Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


HIMR-a evo ti dobar savjet.(normalno INA je na prvom mjestu)

– HIMR zar nije on na najvišoj cijeni, dosta skupo za moj ukus, ja volim kupovati jeftino.
– INA pa i ona je dosta skupa, tko ne vjeruje može to na jednom forumu i pročitati, iako mislim kako je dugoročno INA sigurno dobra investicija.

Večeras na Dnevniku.
– o mogućuj odgodi privatizacije HT za godinu dana.
– već sam pisala o tome, a sada sam sigurna kako će to debelo kasniti.
– možda je to sada i dobro za našu burzu.
– naravno osim za one koji su prodali i zadnju dionicu, a nađe se pokoji, ima ih i na ovom forumu.
– sreto vam dečki čekanje korekcije, ima li tko da je danas u minusu?
– ma da me uhvati i korekcija od 20% to mi je samo zarada za ovih dvadeset dana, a to bi tada bilo kako došlo tako pošlo.
– ali ne vjerujem u toliku korekciju, ipak su tu fondovi, a zar nisu i neki veliki investitori koji ulažu i u Americi tu prodali dionice kako bi mogli ulagati u investicijske fondove,
– a ti investicijski fondovi i dižu cijenu PTKM, kakav obrat situacije, s nečijim novcima se ipak kupuje PTKM.
Pozdrav !

Vlada odlučila -IPO HT-a ide za 4 mjeseca (sredina lipnja) – (šifra: izbori su krajem godine) [smiley2]

Ignore: KressoM, delux


Vlada odlučila -IPO HT-a ide za 4 mjeseca (sredina lipnja) – (šifra: izbori su krajem godine) [smiley2]

A predizborni kolac za gradjanstvo: IPO HEP-a (i par SPO-va u medjuvremenu).[smiley8]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


avax10: ” Vlada odlučila -IPO HT-a ide za 4 mjeseca (sredina lipnja) – (šifra: izbori su krajem godine) [smiley2] ” znaci da ime vremena do korekcije [smiley1]

Ja očekujem dvije korekcije-jedna velika zbog neodrživog i prejakog dvomjesečnog rasta tržišta, pa onda jedna manja pred IPO HT-a. Neki će naravno vjerovati da korekcije neće biti do 06. mjeseca 2007. Sretno im [smiley2] .

Ignore: KressoM, delux


sasko: ” avax10: ” Vlada odlučila -IPO HT-a ide za 4 mjeseca (sredina lipnja) – (šifra: izbori su krajem godine) [smiley2] ” znaci da ime vremena do korekcije [smiley1] ” Ja očekujem dvije korekcije-jedna velika zbog neodrživog i prejakog dvomjesečnog rasta tržišta, pa onda jedna manja pred IPO HT-a. Neki će naravno vjerovati da korekcije neće biti do 06. mjeseca 2007. Sretno im [smiley2] .

Za tebe i tvoje zdravlje je najbolje da već sada odeš 100% u keš i spokojno odspavaš do IPO HT-a.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

mislim da još neće doći do korekcije, a ako dođe, nema veze. imam ja vremena čekati. osim toga, većinu portfelja čine mi dionice koje nisu pretjerano rasle (osim miv-a) i koje stoje na zdravim pokazateljima. takve su najbolje u korekciji. No, mislim da je još prerano govoriti o tako ružnim temama.


mislim da još neće doći do korekcije, a ako dođe, nema veze. imam ja vremena čekati. osim toga, većinu portfelja čine mi dionice koje nisu pretjerano rasle (osim miv-a) i koje stoje na zdravim pokazateljima. takve su najbolje u korekciji. No, mislim da je još prerano govoriti o tako ružnim temama.

ajde cayman nemoj sad i ti. pa daj mi objasni koliko je to MIV strasno rastao???. rast od 20% u odnosu na 09/2006. daj malo pogledaj gdje je sve ostalo u odnosno na to vrijeme. MIV ce tek rast…

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


edo: ” HIMR-a evo ti dobar savjet.(normalno INA je na prvom mjestu) ” – HIMR zar nije on na najvišoj cijeni, dosta skupo za moj ukus, ja volim kupovati jeftino. – INA pa i ona je dosta skupa, tko ne vjeruje može to na jednom forumu i pročitati, iako mislim kako je dugoročno INA sigurno dobra investicija.

Evo HIMR-a.

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


avax10: ” sasko: ” avax10: ” Vlada odlučila -IPO HT-a ide za 4 mjeseca (sredina lipnja) – (šifra: izbori su krajem godine) [smiley2] ” znaci da ime vremena do korekcije [smiley1] ” Ja očekujem dvije korekcije-jedna velika zbog neodrživog i prejakog dvomjesečnog rasta tržišta, pa onda jedna manja pred IPO HT-a. Neki će naravno vjerovati da korekcije neće biti do 06. mjeseca 2007. Sretno im [smiley2] . ” Za tebe i tvoje zdravlje je najbolje da već sada odeš 100% u keš i spokojno odspavaš do IPO HT-a.

Na dnevniku kažu da od IPO-HT-a neće biti ništa. Švabe ne daju.

Krupne glasine nastaju od sitnih šaputanja.


MIV ce tek rast…

Tako je. Pa dajte malo vršite analize, usporedbe (ako znate)….. MIV je tek novorođenče na VSE burzi…. i po pokazateljima i po potencijalu spada u krug pet-šest najisplativijih ulaganja. Nešto slično kao ADPL prije godinu dana – a vidi gdje je sada[smiley8]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

slažem se da je miv dobra dionica, ali nemojmo sad baš pretjerivati. sve ima svoj tijek i vrijeme i treba pustiti da se odradi fini rast cijene. ovakvi postovi ne donose dobro dionici jer MIV neće imati 5 puta veću cijenu od današnje tako skoro. Ja sam napisao 15000 kroz par mjeseci i 20000 za godinu, dvije i tu mislim da sam realan. ADPL je potpuno nešto drugo i ja to ne bih uspoređivao. Iskreno, MIV po ovim cijenama nikad ne bih kupio, ali vidim ima ih koji bi.

New Report

Close