Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Komentar jedne lude situacije.

– danas su i kešolovci imali stop loss na švicarcu,
– zlato u silaznoj putanji.
– ameri u minusu ali u uzlaznoj putanji i nisu nešto puno pali.

– a to bi bilo sutra DAX u poztivnom području,
– a to znači kako ćemo i mi sutra rasti.

– izbacili INU iz crobexa, šteta što nisu izbacili i HT.

– I love this game.
Pozdrav !


– danas su i kešolovci imali stop loss na švicarcu,
– zlato u silaznoj putanji.
– ameri u minusu ali u uzlaznoj putanji i nisu nešto puno pali.

To sam bas razmisljao. Svicarska centralna banka je rekal da ce braniti franak na granici 1.20 po svaku cijenu. Svicarska ima ogromne rezerve zlata. Da li ce prodavati zlato da kupe eure ? Da li ce druge centralne banke kojima ne odgovara pad eura u slucaju pogorsanja europske krize prodavati zlato i kupovati eure, recimo Kinezi ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


To sam bas razmisljao. Svicarska centralna banka je rekal da ce braniti franak na granici 1.20 po svaku cijenu. Svicarska ima ogromne rezerve zlata. Da li ce prodavati zlato da kupe eure ? Da li ce druge centralne banke kojima ne odgovara pad eura u slucaju pogorsanja europske krize prodavati zlato i kupovati eure, recimo Kinezi ?

– ne kužite vi baš najbolje tu ekonomiju.
– švicarska valuta (franak), to je običan papir.
– te su konačno švicarci došli pameti i počeli prodavati papire.
– nikakav problem nije tiskati taj novac, a tiskati će ga ovisno o potražnji.

– I love this game.
Pozdrav !

Svicarska centralna banka je rekal da ce braniti franak na granici 1.20 po svaku cijenu.

Dugoročno tržište je jače od bilo koje centralne banke pa i Švicarske.

I Love the Smell of Profits in the Morning!

Svicerlandjani su utopili oko 1500 tona zlateka od cega oko 1100 tona po cca 300$!
Imaju jos oko 1000 tona i bas mi je zao sto nisu i to utopili po 300 i kupili americke obveznice!!!!!!
Evo cisto kao zanimljivost!!!!!!!

best buy je trenutno INA, barem nece ni gore ni dole…


Svicerlandjani su utopili oko 1500 tona zlateka od cega oko 1100 tona po cca 300$!
Imaju jos oko 1000 tona i bas mi je zao sto nisu i to utopili po 300 i kupili americke obveznice!!!!!!
Evo cisto kao zanimljivost!!!!!!!

Mislim da je bilo oko $310.

Problem je u tome da jedini nacin na kojim SNB moze drzati franak u omjeru 1.2 prema Euru je da printaju franaka u istom odnosu u kojem ovi printaju Eura (mozda i vise). ECB te eure utapa kupnjom spanjolskog, talijanskog, grckog i ko zna cijeg duga. Grcka 6-mjesecna obveznica je prosli tjedan imala prinos od 92% na godisnjoj razini. Dakle oni tesko da ce imati problema sa inflacijom u blizoj buducnosti. Svicarci ako se budu takmicili sa Eurozonom u printanju novaca bi mogli imati ogromnu inflaciju vrlo skoro.

Na kraju krajeva da itko vjeruje kako je SNB dugorocno sposoban braniti razinu od 1.20 onda odnos ne bi bio 1.2064 (u ovom trenutku) nego iznad 1.30. Investitori kupuju franak zbog velikih rezervi zlata koje ima SNB. Ako SNB proda dio rezervi smanjit ce se i interes investitora za franak.

Ono sto sam ja zelio reci je da velike rezerve zlata postaju teret ekonomiji kada se boris sa konkurencijom koja ima prostora za printanje novca. Koliko god je SNB zaradio na rastu cijena zlata jos puno vise su izguble svicarske kompanije na rastu franka.

Ja ne znam da li ce SNB prodavati zlato, medutim prilicno sam siguran da ga u dogledno vrijeme nece kupovati. A ne cini mi se izglednim da ce kupovati ni druge centralne banke na ovim razinama.

Po logici stvari kada je SNB devalvirala franak, taj novac je trebao pobjeci u zlato. Ljudi koji kupuju franak kupuju ga iz istog razloga kao i zlato. Zbog toga jer vjeruju da su i zlato i franak sigurniji od dionica. Medutim, zlato je palo nakon intervencije SNB-a.

Moje orginalno pitanje je bilo kuda ide cijena zlata i kakav utjecaj ima ova situacija sa frankom na na tu cijenu ? Ukoliko uopce utjecaja ima.

Izgeleda da bi najelegantnije rijesenje za Svicarsku bi bilo da udu u EU i uzmu Euro.

Na kojoj razini bi danas bila njemacka marka ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Svicarska centralna banka je rekal da ce braniti franak na granici 1.20 po svaku cijenu.

Dugoročno tržište je jače od bilo koje centralne banke pa i Švicarske.

[/quote]

Znam, samo je Ivana7 jaca od trzista.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

naravno da će švicarska printati. pa što akko izazove inflaciju od 8-9% ako je umjetno izazvana, osim što prlelazi kamatu na štednju. inflacija na tim razinama poticajno djeluje na proizvodnju jer povećava cijenu proizvoda i interes za proizvodnjom i ulaganjem umjesto da se novac štedi. jedini su problem tada krediti i njihova stopa. ali radi se u glavnom o financijskom sektoru pa opet nema nekih većih problema. mali čovjek će da plati dio ceha ali to nije ništa novo. uvijek su mali plaćali velikim.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

hm, zar nije zanimljivo…. taman kad je zlato na rekordno visoki razinama, švicarci prodaju zlato kako bi smanjili vrijednost franka …. jer naravno, ne odgovara im jaki franak radi konkurentnosti i izvoza…

pih, sad su se sjetili, ili meni nekako ovo objašnjenje prejednostavno zvuči….

čini mi se da oni nisu tako glupi kao što ispada, no vidjeti ćemo da li sam u pravu. sad bi trebali kupovati neki indexni fond smi-ja ili nestle, ili neku dioničicu sa njihovog tržišta. jučerašnji rast nije slučaja i tamo se može zaraditi lijep prinos u kratkom roku.

kako se kupuje na smi-ju?



Svicerlandjani su utopili oko 1500 tona zlateka od cega oko 1100 tona po cca 300$!
Imaju jos oko 1000 tona i bas mi je zao sto nisu i to utopili po 300 i kupili americke obveznice!!!!!!
Evo cisto kao zanimljivost!!!!!!!

Mislim da je bilo oko $310.

Problem je u tome da jedini nacin na kojim SNB moze drzati franak u omjeru 1.2 prema Euru je da printaju franaka u istom odnosu u kojem ovi printaju Eura (mozda i vise). ECB te eure utapa kupnjom spanjolskog, talijanskog, grckog i ko zna cijeg duga. Grcka 6-mjesecna obveznica je prosli tjedan imala prinos od 92% na godisnjoj razini. Dakle oni tesko da ce imati problema sa inflacijom u blizoj buducnosti. Svicarci ako se budu takmicili sa Eurozonom u printanju novaca bi mogli imati ogromnu inflaciju vrlo skoro.

Na kraju krajeva da itko vjeruje kako je SNB dugorocno sposoban braniti razinu od 1.20 onda odnos ne bi bio 1.2064 (u ovom trenutku) nego iznad 1.30. Investitori kupuju franak zbog velikih rezervi zlata koje ima SNB. Ako SNB proda dio rezervi smanjit ce se i interes investitora za franak.

Ono sto sam ja zelio reci je da velike rezerve zlata postaju teret ekonomiji kada se boris sa konkurencijom koja ima prostora za printanje novca. Koliko god je SNB zaradio na rastu cijena zlata jos puno vise su izguble svicarske kompanije na rastu franka.

Ja ne znam da li ce SNB prodavati zlato, medutim prilicno sam siguran da ga u dogledno vrijeme nece kupovati. A ne cini mi se izglednim da ce kupovati ni druge centralne banke na ovim razinama.

Po logici stvari kada je SNB devalvirala franak, taj novac je trebao pobjeci u zlato. Ljudi koji kupuju franak kupuju ga iz istog razloga kao i zlato. Zbog toga jer vjeruju da su i zlato i franak sigurniji od dionica. Medutim, zlato je palo nakon intervencije SNB-a.

Moje orginalno pitanje je bilo kuda ide cijena zlata i kakav utjecaj ima ova situacija sa frankom na na tu cijenu ? Ukoliko uopce utjecaja ima.

Izgeleda da bi najelegantnije rijesenje za Svicarsku bi bilo da udu u EU i uzmu Euro.

Na kojoj razini bi danas bila njemacka marka ?
[/quote]

Na puno višoj. I zbog jakog izvoza a i zbog psihološkog efekta gubitka Eura. Europa uvijek traži najjaču valutu u kojoj će čuvati bogatstvo. Ako se i dogodi krah( što ne vjerujem) odmah idem sa gotovinom u DM ali na kraći rok naravno, znamo što bi prejaka valuta učinila njihovoj ekonomiji.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

da li netko ima iskustva sa trgovanjem dijamantima? da li pozna kupce na crnom tržištu(da se razumijemo dovoljno je imati certifikat i nikoga ne smeta što je prodano bez taksi). imam iznimne komade sa GIA certifikatima.
lp

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

New Report

Close