Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ivana 7 ,
gdje se kod nas može kupiti zlato po toj cijeni i koja je to čistoća

gospon Pero.

– kod nas se ne može kupovati investicijsko zlato legalno, osim ako ne mislite državi plaćati 60% poreza.
– stvarno smo jadna zemlja.
– a to je tako jer ovu zemlju vode još jadniji stručnjaci.

– evo vam profil jednog izmišljenog ministra financija.
– završio srednju strojarsku.
– pa fakultet strojarstva…. odustaje jer nema pojma o matematici.
– upisuje višu ekonomsku, 2 godine savladava za 7 godina.
– pauzira 2 godine, potom 1985. upisuje 3. i 4. god.
– i nakon pauze 10 god. nastavlja, apsolvira 95. diplomira 97.
– studira 4 god. od 1976 – 1995.

– i to vam bude glavni ekonomist u zemlji, plus neka novinarka i jedan agronom bi bila ono sama krema društva.

– kako su na burzi pretežno ovce, isto je i s izborima.
– zbog toga uvijek imamo neke neuke vlade, i ovo što su napravili je stvarno čudo.

– te bi sada bilo previše očekivati da ta i takve ekipe kuže kako nema nikakve razlike između investicijskog zlata i košarice valuta (jen, euro, dolar, funta, švicarac….)

– stvarno je jadno i žalosno što su neukom stanovništvu ove zemlje dozvolili kredite u švicarcima.
– ali je još žalosnije što su onemogućili svojim zakonima normalnim investitorima da sačuvaju svoj kapital i još zarade na tome zlatu.

– I love this game.
Pozdrav !


ivana7@

– dakle ZABU – ne dirati
– KORF i ADPL, bb, mada nisam siguran kojeg dokupljivati a koju drzati, pretpostavljam da bi i jedna i druga mogla ici gore…

LP

Totalno si ivanu krivo shvatio……

KORF trenutno je i moja preporuka ne dirati, prevelike muljaze su se tamo počele spremat na moju veliku žalost

ZABA pojma nemam…

ADPL…dokup.

btw
Na temelju cega KORFi ADPL stavljas u istu recenicu, tamo je zajednicki samo dionicar u top10…Na korfu na zalost na srednji rok vidim stagnaciju ili cak pad cjene pogotovo kada krene dokapitalizacija po 50kn…neizmjerno mi je ao za ovu dionicu sto se tamo dogadja jer bi stvarno bila bisier, da nije stvar s vlasnistvom takva kakva je

...

2.Ulagati u nekretnine na Jadranu ili u Zagrebu
3.ulagati u dionice tvrtki koje se bave energijom i telekomunikacijama

Nekretnine u Zagrebu rentam , i tu kapne dovoljno za život .
Na Jadranu koristim za odmor i za sada turistima ne iznajmljujem .
Neće niko za siće ljetovati na mojoj muci .
Da nisam uložio u nekretnine (dio) već sve u dionice , sada bi me vjerojatno jako bolila glava .
INA me je ove godine usrećila a nije loš ni HT s dividendom .

Stanovi su se u Zagrebu prodavali na vrhuncu za 2000 eura kvadrat, sada za takve stanove tesko mozes dobiti 1200-1300. Dakle gubitak je znacajan.

Zagreb je debelo pregraden. Ima jako staro stanovnistvo. Zagreb, vise nego bilo koji drugi veci grad, ovisi o drzavnim transferima i placama, a drzava sve teze podmiruje obveze. Ogroman broj sadasnjih vlasnika je kupovao stanove kada je trziste bilo na vrhuncu i sada jako tesko financira kredite. Zagreb nema sto ponuditi stranim kupcima.

Ja ne vidim oporavak na tom trzistu za jako dugo vremena.

Jadranska obala je druga prica jer ima nesto sto moze ponuditi velikom Europskom trzistu, more. Split, Zadar i drugi dalmatinski gradovi nisu imali masovne POS-ove i odnos ponude i potraznje je puno bolji.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Stanovi su se u Zagrebu prodavali na vrhuncu za 2000 eura kvadrat, sada za takve stanove tesko mozes dobiti 1200-1300. Dakle gubitak je znacajan.

Zagreb nema sto ponuditi stranim kupcima.


Recimo da je cijena kvadrata od 2000 sad 1500, to je malo realnija slika.

Zagreb je zadnje dvije godine, ja bih rekao od izgradnje Arene, postao jako cool grad.
Koji se grad slične veličine može pohvalit sportskim klubovima koji igraju najjača europska natjecanja u nogometu, košarci, rukometu, hokeju, vaterpolu. Dvaput mjesečno nastupaju glazbene zvijezde prve i druge svjetske lige u Areni i dva-triputa godišnje na Maksimiru. Ovo ljeto je atmosfera u Zagrebu bila Barcelona II. Cijeli lipanj i srpanj se nije moglo naći mjesto u restoranu, bircu, na ulici, radni dan, vikend – svaku večer. A tako će bit u rujan. Centar je nevjerovatno živnuo u svim pogledima. Kad sam se prije tri godine lego na travu kod fonatane na Zrinjuevcu ljudi su me čudno gledali, danas bi se mogle prodavat ulaznice. Zagreb je eksplodiro zadnje dvije – tri godine, a Dinamo je tek ove godine ušao u Ligu Prvaka! Uz još par hostela, hotela, i bilo kakav projekt koji će oživiti Savu, Zagreb postaje Metroploa i pol.

Pogledaj raspored događanja u Areni za sljedeća tri mjseca samo…
http://www.zagrebarena.hr/default.aspx?id=18

Svaka čast, samo ne zaboravi malo i duhana staviti!!!!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


2.Ulagati u nekretnine na Jadranu ili u Zagrebu
3.ulagati u dionice tvrtki koje se bave energijom i telekomunikacijama

Nekretnine u Zagrebu rentam , i tu kapne dovoljno za život .
Na Jadranu koristim za odmor i za sada turistima ne iznajmljujem .
Neće niko za siće ljetovati na mojoj muci .
Da nisam uložio u nekretnine (dio) već sve u dionice , sada bi me vjerojatno jako bolila glava .
INA me je ove godine usrećila a nije loš ni HT s dividendom .

Stanovi su se u Zagrebu prodavali na vrhuncu za 2000 eura kvadrat, sada za takve stanove tesko mozes dobiti 1200-1300. Dakle gubitak je znacajan.

Zagreb je debelo pregraden. Ima jako staro stanovnistvo. Zagreb, vise nego bilo koji drugi veci grad, ovisi o drzavnim transferima i placama, a drzava sve teze podmiruje obveze. Ogroman broj sadasnjih vlasnika je kupovao stanove kada je trziste bilo na vrhuncu i sada jako tesko financira kredite. Zagreb nema sto ponuditi stranim kupcima.

Ja ne vidim oporavak na tom trzistu za jako dugo vremena.

Jadranska obala je druga prica jer ima nesto sto moze ponuditi velikom Europskom trzistu, more. Split, Zadar i drugi dalmatinski gradovi nisu imali masovne POS-ove i odnos ponude i potraznje je puno bolji.
[/quote]
Točno to. Cijela Zapadna Europa sa sa svim segmentima osim u društvima sa jakim Islamskim naslijeđem bilježi pad cijena stanova. Manje kupaca + manji rast ekonomija odlaskom MNC-a na Istok. Ameriku drži taj prirodni prirast. U biti, vrlo je teško naći zemlju sa usponom GDP-a bez pozitivnog prirasta. 1960. Europljani su činili petinu svjetskog stanovništva, danas čine tek oko 11 posto. A nije niti bilo značajnijih uništenja nekretnineske baze od 2 svjetskog rata. Da bi cijene nekretnina u ZGB mogle varirati – sigurno. Ali rast u dugom roku nikako. Vjerujem i u uvođenje promjena taxacije. Poljoprivredna zemlja je po meni druga priča.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

ivana 7

– kod nas se ne može kupovati investicijsko zlato legalno, osim ako ne mislite državi plaćati 60% poreza.
– stvarno smo jadna zemlja.

gospođa ivana 7 ,

nije opet baš tako crno .
Budite optimista i šišajte ovčice .
Mnogi jako lijepo žive i uživaju u Hrvatskoj .
Uskoro će izbori pa ćemo opet izabrati najbolje kao i prošli put .

Navodno se zlato može kupiti u USPON PLUS ,centar kaptol,nova ves 11
Jel tko bio , jel tko zna šta prodaju i po kojoj cjeni ?

Pozdrav

.



Stanovi su se u Zagrebu prodavali na vrhuncu za 2000 eura kvadrat, sada za takve stanove tesko mozes dobiti 1200-1300. Dakle gubitak je znacajan.

Zagreb nema sto ponuditi stranim kupcima.


Recimo da je cijena kvadrata od 2000 sad 1500, to je malo realnija slika.

Zagreb je zadnje dvije godine, ja bih rekao od izgradnje Arene, postao jako cool grad.
Koji se grad slične veličine može pohvalit sportskim klubovima koji igraju najjača europska natjecanja u nogometu, košarci, rukometu, hokeju, vaterpolu. Dvaput mjesečno nastupaju glazbene zvijezde prve i druge svjetske lige u Areni i dva-triputa godišnje na Maksimiru. Ovo ljeto je atmosfera u Zagrebu bila Barcelona II. Cijeli lipanj i srpanj se nije moglo naći mjesto u restoranu, bircu, na ulici, radni dan, vikend – svaku večer. A tako će bit u rujan. Centar je nevjerovatno živnuo u svim pogledima. Kad sam se prije tri godine lego na travu kod fonatane na Zrinjuevcu ljudi su me čudno gledali, danas bi se mogle prodavat ulaznice. Zagreb je eksplodiro zadnje dvije – tri godine, a Dinamo je tek ove godine ušao u Ligu Prvaka! Uz još par hostela, hotela, i bilo kakav projekt koji će oživiti Savu, Zagreb postaje Metroploa i pol.

Pogledaj raspored događanja u Areni za sljedeća tri mjseca samo…
http://www.zagrebarena.hr/default.aspx?id=18

[/quote]

Ima novih stanova po 1390 (Pionir recimo), a ako se potrudis i nadjes nekoga ko se zeli rijesiti stana u kompenzaciji mozes i dosta nize. Govorim o novim stanovima. To je sada jako nelikvidno trziste i mislim da starogradnju moras prodati sa ogromnim discountom.

Cuj, odluka da se kupi neka nekretnina bazira se prije svega na mogucnosti zaposlenja, obrazovanja i kvaliteta zivota generalno. Za one na zapadu, Zagreb prestavlja znacajan downgrade u poredjenju sa njihovim gradovima. S druge strane, sirotinja sa istoka ne vidi bolju perspektivu u nekom drugim zemljama. Hrvatska uopce nema jasnu i transparentnu imigracijsku politiku. U stvari, nisam siguran da uopce ima ili zeli imati imigracijsku politiku. Zagreb je bio divna prilika za zaraditi novce u vrijeme kreditne ekspanzije, ali bojim se da se to nece zadugo ponoviti.

Ja stvarno nisam kompetentan da pricam o zabavnim sadrzajima, ali mislim da oni nemaju velikog utjecaja na odluku o kupnji nekretnine.

Ponuda je ogromna, a ja ne vidim neki razlog koji bi znacajno potaknuo potraznju. A, s obzirom kako stoje gradjevinske dionice, cini mi se da ga ne vidi ni burza.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ima novih stanova po 1390 (Pionir recimo), a ako se potrudis i nadjes nekoga ko se zeli rijesiti stana u kompenzaciji mozes i dosta nize. Govorim o novim stanovima. To je sada jako nelikvidno trziste i mislim da starogradnju moras prodati sa ogromnim discountom.

***hmmm, gdje si ti gledao te cijene po kvadratu? … ja sam imao trosobni u Maksimiru kod Kvatrića, mijenjao s nekim tipom za dvosobni i jednosobni na Pionircu… dvosobni sam prodao za 108 000 eura sad krajem siječnja ove godine, stan je 64 kvadrata plus podrum, stavio sam jedan jedini oglas u Plavi oglasnik i prodao nakon trećeg poziva telefonom nekom dedeku i bakici koji su utopili svoj stan na Trešnjevci i svom silom htjeli Pionirac blizu autobusne… a inače čitam te vaše prepiske tipa "cijene nekretnina su pale, popušil si 800€ po kvadratu itd. itd." i mogu reći s nekretninom nisi popušil ništ sve dok ne prodaš u vrijeme najniže cijene i onda te novce zapiješ, ostalo su normalne fluktuacije cijena nekretnina… svakih par godina ili rastu ili padaju i opće mi nema veze koliko je eura kvadrat kad znam da mi je uvijek ekvivalent 1 dvosoban stan na Banfici u Varaždinu za 1 novogradnja apartman na moru… nekretnina je uvijek primarna ma što neki pričali o tome

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

@machete neću se mješat, pa vi kao opak igrač koji sve zna,pošto ste se dobro opekli na tisku elektri i još ko zna čemu-vidi prognozirate crvenilo sutra???? ,živi bili pa vidili… Lp STFACA

Kolega STFACA, ne prognoziram Crobex u većem padu od 0,3%, al opet neke dionice će biti crvene,a neke jako zelene. Kad prodam reći ću Vam što sam pazario jučer, a što prodavao,a potom i što sam danas kupovao.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!


Kolega STFACA, ne prognoziram Crobex u većem padu od 0,3%, al opet neke dionice će biti crvene,a neke jako zelene. Kad prodam reći ću Vam što sam pazario jučer, a što prodavao,a potom i što sam danas kupovao.

a zašto nam ne kažete odmah?
mislite da vaše pisanje utječe na aktivnosti na burzi, pa nećete moći ostvariti svoje naume?

New Report

Close