Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


jači dolar najviše koristi njemačkoj i EU, što će se ubrzo moći vidjeti ako se trend jačeg dolara zadrži u sljedećim mjesecima

Clanicama EU koje imaju suficit robne razmjene.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

I meni je ovaj dio zapeo za oko, posebno ono boldano:

2) Kuna je slabija za oko 3.5% u odnosu na Euro prosle godine sto pogoduje izvoznicima. Trend slabljenja kune u kombinaciji sa kreditnom krizom ce pojacati strah od znacajnije devalvacije. Sto znaci da cash postaje manje, a dionice vise atraktivne. Pogotovo dionice onih koji prodaju van Hrvatske.

Koliko će se onda to odraziti na dionice (većih) turističkih poduzeća, s obzirom da se međunarodni turizam (prema HNB-u) vodi pod izvoz roba i usluga?

Nisam našao najnovije podatke, ali prema podacima iz 2007. stvar stoji ovako:

http://www2.hgk.hr/en/depts/tourism/Turizam_brosura_2009.pdf

shefsale, 11.09.2011. u 20:26
ZNAČENJE TURIZMA U HRVATSKOM GOSPODARSTVU
Prema privremenim podacima HNB-a za 2007. godinu, udio prihoda od međunarodnog turizma u bruto društvenom proizvodu Hrvatske iznosi 18,0%, udio prihoda od međunarodnog turizma u ukupnom izvozu roba i usluga Hrvatske 36,7%, a udio u izvozu usluga Hrvatske 73,4%. Prihod od turizma po stanovniku 2007. godine bio je 1.519 eura.

Iako naizgled slučajno, zanimljivo je, usput, primijetiti da u Crobex uskoro ulaze i 2 turističke dionice, dvaju značajnih poduzeća iz Istre koja je ionako najturističkija regija u Hrvatskoj.


2) Kuna je slabija za oko 3.5% u odnosu na Euro prosle godine sto pogoduje izvoznicima. Trend slabljenja kune u kombinaciji sa kreditnom krizom ce pojacati strah od znacajnije devalvacije. Sto znaci da cash postaje manje, a dionice vise atraktivne. Pogotovo dionice onih koji prodaju van Hrvatske.

– u ovom citatu mi je zapelo za oko, "dionice onih koji prodaju vam Hrvatske".
– gdje su sada moji prijatelji gospon Lopina i Splićo da mi napišu koje bi to bile dionice ????

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ivka,

Mozes ti i bolje od ovoga

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

mumaro :

kod nas još vlada iluzija o super uspješnoj sezoni koja će zemlju izvući iz krize. međutim, problem je što:
1. PDV je ove sezone slabije punio proračun nego lani, što znači da povećan broj gostiju nije donio veću, nego manju potrošnju

_____________________________________________

Nebi se štel mešati , ali tko je god bio u nekom turističkom mjestu ove godine mogao je primjetiti da turista ima kao mravaca , i na cestama i na plažama i u restoranima .
U more niste mogli uči od turista .
Neki su svoje ležaljke i ručnike donosili na plažu već u 5 ujutro .
Turisti su štedjeli .
Normalno , kao što i mi svi zbog svjetske krize štedimo .
Unatoč tome morali su ti silni turisti nešto potrošiti , za benzin , za cestarinu , za spavanje , za hranu….

To se sve mora odraziti na naše gospodarstvo u trećem tromjesečju .
Kad će početi i živost na našoj burzi .

Pa valjda ste već shvatili da mali dioničari uvijek kupuju dionice kada one rastu i skupe su .

Suprotno tome ja sam kupio potrebne dionice početkom kolovoza (još sam u plusu) i pravim se mrtav.

.


I meni je ovaj dio zapeo za oko, posebno ono boldano:

2) Kuna je slabija za oko 3.5% u odnosu na Euro prosle godine sto pogoduje izvoznicima. Trend slabljenja kune u kombinaciji sa kreditnom krizom ce pojacati strah od znacajnije devalvacije. Sto znaci da cash postaje manje, a dionice vise atraktivne. Pogotovo dionice onih koji prodaju van Hrvatske.

Koliko će se onda to odraziti na dionice (većih) turističkih poduzeća, s obzirom da se međunarodni turizam (prema HNB-u) vodi pod izvoz roba i usluga?

Nisam našao najnovije podatke, ali prema podacima iz 2007. stvar stoji ovako:

http://www2.hgk.hr/en/depts/tourism/Turizam_brosura_2009.pdf

Twixer, 11.09.2011. u 21:28
ZNAČENJE TURIZMA U HRVATSKOM GOSPODARSTVU
Prema privremenim podacima HNB-a za 2007. godinu, udio prihoda od međunarodnog turizma u bruto društvenom proizvodu Hrvatske iznosi 18,0%, udio prihoda od međunarodnog turizma u ukupnom izvozu roba i usluga Hrvatske 36,7%, a udio u izvozu usluga Hrvatske 73,4%. Prihod od turizma po stanovniku 2007. godine bio je 1.519 eura.

Iako naizgled slučajno, zanimljivo je, usput, primijetiti da u Crobex uskoro ulaze i 2 turističke dionice, dvaju značajnih poduzeća iz Istre koja je ionako najturističkija regija u Hrvatskoj.
[/quote]

Turisticki sektor jeste izvozni sektor je ogroman dio gostiju su strani gosti. Oni vise ovise o stanju ekonomije u Njemackoj, Italiji i Austriji nego u Hrvatskoj. Njima pogoduje da euro raste u odnosu na kunu jer im je ogroman dio troskova u kunama, a cijene usluga su uglavnom vezane za euro.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Da ne zaboravim ,
Kad je rječ o turizmu ,
Povoljno nudim dionice turističkih tvrtki ,
Jeftino dam ,
Samo da prodam .
Još malo , pa nestalo .

.

U rasčlanjenju tipova i postotaka kapaciteta nabrojano je u brošuri uglavnom sve: privatni smještaj,
kampovi, hoteli, aparthoteli…..i OSTALO 15% ? Što je to u turizmu ..OSTALO ??? I još u tako velikom
postotku?
Spavanje po kolodvorima, aerodromima, vlakovima..vrećama za spavanje…..ili jednostavno- crna
brojka neprijavljenjih turista?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


U rasčlanjenju tipova i postotaka kapaciteta nabrojano je u brošuri uglavnom sve: privatni smještaj,
kampovi, hoteli, aparthoteli…..i OSTALO 15% ? Što je to u turizmu ..OSTALO ??? I još u tako velikom
postotku?
Spavanje po kolodvorima, aerodromima, vlakovima..vrećama za spavanje…..ili jednostavno- crna
brojka neprijavljenjih turista?

Ljubica,

Hvala za opsirnu analizu stanja u turizmu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


U rasčlanjenju tipova i postotaka kapaciteta nabrojano je u brošuri uglavnom sve: privatni smještaj,
kampovi, hoteli, aparthoteli…..i OSTALO 15% ? Što je to u turizmu ..OSTALO ??? I još u tako velikom
postotku?
Spavanje po kolodvorima, aerodromima, vlakovima..vrećama za spavanje…..ili jednostavno- crna
brojka neprijavljenjih turista?

http://www.slobodnadalmacija.hr/Spektar/tabid/94/articleType/ArticleView/articleId/147085/Default.aspx


U rasčlanjenju tipova i postotaka kapaciteta nabrojano je u brošuri uglavnom sve: privatni smještaj,
kampovi, hoteli, aparthoteli…..i OSTALO 15% ? Što je to u turizmu ..OSTALO ??? I još u tako velikom
postotku?
Spavanje po kolodvorima, aerodromima, vlakovima..vrećama za spavanje…..ili jednostavno- crna
brojka neprijavljenjih turista?

hosteli uzimaju nemali dio. al ni blizu 15%. možda tu ulaze domaći i strani gosti koji idu kod rodbine???

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south



Sto se tice Hrvatskog trzista kapitala. Mislim da se burza drzi izvrsno u odnosu na ostale burze. Pogotovo kada se uzme da se Grcki i Hrvatski problemi u mnogome preklapaju.

kod nas još vlada iluzija o super uspješnoj sezoni koja će zemlju izvući iz krize. međutim, problem je što:
1. PDV je ove sezone slabije punio proračun nego lani, što znači da povećan broj gostiju nije donio veću, nego manju potrošnju
2. broj nezaposlenih u ovom kolovozu je porastao u odnosu na lanjski kolovoz, što je loš znak
3. sezona završava i ubrzo će drastično skočiti broj nezaposlenih i prijeći 300.000
4. a ovo o sličnosti HR i Grčke je poznato, pogotovo u vidu trošenja oonga čega nemamo, tj. života na kredit, samo što su Grci poduzeli žestoke mjere štednje, a mi idemo u nebulozne pothvate tipa Pelješki most
5. EU jako usporava, pogotovo Italija u koju ide najveći dio našeg izvoza tako da se to mora (loše) odraziti na naš izvoz

može jaca rezati vrpce svaki dan, ali situacija je sve lošija i to je činjenica…
[/quote]

s ničim gore navedenim se ne slažem što se rekao, djelomično znaš neke stvari, pa to prezentiraš drugima.

(ono što je boldirano ) : dođi u Dubrovnik i reci to nekome , odmah će te poslati u rodnu grudu i hebati ti sve po spisku zbog nepoznavanja nekih stvari….. i sjeti se samo Arene Zg kad se gradila , kako se gradila i koliko je love za nju potrošeno.ne znam jesi li ikad išao autom do Dubrovnika.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !




Sto se tice Hrvatskog trzista kapitala. Mislim da se burza drzi izvrsno u odnosu na ostale burze. Pogotovo kada se uzme da se Grcki i Hrvatski problemi u mnogome preklapaju.

kod nas još vlada iluzija o super uspješnoj sezoni koja će zemlju izvući iz krize. međutim, problem je što:
1. PDV je ove sezone slabije punio proračun nego lani, što znači da povećan broj gostiju nije donio veću, nego manju potrošnju
2. broj nezaposlenih u ovom kolovozu je porastao u odnosu na lanjski kolovoz, što je loš znak
3. sezona završava i ubrzo će drastično skočiti broj nezaposlenih i prijeći 300.000
4. a ovo o sličnosti HR i Grčke je poznato, pogotovo u vidu trošenja oonga čega nemamo, tj. života na kredit, samo što su Grci poduzeli žestoke mjere štednje, a mi idemo u nebulozne pothvate tipa Pelješki most
5. EU jako usporava, pogotovo Italija u koju ide najveći dio našeg izvoza tako da se to mora (loše) odraziti na naš izvoz

može jaca rezati vrpce svaki dan, ali situacija je sve lošija i to je činjenica…
[/quote]

s ničim gore navedenim se ne slažem što se rekao, djelomično znaš neke stvari, pa to prezentiraš drugima.

(ono što je boldirano ) : dođi u Dubrovnik i reci to nekome , odmah će te poslati u rodnu grudu i hebati ti sve po spisku zbog nepoznavanja nekih stvari….. i sjeti se samo Arene Zg kad se gradila , kako se gradila i koliko je love za nju potrošeno.ne znam jesi li ikad išao autom do Dubrovnika.

[/quote]

1. ne slažeš se s ničime što sam napisao – argumenti za to su…..???
2. to što bi me dolje poslali u rodnu grudu jer kažem da je pelješki most predizborni trik i totalno promašen kao investicija uopće me ne zanima! svaki grad i svaka županija imaju neki svoj projekt koji bi rado da im država napravi, a država je ta koja mora odlučiti što će graditi u interesu općeg dobra, a to sasvim sigurno nije Pelješki most za koji su u EU rekli da nije uvjet Hrvatskoj za ulazak te da ga neće sufinancirati (znači 2,5-3 milijardi kuna trebali bismo dati mi!!), a Hrvatska sama priznaje da je most totalno neisplativ zbog malo broja vozila koja bi ga koristila tj. uglavnom lokalno stanovništvo! treba imati mjeru tj. pokretati one projekte koji ogu donijeti pokretanje HR gospodarstva, a ne isključivo radi predizbornog skupljanja poena pa onda bacanje cijelog projekta u prašinu na rok od 10 godina! da ne govorimo da smo već sada opasno zaduženi i da dalnje zaduživanje smije ići isključivo za gospodarstvo, nikako za ovakve megalomanske projekte kakve sebi ne bi dopustile niti daleko bogatije zemlje od nas!

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

New Report

Close