Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja bih prije rekao da je neznanje autora enciklopedijsko. Ili je možda formulu value investiranja krivo pomnožio, zbrojio, vadio korijen (ne iz zuba) pa je tako došao do izračuna da je Hidroelektra na 1700,00 + strašno dobra value investicija. To može biti value investicija samo na jedan način, jedini preostali način. Autor nikada neće prodati dionicu hidroelektre. Tako neće realizirati gubitak i imaš Value. S velikim slovom namjerno. Ajd.

rekoh već nekoliko puta, ali valjda je ponavljanje majka i forumašenja…

tako naoružava logikom i znanjem, da bih, da sam je tada pročitao, mojim bivšim prijateljima na neke njihove preporuke rekao da ili njihovo znanje ne vrijedi ni po’ pizde ladne vode, ili da me žele prevariti.
; je pomaganje u financijskom opismenjavanju ljudi, što se može tumačiti i kao otežavanje rabote i bezveznjacima i prevarantima.no, iako je ovo forum, na kojem se, jer to je priroda zloporabe slobode govora, okuplja previše retarda, iskompleksiranih i drugih karikatura, ipak bih volio raspravu s terena preseravanja –još dalje, niti je u redu istaknuti jedan ili više nečijih loših poteza i prezentirati ih kao istinu ignorirajući dobre investicijske odluke, niti bi bilo u redu reći kako sam kupio dukat po cca 350, herbalife po cca 28.
govoreći da raspravu s terena smatram da "mala knjiga koja i dalje pobjeđuje tržište" odlično obavlja te funkcije.
i, da se ne lažemo, i wall street journal i financial times i ja iza svojih mišljenja, pohvala "maloj knjizi koja i dalje pobjeđuje tržište", stojimo svojim imenima, a ti si ipak samo nick, što je stupanj ispod umjetničkog imena, iliti pseudonima…[/quote]

Ma vidi,vidi, ljudi moji imamo altruista ovdje – standing ovation (iliti po naški na noge pa hura). A ja glupan, pomislio da je cilj prodati što više primjeraka i zaraditi što više peneza – sram me bilo. Međutim, žalosno je što tvoj veleum ima briju da s tim džepnim primjerkom i pomaže ljudima, isto kao što je tvoj veleum bio uvjeren da ljudima daje dobre savjete kada je po poslovnim portalima, Lideru, dnevnim novinama, preporučao i gorljivo branio investiciju u npr. hidroelektru na cijeni od 1700+. I sad gore kažeš da nisi znao, da je bilo vrijeme kad su purani letjeli. Da bi danas drukčije postupio. E, to dragi moj reci onima, polupismenima, novopečenim dioničarima rođenim u IPO-a, koji su se razumjeli u dionice, kako onda, tako i sad ko Mara u krivi k…c, a koji su potaknuti tvojim gorljivim zagovaranjem hdel-r-a na 1700+ ušli u te Value investicije, njima dragi sad objasni kako su tada i purani letjeli, i naravno kako bi sada najbolje bilo da kupe kjižicu. Vidiš baš zato mislim da je sasvim u redu spominjati te tvoje investicije. Jer si stajao imenom i prezimenom iza njih, a nisi se niti trunkice obazirao na anonimne, rijetke glasove razuma, štoviše čak si se i sprdao s njima. Ali, što ja znam. Ionako sam samo iskompleksirana, retardirana karikatura sklona preseravanju. Samo anonimni nick, stupanj ispod pseudonima iliti ga umjetničkog imena, koji je anonimno i stupanj ispod pseudonima, potiho preporučio, ovdje na forumu, kupnju adpl-r-a tamo negdje oko kote 45 kada ga je većinu od današnjeg broja koje posjeduje i sam kupio. Što ćeš, život je k..va.

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"



no, iako je ovo forum, na kojem se, okuplja previše retarda, iskompleksiranih i drugih karikatura,

– super ste ovo napisali,
– ovom prilikom bih pozdravila moje prijatelje gospon Lopinu, Spliću i Marcipana.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

To sto netko ima drugacije misljenje ne znaci da je retardiran ili iskompleksiran. Kada bi svi imali isto misljenje forum ne bi ni postojao. Ako niste sposobni argumentirano i pristojno pobiti nekoga ko je retardiran onda ste barem jednako retardirani kao i vas oponent.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



rekao sam već nekoliko puta, ali hajde da i to ponovim, moj glavni motiv suizdavanja "male knjige koja i dalje pobjeđuje tržište" je pomaganje u financijskom opismenjavanju ljudi, što se može tumačiti i kao otežavanje rabote i bezveznjacima i prevarantima.

Mala knjiga koja pobjeđuje tržište.

– ja sam jedna od rijetkih koja hvali tu knjigu.
– samo moram napisati i kako je skupa za ono što nudi.
– a i sama reklama vam je prešla sve normalne ukuse, isto ovako godinu dana reklamira gospon Lopina BRIN pa nema ništa od te reklame.

– točno je to što ste napisali kako ta knjiga pomaže u financijskom opismenjavanju ljudi.
– a točno je i to kako ta knjiga otežava rabote i bezveznjacima i prevarantima tipa gospon Lopine i Spliće.

– evo moje iskustvo je takvo da investiram upravo po toj čarobnoj formuli.
– uspjeh je 100%, što možete vidjeti i po dionicama o kojima vam godinama pišem na ovoj temi.
– zbog toga sam i puna love.

– zbog toga ne pitajte za savjete np. gospon Lopinu ili Spliću, jer da oni znaju oni ne bi bili sirotinja.
– nemojte pitati ni mene.
– pročitajte tu knjigu i kupujte dionice po toj formuli,
– sami odaberite dionicu.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

ive, ljubavi, znaš kako piše…
"zauzmi se brata svoga, ili ću krv njegovu tražiti iz tvojih ruku"
zauzimam se.
http://www.youtube.com/watch?v=U69QQiBmaEg

www.knjigara.com

čini mi se da je ovaj forum samo za privilegirane članove po osnovi IQ2-4U2… no, čim isto ovdje pišem, ispada da istom plemenu pripadam….

@ZZtop

Ne čini ti se. Osmislili su forum,napisali pravila i sami se po njima popišali. Reklamiranje bilo čega je zabranjeno a svi smo svjedoci da ,kako sam sebe naziva,retardant i dalje zagađuje svaku temu.
Retardant,kako se sam naziva (nije valjda da nama ostalima nekažnjeno govori da smo blesavi)….dakle retardant je privilegiran. Da je bar netko normalan privilegiran ajde de..

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"


To sto netko ima drugacije misljenje ne znaci da je retardiran ili iskompleksiran.

gospon Twixer.

– zašto ste me citirali,
– bar ja kulturno pišem na ovoj temi i nikome nisam napisala da je retardiran ili iskompleksiran.

– I love this game.
Pozdrav !


kao onda na ERNT na 1600kn. A tu odgovora ulagači od Vas nisu dobili,a naivno Vas slušali,a priznajete da ste iskrcali sve.
Samo pazite se da ne ode ERNT gore na 2000kn.

gospon Splićo.

– vi svakako spadate u intelektualnu elitu na ovome forumu,
– kako imate viška pameti tako ste nam prošli tjedan dali 10/10 zicera.
– ovaj put vam se dogodila slučajna greškica te ste svih deset dionica debelo promašili.

– isto tako i za taj ERNT, većina je shvatila što sam radila na toj dionici.
– ali onim najpametnijima u koje vi spadate to očito nije jasno.
– a ja zbilja nemam više volje i želje to objašnjavati.

– I love this game.
Pozdrav !

@kane
hvala što si rekao par riječi o "maloj knjizi koja i dalje pobjeđuje tržište" [thumbsup]

no, dopusti da i nešto ugledniji recenzenti nego što si ti kažu nekoliko riječi:
"mala knjiga koja pobjeđuje tržište je jedan od najboljih i najjasnijih vodiča za value investiranje" – the wall street journal
"najbolja knjiga o ovoj temi u mnogo godina" – financial times
"jednostavno savršeno" – michael price
"greenblatt je veličanstven… najjasnija i najzabavnija ikad viđena objašnjenja ideje value investiranja" – international herald tribune

www.knjigara.com



To sto netko ima drugacije misljenje ne znaci da je retardiran ili iskompleksiran.

gospon Twixer.

– zašto ste me citirali,
– bar ja kulturno pišem na ovoj temi i nikome nisam napisala da je retardiran ili iskompleksiran.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Jesi meni.

Napisala si da si od mene stvorila milijunera. Sada citav forum misli da ja nisam sposoban zaraditi sam milijun na burzi. To je cak gore nego da si napisala da sam retrardiran. [smiley]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



@kane

hvala što si rekao par riječi o "maloj knjizi koja i dalje pobjeđuje tržište" [thumbsup]

no, dopusti da i nešto ugledniji recenzenti nego što si ti kažu nekoliko riječi:
"mala knjiga koja pobjeđuje tržište je jedan od najboljih i najjasnijih vodiča za value investiranje" – the wall street journal

– kad oni tako kažu

"najbolja knjiga o ovoj temi u mnogo godina" – financial times

– u zadnjih nekoliko mnogo, mnogo, ili zauvijek mnogo, a da do sad mnogo

"jednostavno savršeno" – michael price

– jel savršenstvo možda ima neku cijenu ili se samo njemu osobno sviđa

"greenblatt je veličanstven… najjasnija i najzabavnija ikad viđena objašnjenja ideje value investiranja" – international herald tribune

najjasniju ideju value investiranja uvijek dobiješ od onog starog čiče koji se zove Warren, tamo iz neke meričke pripizdine. Zabavu ću potražiti negdje drugdje, hvala na ponudi.

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"



To sto netko ima drugacije misljenje ne znaci da je retardiran ili iskompleksiran.

gospon Twixer.

– zašto ste me citirali,
– bar ja kulturno pišem na ovoj temi i nikome nisam napisala da je retardiran ili iskompleksiran.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Crobex 25 je u kolovozu pao 6,43%.
S obzirom da sam 100% u dionicama mogu se pohvaliti da je moj portfelj narastao s obzirom da
su moje dvije glavne investicije porasle.
BRIN plus 2,39%,Ivana prijeti da će ga zakucati_čekam
LCDS plus 9,43% s obzirom na delistiranje i garantiranu cijenu od 24,93
Ostalim blagom se uglavnom nije trgovalo.

Svatko od vas koji je pravilno disperzirao portfelj i stalno imao 30% keša /tako preporuča struka/,ako u svom portfelju nema INA, ako je spušio manje od 6,5% u kolovozu, može se smatrati da je uspješan.Ali kako sam ja ipak u plusu netko mora biti i gori od prosjeka.

Ivana nije gora ,jer je sindikat napucavao KODT,a to je njoj jedna od važnijih investicija,a ona je napucavala CEBU da bi pumpala portfelj.
Situacija bi bila puno lošija da i mirovinci nisu napucavali HT i ERNT kako bi nadoknadili velike
gubitke u plasmanima na trulom zapadu.

Ivana nisi se pohvalila iako si pumpala portfelj koliki je gubitak u kolovozu.
Mislim da si virtualno na 5%,a stvarno u okviru prosjeka jer crll na 2.400 moraš diskontirati na
2000 ako želiš izaći,a i KODT barem 10% ako se želiš riješiti tog zatvora novca.

Inače,ne osječam se retardiran ni kada gubim,a kada zarađujem na ovakvom tržištu mogu biti
sretan.
Koeficijent retardiranosti ili sreće/birajte/:

KR=MPIND/CRIND

KR=koeficijent retardiranosti
MPIND=moj ili vaš portfelj portfelj i porast ili pad prikazani kao indeks u promatranom razdoblju
CRIND=crobex 25 prikazan kao indeks u istom razdoblju
napomena:što je broj niži veći smo kreteni,a što je veći to je bolje
Slično IQ.
Ako je ispod 0,80 trebamo se zamisliti/od početka godine Ivana je tu i možda zeru nižei/,a ako je preko 1,30/taj sam/
možemo biti jako zadovoljni.

BRIN=JAKT=QUNE=FMPS=najsigurnije,a samim time i najbolje investicije na ZSE.
Mislim da je
JAKT pobiga i da ga neće biti ispod 30,ali za početak 25 radi postepenog rasta cijene.

Poštovani Barmen, mislim da ste ovaj put zaista prešli i posljednju granicu dobroga ukusa! Prvo nas mjesecima (suprotno pravilima ovog foruma) gnjavite proizvodom kojeg nam želite prodati, onda vrijeđate našu inteligenciju smiješnom konstrukcijom da to činite za naše dobro, odnosno isključivo u kršćanskome duhu, a u konačnici nas još nazivate i retardiranim anonimcima koji se nalaze na najnižem civilizacijskom i intelektualnom nivou. Pri tome ste potpuno nesvjesni činjenice da neki od tih "anonimusa" o knjigama, recenzijama i filozofiji možda znaju puno više od vas. Vjerojatno mislite da vas usputno spominjanje Hegela kvalificira kao znalca i intelektualca… [huh]

New Report

Close