Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tržište.
– jedna jako važna pojedinost koju sam zaboravila napisati.
– “dobri i pametni” investitori kakvih imamo i na ovom forumu i koji su pisali prodao i zadnju dionicu, računali su na redovitu manju korekciju, ali ti isti nisu pridavali važnosti onome što sam na ovoj temi pisala ovoga vikenda.
– puno puno novih igraća se je ukljućilo, prošle godine u HR samo 12.500 ulagaća.
– svi novi računaju na dobitke koje i ostvaruju zbog sve jače kupnje.
– i ti novi će vjerojatno i ostvariti dobitke za razliku od dobrih i pametnih koji će najvjerojatnije kupovati dionice na najvišim cijenama jer neće moći izdržati keš pziciju na ovako rastućem tržištu i proći isto kao i neki investitori s ovoga foruma koji ulažu u Americi.
Pozdrav !

poslao sam mu privatnu poruku zasto je prodao dionice, ali ne odgovara [smiley6]

jucer je napisao na drugom forumu???

Moj portfelj trenutno nije reprezentativan zbog nekih nevezanih razloga.

Takodjer sam izracunao da su prinosi inv. fondova izuzetno visoki tako da mi je isplativije staviti novac u inv. fond i vrijeme trositi na drugi (profitabilan) posao, nego trgovati i na to trositi dosta vremena i živaca kad za neznatno manji prinos (ne racunajuci naknade) to mogu prepustiti Flokiju, Purku i Tukiću.

Svakako, trenutno u portfelju imam:

BDRM – Brodomerkur d.d.
BDSS – Brodospas d.d.
CROS (R) – Croatia Osiguranje d.d.
IGH – Institut građevinarstva Hrvatske d.d.
LVCV – Lavčević d.d.
TNSA – Transadria d.d.
VIS – Vis d.d.

+ dalekovod, možda uđe i Badel te ponovo INA.


………..proći isto kao i neki investitori s ovoga foruma koji ulažu u Americi. Pozdrav !

A koji su to investitori na forumu koji trguju po Americi..?

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Pa nas C…….n[smiley2]


Pa nas C…….n[smiley2]

Što je to C…..N….jeli to ticker za CNN ili ..
Ako ima tko koju insidersku info neka mi javi..
Ivana ,što misliš o kupnji CNN-a?

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Tržište. – jedna jako važna pojedinost koju sam zaboravila napisati. – “dobri i pametni” investitori kakvih imamo i na ovom forumu i koji su pisali prodao i zadnju dionicu, računali su na redovitu manju korekciju, ali ti isti nisu pridavali važnosti onome što sam na ovoj temi pisala ovoga vikenda. – puno puno novih igraća se je ukljućilo, prošle godine u HR samo 12.500 ulagaća. – svi novi računaju na dobitke koje i ostvaruju zbog sve jače kupnje. – i ti novi će vjerojatno i ostvariti dobitke za razliku od dobrih i pametnih koji će najvjerojatnije kupovati dionice na najvišim cijenama jer neće moći izdržati keš pziciju na ovako rastućem tržištu i proći isto kao i neki investitori s ovoga foruma koji ulažu u Americi. Pozdrav !

Preporucio bih ti da malo pripazis sta pises jer navodis ljude na krivi put…

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Petrokemija nije krivi put!


Petrokemija nije krivi put!

Malo previse coca-cole pa ti se prividja? Di si vidio da ja spominjem PTKM?

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

ma znaju ljudi koji je krivi put i bez spominjanja.
NR

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]


Preporucio bih ti da malo pripazis sta pises jer navodis ljude na krivi put…

– komentirala sam tržište, pa ako se samnom ne slažeš napši i zašto, inaće ću i tebe staviti u skupinu “dobri i pametni” iako na tebe nisam mislila.
– pa ti si koliko pratim forum pun Adrisa, pa koliko je samo vremena Adris stajao na ovoj cijeni.
– zar nije danas Adris odradio pravi rast, koji je još daleko od njegove povijesne cijene.
– što misliš kakvi će biti rezultati Adrisa, i kakvi su inaće rezultati Adrisa.

– druge dionice neću spominjati, ali svaka ima svoje zašto, a na rast svega svakako utjeće i ono sve što sam ovoga vikenda pisala.

– pa ja nikoga ne nagovaram, komu je dosta neka sve proda i u banku, ali tu su puno veće dobiti i zato ljudi ulažu u dionice,
– a u Hrvatskoj još jako malo ljudi ulaže u dionice.
– šteta što i jako malo političara ulaže u dionice, neke koji rade na najvećim mjestima u Hrvatskoj osobno poznajem i svaki mi se hvali kako nema niti jednu dionicu, (za njih su dionice jako opasna roba, jer ih je strah kako ih narod ne bi povezao sa lupeštinama u privatizaciji.), a kad se to promijeni,
– i kad na TV teletekstu budemo moći viditi kupnju i prodaju dionica, tada ću reći kako je i kod nas normalno tržište.
– koliko samo stranica kladionica imate na teletekstu TV.
– čidi me kako se nitko nije upitao zašto ?
– pa odgovor je jednostavan, na kladionicama ljudi gube novce, ne zato što su glupi, već što ima i previše namještenih rezultata.
– a na našoj burzi niti jedan normalni ulagać nije mogao izgubiti i da je htio,
– to sve oni koji kontroliraju kapital u Hrvatskoj jako dobro znaju i zato je to tako kako sam i napisala.
Pozdrav i dajite malo te savjete, zahvaljujem gospodinu Znancu ponovni dolazak na ovu temu.


Evo ajde da tema ne bude bez mene: Danas sam kao i većina kupovao MIV. ( hvala Sašku negdje oko 70.000 puta )[smiley2]

nemam na cemu znanče[smiley1]. ja imam i koji razlog vise za slavlje [smiley1]. a da ne pricamo da pravo slavlje na MIV tek slijedi. nadam se da ces uskoro ovdje napisati da mi zahvaljujes jedno 200.000 puta [smiley1]

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


Pozdrav i dajite malo te savjete, zahvaljujem gospodinu Znancu ponovni dolazak na ovu temu.

HIMR-a evo ti dobar savjet.(normalno INA je na prvom mjestu)

New Report

Close