Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

KODT i ADPL.

– evo np. ove dvije dionice mogu biti ta štednja za stan.
– i u najvećoj krizi imamo porast poslovanja, i to na stranim tržištima, obje firme nisu ovisne o našim tržištima.

– možete sada ići i na HT ili CEBA, gdje su dividende puno veće, ali tu ne možete očekivati porast cijene od 100%.

– I love this game.
Pozdrav !

ADPL.

– tu puno toga ovisi o situaciji u svijetu, odnosno auto industriji.
– za sada firma radi o.k., za pretpostaviti je kako će tako ići i dalje.

– ali tu je ono najvažnije kako je 25% dionica kupljeno na 110-120kn.
– top10 trenutno kontrolira 55.45%, a mislim kako i top20 puno toga tu kontrolira.
– tako da tu ima cca 30% slobodnih dionica, ali ako np. gospon xy ide spašavati KORF i ide ovo prodavati, padne cijena, np. jedna simulacija cijena padne na 60kn, po toj cijeni ovi koji su kupili za 110-120kn mogu sada po 60kn kupiti 50% firme.
– ali mislim kako taj film nećemo gledati.
– cijena je 2 puta padala ispod 100kn, ali se i za par dana nizala na 109kn, veliki je tu interes, jer na ovim cijenama je ovo i dalje potcijenjena dionica.
– pravu realnu cijenu ćemo vidjeti tek onda kada budemo znali dividendu u idućoj godini, a dotle skupljati ili trejdati.

– I love this game.
Pozdrav !


Knjiga.

– evo preporučula bih vam knjigu Marka Grubinića "Otkrit ću vam tajnu".
– sam autor mi je osobno poklonio knjigu.
– sama knjiga je velićine one knjige gospon Birtića koja pobjeđuje tržište.
– u ovoj knjizi nemate ništa od dionica, ali je zanimljiva jer opisuje četrdesetak likova na našoj sceni na cca 220 stranica i na stotine slika, više je kao slikovnica.
– taj tip tiska je puno skuplji, ali je cijena za razliku od one gospon Birtića stvarno mala, čitam na omotu 39kn.
– moram sve ovo napisati i pohvaliti autora, ipak me je pohvalio kako sam No.1 (o dionicama nismo pričali, tako da se to ne odnosi na dionice).

– I love this game.
Pozdrav !

Nasao sam tog Grubinica na netu. Ivka, nije on za odbaciti. Uz to pise knjige (lose je sto ih mora poklanjati, bilo bi bolje da ih prodaje). Ocigledno ti je naklonjen i zainteresiran. Provjeri ima li kakav posao. Daj potrudi se malo.

Nisam shvatio sto znaci ovo da si No.1. Ti si bila prva osoba kojoj je uspio uvaliti tu knjigu ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


KODT i ADPL.

– evo np. ove dvije dionice mogu biti ta štednja za stan.
– i u najvećoj krizi imamo porast poslovanja, i to na stranim tržištima, obje firme nisu ovisne o našim tržištima.

– možete sada ići i na HT ili CEBA, gdje su dividende puno veće, ali tu ne možete očekivati porast cijene od 100%.

– I love this game.
Pozdrav !

Na cemu se zasnivaju ocekivanja da ce KODT i ADPL narasti 100% ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

KODT.

– to je još jedna dobra dionica, nije likvidna kao ADPL ali je možda još bolja nego ADPL jer ima proizvod koji uspješno prodaje u preko 30 zemalja.
– nisam ja stručna za autoindustriju i transformatore, ali tehnički mi te dionice super izgledaju.

– evo i u najvećoj krizi je ta KODT povećala proizvodnju, uposlenost i zaradu, a trenutno su u velikoj investiciji koja će biti gotova dogodine, a tada će još više moći podići proizvodnju.

– tu je cijena pala dosta nakon dividende, prije 3 tjedna je izlazio jedan veći investitor s cca 500 dionica, evo nelikvidna je ali je tip izišao bez problema.
– sada se cijena sramežljivo diže, jer uvijek postoji opasnost nekog izlaza pa što ne kupiti jeftino.
– ali se ta dionica skuplja – akumulira, i to rade neki fondovi, dobro je što i brane cijenu, tu nije to problem jer imamo malo izdanih dionica.
– a sama kupnja je cijele ove godine veća od prodaje, ona realna.
– ali isto tako se s malom lovom može cijena i dizati bez problema.
– samo to su sve burzovne špekulacije.

– samu cijenu dionice diže ili spušta realno poslovanje firme.
– a na zadnjem izvješću tu su naruđbe bile 9% više.
– sada bi u narednim izvješćima morali vidjeti taj rast proizvodnje i veću dobiti od cca 10%.
– a to je ono što realno diže cijenu dionice.

– I love this game.
Pozdrav !


Na cemu se zasnivaju ocekivanja da ce KODT i ADPL narasti 100% ?

– i još dodatak na p.p.
– "izgledaš kao očajnica. 100 neobjavljenih postova ne može zamjeniti jadan kvalitetan post. Uzmi 2 tjedna skupi materijala i napiši nešto kvalitetno. Ovako više štetiš dionici o kojoj pišeš."

– i to mi piše tip od kojega sam učinila milijunera, nije ni onda vjerovao, pravi nevjerni Toma.
– zar nisu dionice koje sam vam nekada preporučila narasle preko 100% ???
– tako i postovi koje sam napisala nisu stvarno kvalitetni, jer znam kako neće utjecati na investitore ni 0.01%, ali to mi ionako nije bitno, jer dionice kupujem za sebe svojim novcima.

– sve prognoze koje pišem na ovoj temi se ostvare, pisala sam vam koje su dionice baloni, i jesu li sve te dionice dobro pale.
– pisala sam kako će BRIN-a biti po 15kn, i je li ga bilo ???

– do sada još nikada na ovoj temi nisam pogriješila za glavne investicije.
– evo gospon Lopina dosta kvalitetno već godinu dana piše za BRIN, i što ima od te kvalitete ???

– I love this game.
Pozdrav !

Informanka.

– koje gluposti se sve nisu pisale na ovoj temi ovoga tjedna od gospon Marcipana, Spliće…, a na temi komentari trgovanja takvih postova je bilo 50%.
– i kako je završio ovaj tjedan ????
– kod mene +1.22%, ta burza je za većinu stvarno nepredvidiva.

– I love this game.
Pozdrav !

– "izgledaš kao očajnica. 100 neobjavljenih postova ne može zamjeniti jadan kvalitetan post. Uzmi 2 tjedna skupi materijala i napiši nešto kvalitetno. Ovako više štetiš dionici o kojoj pišeš."

Napisao sam "100 neubjedljivih (a ne neobjavljenih) postova ne moze zamjeniti jedan kvalitetan" Ostalo stoji.

Zao mi te gledati kako se patis, a nema nikakvih rezultata. Radis u korist svoje stete.

Recimo krenes KODT. Pa napises kako se povecava potreba za transformatorima u zemljama u razvoju. S druge strane u razvijenim zemljama se sve vise grade alternativni izvori energije koje treba povezati mrezu, itd, itd…

A ne ono. Ja pojma nemam o transformatorima, ali eto nekakav fond kupuje, a i umirovljenicima bi bilo bolje da pretvore orocenu stednju u dionice KODT-a, nekakav tip je prodao 500 komada pa nije palo koliko se mislilo.

Ima vec godinu dana kako pises da nemas pojma o transformatorim. Do sada si mogla doktorirati transformatore i ekonomiku te industrije.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Zao mi te gledati kako se patis, a nema nikakvih rezultata. Radis u korist svoje stete.

– rezultati su tu, ove godine radim puno bolje od najboljeg Hr. fonda.
– ali to nisu neki spektakularni rezultati, duplo bolje nego oročena štednja.
– takvo je tržište.

– I love this game.
Pozdrav !


Recimo krenes KODT. Pa napises kako se povecava potreba za transformatorima u zemljama u razvoju. S druge strane u razvijenim zemljama se sve vise grade alternativni izvori energije koje treba povezati mrezu, itd, itd…

– ne želim vam tu prodavati prićice tipa gospon Lopine.
– ako je sve to točno tada će se sve to vidjeti u izvješću firme.
– a dobra izvješća podižu cijenu dionice.

– I love this game.
Pozdrav !


ali eto nekakav fond kupuje, a i umirovljenicima bi bilo bolje da pretvore orocenu stednju u dionice KODT-a, nekakav tip je prodao 500 komada pa nije palo koliko se mislilo.

– to su sve stvarna događanja o kojima pišem, bez nekog izmišljanja i namjernog pisanja netočnih bojeva i formula kao gospon Lopina.
– sve što ja napišem je lako provjerljivo.

– I love this game.
Pozdrav !


Ima vec godinu dana kako pises da nemas pojma o transformatorim. Do sada si mogla doktorirati transformatore i ekonomiku te industrije.

– to je isto kako i vi nemate pojma tko je gospon Marko Grubinić, jer kada bi to znali ne bi napisali onaj post na prethodnoj stranici.
– ekonomiku industrije transformatora i to tržište sam proučila do detalja.
– ali što je transformator i kako to čudo radi stvarno me ne zanima.
– još kada vidim da proizvode neke suhe i mokre zapitam se zašto ne proizvode i neke tople.
– pa to mi je isto kao da kupim PTKM i sada idem proučavati njihova đubriva.

– jedino što mi je važno to je, da je uprava i firma o.k., te da daju kvalitetna i donekle točna izviješća.
– sve ostalo je na meni, tu se vidi je li dionica jeftina ili skupa i hoće li rasti zbog rezultata firme.
– važna mi je i struktura dioničara, i ono najvažnije, kako se uprava odnosi prema svojim dioničarima.

– sama cijena dionice će ovisiti o tržištu.
– poželjno ju je kupiti kada je meni ta dionica jeftina, normalno pratiti i tržište.
– ako tržište i cijene padnu, uvijek ostaje dobra dividenda.
– a ta dividenda će kad tad podignuti cijenu dionice.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close