maslenice dobije još jedan spomenik… Koliko će taj most doprinjeti razvoju gospodarstva, gdje su studije isplativosti… Tko će se voziti tim mostom ako se bude naplaćivao – nitko, jer će svi za 10 kn radije čekati 10 min na bistrini, tko će se voziti tim mostom kad prođe autocesta do dubrovnika – opet nitko , tko će se voziti tim mostom kad BIH uđe u EU – nitko , ima li peljašac toliko razvijen turizam, industriju i vinogradarstvo da opravda 3 mlrd kn ulaganja da bi se skratilo vrijeme transporta za 20 min – nema…

Taj most ako je ikada trebao biti napravljen trebao je biti napravljen prije 10 god. Sada će on služiti samo da svijetli u mraku. Koji je smisao ulupati 2-3 mlrd kn samo da bi mi dubrovčani mogli par godina prije nego se riješe granični problemi i neki drugi prometni koridori komodnije putovat. E pa tu smisla nema baš nikakvog, i ja sam sasvim spreman provesti u narednih par godina još koji sat na granicama u neumu kako bi 3 mlrd kn ostalo u proračunu i iskoristilo se za nešto drugo osim za bacanje u rupu bez dna.
[/quote]

žao mi je zbog tebe . što je najžalosnije, još si (ako si ) iz Dbk-a pa tako razmišljaš.
kad bude i ako bude trajekt, želim ti ugodnu vožnju i mirno more

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

@ onin 1210 :

Pelješki most, pa mi se znamo samo hvaliti a nitko ne spominje dolazak na naplatu ogromnih kredita za naše ceste,dug preko 40 milijardi ,i EP u nogometu mi smo htijeli,. ali ima jedan probem nema love,koliko auta ,stanova odlazi na bubanj isto je bilo ja hoću a kad dolazi na naplatu onda su im svi krivi .
—————————————————————-

Nema problema vraćati kredite za ceste , tunele i mostove .
Ti objekti se sami otplaćuju .
Kako bi nam došlo 12 miliona turista da nismo izgradili Dalmatinu ?
Problem je u onim kreditima koje smo pojeli i posrali .

.

Ivan 1902 :

Joj Pero, u 3pm, pa nisam ja protiv mosta zato jer sam mazohist i jer mi je drago stat i pričat s ljudima na graničnom prijelazu. Ono što želim reći je da se od svih varijanti koje su predložene odabrala najskuplja, i to baš u trenutku kad nemamo ni pribijene pare.

Čovječe jesi li ti svjestan da tunel košta duplo manje??? Zašto to nisu išli radit?

Zato sto nam je J. Radić ekspert za mostove, koji najvise kostaju…

———————————————————-

Stvarno neznam jeli jetinije raditi tunel ili most .
Neznam dali bi nam BiH to dozvolila .
Dali bi nam Slovenija dozvolila da radimo tunel do Austrije ?
A do Italije ?
Mi bi mogli dozvoliti Sloveniji za uzvrat koridor do otvorenog mora .

Pa mi od uvijek (od stoljeća sedmog) nemamo ni prebijene pare .

.


Zar ne bi bilo bolje da pokusamo privuci mlade i obrazovane ljude ?

Hrvatska bi mogla olaksati postupak dobivanja drzavljanstva, liberalizirati mogucnost stranih ulaganja itd….

Netrebamo mi privlačiti mlade a ni stare u Hrvatsku .
Oni će sami doći , jer je Hrvatska slabo napućema .
Nije me strah toliko onih koji će sobom donijeti svoju kulturu .
Bojim se onih koji će donijti svoju nekulturu .
[/quote]

Za razliku od vecine ljudi u Hrvatskoj koji su uvjereni da zemlju bogatom cini more, sume, planine, rijeke i sl, ja sam uvjeren da su najvece bogatsvo svake zemlje ljudi koji svojim radom grade tu zemlju. Takvih je u Hrvatskoj sve manje. Stoga, bi mozda trebalo razmisliti o uvozu mladih i obrazovanih ljudi.

Naravno to je nemoguce dok god je ova garnitura na vlasti. Hrvatski izuzetno neuspjesni politicari moraju narodu objasniti katastrofalne rezultate svoje politike. To se obicno radi na nacin da se krivica uvijek prebacuje na strance. HTV i drugi mediji sire ksenofobiju i strah od svega sto daolazi van Hrvatske, a sve s ciljem da bi se opravdali katastrofalni rezultati politicara.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@Twixer

Mladih, obrazovanih ljudi imaš na bacanje.. Treba ih samo zaposlit.. To ti je kao uvoz pšenice, šećera, itd.

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!



@Twixer

Mladih, obrazovanih ljudi imaš na bacanje.. Treba ih samo zaposlit.. To ti je kao uvoz pšenice, šećera, itd.

Kad bi ti mladi i "obrazovani" ljudi , kojih imaš na bacanje , stvarno nešto znali , sami bi se samo-zaposlili .

Nažalost imamo puno mladih (i s diplomama ) koji ništa neznaju .
Obrazovani su za neradna radna njesta u javnom sektoru .

.




@Twixer

Mladih, obrazovanih ljudi imaš na bacanje.. Treba ih samo zaposlit.. To ti je kao uvoz pšenice, šećera, itd.

Kad bi ti mladi i "obrazovani" ljudi , kojih imaš na bacanje , stvarno nešto znali , sami bi se samo-zaposlili .

Nažalost imamo puno mladih (i s diplomama ) koji ništa neznaju .
Obrazovani su za neradna radna njesta u javnom sektoru .
[/quote]

Pero premda si inače malo preagresivan za moj ukus, ovdje ne mogu a da se ne slozim sa tobom. [thumbsup]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa




@Twixer

Mladih, obrazovanih ljudi imaš na bacanje.. Treba ih samo zaposlit.. To ti je kao uvoz pšenice, šećera, itd.

Kad bi ti mladi i "obrazovani" ljudi , kojih imaš na bacanje , stvarno nešto znali , sami bi se samo-zaposlili .

Nažalost imamo puno mladih (i s diplomama ) koji ništa neznaju .
Obrazovani su za neradna radna njesta u javnom sektoru .
[/quote]
pero ,ako je netko kriv to nisu mladi sigurno, problem je dublji i na žalost uvijek isti

@Pero7

Pričaš gluposti.. Po tebi bi svi trebali imat svoje firme.. Naravno sa samo jednim zaposlenim pošto i svi ostali imaju svoje firme.. Koji bi klinac sve te firme radile.. Evo i mene ste uvukli u ovu besmislenu raspravu..

Uglavnom, o našim mladim i obrazovanim ljudima imam visoko mišljenje.. Uostalom, iste i izvozimo u bijeli svijet pošto ih očito ne znamo iskoristit.. A da otvore svoju firmu, reći ćete..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

ja o našim ljudima u prosjeku imam loše mišljenje. jako su loši radnici. nitko se ne dokazuje. traže savršen posao, savršene školske situacije…kakvih malo gdje ima. svi nešto traže a nisu spremni na prilagodbu. naravno da ima kvalitetnih, ali po mom iskustvu to je svaki 3,4 i to među probranima.
kao poslodavac na plaću uvijek dajem postotak(i sam kao outsorsing uvijek tražim cut) ali za mnoge ni to nije motiv.
možda moja iskustva nisu ispravna jer nisam poslovao puno na stranom tržištu ali kako čujem i vidim ljudi rade bolje.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

New Report

Close