Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Ovaj tjedan očekujte velike rasprodaje sljedećih dionica:
PTKM, ERNT, ADPL, HT, DLKV, KODT, KOEI i JNAF.

Joj to bi bilo dobro da nadokupim!!!!

Ne prijatelju, nisam Ivana7, ako želite pošaljem Vam podatke na private. Samo mislim da pišete gluposti kao i uvijek.
[/quote]
Kolegice, kakav dokup, bude istih dionica na bacanje, to su ionako bezvrijedni papirići.
KODT dvostruki broj dionica, ERNT u rasulu, PTKM obična balončina s potvrđenom promjenom trenda baš kao i ADPL. DLKV previše novaca mu je MCAP i stoga još dolje. KOEI socijalistička firma koja će vjerovatno propasti. HT budući gubitnik na dugi niz godina!
[/quote]

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



MACHETE@ nasa kolegica je vec pocela racunat gubitke u auto industriji …
minus auto srednje klase
minus auto vise klase

[lol] [lol] [lol]

Ivana je na dan kada je ADPL padala ostvarila dobit od 1,43%/mislim da je napisala toliko/,
naravno da sve što napiše treba uzeti sa sumnjom
Kako joj je to glava investicija,a KODT je stagnirao,A CRLL umire od nelikvidnosti i pada ,jedino joj
BRIN stoji
kamen temeljac ,kao jedina svjetla točkica u portfelju,možemo zaključiti da je rasprodala ADPL u skoku
do 110 u zadnjem oporavku nakon paklenog crnog ponedjeljka 8.08.20112.
I to je bilo pametno jer se moglo zašortati tako da u ovom trenu Ivanin porfelj raste.
Ali ipak je na ADPL spušila jedan dobar auto jer je ulazak bio puno veći od izlaza bez obzira na dividendu od 7,5 kn.

I zato Machette i ostali Ivano7mrsci ne trebate pisati protiv ADPL radi nje,ali naravno da ćemo
utvrđivati gradivo iz negativnih strana ostalih dionica iz njenog portfelja,naročito nelikviduša.

Na ZSE će teći med i mlijeko,nadam se svima,a ne samo meni.
Ja sam za rast.
I biti će,upočetku srameržljiv,ali do kraja mjeseca bi mogao biti i malo značajniji.

Tama,tama svugdje oko nas je bila naš himna zadnje tri sedmice.

Sada je nova, proljeće je zeleni se trava ,a u travi moja draga se budi
proljeće=zelenilo sa istoka,sjevera/Europa/,a očekuje
se i da će biti zelenila i kod Amera

draga =dionice iz mog porfelja,želim da to bude i vama

[/quote]
Slažem se sa Lopinom starom. Ne treba po ADPL-u pljuvati zbog privatnih razmirica sa drugima.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


KOEI socijalistička firma koja će vjerovatno propasti.

gospon Splićo.

– pa i vi ste plod jedne socijalističke ljubavi, i ne vidim razloga zašto bi vi sada zbog toga trebali propasti.

– I love this game.
Pozdrav !


Ivana je na dan kada je ADPL padala ostvarila dobit od 1,43%/mislim da je napisala toliko/,
naravno da sve što napiše treba uzeti sa sumnjom.

gospon Lopina.

– o takvim stvarima na ovoj temi uvijek pišem točne podatke, toliko da iste možete usporediti s svojim prinosom.
– taj dan je bio zanimljiv jer je crobex dobro zaronio, a dobrim radom se je taj dan moglo zaraditi sigurnih 3-4%.
– evo jučer je crobex narastao +0.31% a moj portfelj +0.17% .

– ali te dnevne oscilacije su totalno nebitne.
– bitna je investicijska strategije, koliko dionice, koliko keš, i koje dionice.
– zbog ovakve situacije na tržištu predlažem odavno defanzivne dionice.
– a to su još uvijek ADPL i KODT.
– HT na nekim jeftinijim cijenama, ne na trenutnim.
– i u tu kategoriju mogu još ubrojiti jedno 5 nelikvidnih dionica kojima zbog dobrih dividendi cijena neće toliko padati, ali zbog nelikvidnosti ih stvarno nema smisla reklamirati.

– I love this game.
Pozdrav !



KOEI socijalistička firma koja će vjerovatno propasti.

gospon Splićo.

– pa i vi ste plod jedne socijalističke ljubavi, i ne vidim razloga zašto bi vi sada zbog toga trebali propasti.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

ivana sedma,

a jesu li tvoji raditelji mlađi od tebe ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Ljeto na moru – kriza – burza.

– uživajte dok je ovako lijepo vrijeme.
– kupajte se, more je pretoplo, osvježite se hladnim pićima i sladoledom.
– ja na moru stvarno ne vidim neku krizu, ovo ljeto su stvarno bile najveće gužve koje još traju.
– a vidim i dosta poznatih faca,
– evo neki dan sam prepoznala jednog ministra koji se je dobro kamuflirao sportskom odjećom, kapicom, ali izdao ga je ružan nos.
– na njemu nisam primjetila nikakvu zabrinutost, stvarno je bio veseo i više nego zadovoljan, sportski mercedes, jahta….
– i sada mi tu pišete o nekim krizama, što je to ???????

– I love this game.
Pozdrav !

Burza.

– ako niste u kreditima, ako vas ne muči švicarac nemate zašto biti zabrinuti.
– burzu toliko i ne pratim, ali stalno imam otvorene naloge.
– cijene nekih dionica su pale, pali su i prometi.
– ali nitko mi jeftino ne prodaje, a ima me na više kupnji.
– ako se sve ovo još dodatno sruši na dionicama koje imam mi ostaje velika dividenda koja će kad tad utjecati na rast tih dionica sve dok su bankarske kta nikakve.
– zbog toga sada treba kupovati jeftine dividendne dionice.
– kad se cijene podignu dio prodati i čekati novu jeftinu priliku.
– jednim takvim pristupom značajno povećavamo svoje zarade.

– I love this game.
Pozdrav !


Burza.

– ako niste u kreditima, ako vas ne muči švicarac nemate zašto biti zabrinuti.
– burzu toliko i ne pratim, ali stalno imam otvorene naloge.
– cijene nekih dionica su pale, pali su i prometi.
– ali nitko mi jeftino ne prodaje, a ima me na više kupnji.
– ako se sve ovo još dodatno sruši na dionicama koje imam mi ostaje velika dividenda koja će kad tad utjecati na rast tih dionica sve dok su bankarske kta nikakve.
– zbog toga sada treba kupovati jeftine dividendne dionice.
– kad se cijene podignu dio prodati i čekati novu jeftinu priliku.
– jednim takvim pristupom značajno povećavamo svoje zarade.

– I love this game.
Pozdrav !

Dividendne dionice se ne takmice sa kamatom na orocenu stednju nego sa prinosom na drzavne obveznice. Ako je prinos na drzavne obveznice visok onda nema puno interesa za kupnju dividendnih dionica. Zbog cega bi mirovinski fondovi kupovali dionicu sa prinosom od 4%, ako drzava nudi tonu obveznica po 6.5% ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Burza.

– ako niste u kreditima, ako vas ne muči švicarac nemate zašto biti zabrinuti.

u kreditima nisam……..a švicarac me mučio do prije dvanaestak dana…….a ni zlato me više ne muči…….privremeno…..
baš gledam što bi me sad moglo mučiti
[smiley]


Zbog cega bi mirovinski fondovi kupovali dionicu sa prinosom od 4%, ako drzava nudi tonu obveznica po 6.5% ?

– mogu sada postaviti jedno glupo pitanje koliko su sigurne te obveznice tipa grčkih ???
– kod nas je osim za banke to tržište obveznica totalno netransparentno.
– zašto te obveznice značajno ne padaju, zar mislite da toliko vrijede ???

– ili np. kada je dionica HT- bila 180-190kn, a to bi tada bio dividendni prinos cca 16%, ali ni to tada nije bilo zanimljivo mirovincima jer su prekonoćne kta bile 20%.
– ali ubrzo su te kta pale a dionica HT-a porasla.

– kupnjom dobre firme ipak ste kupili nešto konkretno.
– i u najvećoj krizi mnogi će kruh kupovati svakodnevno.

– I love this game.
Pozdrav !

kad je ht otvorio pekaru [smiley]


kad je ht otvorio pekaru [smiley]

nije otvorio pekaru…ali s novim zakon izgubit će jako puno pretplatnika na fiksnu liniju…

New Report

Close