Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad vidim koliko ima optimista na burzi, ja se zabrinem.

Like my women hot and my beer ice cold, a real fast cars and my whiskey old, like a slow drive down a long dirt road - THAT'S HOW I LIKE IT


Kad vidim koliko ima optimista na burzi, ja se zabrinem.

To je odlika inteligentnih ljudi ali ima nešto u tome što Ivana govori i da još nije ni blizu vremena za zabrinjavanje.


dvujić: ” Kad vidim koliko ima optimista na burzi, ja se zabrinem. ” To je odlika inteligentnih ljudi ali ima nešto u tome što Ivana govori i da još nije ni blizu vremena za zabrinjavanje.

– nemojte molm Vas gledati previše na to što ja govorim, jer ja nism stručna za ulaganje, i nemam nikakvo ekonomsko obrazovanje, a o analizama nemam pojma.
– ali po logici razmišljanja bi morali biti najbogatiji ekonomski stručnjaci i profesori na fakultetima, ali svi znamo da to nisu oni.
– zašto ?
– pa jednostavno puno toga znaju, što se nudi na tržištu to im je preskupo ili loša firma, nemaju početni kapital, ne žele dizati kredite za dionice jer je to rizično, kupnja auta na kredit za njih nije rizična investicija.
– i ono najvažnije, nemaju kockarskog duha, nisu skloni riziku.

– čitam ja kako su pojedinci već mjesec dana i više u kešu (np. naš omiljeni Cartmanić je odavno prodao i zadnju dionicu, bar tako piše).
– ja sam u tom periodu na dionicama zaradila preko 20%.
– pa i da dođe neka manja korekcija hoće li ovo sve skupa pasti preko 20%, mislim kako neće.
– po meni će neke napuhane dionice sigurno malo padati, a ima ih dosta koje nisu ni odradile pravi rast.
– nisam dobila odgovor na najvažnije pitanje koliko je love u siječnju ušlo u dioničke fondove, ja znam, šteta što koji fond menager ne želi napisati tu cifru.
– daljnja matematika je jednostavna, dnevni prosjek burze je …,
– samo što ja ne znam što će fondovi s tim novcem, hoće li biti u keš poziciji ili će i dalje dizati tržište.
– logika kaže kako će dionički fondovi kupovati dionice, ali ne mora značiti, uostalom ja nisam ni stručna ali iznosim svoja razmišljanja.
Pozdrav !

– nisam dobila odgovor na najvažnije pitanje koliko je love u siječnju ušlo u dioničke fondove, ja znam, šteta što koji fond menager ne želi napisati tu cifru.

Bok,
vidi Vaš link
ima stanje imovine fondova za svaki mjesec..
Ne vidi se točno koliko je novca ušlo u fond, ali približno bi se dalo izračunati..

Lijepi pozdrav


– čitam ja kako su pojedinci već mjesec dana i više u kešu (np. naš omiljeni Cartmanić je odavno prodao i zadnju dionicu, bar tako piše).

Ma gdje to pise? ******


– nemojte molm Vas gledati previše na to što ja govorim, jer ja nism stručna za ulaganje, i nemam nikakvo ekonomsko obrazovanje, a o analizama nemam pojma.

pa ivana7, kako ne bi ljudi gledali sto govoris, i vjerovali da si strucan za ulaganje, kad si vec mali milijun puta napisala kako si puno zaradio… barem jedanput tjedno…
pa ti si mnogima uzor (recimo meni), em volim dobro zaraditi, em imam kockarskog duha [smiley2]

“Please, God, Just One More Bubble.”

Nikad nisam napisao da sam prodao sve dionice.

Moj portfelj je javno objavljen http://www.cartmann.com/moj-portfelj/ , dionice koje su prekrizene su prodane, one koje nisu jos imam + udjele u inv. fondovima. Zbog nedostatka vremena te zbog poprilicno velikih prinosa inv. fondova sam izracunao kako mi je isplativije sav novac staviti u inv. fond te vrijeme trositi na osnovnu djelatnost (kupnju i prodaju nekretnina) nego na dionice, bez obzira na pad prometa nekretninama (sto je ujedno bio i jedan od razloga prebacivanja na trgovinu dionicama). *******

Dobro je moderator napravio što je pobrisao sve moje Cartmanove i ostale postove na ovoj temi.
– stvarno nisu ničemu služili, ali meni su bili tako zabavni i dobro su me nasmijali.
– ali što ćemo kad se god javi Cartman onda je to odmah tema o njemu, njegovom forumu i PTKM.

– Vidim sve što sam pisala preko vikenda se i ostvaruje.
– napuhane dionice padaju.
– one koje su dobre i još nisu odradile rast polako se penju.
– glavno je da na tržištu prevladava plava boja.

– Zlatna kuna.
– večeras je bila na TV, čudi me kako nema komentara ili nisam na pravoj temi.
– prošlih godina je bilo uobičajeno da se posljie par dana te dionice i cjenovno dignu.
– najviše me je obradovalo što skoro sve nominirane dionice posjedujem.
– komentiraću zlatne.
– Bankarske Erste Riječka, stvarno je bila dobra prilika kupovati ju na 500kn, sada možda odradi još mali rast.
– ATPL, baš sam ju prošli tjedan nadokupljivala, dosta je interesantna, ali i skupa, ipak je skoro godinu dana stajala na 900kn,
– ERNT imam ju, stalno raste i uvijek mi se ćini kako je skupa, možda sada ode i do 3000kn, mislim kako neće preko toga.
Pozdrav !

ATPL bas i nema neke parametre; po RSI i Bollingeru bi je trebalo prodavati, ali i ja svejedno vjerujem u nju (nase trziste je ipak posebno ), a ima je dosta i u familiji [smiley2]
ERNT je po mome misljenju dionica koju treba uvijek imati u portfelju (konstantan i siguran rast bez prevelikih oscilacija), neces zaraditi velike pare; ali ces ipak zaraditi a dava ti neku sigurnost.
Kao sto sam napisao: moje misljenje.[smiley8]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Tržište.
– ovog vikenda sam stvarno pogodila kako će se odvijati trgovina na burzi.

– slabi su komentari na ove dionice koje su dobile zlatnu kunu.

– kakve su prognoze za sutra, za kraj tjedna.
– ima li kakvih savjeza za kupnju ili prodaju vidim kako neki investitori preslažu potrfelje.
Pozdrav !


Tržište.
– ovog vikenda sam stvarno pogodila kako će se odvijati trgovina na burzi.

– slabi su komentari na ove dionice koje su dobile zlatnu kunu.

– kakve su prognoze za sutra, za kraj tjedna.
– ima li kakvih savjeza za kupnju ili prodaju vidim kako neki investitori preslažu potrfelje.
Pozdrav !

– sorry ali duzan sam ti odogovor na temi koju je moderator zakljucao.
– odogovorit cu ti u tvojem stilu.
– nemoj pratit moje investiranje i pisanje jer i sam velis da si prespor za to.
– sto se tice MMTZ, ti se nemoj brinuti kad cu je ja prodati ili ne. brini se radije o svojim dionicama.
Pozdraf !

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


– sorry ali duzan sam ti odogovor na temi koju je moderator zakljucao. – odogovorit cu ti u tvojem stilu. – nemoj pratit moje investiranje i pisanje jer i sam velis da si prespor za to. – sto se tice MMTZ, ti se nemoj brinuti kad cu je ja prodati ili ne. brini se radije o svojim dionicama. Pozdraf !

– imaš nešto puno dugi jezik, to na tvojoj slici.
– ne pratim ja ničije investiranje, a pogotovo ne tvoje, tu na ovoj temi su mi dobrodošli savjeti, a tvoji su bar za mene loši tako da se na njih i ne obazirem.

– tvoj post bih komentirala riječima, svak je gospodar svoga novca.
– a kod svakog gospodara će i drukčije raditi taj novac.
– moj novac je uložen u puno investicija, i moj novac jako dobro radi za mene, što isto želim i tebi.
– ja jednostavno ulažem na drugi način od tebe, pa svi smo mi različiti, ne bi bilo dobro kad bi svi rdili isto, pogotovo na burzi.
Pozdrav !

New Report

Close