Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

SLPF
NAV
31.07. 53,50
31.08. 51,67

pad vrijednosti 3,42% ,crobi 25 bez INA pao cca 8%

Dakle i SLPF je bolji od prosjeka.A to znaći da su neki i lošiji od 8%.

Zašto vodite svoje portfelje sa većim gubicima od prosjeka,a ne kupujete ZIFove koji su očito pametniji od nas/ja sam ful unutra/ jer rade manje gubitke od vas.

Nije valjda da ste gubitke prihvatili i naučili se na njih kao magarac na batine!

I VLBT je bolji od BRINA i SLPF,a oni su bolji od vas.

U očekivanju NAV za JAKT,FMPS i QUNE srdačno vas pozdravljam!

Da li je ulpl interesantan za kupnju-relativno je nizak a očekuje se i drugi dio dividende za par dana ?Može neki komentar ?


Da li je ulpl interesantan za kupnju-relativno je nizak a očekuje se i drugi dio dividende za par dana ?Može neki komentar ?

Može, pogledajte prijedlog dokapitalizacije, pa će vam biti jasnije zašto je relativno nizak. [lol]



Ivka,

Imas li ti kakav smislen komentar na ovu duznicku krizu u Europi. ECB ne uspjeva spustiti yield na 10-godisnje talijanske obveznice ispod 5% usprkos cinjenici da kupuju ogromnu kolicinu istih.

Sto im je sada ciniti ? Ajde pomozi, ti si zavrsila ekonomiju.

Možda nije za mene pitanje ali:

Umjesto kupovinu koju vrši ECB možda bi bila bolja neka joint PP struktura međunarodnih vlasti i privatnih kupaca.

Recimo; osnovati 5 banaka kroz PP suradnju koja će sa sredstvima kupovati obveznice država u problemima, a dionice banaka će ići u vlasništvo kupaca – privatnih i pravnih osoba. Perverzija je da će onda jake kamate na na nesigurnije obveznice( ok nisu kamate ali samo za raspravu prikazujemo ) donijeti i jače prinose i sam rast cijene dionica kupaca koji će onda trošiti i investirati dalje i poboljšavati ekonomsku sliku. Onog trena kada bi target( recimo 4 posto na obveznice) bio postignut, privatnici mogu izaći ili ne iz tih dionica( jer će ima sada zbog manjih prinosa i cijena padati). KAda se prinosi smanje public institucije postaju vlasnici tih dionica. To bi iblo zaninmljivo jer bi i onda te dionice bile prinosnije od najsigurnijih obveznica razvijenih zemalja. Ima rupa ova ideja sigurno. Ali samo prijedlog nabrzinu.
[/quote]

Ja mislim da je jedino rijesenje Eurobond, odnosno jedna obveznica za citavu Eurozonu, i jedna fiskalna politika za cijelu Eurozonu. To znaci da ce se periferne zemlje zaduzivati jeftinije, a recimo Njemacka ce morati platiti 47 milijardi kamata vise godisnje.

Razlika u produktivnosti izmedu Njemacke i Grcke je 300%. Te zemlje mogu imati zajednicku valutu jedino ako postoji korektiv u vidu zajednicke fiskalne politke koji ce kompezirati visoku razliku u produktivnosti. Inace Grcka ce bankrotirat, Njemacke banke koje drze njihov dug ce ili bankrotirati ili pokriti gubitke novcima njemackih poreznih obveznika i generalno njemacka ekonomija ce uci u duboku recesiju.

Merkel je imala izbore ovaj tjedan u svojoj saveznoj drzavi Meckleburg-Zapadna Pomerania i pretrpjela poraz. Prije izbora nije sigurno mogla omeksati poziciju prema Eurobondu jer bi nastetilo izbornim rezultatima. Sada kada su izbori gotovi moguce da ce napraviti zaokret. Vidjet cemo.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


I VLBT je bolji od BRINA i SLPF,a oni su bolji od vas.
U očekivanju NAV za JAKT,FMPS i QUNE srdačno vas pozdravljam!

gospon Lopina.

– pa dokle nas mislte srdačno zahebavati na ovoj temi s tim vašim neperspektivnim dionicama.
– i jako dobro znamo kako vam je BRIN 101% portfelja ovih drugih gluposti niti nemate.

– i kakve veze ima crobex (pad ili rast) s dionicom kojom se na burzi ne trguje np. BRIN pa tu nema trgovine već mjesec dana.

– I love this game.
Pozdrav !


Da li je ulpl interesantan za kupnju-relativno je nizak a očekuje se i drugi dio dividende za par dana ?Može neki komentar ?

– ne kupovati dionice gdje uprava ne cijeni male dioničare, gdje vas žele prevariti, gdje je nesposobna uprava i gdje uprava krade.
– ULPL spada upravo u taj tip dionice.

– ako mislite kupiti koju dionicu, kupujte samo one gdje je uprava pametna, poštena i gdje se cijene mali dioničari.

– I love this game.
Pozdrav !


I VLBT je bolji od BRINA i SLPF,a oni su bolji od vas.
U očekivanju NAV za JAKT,FMPS i QUNE srdačno vas pozdravljam!

gospon Lopina.

– pa dokle nas mislte srdačno zahebavati na ovoj temi s tim vašim neperspektivnim dionicama.
– i jako dobro znamo kako vam je BRIN 101% portfelja ovih drugih gluposti niti nemate.

– i kakve veze ima crobex (pad ili rast) s dionicom kojom se na burzi ne trguje np. BRIN pa tu nema trgovine već mjesec dana.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Zašto vas smeta što je i SLPF bolji investitor.Zbog toga jer ste ga blatili prije nekoliko mjeseci.
Možemo se kladiti da će i u rujnu biti bolji od većine radi Adria RIVP.odnosno radi ZLTO i HRBC.
Nelikvidno smeće kao ZLTO i HRBC ulaze u crobex 25.Jeftino nelikvidno smeće postaje visokolikvidno.
To je dostatno da SLPF ostvari veću dobit ilio manji gubitak od ostalih.
A ja volim kupovati takve dionice.
A vi volite one druge ,koje ostvaruju veći gubitak ili premalu dobit za sadašnje cijene pa je i logično
da puno gubite.
Čekam NAV od FMPS i JAKTi QUNE i izvjesno ostvarenim manjim gubicima u kolovozu.Ali to već traje cijelu godinu.I trajati će i dalje,neminovno!

tnks 🙂

@Twixer – svakako se slažem da su Eurobveznice pravo i jedino dugoročno riješenje. Vjerujem da Angela i puno lakše Sarkozy budu išli u tom smjeru samo ako Italija i ostatak svinjica:) prihvate mjere štednje koje će zadovoljiti Norde. Istina, isto ne vidim zajedničku valutu pod različitim koeficijentima proizvodnje i konkurentnosti, što ide sigurno najviše na korist Njemcima. Također moraju uzeti u obzir da nemaju sve zemlje mogučnost printing pressa u Eurozoni. Ja sam za Eurozonu jako optimističan, a ovo smatram porođajnim mukama – jedne zajednice federativnog tipa. Da, također je istina da najveći dio duga Grčke drže Njemačke i Francuske banke, tako da bi i tu brisanje dijela bilanci dovelo do jake nelikvidnosti. Svakako vidim euro kao jaki štit Njemačke i ostatka Europe ali Nordi će morati kad tad ustupiti i uvesti eurobveznice.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Progoza 10/10 se obistinila jednostavno me ne idu te prognoze.

Prognoze.

– evo danas ste imali i prognozu školovanih analitičara.
– i oni isto kao i naš Splićo 10/10 bez pogotka.

– I love this game.
Pozdrav !


BRIN je izgubio cca 4% imovine u kolovozu,u srpnju još i više,a od početka godine je u velikom minusu.

gospon Lopina.

– vidim kako vi sve znate te vam se čudim što ne prodate taj BRIN koji vas uvelike brine.
– a imate naivaca na kupnji 13-15kn.

– sada tu pisati na stotine postova kako bi izišli na 20kn stvarno nema smisla.
– ja trgujem s tim BRIN-om i samo vama sam ga uspjela prodati preko 20kn.
– znači osim vas ne postoji niti jedan naivni kupac koji bi to kupovao po 20kn.

– I love this game.
Pozdrav !



@Twixer
– svakako se slažem da su Eurobveznice pravo i jedino dugoročno riješenje. Vjerujem da Angela i puno lakše Sarkozy budu išli u tom smjeru samo ako Italija i ostatak svinjica:) prihvate mjere štednje koje će zadovoljiti Norde. Istina, isto ne vidim zajedničku valutu pod različitim koeficijentima proizvodnje i konkurentnosti, što ide sigurno najviše na korist Njemcima. Također moraju uzeti u obzir da nemaju sve zemlje mogučnost printing pressa u Eurozoni. Ja sam za Eurozonu jako optimističan, a ovo smatram porođajnim mukama – jedne zajednice federativnog tipa. Da, također je istina da najveći dio duga Grčke drže Njemačke i Francuske banke, tako da bi i tu brisanje dijela bilanci dovelo do jake nelikvidnosti. Svakako vidim euro kao jaki štit Njemačke i ostatka Europe ali Nordi će morati kad tad ustupiti i uvesti eurobveznice.

Sutra Njemacki ustavni sud treba donjeti odluku da li je fond za pomoc Grckoj u suprotnosti sa Njemackim ustavom ili ne. Mene bi jako iznenadilo da kazu da je neustavan. U tom slucaju sanse za Eurobond bi se povecale. Kupio sam veceras dionica, uglavnom US banaka. Racunam na pozitivnu reakciju ako odluka njemackog suda bude povoljna.

Ivka, ti si studirala ekonomiju. Jesam li nesto predvidio ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close