Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


1. Apsolutno najbolje ulaganje
2. Jadran da, Zagreb ni u ludilu
3. Generalno bi oba sektora trebala rasti, medutim ima tamo svakakvih tvrtki i nece plima podici sve brodove.

Najbolje ulaganje bi bilo naci curu koja ima kucu u Zadru, dionice HT-a i energetskih tvrki i dobro kuha. Jednim udarcem rijesis sve i uzivas.

2. Ipak u Zagrebu živi milion ljudi , pa da skupljte pvc flaše od toga možete živjeti
[/quote]
Ne vidim jedan realan razlog zbog kojeg bi cijene nekretnina u Zagrebu rasle.

Možda ja krivo razmišljam i da se razumijemo volim Zagreb ali mi se čini preskup po pitanju nekretnina. Evo primjeri

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/luksuzan-penthouse-55m2-urbana-vila-zuti-breg-oglas-434060

…VS.

http://www.anchornyc.com/page.cfm?page=details&id=232661
Centar Zagreba i New Yorka nije ista kategorija.
Prvi stan u zagrebu je veći i košta oko 3 milijuna kuna – prosječna plaća u gradu Zagrebu je 6228 hrk netto dakle dobijemo da je za ovaj stan potrebna 481 plaća.

Prosječna plaća u NYC je 50 281 dolar ili 25 000 hrk mjesečno, dakle za ovaj stan u NYC od 3300 000 hrk stanovniku toga grada potrebno je 132 plaće.
Dakle po tome ispada da je Zagreb skup 400% ili New York jeftin toliko

Ok, kulturološki smo mi Hrvati više homeowneri. Vidjeli smo kako je upsio porjekt homeowners nationa u Americi u zadnjih par godina.

MOj stav je da bi bilo bolje da se uvede kultura rentanja. Dakle sa strane potražnje ili kupaca – da više ljudi želi prihvatiti dugoročnu rentu uz dobar zakonski okvir koji ih kao podstanare štiti.

Time bi se dobar dio osobnog dohodka oslobodio za razvoj, investicije potrošnju.
Nesigurnost može biti nekada jako poticajna.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

– zlato je prije 3 dana bilo 44.000$, danas je 39.000$.

– I love this game.
Pozdrav !


[lol] [lol] [lol] veliki investitor tu prosipa znanje neko ….di ima tog zlata po 39 $ da se natrpamo [lol] [lol] [lol]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



– zlato je prije 3 dana bilo 44.000$, danas je 39.000$.

[lol] [lol] [lol] veliki investitor tu prosipa znanje neko ….di ima tog zlata po 39 $ da se natrpamo [lol] [lol] [lol]
[/quote]

– moja greška, to je cijena za srebro.
– zlato je u zadnja 3 dana išlo s 1.900$ na 1.700$.
– ili za bolju orijentaciju kilo zlata vam je trenutno 38.076 eura.

– I love this game.
Pozdrav !

koje je vase misljenje za

– ZABU
– KORF
– ADPL

pozdrav

ivana7@ jasno je silver, upravo je tu igranka short vec 2 dana …potkrala ti se greska ,moram reagirati .. [wink] oprez sa papiricima…SP opasan na 1180

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


koje je vase misljenje za
– ZABU
– KORF
– ADPL

– zanimljiv izbor dionica,
– jednu ne bi trebali dodirnuti ni štapom, a ako ju imate trenutno ju treba prodati.
– jedna je za dugotrajno držanje, manje količine jer neće puno rasti ali ni padati.
– dok jednu od tih svakako treba nadokupljivati.

– ali ako sami ne znate odgovor na to pitanje tada vam je sigurno puno bolje staviti novce na banku.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. ako prolistate zadnjih 100-200 stranica ove teme dobiti će te i odgovor na vaše pitanje.

@ domach 1984 :

Ne vidim jedan realan razlog zbog kojeg bi cijene nekretnina u Zagrebu rasle.

Možda ja krivo razmišljam i da se razumijemo volim Zagreb ali mi se čini preskup po pitanju nekretnina.

domach 1984 ,

Pa gdje se NY može usporediti sa Zagrebom ?

Nekretnine će u Zagrebu i Hrvatskoj rasti zato jer je Hrvatska slabo naseljena , klima je jako ugodna , dobri ljudi , školovani , uzorno društveno uređenje , malo kriminala ,gospodarstvo u ekspanziji, svako može imati auto , sigurnost za djecu , još uvijek dobra hrana ….
A cijene ?
Prava je cijena ona koju hoće kupac platiti .
Evo naprimjer , rado bi prodao danas HT po 299 kn , ali nejde .
A da mi je frka dao bi ga i po 199 kn .

Pozdrav

.

ivana 7:

ili za bolju orijentaciju kilo zlata vam je trenutno 38.076 eura.

ivana 7 ,

gdje se kod nas može kupiti zlato po toj cijeni i koja je to čistoća ?

Pozdrav

.


Poštovani ,

nakon 18 godina investiranja u dionice na našoj burzi djela viška novaca moj zaključak je , dobronamjerno :

1.Ulagati u vlastiti posao , tvrtku ili obrt

2.Ulagati u nekretnine na Jadranu ili u Zagrebu

3.ulagati u dionice tvrtki koje se bave energijom i telekomunikacijama

1. Apsolutno najbolje ulaganje
2. Jadran da, Zagreb ni u ludilu
3. Generalno bi oba sektora trebala rasti, medutim ima tamo svakakvih tvrtki i nece plima podici sve brodove.

Najbolje ulaganje bi bilo naci curu koja ima kucu u Zadru, dionice HT-a i energetskih tvrki i dobro kuha. Jednim udarcem rijesis sve i uzivas.
[/quote]
Poštovani,
razveselili ste me sa komentarima. Svaka čast.

@Pero7, slažem se sa vašim odabirom. Već dugo godina se radi privatno, kreditna opterećenja završila.
1.imam tvrtku u kojoj radim u vlastitom poslovnom prostoru,
2.nemam na jadranu niti u zagrebu ali jedan poslovni prostor iznajmljen(prihodi po srednjem tečaju eura na dan plaćanja, nije puno novaca "kao u Zagrebu ili jadranu" ali čovjeka veseli)
3.Ht-r-a je tu a od energije nemam ništa u portfelju ali zato imam dionice tvrtki iz industrije

@ Twixer, odličan završetak(best buy u jednoj rečenici) ali dosad u životu sam shvatio "da ne ide preko noći", prije se jednim udarcem uništi sve nego riješi jer "živimo u nesigurnim vremenima". [wink]

Štednja je mudrost trošenja.

2.Ulagati u nekretnine na Jadranu ili u Zagrebu
3.ulagati u dionice tvrtki koje se bave energijom i telekomunikacijama

Nekretnine u Zagrebu rentam , i tu kapne dovoljno za život .
Na Jadranu koristim za odmor i za sada turistima ne iznajmljujem .
Neće niko za siće ljetovati na mojoj muci .
Da nisam uložio u nekretnine (dio) već sve u dionice , sada bi me vjerojatno jako bolila glava .
INA me je ove godine usrećila a nije loš ni HT s dividendom .

.


@ domach 1984 :

Ne vidim jedan realan razlog zbog kojeg bi cijene nekretnina u Zagrebu rasle.

Možda ja krivo razmišljam i da se razumijemo volim Zagreb ali mi se čini preskup po pitanju nekretnina.

domach 1984 ,

Pa gdje se NY može usporediti sa Zagrebom ?

Nekretnine će u Zagrebu i Hrvatskoj rasti zato jer je Hrvatska slabo naseljena , klima je jako ugodna , dobri ljudi , školovani , uzorno društveno uređenje , malo kriminala ,gospodarstvo u ekspanziji, svako može imati auto , sigurnost za djecu , još uvijek dobra hrana ….
A cijene ?
Prava je cijena ona koju hoće kupac platiti .
Evo naprimjer , rado bi prodao danas HT po 299 kn , ali nejde .
A da mi je frka dao bi ga i po 199 kn .

Pozdrav

Jasno ali opet pitam, dali su trenutno cijene nekretnina preskupe za prosječnog građanina?
Hm Zagreb sada čini 1/4 stanovništva cijele zemlje tako da niti ne vjerujem da će naseljenost ići jako gore. Za gospodarstvo vjerujem da da i to dosta uskoro. Stopa oko 3 posto GDP godišnje. Prije bih kupovao poljoprivrednu zemlju(ne manje od 5ha)jer mi se čini daleko isplativije – bilo za prodaju ili zakup(strancima po mogučnosti)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

ivana7@

– dakle ZABU – ne dirati
– KORF i ADPL, bb, mada nisam siguran kojeg dokupljivati a koju drzati, pretpostavljam da bi i jedna i druga mogla ici gore…

LP

New Report

Close