Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ajde nisam jedini koji je htio napraviti Machete kontrolu prognoze koju je dao u ponedjeljak. Dečki svaka čast:) Mačeta – i Vama – 10/10 promašaj – to je neki rekord sigurno. Ono što mi je drago je da premda Ben nije dao signal novog stimulusa – tržišta rastu. Nadam se da će se malo pomalo USA tržišta odviknuti od državnog uplitanja. Odlično.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Pricu kako je stan potreba su progurali developeri po medijima kako bi sto skuplje prodali stanove u vrijeme gradevinskog booma.

***imaš istu briju ko i xy na svom blogu vezano za te nekretnine… ono svi bi trebali biti podstanari da radnička klasa lakše prihvaća poslove diljem zemlje…tko je vlasnik tih nekretnina u kojima bude radnička klasa podstanar to kao fol nije važno(a praktički je tu glavna fora da te od financijskog roba naprave još i stambenim robom), važno da su krivi mediji i reklame u vrijeme građevinskog booma… po tvojem ispada da prije građevinskog booma nije postojalo vlasništvo, svi su bili podstanari u nekretninama bez vlasnika… i dalje tvrdim da je primarna stvar nekretnina, jednom kad ostanes bez posla kad te krediti lupe po džepu(ili nedaj bože kakva bolest) i ostavi žena uvijek možeš prodat nekretninu i kupiti manju pa nisi na ulici i rijesio si kritične dugove… sad to usporedi da si podstanar pa ostaneš bez posla, roknu te krediti ode žena pa reci šta ćeš onda…lupat glavom o zid i maštat o podstanarstvu s krovom nad glavom, a ne mostom [smiley]
[/quote]

Istina ali podstanarstvo sa dobrim pravnim okvirom ima prednosti:

1. veći raspoloživi dohodak za investicije i ulaganja, potrošnju – što sve rezultira bogatijim rastom GDP-a iz više sektora a ne jednog te se time i lakše multiplicira, čovjek nije vezan okovima 30 – godišnjeg kredita koji mu najeda veći dio prihoda
2. LJudi jesu mobilniji i lakše se prilagođavaju mjestu posla

Francusko zakonodavstvo : stanar u Parizu nemože biti izbačen ako ne plati rentu barem 6 mjeseci – po zakonu – time su se profilirali iznajmljivači stanova kao i podstanari – svi tu obvezu shvačaju ozbiljnije

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


ivana 7

– kod nas se ne može kupovati investicijsko zlato legalno, osim ako ne mislite državi plaćati 60% poreza.
– stvarno smo jadna zemlja.

gospođa ivana 7 ,

nije opet baš tako crno .
Budite optimista i šišajte ovčice .
Mnogi jako lijepo žive i uživaju u Hrvatskoj .
Uskoro će izbori pa ćemo opet izabrati najbolje kao i prošli put .

Navodno se zlato može kupiti u USPON PLUS ,centar kaptol,nova ves 11
Jel tko bio , jel tko zna šta prodaju i po kojoj cjeni ?

Pozdrav

Prodali su zlatne poluge ali će ih opet dobiti .
Cijena unca burza + 3 %

.

Zbog ovog Machete koji non-stop lupeta gluposti – sve manje posjećujem forum PD-a. Dokle će nas maltretirati bolesni umovi poput njega? Neka se poput Šefa prebaci na temu Bez cenzure a ne da nas maltretira na Best buy temi.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]



Ovaj tjedan očekujte velike rasprodaje sljedećih dionica:
PTKM, ERNT, ADPL, HT, DLKV, KODT, KOEI i JNAF.

dionica prosjek petak 19.08. prosjek petak 26.08 prosjek 31.07.2008.—gubitak u %
PTKM 169,12 169,66 ———————————201,05—————— 15,61
ERNT 1.178,27 1.192,20—————————–1.302,18——————-8,45
ADPL 101,39 106,35————————————-119,95——————11,34
HT 238,19 244,23————————————-252,52——————–3,28
DLKV 180,74 189,74————————————-191,28——————–0,81

KODT-R-A 1.171,58 1.206,09—————————1.235———————–5,14
KODT-P-A 1.092,97 1.140,00—————————-1160———————–1,22
KOEI 558,23 569,53—————————————-599,72——————–5,03
JNAF 2647,74 2.700,00———————————–2.810,80——————3,94

Gdine Machere, uspjeli ste profulati devet od devet dionica. To je doista uspjeh.

Pardon, jednu sam zaboravio. Napisali ste da ste kupovali MGMU 24.08., tisuću komada, kada je prosjek bio 5.03, a danas je 4.94.

To bi dalo rezultat deset od deset. Dakle, uspjeli ste profulati apsolutno svaku dionicu koju ste gađali, što je upravo izniman rezultat.

Apsolutno SVAKA dionica za koju ste predvidjeli pad (i to jebački pad jer govorite o rasprodaji) je rasla, dok je istovremeno dionica kojoj ste predviđali rast pala.

Ja vam se klanjam.
[/quote]

I ja se vama klanjam. ZSE je od 31.7.opal za cca 8,4%,a uraćunavajući na stabilizirajući faktor
INA strmopizdili smo se otprilike 10% od početka mjeseca.Toliko u prosjeku,tko više tko manje.
DLKV je najmanje pao jer je pao ranije,ali fondovska banda ga brani.
HT se dobro drži i neraelano bi bilo da pada više,ali ipak je pao.
KODT pada malo jer ga brani sindikat s obzirom na mali broj slobodnih dionica.Ali neće ni rasti i zato je trebalo iskoristiti priliku i izaći i ući u dionice koje su pale više.
ADPL je pala previše pa je prilika,prodaj kodt i uđi u ADPL -to je možda najbolja prilika od likviduša
KOEI je dobra firma i jeftina dionica i pao je manje od prosjeka.
JANAF je dionica sa malim brojem slobodnih dionica i to brane fondovi,ali mislim da po ovoj cijeni nije skupa iako se dobit strmopizdila,ali mislim da ova dionica ima lijepu budućnost.Pao je malo i vjerovatno i neće ići niže.
PTKM se najviše strmopizdila,pojma nemam zašto je rasla do 200,to može svugdje,ali o tome odlučuju
fondovi.

NA ZSE ovaj mjesec ni meda ni mlijeka osim u mom portfelju,ja sam porastao,a i još ću.


PTKM se najviše strmopizdila,pojma nemam zašto je rasla do 200,to može svugdje,ali o tome odlučuju
fondovi.

Kad vi shvatite zašto je PTKM narasla do 200, ona će bit na 400. No, vi prvo trebate shvatiti kako valuirati BRIN, a tek onda neke krupnije stvari. Inače, analiza vam je fantastična. Ako idete u treći srednje trgovačke. 😀



@twixer


@James
Knox

možda malo offtopic, ali nastavno na vaše postove:

gdje to u zg ima stanova po 1200 – 1500 eur?
dobre lokacije i tražene drže cijenu od 2000 ili više.

evo, ako mi nađete stan po toj cijeni, ja ga odmah kupujem a spremna sam dati i vrlo lijepu proviziju pronalazaču dobrog stana po toj cijeni.

Lanište, ili vam to nije dovoljno dobro?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Jao koji primjeri…jesi mogao nači gore od Laništa i Španskoga…Možda još i O2 u Odri…..Lanište je katastrofa gradnja , i ta cjena je i primjerena za taj kvart i tu kvalitetu gradnje

Pogledaj cjene novih stanova sagrađenih kraj Bundeka ili nešto na sličnoj lokaciji pa nađi cjene kvadrata…Dobro da se još ne počne spominjati Sopnica-Jelkovec gdje nebi uselio niti da meni plate a ne da ja još plačam 🙂

...



PTKM se najviše strmopizdila,pojma nemam zašto je rasla do 200,to može svugdje,ali o tome odlučuju
fondovi.

Kad vi shvatite zašto je PTKM narasla do 200, ona će bit na 400. No, vi prvo trebate shvatiti kako valuirati BRIN, a tek onda neke krupnije stvari. Inače, analiza vam je fantastična. Ako idete u treći srednje trgovačke. 😀
[/quote]
Dok od 3.000 zaposlenika ,barem polovina dolazi na posao sa pola litre rakije,neki u sebi,a neki u boci,ne vjerujem u cijenu veću od 150.
Želim vam da se cijena barem vrati na 200 da povratite ovaj gubitak.
I zašto napadate mene radi Petrice,ja sam samo izbacio podatke starije od vaših petnaestak dana.I to svih dionica,koje ste vi naveli,neselektivno i Petrica lider u pušingu.
I ne spominjite B…-R-A,već se nekima diže kosa na glavi,a kada …. rukne mogla bi im i otpasti.

Na ZSE će teći med i mlijeko,a naročito onima koji slijede Lopinex.


Dok od 3.000 zaposlenika ,barem polovina dolazi na posao sa pola litre rakije,neki u sebi,a neki u boci,ne vjerujem u cijenu veću od 150.

Pogledajte koliko posto trošak osoblja čini u ukupnim rashodima. Da pojasnim – da sutra PTKM otpusti pola svoje radne snage, ukupni troškovi smanjili bi se pet posto. Umjesto da otpustiš radnika, pronađi mu dovoljno posla – to je logika kojom se vodi Jagušt i u tome mu jako dobro ide.

No, teško je to objasniti čovjeku je ulagao u DKVS i to NAKON što je DKVS završila u stečaju. Za to trebaš biti… Ne MACHETE, nego lopina.

Ja mislim da ste vas dvojica posljedica pohlepe hrvatskih kladioničarskih kuća. Kad oni ukinu manipulativne troškove, prebacite se na klađenje. Izgubit ćete jednako para, ali bar ćete imati hipotetsku mogućnost više zaraditi.

Nije isto kad vi optimistično očekujete da BRIN za godinu dana naraste s 20 na 22 kn, ili kad uplatite 10 kn na koeficijent 20, a šanse su vam otprilike jednake.



Dok od 3.000 zaposlenika ,barem polovina dolazi na posao sa pola litre rakije,neki u sebi,a neki u boci,ne vjerujem u cijenu veću od 150.

Pogledajte koliko posto trošak osoblja čini u ukupnim rashodima. Da pojasnim – da sutra PTKM otpusti pola svoje radne snage, ukupni troškovi smanjili bi se pet posto. Umjesto da otpustiš radnika, pronađi mu dovoljno posla – to je logika kojom se vodi Jagušt i u tome mu jako dobro ide.

No, teško je to objasniti čovjeku je ulagao u DKVS i to NAKON što je DKVS završila u stečaju. Za to trebaš biti… Ne MACHETE, nego lopina.

Ja mislim da ste vas dvojica posljedica pohlepe hrvatskih kladioničarskih kuća. Kad oni ukinu manipulativne troškove, prebacite se na klađenje. Izgubit ćete jednako para, ali bar ćete imati hipotetsku mogućnost više zaraditi.

Nije isto kad vi optimistično očekujete da BRIN za godinu dana naraste s 20 na 22 kn, ili kad uplatite 10 kn na koeficijent 20, a šanse su vam otprilike jednake.

[/quote]
Svi bahati vrlo brzo moraju platiti račun.Iskreno priznajte koliko ste spušili od početka kolovoza.
Tako se i Ivana bahatila pa je u srpnju ostvarila izuzetno veliki gubitak,a …. dobit.S obzirom da
sada puše svi već u srijedu kada izađe NAV/ne smijem ga spominjati/ vjerovatno ćemo utvrditi da je
gubitak manji od pada crobexa,a vaš portfelj u okviru prosjeka.A to znaći da …. posluje bolje od
većine ulagača na burzi,naravno ako rade disperziju,tj.ako se pravilno ulaže.

A DKVS je u svoje vrijeme bila jako interesantna,do trenutka dok nije utvrđeno da su sva financijska
izvješća zadnjih pet šest godina bila lažnjaci.I trebalo je bježati.

Na ZSE će teći med i mlijeko ako slijedite Lopinex.


Pricu kako je stan potreba su progurali developeri po medijima kako bi sto skuplje prodali stanove u vrijeme gradevinskog booma.

***imaš istu briju ko i xy na svom blogu vezano za te nekretnine… ono svi bi trebali biti podstanari da radnička klasa lakše prihvaća poslove diljem zemlje…tko je vlasnik tih nekretnina u kojima bude radnička klasa podstanar to kao fol nije važno(a praktički je tu glavna fora da te od financijskog roba naprave još i stambenim robom), važno da su krivi mediji i reklame u vrijeme građevinskog booma… po tvojem ispada da prije građevinskog booma nije postojalo vlasništvo, svi su bili podstanari u nekretninama bez vlasnika… i dalje tvrdim da je primarna stvar nekretnina, jednom kad ostanes bez posla kad te krediti lupe po džepu(ili nedaj bože kakva bolest) i ostavi žena uvijek možeš prodat nekretninu i kupiti manju pa nisi na ulici i rijesio si kritične dugove… sad to usporedi da si podstanar pa ostaneš bez posla, roknu te krediti ode žena pa reci šta ćeš onda…lupat glavom o zid i maštat o podstanarstvu s krovom nad glavom, a ne mostom [smiley]
[/quote]

Polazis od pogresne pretpostavke, podstanar nema kredita i nikome nije duzan nista. Ovaj koji posjeduje stan u slucaju bolesti, razvoda i slicno mora se u kratkom vremenu rijesiti nekretnine. Mora vratiti kredit, po cijeni kvadrata koji je obicno puno veci od trzisne. To na ovako nelikvidnom trzistu znaci veliki gubitak. Podstanar ako zeli izaci iz nekretnine samo vrati kljuc. Vecina onih koji su kupovali stanove prije 2-3 godine, danas uopce ne mogu izaci iz kredita i pitanje je da li ce ikada moci. S druge strane, ako nemas kredit opet je puno teze i skuplje doci do casha prodajom nekretnine nego prodajom recimo dionica.

Inace u svijetu ima tisuce kompanija koje ulazu u nekretnine i iznajmljuju stanove. REITs (Real Estate Investment Trusts) su ogromna industrija. Meni nije poznato da je iti jedan kupio stanove u Zagrebu. Interes poslovnog svijeta za investiranje u stanove u ZG je skoro pa 0, 99% se prodaje gradjanstvu. Cak ni Todoric koji ulaze u sve zivo ne ulaze u stanove.

Surova istina je da stan moze prodati svatko ko ga posjeduje, a moze ga kupiti samo onaj koji ima dobra i sigurna primanja. Dok se broj onih sa dobrim primanjima ne bude povecavao nece ni cijene stanova ici gore. Bio to Zagreb ili Detroit, sasvim je nebitno.

Inace dugo nisam citao sto XY pise. Ono sto sam procitao nema puno veze sa mojim videnjem burze. Moja poanta je da nekretninu treba gledati iskljucivo kao na investiciju i uvijek imati na umu da se na nekretnini kao i na svakoj drugoj investiciji moze puno zaraditi, ali i puno izgubiti.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close